Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3157
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi potrójne ---
gaba

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 43

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: Dzisiaj 20:03   Temat: Rak piersi potrójne ---
Wieliszew, ale tam trzeba czekać ponad miesiąc. COI na Roentgena też może być. Jeżeli już wiadomo że trójujemny to na NFZ specjalnych badań nie ma. Prywatnie to można zrobić sobie rezonans jamy brzusznej i miednicy małej żeby wykluczyć przerzuty.
  Temat: Rak Jamy Ustnej G2
gaba

Odpowiedzi: 107
Wyświetleń: 19792

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: Dzisiaj 19:54   Temat: Rak Jamy Ustnej G2
lekarz powinien zbadać i osłuchać pacjenta w dniu podania szczepionki i nie chodzi tu o ogólne wskazania ale o wykluczenie czynnej infekcji która po szczepieniu może się nasilić. Jeżeli chodzi o leczenie onkologiczne to w zeszłym roku szczepiłam się tydzień po zakończeniu chemii (onkolog wiedział i dał zielone światło) a w tym roku już się szczepiłam a radioterapię miałam w maju, onkolog namawiała żeby tego pilnować.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 32983

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-10-27, 20:22   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Największy wymiar, największej zmiany to 43 mm, jakoś się to wszystko w brzuchu mieści i nic nie uciska ani nie boli, płynu ślad. I lekarze wymagają żebym dobrowolnie poszła na kilkumiesięczne łysienie, neuropatię, rzyganie, osłabienie. Co gorsza bardzo mętnie mówią o potencjalnych korzyściach. Dawno bym to odrzuciła gdyby nie to że jak wspomnę o tym możliwym w Polsce "best supportive care" to mnie śmiech ogarnia.
  Temat: Zmiany naciekowe w płucu lewym
gaba

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 44845

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-10-27, 15:05   Temat: Zmiany naciekowe w płucu lewym
Koniecznie trzeba mieć płytkę (poprosić od razu po badaniu), radioterapeuta lepiej od niejednego radiologa odczyta płytkę. Tak czy inaczej na 1 wizycie zwykle nie zapadają ostateczne decyzje.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 111
Wyświetleń: 32983

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-10-22, 21:10   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Z badań klinicznych nic nie wyszło, Gdańsk mnie odesłał do Warszawy a Warszawa ponownie po przeczytaniu mojego profilu genetycznego zdyskwalifikowała. Druga linia chemioterapii nie wygląda zachęcająco: Etopozyd ok 15% PR + 25% SD i jeszcze nie wiadomo czy w końcu będzie ten doustny, Gemcytabina 18,5% PR + 29,6% SD i sugerowany przez moją lekarkę Paclitaxel odpowiedź ok 42%. Wszystkie te leki dają większą szansę rakowi niż mnie. Ale coś trzeba będzie postanowić, bo ostatnie CT które właśnie zrobiłam wyraźnie wskazuje że to wszystko rośnie, a te zmiany które tak ładnie się zmniejszyły po majowej radioterapii zaczynają jednak znowu rosnąć.
No i czy czy można wyobrazić sobie gorszy czas na rozpoczynanie chemii?
  Temat: Czy to czerniak
gaba

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 610

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-10-16, 15:47   Temat: Czy to czerniak
przestań się martwić, podejrzane jest zaobserwowanie że coś się dzieje. Przypilnuj żeby lekarz obejrzał to dermatoskopem a nie tylko zerknął i powiedział " to nic podejrzanego" (bo to tak wygląda). A dlaczego zaczęłaś się teraz martwić?
  Temat: CEA - norma dla palaczy
gaba

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 274

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2020-10-08, 17:32   Temat: CEA - norma dla palaczy
Zależy od testów i metody jaką to jest badane w danym laboratorium. Producenci testów mają to przebadane i wraz z testami przekazują laboratoriom w których ich testy są używane. Czyli właściwa jest ta norma która jest podana przez laboratorium w wyniku.
  Temat: Nowotwór złośliwy płuca/opłucnej ?
gaba

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 7255

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-10-07, 08:16   Temat: Nowotwór złośliwy płuca/opłucnej ?
To może wynikać że słabego krążenia. Zdrowa osoba może to w prosty sposób sprawdzić. trzeba sięgnąć pod kołdrą (nie odkrywając) do łydki chorego. Jeżeli poczuje się dłonią zimno to znaczy że jest za słabe krążenie (prawidłowo powinno poczuć się ciepło). Taki chory powinien leżeć pod lekką ale bardzo ciepłą kołdrą (bo np. ciężki koc krępuje osłabionego chorego) i w razie potrzeby trzeba pościel dogrzewać termoforem lub poduszką elektryczną. Takie trzymanie w cieple zmniejsza również dolegliwości "korzonkowe".
  Temat: Oczekiwanie na wynik biopsji trzustki, brak leczenia
gaba

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 388

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-10-07, 07:59   Temat: Oczekiwanie na wynik biopsji trzustki, brak leczenia
4 tyg, to moim zdaniem granica ja poszłam do pracowni, powiedziałam że właśnie skończył się czwarty tydzień i następnego dnie miałam telefon że wynik już jest. W pracowniach są kolejki, czasami ktoś pójdzie na urlop, zachoruje, odłożą preparaty na półkę i tak leżą. Zwykle takie przypomnienie wystarcza.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
gaba

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 93964

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-09-30, 09:38   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
jeżeli to lekarz zlecił to znaczy że pilnuje sprawy, ale sam też miej świadomość, podwójna kontrola najlepsza. Jeszcze nie alarm.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
gaba

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 93964

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-09-29, 11:46   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
na wynik potasu największy wpływ mają nerki i tu widać że trochę nawalają, płucz się i w diecie ogranicz mięso i nabiał a więcej węglowodanów. Przedyskutuj z lekarzem co się bardziej długoterminowo opłaca ograniczyć białko i chronić za wszelką cenę nerki czy dbać o kondycję ogólną i jeść sporo białka. Pomocny mógłby być wynik zawartości mocznika w surowicy.
  Temat: Mięsak macicy
gaba

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14689

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-09-12, 10:07   Temat: Mięsak macicy
Generalnie chodzi o to żeby wykorzystać wszystkie możliwości uzyskania leczenia celowanego, klasyczna chemioterapia jest mniej skuteczna, więcej skutków ubocznych. Niestety za mało wiem o sarcoma żeby coś konkretnego doradzić. Jest stowarzyszenie chorych na mięsaki u nich możesz dowiedzieć się dużo o leczeniu i konkretnych lekach. Niekwestionowanym guru w Polsce w tym temacie jest prof Rutkowski. Podobno odpisuje na maile. Ale musisz być bardzo konkretna skany wyników to podstawa. Nie wiem czy masz ale powinnaś się postarać o ten wynik z Bostonu, jeżeli nie, to powinnaś mieć pełny his-pat po operacji i tym operować.
Walczysz o życie, nie chcę Cię za bardzo buntować ale kilka pojedynczych dni wagarów kiedy pojedziesz czegoś konkretnego się dowiedzieć da się usprawiedliwić. Ale czytaj o sarcoma żeby dowiedzieć się ogólnie jak to przebiega i jakie są możliwości leczenia w Polsce (dlatego raczej polskie źródła). Rób notatki jeżeli znajdziesz coś konkretnego, powinnaś już być na etapie że Ki67 to nie jest abrakadabra.

Jeżeli chodzi o płuca to często i to z dobrym skutkiem stosuje się radioterapię, operacja raczej u Ciebie nie jest możliwa. Nie tyle ze względu na wielkość co rozłożenie zmian. Musisz być konkretna, tak jak opisałaś te zmiany w płucach to nikomu nic nie mówią, trzeba się domyślać, a pytania to masz konkretne. Jak cytujesz wyniki to przepisuj je w całości koniecznie z datą omijając tylko dane osobowe i nazwy szpitali/oddziałów.
Takie stwierdzenie "meta z ginekologii" jest zwykłym popisywaniem się (zrobieniem wrażenia na pacjencie) tego nie da się ustalić. Doświadczony radiolog może z dużym prawdopodobieństwem (ale nie 100%) stwierdzić że meta ale skąd to już nie. Ja na tym forum czytałam już (a nie czytam wszystkiego) o 2 przypadkach: pani u której zoperowany rak płuca okazał się po zbadaniu meta i inna pani u której stwierdzono przerzut do płuc wcześniejszego raka piersi i zaproponowano chemię, córka się zaparła, znalazła innego lekarza i po diagnostyce okazało się że to niezależny rak płuc. A tak ogólnie to chirurdzy nie podejmują się operacji jeżeli jest większe niż 3% ryzyko śmierci pacjenta w ciągu 30 dni po operacji. Wyjątkiem są sytuacje jeżeli pacjent umrze bez operacji w krótkim czasie.

Skupiaj się na możliwościach leczenia, nie szukaj teraz informacji o przeżyciu bo nie znajdziesz. Wszystko zależy od tego jak uda się wycelować z leczeniem, znajdą jakąś konkretną mutację, będzie lek celowany i życiorys się wydłuża.
  Temat: Mięsak macicy
gaba

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 14689

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-09-11, 21:23   Temat: Mięsak macicy
Twój powrót jest dla mnie jednym z najsmutniejszych wydarzeń na forum.
Jesteś już pełnoletnia (albo prawie), oczytana onkologicznie to radzę przejąć kontrolę nad Swoim leczeniem. Pierwsza rzecz to pilnowanie wyników, musisz mieć wszystkie (skanuj też wszystko). To co chciałabym Ci doradzić to poczytaj sobie opisy przypadków pisane przez chorych żeby wiedzieć jak to ogólnie przebiega, jaka jest diagnostyka itd. Te zmiany w płucach niekoniecznie muszą być rozsiewem wcześniejszego mięsaka. Niestety wyciągnęłaś zły los na loterii genowej i Twój organizm może być ogólnie podatny na nowotwory i to może być nowy niezależny nowotwór. Przed wynikiem biopsji nie podejmuj żadnej decyzji. Porozmawiaj z lekarzem (mam nadzieję że leczysz się w Gdańsku) nt badań genetycznych. Może załapiesz się na leczenie immunologiczne. Poczytaj o badaniach genetycznych na stronie firmy ROCHE. Oni teraz sponsorują szerokie badania genetyczne, zapytaj o te badania na Oddziale Badań Wczesnych Faz na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (tel. 58 584 44 75).
Dawaj znać co u Ciebie.
  Temat: Problemy z wejściem na forum
gaba

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 11536

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2020-09-07, 18:34   Temat: Problemy z wejściem na forum
TP53

Załóż swoje własne forum, płać za nie z własnej kieszeni przez ponad 10 lat, angażuj swoich znajomych żeby je wsparli merytorycznie i ja z przyjemnością na nie wtedy wejdę i znajdę mnóstwo wad. Czy Ty uświadamiasz sobie że ponad połowa Twoich postów to narzekanie?

basik78
Czy naprawdę przed napisaniem takiego komentarza nie mogłaś wejść na posty z początku istnienia forum, wiedziałabyś jaka jest administratorka i co zrobiła.
  Temat: Rak brodawki Vatera - co dalej?
gaba

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 811

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-09-05, 10:28   Temat: Rak brodawki Vatera - co dalej?
można ot tak, tyle że zwykle to ok 50 zł i dobrze jest zrobić w parze z CEA.
teraz to nie bardzo opłaca się naciskać na chemię,optymalny termin podania to do 8 tyg po operacji.
 
Strona 1 z 211
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group