1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1703
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie raka jajnika - rozpoznanie rak trzonu macicy
gaba

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 4033

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-12-16, 22:59   Temat: Podejrzenie raka jajnika - rozpoznanie rak trzonu macicy
TK jest niezbędne do oceny czy chemia działa (porównuje się z wyjściowym po 3 wlewach chemii), czyli na początek chemii musi być. Ale można pertraktować z lekarzem żeby podać chemię zaraz po zrobieniu TK bez czekania na opis. Zwykle w różnych zaleceniach jest pierwszeństwo chemii przed radioterapią. PET w tym wypadku nie ma sensu, drogi(powyżej 3,5 tys) i nic nowego nie wniesie, a dodatkowo może być zafałszowany przez różne stany zapalne po operacji. Porównywać przy chemii trzeba kolejne badania tego samego typu, czyli do oceny musiałby być zrobiony kolejny PET, lekarz nie da takiego zlecenia.

Wszystkie rewelacyjne suplementy jeżeli nawet działają przeciwnowotworowo to jako zapobieganie "nowotworzeniu się" komórki, czyli profilaktycznie u osoby zdrowej. Jeżeli w organizmie już są komórki rakowe to może je zniszczyć jedynie chemia, lub radioterapia (działa miejscowo). Chory w trakcie terapii dopóki może powinien dobrze się odżywiać w sposób naturalny unikając pustych kalorii typu słodycze, ciasta (ale w Święta odpust). Dużo białka. Z własnego doświadczenia wiem że premedykacja przed wlewem chemii powoduje duży apetyt który najlepiej zaspokajać sałatkami warzywnymi. Nie wszyscy chorzy mogą wypijać po chemii te przepisowe 2 litry napojów, to jest bardzo ważne, chorego trzeba w tej sprawie pilnować a w skrajnych przypadkach prosić lekarza (rodzinnego) o przepisanie kroplówek nawadniających przynajmniej na kilka dni po chemii. Można w razie potrzeby włączyć do diety 1-2 nutridrinki.
  Temat: Rak jelita grubego - kątnicy
gaba

Odpowiedzi: 314
Wyświetleń: 108970

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2021-09-10, 12:29   Temat: Rak jelita grubego - kątnicy
W Twoim poście z wynikami najbardziej moim zdaniem niepokojące jest pogorszenie parametrów nerkowych, z takimi można żyć ale niepokojące jest pogorszenie i moim zdaniem konsultacja u nefrologa jest jak najbardziej wskazana żeby ten proces zatrzymać. Blok pęczka Hisa może być przejściowy lub utrwalony, wymaga to diagnostyki i oszczędzania się do czasu ustalenia co dokładnie się dzieje. Jak macie możliwość to wskazany byłby Holter ekg, wiadomo byłby jak serce reaguje na normalną aktywność.
  Temat: Rak Jamy Ustnej G2
gaba

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 34273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-08-05, 11:36   Temat: Rak Jamy Ustnej G2
Wycinki pobiera się po to żeby zbadać, na ich podstawie można dokładniej określić typ raka, pewnie będą u lekarza przed decyzją o chemii. Ale na wszelki wypadek ja bym się po ok 3-4 tyg od pobrania pokazala na oddziale ( na początek w sekretariacie) z pytaniem gdzie są wyniki i jak można je dostać.
  Temat: Rak jajnika
gaba

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4849

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-06-17, 20:05   Temat: Rak jajnika
nie mam klawiatury, wiec bez polskich liter. Sytuacja jest bardzo powazna..Surowiczy [ten najb ardziej powszechny] rak jajnika o wysokim stopniu zlosliwosci. Wyleczalnosc w PL ponizej 5 %. 80% chorych dobrze odpowiada na pierwsza linie chemioterapii carboplatyna + paclitaksel. Pozniej wszystko zalezy jak dlugo nie bedzie nawrotu. Jezeli 12 mies i dluzej to ta chemie sie powtarza, niestety zwykle starcza na coraz krocej.Ostatnio weszly 2 nowe leki olaparib i pembrolizumab, ale dostep do nich jest obwarowany dodatkowymi warunkami. Teraz warto od razu upomniec sie o badanie mutacji BRCA bo obecnsc tej mutacji jest podstawowym warunkiem do wdrozenia nowoczesniejszego leczenia. Poczytaj sobie watki o raku jajnika w tym dziale, bedziesz miala calkiem dobra orietacje.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 46387

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-30, 20:34   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Nie rozumiem dlaczego chora aż tak bardzo unika kontrastu. Jeżeli nie było epizodu uczuleniowego, to przy kreatyninie w normie nie ma żadnego powodu żeby dopuszczać możliwość że kontrast uszkodzi nerki. Przy prawidłowym nawodnieniu nawet duża ilość kontrastu jest wypłukiwana bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Opić się przed badaniem i sporo pić 2 doby po. CT wyjaśniłoby co się dzieje w brzuchu, Zawsze lepiej podejmować decyzje w oparciu o twarde dane.

Twoja Mama ma same dobre doświadczenia pooperacyjne i dużo spodziewa się po operacji. A chirurg (doświadczony i znający przypadek "od wewnątrz") może wiedzieć że tym oczekiwaniom nie sprosta. Też postawił swoje wymagania "pozbyć się tłuszczu trzewnego" - nierealne u osoby w tym wieku. Sytuacja bardzo trudna, spróbuj porozmawiać z nim sama, powie więcej jakie widzi trudności i nawet jeżeli będziesz szukać innego ośrodka (może nowocześniej wyposażonego) to warto wiedzieć w czym tkwi problem. CT tutaj też wydaje się konieczne.

Spróbuj żelaza hemowego, jest znacznie lepiej przyswajalne więc dawki są znacznie niższe, w rozsądnych ilościach nie powinno dawać żadnych sensacji w jelitach.

Pozdrawiam i jak zawsze podziwiam.
  Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
gaba

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 5137

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-04-14, 18:25   Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
Obecnie pierwszą kopię dokumentacji dostaje się za darmo, więc warto zamówić całość dokumentacji z pobytu w szpitalu. Dużo papieru ale będzie w tym podpisany przez wykonujących opis zabiegu a także pisemne ustalenia z różnych narad. Warto wszystko przeczytać bo zrozumie się jak działa szpital, kto o czym decyduje itp, Łatwiej później poruszać się w tej rzeczywistości.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 46387

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-03-27, 11:19   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Takim lekiem jest papaweryna, ale to musi potwierdzić lekarz któremu dokładnie się opisze co się naprawdę dzieje (m.innymi zwiększa perystaltykę).
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 57175

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-06, 20:02   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Badania są robione co ok 3 mies lub wcześniej jeżeli coś się dzieje, głównie żeby sprawdzać czy nowotwór jeszcze reaguje na aktualnie brany lek. Nie wiem co masz na myśli "wyjście z leczenia paliatywnego". Jeżeli chodzi Ci o całkowite pozbycie się nowotworu to raczej nie, natomiast zdarza się stabilizacja i lekarz może wtedy zadecydować o przerwaniu leczenia na pewien czas żeby organizm się zregenerował. Przerywa się również leczenie jeżeli za bardzo pogarszają się wyniki krwi, czasami lepiej pozwolić na wzrost guza, a regenerować szpik, bo dopóki szpik i nerki działają zawsze można podać jakiś lek. Dbaj o Siebie.
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 260
Wyświetleń: 57175

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-05, 20:50   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
To jest chemioterapia paliatywna tzn chodzi o spowolnienie lub czasowe zatrzymanie choroby w sytuacji gdy już z różnych względów nie ma szans na radykalne działanie. Podaje się w monoterapii kolejno różne chemioterapeutyki w dawkach które nie pogarszają dobrostanu chorego. Pierwsza była karboplatyna, teraz paclitaxel podawany jest w prawie wszystkich rodzajach raków, działa tak bardziej ogólne. Zasada jest taka że podaje się tak długo jak długo rak się nie uodporni i nie wystąpi powiększenie guza lub organizm chorego przestaje tolerować lek. Mają jeszcze inne leki w zapasie, ale to już będzie zależało od Twojej kondycji. Dbaj o nerki bo to one decydują.
  Temat: Rak Jamy Ustnej G2
gaba

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 34273

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-10-29, 19:54   Temat: Rak Jamy Ustnej G2
lekarz powinien zbadać i osłuchać pacjenta w dniu podania szczepionki i nie chodzi tu o ogólne wskazania ale o wykluczenie czynnej infekcji która po szczepieniu może się nasilić. Jeżeli chodzi o leczenie onkologiczne to w zeszłym roku szczepiłam się tydzień po zakończeniu chemii (onkolog wiedział i dał zielone światło) a w tym roku już się szczepiłam a radioterapię miałam w maju, onkolog namawiała żeby tego pilnować.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 145
Wyświetleń: 50905

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-27, 15:17   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Odezwali się, ale z komunikatem "pamiętamy i proszę czekać, odezwiemy się"
Wyboru nie mam, czekam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
gaba

Odpowiedzi: 308
Wyświetleń: 126475

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-08-22, 15:26   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
indyk ok, kurczak tylko ze znanego źródła, te przemysłowe wykluczone, najlepsza jest jednak wołowina i gęsina (niedługo sezon), baranina bardzo dobra ale jej cena może wywołać niestrawność.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 143
Wyświetleń: 46387

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-18, 10:21   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Wszystko zależy od ilości tej wydzieliny, masy kałowe to nie jest jednolita miazga, każdy słyszy czasami jakieś kruczenia czy bulgotanie w brzuchu. Niedużo tej rozwodnionej frakcji może wydostawać się razem z gazami. Kolor zależy od diety i od ilości i składu żółci. Tak naprawdę to organizm pozyskuje wodę jelitem grubym i czasami może na jakimś odcinku nie odciągnąć całej wody, czy to poważne zaburzenie to zależy właśnie od ilości.

Wg mnie po 2 tyg od operacji w trakcie kaszlu żaden szew nie powinien już puścić.

Pozdrawiam
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 29626

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-30, 17:32   Temat: rak jajnika pT3b
Rak i leczenie raka. Zwłaszcza leczenie raka dewastuje układ odpornościowy organizmu. Clostridium ma bardzo dużo ludzi ale nie chorują, ujawnia się to najczęściej przy osłabieniu flory jelitowej (tej prawidłowej). Pseudomonas pyocyanea może bytować na skórze zupełnie zdrowych ludzi, sama w sobie groźna ale musi się dostać do "środka" najczęściej przy jakimś zabiegu. Podsumowując zaraziła się pewnie dużo wcześniej a ujawniło się to przy skrajnym wycieńczeniu organizmu. Przykro tylko że spowodowało to izolację od rodziny na ostatnim etapie życia, ale to już siła wyższa bo ten zakaz odwiedzin, kombinezon itd to z powodu koronawirusa. W normalnych warunkach rodzina byłaby do niej wpuszczana.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 29626

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-21, 10:31   Temat: rak jajnika pT3b
::rose:: ::rose::
 
Strona 1 z 114
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group