DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1673
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 22000

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-12-20, 21:44   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1 napisał/a:
że złapałem grzybicę jamy ustnej,

Dostałeś na to jakieś leki?
Janek1 napisał/a:
oraz neutropatię

Neuropatia może się jak najbardziej pojawić zwłaszcza po chemioterapii, porozmawiaj z lekarzem, może zastosowałby preparat witamin B, tylko nie tabletki bo efekt słaby, najlepiej domięśniowo podać.

pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 428
Wyświetleń: 104953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-12-08, 19:20   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,
Popieram TP53, czas przedyskutować objawy męża na poważnie, bo to wszystko co się u męża "wydarza" podchodzi mi pod skutki uboczne leczenia. Wyniki obrazowe nie pokazują nowych zmian i to jest dobrze ale tych różnych, rózniastych objawów u męża zaczyna być coraz więcej, może się to stać niebezpieczne, porozmawiaj z lekarzem prowadzącym poważnie, wszystko opisz, nic nie ukrywaj. Moźe tak jak doradził TP53,
TP53 napisał/a:
może konsultacja chociaż mailowa z prof. Rutkowskim by coś dała.


Przytulam :tull:
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 229
Wyświetleń: 71299

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-11-23, 19:20   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,

Medycznie to Ty jesteś mistrzem żeby mamie pomóc, ulżyć więc tutaj nie mam co Ci doradzać bo Ty wszystko robisz tak jak trzeba. Jakiś guz w rozpadzie pokazuje badanie, dziwne, że wcześniej był niezauważony skoro opisany jako duża zmiana, w rozpadzie też trochę groźnie brzmi. Pobrano wycinki trzeba poczekać na wynik hist.pat.

A kto nam obiecał, że życie bedzie łatwe, kolorowe i sprawiedliwe?, nikt i zazwyczaj jest trudne, ciężkie i niesprawiedliwe. Każdy z nas stracił kogoś bardzo bliskiego, kochanego, wielu z nas walczy z chorobami w chwili obecnej. Nie ma sprawiedliwości i Ci kochani najlepsi na świecie chorują i Ci co mają wiele złego za skórą. Mama Twoja ma cudowną opiekę, jesteś Jej najlepszym doradzą i na pewno kochanym synem, który robi wszystko żeby Jej pomóc ale niektórych rzeczy nie da się zrobić, są jednak rzeczy niemożliwe do realizacji.

Możesz się żalić, płakać, musisz znaleźć swoje metody na wywalenie z siebie stresu, który męczy Cię od dłuższego czasu ale mama dzięki Twojej sile, dzięki Twojemu uporowi jest jeszcze z Wami a to bardzo dużo.

Trzymaj się chłopaku.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 77464

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-11-23, 19:02   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Wiadomo, że chcemy zawsze żeby było zgodnie z grafikiem i terminowo ale sam wiesz doskonale, bo juz doświadczenie masz, że dla własnego dobra trzeba czasami coś przełożyć bo to ma iść Ci na zdrowie a nie powalić z nóg.

Trzymam kciuki za następny terminowy wlew.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 428
Wyświetleń: 104953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-11-07, 14:11   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Basiu :tull:
  Temat: Guz spikularny u taty
marzena66

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1192

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-10-26, 17:02   Temat: Guz spikularny u taty
kana napisał/a:
Ostatnie prześwietlenie klatki piersiowej miał robione w marcu 2017r i wszystko było ok.A

Prześwietlenie jest badaniem mało dokładnym i jak już jest tam coś ogromnego to pokaże a jakieś małe zmiany mogą umknąć/nie zawsze są widoczne.
kana napisał/a:
Nie wiem czy powinnam porozmawiać z mamą,

Poczekaj na konkretną diagnozę i wynik, będzie wszystko przebadane, postawiona diagnoza wtedy porozmawiasz, chyba że mama jest z osób, które chcą wiedzieć i potrafią to w miarę normalnie przyjąć. Znasz mamę najlepiej ale myślę, że jeszcze poczekaj.
kana napisał/a:
Napiszcie proszę czego możemy się spodziewać, i czy jest tak że każdy dzień czekania na przyjęcie do szpitala powoduje to, że może się okazać że jest za póżno na cokolwiek.

Tak jak napisałam ja czy dziewczyny, obraz jest mocno niepokojący i sugerujący najgorsze ale póki nie ma ostatecznego wyniku nie wyrokujmy.
Oczywiście czas jeśli byłaby to ta najgorsza opcja ma znaczenie ale w tej chwili już mniejsze bo tato chorobę już w sobie miał od dłuższego czasu więc ten czas do diagnozy już niewiele zmieni.

Wiadomo, że jeśli byłaby diagnoza rak (tylko rozmawiamy na razie teoretycznie) to już wiemy, że jest to choroba ciężka, nie zawsze wyleczalna ale nie możesz myśleć, że już będzie na wszystko za późno. Trzeba będzie przebadać tatę dokładnie, czy są przerzuty odległe, czy ich nie ma, wtedy jest wielki plus, czy zmiana jest operacyjna, byłby to plus. Jak widzisz wiele na razie mamy znaków zapytania więc nie ma co tworzyć historii i myśleć co będzie jak......?, będzie diagnoza będziemy wtedy podpowiadać co robić, jak działać i odpowiadać na Twoje pytania jeśli będziesz je do nas miała.

Na razie trzeba czekać. 15 listopada już niedługo, później czekanie na wynik histopatologiczny ok. 10-14 dni ale już po bronchoskopii lekarz powie Wam więcej.

Trzymaj się, pozdrawiam
  Temat: Guz spikularny u taty
marzena66

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 1192

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-10-24, 19:14   Temat: Guz spikularny u taty
kana,

Wynik może budzić podejrzenie raka, wezły układają się w pakiety, guzek satelitarny, to niestety mocno niepokojące. Oczywiście bronchoskopia, pobranie do badań materiału i wtedy wszystko będzie jasne ale nie brzmi to wszystko dobrze, bardzo mi przykro.

Dobrze by było żeby przebadano tacie jamę brzuszną, bo jak mamy pakiety wezłów, guzki satelitarne to mogło już pójść dalej.

Na razie trzeba poczekać na konkretny wynik i dopiero wtedy onkolog powie co dalej.

Witam na forum i jak będziesz miała potrzebę, pisz śmiało, pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 428
Wyświetleń: 104953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-19, 18:04   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,

Opis wygląda bardzo niepokojąco, tak jakby to był jakiś niewielki udar/wylew. Radzę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, wszystko opisać. Nie wiem czy się powtórzy czy też nie, czy zapowiada coś gorszego to trzeba porozmawiać z lekarzem. Może to skutek leków, nie wiem, Basiu koniecznie lekarz.

Ściskam z całych sił Was oboje.
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
marzena66

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 77464

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-10-08, 18:39   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
meteor,
Nic nowego nie napiszę, tak ja wyżej i jak sam już wiesz jest wznowa. Plusem tutaj jest, że nie widzą nic podejrzanego w węzłach, nie są powiększone więc może jest jeszcze jakaś szansa żeby męczyć lekarzy o dalsze leczenie radykalne. Chyba się leczysz o ile pamiętam w dobrym Ośrodku Onkologicznym?, może coś Gazda podpowie, pomęcz go.

meteor napisał/a:
Ciekawy jestem ile jeszcze mi miesięcy może lat życia zostało.

Nie myśl o tym, masz zadanie do wykonania, podejdź zadaniowo do tego, wiesz, że psychika ma duży wpływ na leczenie. Pacjent załamany jest słabszy, leczenie gorsze, im silniejszy tym bardziej walecznie walczy. Wiem, że pomyślisz, że piszę głupoty i co ja tam mogę wiedzieć jak nie jestem w Twojej skórze. Owszem łatwiej mi mówić ale póki piłka w grze nie można się załamywać, jak przyjdzie Twój czas to przyjdzie, tak jak u kazdego ale teraz musisz wytoczyć ciężkie działa i robić wszystko co da radę zrobić dla Twojego zdrowia i życia.
Mocno trzymam kciuki, nie lubię w wątkach takich informacji ale niestety tak bywa i trzeba ruszyć do boju. Powodzenia i czekamy na dalsze wieści.

pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
marzena66

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 22000

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-09-18, 19:07   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Janek1,
Stabilne, czy zmiany są na tym samym poziomie lub niewiele się zmieniły. Nie ma nic bardzo niepokojącego, guzki są malutkie, takie jak poprzednio, nic się z nich nie wykluło, nie urosło.
Powiększył sie trochę węzeł chłonny ale na to wygląda, że lekarz go nie opisał jakby był jakoś strasznie patologiczny, uznał go równiez na w miare stabilny.
Nie analizuj dokładnie który guzek, który wezeł, lekarz porównuje nie opisy a zdjęcia z badań i na tym porównuje. Ważne, że nic się nowego nie wykluło, wazne, że nic nie urosło, obraz stabilny czyli porównywalny z poprzednimi wynikami, jest dobrze.

pozdrawiam
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 229
Wyświetleń: 71299

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-18, 19:00   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,
Nie dziwię się lekarzowi bo jak pisałam wyżej wyniki sa mocno niepokojące. Nie wiem co doradzić, otwierać mamę?, sprawdzać ponownie?, nie wiem, nie umiem pomóc. Wyniki tak jakby wskazywały na przerzut, może jakies nowe ognisko, nie wiem.

Powodzenia, już Ty najlepiej zadbasz o mamę i nie odpuścisz.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 428
Wyświetleń: 104953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-09, 16:50   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,
Męża wyniki są cały czas stabilne, wciąż stawiam, że objawy, które opisujesz są wynikiem długotrwałego i obciążającego leczenia, organizm się trochę wyczerpał a i tych toksyn dostaje sporo więc trochę to tu, to tam niedomaga. Wiadomo, że leczenie zazwyczaj na jedno pomaga a co innego osłabia.

Trzymaj się razem z Krzysiem dzielnie, choć oboje dzielni jesteście i to nie ulega kwestii, oboje jesteście dzielnymi wojownikami. :tull:
  Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
marzena66

Odpowiedzi: 229
Wyświetleń: 71299

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-09-05, 16:49   Temat: Przerzut do węzła chłonnego nadobojczykowego
Tomuś,
Przyznam szczerze, że wynik jest trochę niepokojący. Nie jestem w 100 % pewna odpowiedzi ale chyba torbiel nie nacieka, stan zapalny jeśli takowy występuje może tworzyć nacieki.
Jak widać w badaniu porównawczym nie było wcześniej tych zmian jak i nie było powiększonego wezła, to budzi niepokój

Ad 2, węzeł może być powiększony i od raka i od stanu zapalnego jak najbardziej.
Ad 3. nic mi nie wiadomo o tym ale wpisz poprzez wyszukiwarę forumową "bakterią bąblowca" i jeśli u kogoś coś takiego było to pokażą się watki. Ja nie sprawdzałam, co zaraz również uczynię.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 8272

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-24, 12:25   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo napisał/a:
i wg niego, guzek się zmniejszył, ale wiadomo jakie opisy są

Skoro guzek się zmniejszył to na razie bez paniki a jak nawet jest taki sam to też bez paniki, gdyby to był rak/przerzut to zapewniam, że przez taki okres to już by wyrósł do większych wymiarów a ten stoi albo jest ciut mniejszy. To, że się wzmacnia nie zawsze znaczy najgorsze, tak jak pisałam stan zapalny też "świeci".
chihiroo napisał/a:
ale niepokoi mnie, że kolejny TK tak późno.

Nie jest za późno bo to co napisałam powyżej i tak mniej więcej dokonuje się obserwacji bo w okresie 6 miesięcy albo się rozwinie w jedną albo w drugą stronę.
Na razie spokojnie, w niektórych wypadkach czas jest potrzebny.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 8272

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-18, 12:36   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo napisał/a:
- czy jest się czego obawiać?

Na pewno być czujnym, wzmocnienie po kontraście może być czymś niedobrym, może być stanem zapalnym, na dwoje babka wróżyła.
Dobrze, że guzek ma wielkość porównywalną z badaniami z ubiegłego roku, nie rośnie to plus, wzmocnienie, może budzić niepokój i trzeba to systematycznie kontrolować, czyli za 3-4 miesiące kolejne badanie obrazowe wskazane.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 112
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group