DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1657
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
gaba

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 62293

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-18, 21:47   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Nie pamiętam całego wątku, ale sugeruję dokładne rozeznanie możliwości podania leku Nab-Paclitaxel, niestety w PL są z tym trudności.
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
gaba

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 62293

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-05, 19:56   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
to są larwy bąblowca, nie bakterie, jest jakiś test z krwi potwierdzający zakażenie bąblowcem. ale to mało prawdopodobne bo zwykle jest to mnogie, nie pojedyncze.
  Temat: chłoniak grudkowy
gaba

Odpowiedzi: 204
Wyświetleń: 47242

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-09-01, 17:40   Temat: chłoniak grudkowy
Dirty tricks: niedobory są niewielkie, jeżeli nie będziesz piła przed pobraniem krwi (a nawet coś łagodnie moczopędnego poprzedniego dnia) to wyniki powinny osiągnąć dolną granicę normy. To oczywiście nie poprawi Twojego stanu, ale wyniki tak.
  Temat: Rak szyjki macicy - babcia, ur. 1942r.
gaba

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1711

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-08-19, 15:57   Temat: Rak szyjki macicy - babcia, ur. 1942r.
załatwić u lekarza POZ doretę i podawać babci, to jest lek który chorzy na choroby zwyrodnieniowe biorą latami, ketonal jest faktycznie dobry ale do stosowania doraźnego, tydzień codziennego brania to już dużo. No i bardzo starannie przyglądać się lekarzowi który u starszej osoby stwierdza że lek przeciwbólowy jest "za silny".
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
gaba

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 62293

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-08-11, 15:39   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
takie 7 cm może na pewno zrobić się w 5 mies (przypadek mojej znajomej). Inna sprawa to brak bólu (lub samoistne jego cofanie się) to nie jest w żadnym wypadku charakterystyczne dla litego guza. Medycyna nie jest w żadnym wypadku nauką ścisłą, wszystko jest zależne od interpretacji i ja na pewno nie wierzyłabym jednemu badaniu obrazowemu. W tym wypadku można zrobić rezonans (jak znam życie to też prywatnie), trzeba przed badaniem porozmawiać z radiologiem pokazując mu to usg. Żeby monitorować postęp choroby to trzeba porównywać w czasie badania tego samego typu, natomiast żeby rozstrzygnąć co jest co, to trzeba zrobić w krótkim czasie 2 lub 3 badania obrazowe różnego rodzaju, wybrać to które daje najdokładniejszy obraz (w funkcji kosztów) i tego używać do monitorowania.
  Temat: Rak szyjki macicy - babcia, ur. 1942r.
gaba

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1711

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-07-31, 20:56   Temat: Rak szyjki macicy - babcia, ur. 1942r.
Na tym przykładzie bardzo wyraźnie widać jak dokładniejszy jest rezonans. Niestety operacja nie jest możliwa, ale dobrze że to ustalono przed operacją bo wg TK to mogłaby być, a operacja " nie pełna" nie daje korzyści a wynikające z niej osłabienie sprzyja szybszemu rozwojowi nowotworu. W tej sytuacji jaka jest to należy mieć nadzieję że chemia powstrzyma na jakiś czas rozwój nowotworu który u osób starszych z natury przebiega wolniej. Trzeba dbać o dobre odżywienie chorej, można poprosić żeby pierwszą chemię podano w warunkach szpitalnych bo w tym wieku to już serce nie to. Co dalej to będzie wynikało z problemów jakie mogą pojawić się w trakcie chemii - nie do do przewidzenia, dlatego przed każdą chemią są badania i wizyta u lekarza.
Taki najbardziej optymistyczny scenariusz to po chemioterapii cofnięcie się nacieku z pęcherza, co umożliwi leczenie przez radioterapeutę. Wyleczenie całkowite raczej już nie jest możliwe ale przedłużenie życia o parę lat - tak.
  Temat: Rak szyjki macicy - babcia, ur. 1942r.
gaba

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1711

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-07-11, 22:26   Temat: Rak szyjki macicy - babcia, ur. 1942r.
Z wyniku to wiecie że jest rak. U profesorów to się raczej słucha, pytanie jest właściwie jedno "czy da się operować". Karta DiLO jakby trochę się przeżyła, termin macie krótki i już jesteście zdiagnozowani, ale jeżeli zaproponują to czemu nie. Teraz ważne jest kiedy będzie przyjęcie na oddział. Jeżeli zaproponują diagnostykę ambulatoryjnie to wtedy zapytać o kartę bo bez niej to terminy mogą być długie.
  Temat: podejrzenie raka prostaty
gaba

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 730

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-07-11, 15:43   Temat: podejrzenie raka prostaty
tylko jedna uwaga - w Warszawie możliwa jest operacja z minimalnym ryzykiem zarówno miejscowym jak i ogólnym ale za 40 tys nie refundowana przez NFZ, myślę że rozważając tę opcję trzeba by zgłosić się do tego specjalisty żeby omówić celowość i diagnostykę bo chyba jest inna.
  Temat: Rak szyjki macicy - babcia, ur. 1942r.
gaba

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1711

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-07-11, 15:03   Temat: Rak szyjki macicy - babcia, ur. 1942r.
czy to wszystkie dokumenty? Leczeniem z wyboru zawsze jest operacja, z wyników krwi wygląda że można operować. Ale do profesora żeby miał zadecydować czy operacja jest możliwa (operuje się tylko jeżeli jest szansa na usunięcie wszystkiego) to trzeba z badaniami TK lub rezonans. Do wizyty tylko kilka dni, żadnych badań już się nie zrobi, przypuszczam że tylko zbada, zrobi usg TV i ogólnie może się wypowie czy przyjąć na oddział, przed chorą jednak konieczne badania które umożliwią określenie zasięgu choroby i ostateczną decyzję o operacji.Z zaparciami trzeba intensywnie walczyć, na razie zwiększeniem błonnika i piciem dużej ilości płynów (2l). Błonnik rozpuszczalny to np 2 jabłka i kilka śliwek suszonych rozgotowane na mus (to dzienna porcja) lub surówka z cykorii. Błonnik ogólnie to codziennie buraczki albo uczciwa porcja innych gotowanych warzyw, pieczywo tylko graham (bułki, chleb, wafle), płatki owsiane ale naturalne broń Boże jakieś gotowe muesli. Na pierwszy ogień z apteki to na razie Colon C ale tylko wtedy kiedy nie da się samą dietą. Ten reżim będzie przydatny w dalszym leczeniu. Teraz powinna być pod opieką rodziny, czyli minimum jedne odwiedziny dziennie z takim ogólnym ogarnięciem leków, diety, samopoczucia i nastroju.
  Temat: Rak jajnika - podejrzenie
gaba

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 1750

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-06-06, 17:37   Temat: Rak jajnika - podejrzenie
po co powtarzasz badania jak już jest decyzja o operacji?" Jeżeli nie rozważasz wycofania się z operacji to szkoda teraz forsy na te badania. Jeżeli to to samo laboratorium to wynik jest zastanawiający ale w tą dobrą stronę.

BRCA nie musi być na czczo. Ale ja bym teraz nie robiła z krwi. Jeżeli coś wyjdzie w his-pat to badanie genetyczne materiału z guza jest bardziej jednoznaczne.
  Temat: Rak jajnika - podejrzenie
gaba

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 1750

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-06-05, 16:26   Temat: Rak jajnika - podejrzenie
robiłaś Ty lub ktoś z rodziny badanie na zmiany w BRCA?
  Temat: Teratoma(?) - co dalej?
gaba

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 3196

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-06-03, 17:09   Temat: Teratoma(?) - co dalej?
Trzeba zamówić kopię dokumentacji medycznej albo kopię samego protokołu. Zamawia się w dziale dokumentacji medycznej szpitala. Pierwsza kopia za darmo. To cholernie ciekawa lektura, między innymi jest tam w punktach ocena ryzyk operacyjnych, opieka pielęgniarska (dowiesz się ile pracy w Ciebie "włożono" a raczej na co przedstawiono rachunek do NFZ") no i dokładny opis co widziano w trakcie operacji i co zdecydowano wyciąć.

Ale tak ogólnie to cieszę się że już wszystko u Ciebie OK.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
gaba

Odpowiedzi: 255
Wyświetleń: 76588

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-31, 15:31   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
bardzo trudne pytanie, przy Twoim leczeniu masz prawo do takich wyników i czuć się tak jak się czujesz,ale może to być sygnałem poważnego uszkodzenia przewodów trzustki, wszelkiego rodzaju dysfunkcji wątroby i paru innych rzeczy. Zrobić teraz to nic nie możesz poza sprawdzeniem poziomu cukru. Jak jesteś optymistką to jedź (mam nadzieję że nie Afryka), miej ze sobą ten wynik i ogólnie jakieś świadectwo co bierzesz. Pamiętaj o ubezpieczeniu i o tym że trzustka potrafi bardzo boleć. Oszczędzaj zarówno trzustkę jak i wątrobę (alkohol to tylko w symbolicznych ilościach). Udanego urlopu
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 18229

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-05-28, 09:51   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Na biuście bardzo dobrze mi się sprawdził opatrunek hydrożelowy, teraz na brzuchu też bo wszystko wygląda czysto, tylko ten "niekonwencjonalny" sposób szycia. Przecież kotki jak się sterylizuje to rozcina się brzuch, naoglądałam się tych szwów - wszystkie miały ładnie zbliżone brzegi rany i rychłozrost. A u mnie będzie wystawał jakiś farfocel i ciągle myślę kto to szył i co sobie myślał.
  Temat: podejrzenie Tu
gaba

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 6226

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-23, 10:32   Temat: podejrzenie Tu
Coś mi się obiło że w niektórych kuracjach trzeba na początku wykluczyć przerzuty do OUN.
 
Strona 1 z 111
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group