1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Autor Wiadomość
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #136  Wysłany: 2019-11-11, 13:54  


gaba, wybacz, że pytam w opisie PET "Układ kostno- stawowy:
Bez uchwytnych ognisk patologicznych podwyższonej aktywności znacznika typowych dla procesu npl z wysokim metabolizmem glukozy.
Odcinkowo nierówny obrys warstwy korowej blaszki wewnętrznej żebra IX po stronie prawej z towarzyszącą jej sklerotyzacją. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa w odc. Th" to jest rozsiew do kości (przerzut)? Skoro piszą o braku ognisk patologicznych ? a ciągle słyszę, że mam podejrzenie o przerzut i dostaje tzw. nawapnianie, pozdrawiam
_________________
Janek1
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #137  Wysłany: 2019-11-11, 17:48  


Z tego opisu wynika że w kościach nic nie ma, ale pamiętaj że było coś na styku z IX żebrem. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze to nie przerzuty. Zapytaj po prostu lekarza czy to nawapnianie jest takie "na wszelki wypadek" czy rzeczywiście ma podstawy do kontynuacji.
_________________
sprzątnięta
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #138  Wysłany: 2019-11-16, 12:24  


gaba, w sprawie nawapniania lekarz powiedział, że jest potrzeba, bo w wyniku z krwi jest,6mmol/L przy normie-2,6, gdy dałem mu wyniki z PET nic nie powiedział, gdy zacząłem pytać przerwał mi powiedził, że musi przeczytać, po czym wyznaczył termin następnego nawapniani i zapytał kiedy zaczynam radio. Co dotyczy radio (zaczynam za 2 dni) mam pytanie, czy 4-tyg. radioterapia wystarczy, aby wypalić tego gada ? na tyle jest zaplanowana, pozdrawiam

[ Dodano: 2019-11-16, 12:25 ]
w wyniku jest 2,6mmol/L a nie jak omyłkowo wpisałem 6mmol/L
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #139  Wysłany: 2019-12-19, 16:17  


Kochani, jestem już po radioterapii. Zastosowano leczenie:
Radykalne leczenie napromieniowaniem nacieku w obrębie trójkąta zatrzonowcowego po stronie lewej wraz z marginesem dawką 50,0 Gy w 25 frakcjach techniką VMAT (obszar napromieniany ograniczony, ze względu na przebytą w 1985 radykalną radioterapię przy użyciu CO-60 oraz nasilone zmiany popromienne). Tolerancja bezpośrednia leczenia dobra. Co to może oznaczać nie zapytałem, bo wypis dostałem z rąk innego lekarza i było to dla mnie zaskoczeniem. Przy okazji poinformuję, że złapałem grzybicę jamy ustnej, oraz neutropatię ma może kto na to receptę nie mogę chodzić, bo pod stopami czuję jakby kamyki palce w rękach takie zcierpnięte mam przepisaną lek Lyrica 75, ale to nie pomaga, pozdrawiam
_________________
Janek1
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #140  Wysłany: 2019-12-20, 21:44  


Janek1 napisał/a:
że złapałem grzybicę jamy ustnej,

Dostałeś na to jakieś leki?
Janek1 napisał/a:
oraz neutropatię

Neuropatia może się jak najbardziej pojawić zwłaszcza po chemioterapii, porozmawiaj z lekarzem, może zastosowałby preparat witamin B, tylko nie tabletki bo efekt słaby, najlepiej domięśniowo podać.

pozdrawiam
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #141  Wysłany: 2019-12-21, 13:11  


Wizytę kontrolną mam u onkologa 29.01.2020 a u radioterapeuty 30.01.2020. Na grzybice dostałem Nystatynę. Czy Lyrica 75 mogę zażywać z tym preparatem witamin B, czy lekarz rodzinny mi to wypisze, ja w to wątpię, ona tylko pyta co mi powiedzieli w szpitalu. Widzę, grzybica się cofa, ale dała podpalić, nie szło nic zjeść.
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #142  Wysłany: 2019-12-24, 12:10  


Chciałem jeszcze dopytać czy po tych naświetlaniach możliwa jest chrypka ? Mam ciągle raz większą raz mniejszą.
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #143  Wysłany: 2020-01-05, 11:30  


Kochani powiedzcie czy neuropatie można wyleczyć ? Lyrica 75 nie pomaga, lekarz rodzinny przepisał mi GABAPENTIN TEVA, miał ktoś z Was neuropatię ?
_________________
Janek1
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #144  Wysłany: 2020-01-05, 16:19  


Janku1,

Neuropatia to uszkodzenie nerwu/nerwów. Powody mogą być przeróżne. U Ciebie przyczyną jest wcześniejsze leczenie czyli chemioterapia.

Do ewentualnej regeneracji nerwów potrzebny jest czas. Leki takie jak Lyrica bądź Gabapentin pomagają niwelować odczuwalne skutki uszkodzenia nerwów ( ból, pieczenie, itd.), nie działają jednak „cudotwórczo” na same nerwy.
I niestety nie zawsze jest to leczenie skuteczne.

Inna sprawa, że Ty krótko stosowałeś Lyricę - pisałeś o niej w grudniu a teraz masz już kolejny, nowy lek. Na ich działanie trzeba poczekać. Musi upłynąć przynajmniej kilka miesięcy od chemioterapii, żeby organizm dał radę sam pewne uszkodzenia naprawić. A w tym czasie warto wspomagać się przepisanym lekiem, żeby zmniejszać przykre odczucia w dłoniach i stopach.
Pewnie nie brzmi to super optymistycznie, ale taka jest prawda o neuropatiach polekowych - czasem ustępują szybciej, czasem później, czasem reagują na leczenie a czasem w niewielkim stopniu. Bardzo trudno mi powiedzieć jak będzie w Twoim przypadku - na pewno teraz jest zbyt wcześnie, żeby jednoznacznie coś powiedzieć.
Musisz dać sobie - a w zasadzie swoim nerwom - czas.

Pozdrawiam najserdeczniej.
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #145  Wysłany: 2020-01-13, 16:24  


Kochani, dajcie jakąś radę na podniesienie RBC, HGB, HCT oraz płytek, po naświetlaniach badania robiłem 18.12.2019 były ok. dziś przy okazji robienia kreatyniny jutrzejszym przed TK okazało się to wszystko poniżej normy, podajcie jakiś sposób, pozdrawiam.

[ Dodano: 2020-01-13, 16:28 ]
Miało być, dziś przy okazji robienia kreatyniny przed jutrzejszym TK zrobiłem morfologię.
_________________
Janek1
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #146  Wysłany: 2020-01-13, 22:52  


Dieta, dieta, dieta... a jeśli tragiczne wyniki, to czynniki wzrostu.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #147  Wysłany: 2020-01-16, 10:57  


Kochani, mam wynik TK klatki piersiowej : Opis pełny:Badanie kontrolne po leczeniu npl jamy ustnej i płuca prawego;poprzednio 17.09.2019.
W prawej jamie opłucnej pojawił sie płyn-gru.do 20mm. Stabilny obraz guzków płuca prawego: kilka w ok. szczeliny skośnej i podopłucnowo w płacie górnym do-3mm, jeden podopłucnowy w tylnej części płata górnego -7mm w segm. 6 śr. 8mm. Porównywalnej wielkości węzły chłonne- 11 mm w prawej wnęce, 13/11mm, przytchawiczy prawy oraz kilka w ok.ŻGD do 9mm.Zmiany po zabiegu w przedniej części płata górnego prawego. Kości bez podejrzanych zmian. Wnioski:niejasnego pochodzenia płyn w prawej jamie opłucnej, poza tym obraz stabilny. Niepokoi mnie ten płyn, o czym to świadczy, czy jest go już bardzo dużo powyżej normy co w takiej sytuacji, co robić w tej sytuacji (PET z dnia 04.11.2019 pokazał gr. około 12mm ) wizytę u lekarza mam na 29.01.2020, pozdrawiam
_________________
Janek1
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #148  Wysłany: 2020-01-17, 08:03  


Janek1 napisał/a:
Niepokoi mnie ten płyn, o czym to świadczy
Może to byś stan zapalny płuc, choroby serca ale może być też związane z chorobą nowotworową. Napewno trzeba to wyjaśnić z lekarzem. przy niewielkiej ilości płynu, stosowane jest leczenie zachowawcze i poczekać aż woda sama się wchłonie. Przy dużej ilości płynu lub jego wzroście niezbędne jest się ściągnięcie wody z płuc przy pomocy drenażu i zbadanie jego składu.
Janek1 napisał/a:
czy jest go już bardzo dużo powyżej normy
Tu niestety nie wiem. To musi lekarz to ocenić. Faktem jest że jego ilość od ostatniego PET trochę wzrosła.
Janek1 napisał/a:
co robić w tej sytuacji
Ja bym przyśpieszyła wizytę u lekarza jeżeli to możliwe.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #149  Wysłany: 2020-01-17, 09:18  


Olka Olka, dzięki, wizyty przyśpieszyć nie mam szans, ze względu na to, że dopiero wyniki z drugiego badania (twarzoczaszki) będę miał w przyszłym tygodniu, na poniedziałek zarejestrowałem się prywatnie do kardiologa byłem u niego przed radioterapią zaproponował, aby przyjść po, powiedział, że radio niszczy serce, jeszcze prosiłbym jak ocenia się ilość płynu w mm czy ml ? Pozdrawiam
_________________
Janek1
 
dominit1990 


Dołączyła: 17 Gru 2018
Posty: 42
Pomogła: 6 razy

 #150  Wysłany: 2020-01-17, 09:40  


Janek1, 20 mm płynu to nie jest "dużo".Z tego co się orientuje fizjologiczna ilość płynu w opłucnej to ok 10. Natomiast niepokojący jest fakt, że ilość płynu się zwiększa (chociaż nieznacznie). Może to wynikać z problemów z sercem, ale tutaj musi wypowiedzieć się lekarz. natomiast na chwile obecna ilość płynu jest nieznacznie przekroczona wiec póki co raczej nic nie będzie z tym robione - jedynie obserwacja. Najczulszą metodą określenia ilości płynu jest usg.

[ Dodano: 2020-01-17, 09:43 ]
aha i gdyby płyn narastał - lekarze zlecają punkcje płynu i badają jego skład. Na podstawie parametrów płynu są w stanie określić przyczynę jego pochodzenia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group