DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1652
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przerzuty do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 1600

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2019-06-13, 21:36   Temat: przerzuty do mózgu
Moon113 napisał/a:
Niestety mama nie wyszła do domu

Nie martw się tym, lepiej jak mama w takim stanie jest pod fachową opieką, sama mogłabyś się przerazić jak coś by się zaczęło dziać, tak widocznie miało być.
Moon113 napisał/a:
Niby jestem przygotowana psychicznie ale i tak bardzo boli taka wiadomość....

Nawet jak wiemy, że koniec jest bliski i czasami jak widzimy, że pacjent okrutnie cierpi a śmierć byłaby wybawieniem to i tak cierpimy i tak nigdy na to nie jesteśmy gotowi, u kazdego tak samo to działa.

Bądź z mama jak najwięcej, poświęcaj Jej czas, niech wie, że jesteś, że kochasz, niech czuje Twoją opiekę, tylko tyle lub aż tyle możesz zrobić.

Życze Ci ogromnych sił zwłaszcza tych psychicznych.
  Temat: Rak trzustki
marzena66

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 478

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-13, 21:24   Temat: Rak trzustki
Anna1986 napisał/a:
zależy mi przede wszystkim na tym żeby mama nie cierpiała bo to dla mnie najwazniejsze.

Oczywiście to najważniejsze, na razie główny cel u mamy to operacja jak będzie dalej dopiero po operacji będzie można zaplanować dalszy plan leczenia. Wiadomo, że nie można pozwolić żeby pacjent cierpiał ale na razie tutaj spokojnie. Mama bedzie musiała dojśc do siebie po operacji, chwila przerwy, wygojenie ran i dopiero będzie można dalej działać. Jeśli otrzyma chemię mówimy na razie teoretycznie to są leki które zapobiegają skutkom ubocznym ale oczywiście wszytkich ich nie da rady opanować i zapewne mama będzie słabsza, może więcej leżeć, podsypiać, mniej jeść ale to sa skutki uboczne mijające po paru dniach. Jeśli bedziemy dalej teoretycznie rozmawiać to jest instutucja pt. hospicjum domowe i wtedy nalezy z niej skorzystać a Oni już zadbają, żeby pacjent nie cierpiał. Wybiegamy w przyszłość ale odniosłam się tylko do Twoich słów i wyjasniłam, że pacjent nie musi cierpiec i nawet nie może.
Co do protezowania to te "sprężynki" moga się przesunąć i wtedy nie spełniają swojej roli i tak tez stało się u Twojej mamy ale to jest do poprawki i można to opanować co widzisz teraz u mamy. Niestety żółtaczka bardzo osłabia organizm to nic innego jak zatruwanie organizmu toksynami i dlatego pacjent dość, że żółty to słabnie bo organy nie tak pracują jak trzeba.
Anna1986 napisał/a:
Lekarze mówili że jak ja otworzą to dopiero wtedy będą wiedzieć co robić


Dokładnie tak, bo badania obrazowe nie zawsze wszystko dokładnie moga pokazać, mogą jakiś malutkich zmian nie pokazać a one już tam np. są. Jak lekarze mają pacjenta na stole, to widzą dokładnie jak choroba jest rozsiana a wynik hist.pat. okresli wszystko włacznie z marginesami cięcia, które również sa bardzo istotne przy dalszym leczeniu.
Teraz operacja jest priorytetem.

Trzymam kciuki i powodzenia.
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 3532

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-12, 20:16   Temat: podejrzenie Tu
arawis napisał/a:
Czy szpital mi udzieli odpowiedzi telefonicznie czy są już wyniki badań TK

Jeśli jesteś upoważniona to mogą udzielić informacji, że wynik jest ale co w nim jest to już się nie dowiesz.

Ja nie miałam nigdy problemu, żeby mi odpowiedzieli na takie pytanie więc myślę, że to akurat nie jest jakąs wielką tajemnicą czy wynik jest czy nie.

pozdrawiam
  Temat: przerzuty do mózgu
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 1600

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2019-06-08, 17:58   Temat: przerzuty do mózgu
Moon113 napisał/a:
Dziękuje za sprowadzenie mnie na ziemię , bo cały czas mam wrażenie że jestem podła

Nie oceniaj się tak, ten kto nie miał do czynienia z tą chorobą, kto nie opiekował się osobą obłożnie chorą nie ma prawa nikogo oceniać więc nie przejmuj się równiez opiniami ludzi typu sąsiad, sąsiadka, rodzina. Nie każdy jest na tyle silny żeby opiekowac się tak obłożnie chorymi osobami, nawet niektórzy boją się cokolwiek zrobić w trosce o to, że zaszkodzą. Taka moja krótka historyjka. Opiekowałam się sama teściową chorą na raka, po 2 wylewach to jak przyjeżdżali z hospicjum to nie litowali się nad moją teściową tylko nade mną bo wyglądałam strasznie, wykańczało mnie to fizycznie i psychicznie, przy swoim wzroście 170 ważyłam 41 kg, to jest bardzo ciężka i wyczerpująca funkcja, opieka, zwłaszcza jak ma się słabszą psychikę i chce się za wszelką cenę ulżyć osobie chorej. Nie możesz siebie za nic winić, życie toczy się dalej a my mamy za zadanie pomóc na ile się da, ulżyć na ile się da ale również dbać o siebie.
Jak mama chce i się nadaje i Ty masz taką potrzebę to oczywiście zabierz mamę ale jak będziesz czuła, że nie dajesz rady, że mamie gorzej to niech mama będzie tam gdzie będzie Jej lepiej, gdzie pomogą Jej przetrwać ten ostatni czas bez bólu i cierpienia.

Trzymaj się
  Temat: podejrzenie Tu
marzena66

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 3532

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-08, 15:57   Temat: podejrzenie Tu
arawis

Koleżanki napisały dokładnie to co można zrobić. Oczywiście każda osoba jest inna i do każdej trzeba podejść indywidualnie. Ja jestem zwolenniczką prawdy powiedzianej w sposób taktowny i zapewnieniem, że bedziemy zawsze, pomożemy i zrobimy wszystko żeby przejść chorobę razem. Dlaczego prawdę?, otóż każdy człowiek ma coś do zrobienia, coś do zakończenia, coś do wyjaśnienia czy pożegnania się i musi mieć na to jakiś czas ale są osoby, które nie chca nic wiedzieć, choć domyślają się co im jest i co ich czeka ale nie chcą o tym rozmawiać. Są osoby, które są tak słabe psychicznie, że nie udźwigną żadnych złych informacji. Sama znasz ciocię najlepiej i wiesz co chciałaby usłyszeć, co chciałaby wiedzieć. Myślę, że najlepszą opcją jest odpowiadanie szczerze na zadawane pytania chorego, jeśli ciocia pyta bądź wobec niej szczera ale wiadomo, że odpowiadaj tak aby zapewnić ją, że jest w jakiś sposób bezpieczna.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji
marzena66

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 955

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-03, 21:51   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji
Trollinka napisał/a:
oprocz OB-33.


Też nie takie tragiczne.

pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji
marzena66

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 955

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-23, 20:38   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji
Trollinka,

Poszukaj sobie tutaj https://www.onkomapa.pl/ albo poprzez wyszukiwarkę forumową.
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 1543

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-23, 20:37   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522,

Witaj na forum. Jeżeli jest decyzja o operacji i wczesne stadium to tylko się cieszyć i są duże szanse na zdrowie. Chemia będzie wtedy jeśli nie wytną wszystkiego, jeśli gdzieś w węzłach chłonnych będa komórki rakowe albo jak marginesy cięcia będą zbyt blisko albo z komórkami raka, wszystko się zatem okaże po operacji.

Jest na forum sporo osób po operacji żoładka, z rakiem żoładka więc zachęcam do przeczytania forum, znajdziesz na pewno dużo potrzebnych informacji bo nie wiadomo kiedy odezwie się ktoś, kto już to przechodził. Zachęcam do poczytania forum w Dziale Nowotwory przewodu pokarmowego i tam będziesz miała tematy z rakiem żołądka.

pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 362
Wyświetleń: 85720

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-23, 20:11   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,
Jeśli jest arytmia to leki powinny uspokoić męża serce, jak nie pomoże ten to jest cała masa innych arytmicznych leków. Holter dobra sprawa bo pokaże jaka jest arytmia komorowa, nadkomorowa a może migotania, wtedy trudniej to serce uspokoić, powinniście to sprawdzić nawet dla własnego uspokojenia. Można założyć holtera prywatnie to koszt +/- 120 zł

Trzymam nieustająco za Was kciuki.
  Temat: torbiel jajnika
marzena66

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 1171

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-05-20, 19:57   Temat: torbiel jajnika
DX,

Mówiłam "strachamy" się jak mamy coś czarno na białym, jest dobrze.
  Temat: gruczolakorak prośba o pomoc
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 4294

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-16, 20:07   Temat: gruczolakorak prośba o pomoc
MagdaZet,

Najprawdopodobniej lecznie plus choroba przyczyniły się do zawału, niestety zdarza się. Nie jest to korzystne, bo tak jak lekarz zdecydował leczenie musi być przerwane. Serce/organizm musi się zregenerować, podanie chemii w tej chwili mogłoby się bardzo źle skończyć. Brak leczenia może niestety przyczynić się do szybkiej progresji choroby, jak będzie nie wiemy. Na pewno sytuacja bardzo wpływa na niekorzyść.

pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 362
Wyświetleń: 85720

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-16, 19:51   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78 napisał/a:
Czy zaniki pamięci to skutek uboczny leczenia?

Ja osobiście sądzę, że tak.
Cytat:
Badania kliniczne pokazują, że problem zaburzeń procesów poznawczych po zastosowaniu leczenia cytostatykami (leki przeciwnowotworowe) dotyczy około 8-39% pacjentów, u których stwierdza się trudności w funkcjonowaniu kongnitywnym na podstawie badań przeprowadzanych rzetelnymi testami psychometrycznymi. Uważa się, że najbardziej nasilone objawy występują w trakcie samej terapii farmakologicznej, łagodniejąc po jego zakończeniu.


Pierwszy z brzegu artykuł http://neuropsychologia.o...chemioterapii-2|buziaki|
  Temat: rak wnęki prawego płuca
marzena66

Odpowiedzi: 77
Wyświetleń: 22087

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-05-16, 19:35   Temat: rak wnęki prawego płuca
karolinka.k napisał/a:
leczenie radykalne

Takie inf. zawsze lepiej brzmi.
karolinka.k napisał/a:
Martwi mnie, że Mama ma skierowanie na TK dopiero na wrzesień. To nie za późno?

Nie dlatego, że wczesniej obraz może być nieprawidłowy, po radioterapii będą zmiany typu zapalnego, gojenie się a to równiez w badaniu TK świeci i zaraz byłoby podejrzenie zmian nowotworowych. organizm musi się po radio zregenerować i dopiero można zrobić badania kontrolne, wszystko jest prawidłowo.

pozdrawiam
  Temat: basik78 - komentarze
marzena66

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 5551

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-05-09, 18:49   Temat: basik78 - komentarze
basik78 napisał/a:
Wiem że to głupie pytanie-ale czy On z tego wyjdzie czy nie?

Basiu nie wiemy, Ty nie wiesz, lekarz też Ci nie da konkretnej odpowiedzi. Nie wiemy jak organizm to wszystko będzie "trawił", jak lecznie będzie działało, czy może w pewnym momencie przestanie działać, nie ma tu odpowiedzi. Lekarze robią wszystko, żeby męża wyleczyć albo przynajmniej trzymać w ryzach chorobę jak najdłużej a jak będzie to chyba wie tylko Najwyższy.
basik78 napisał/a:
Przepraszam za marudzenie ale dziś czuję się słaba

Nie marudzisz, masz prawo do słabszych dni, każdy Basiu jak ma chorego w domu to te słabe dni przychodzi, przychodzą też różne myśli do głowy i czesto te najbardziej paskudne, to normalne i tak jesteś dzielna kobitka.
basik78 napisał/a:
także wszystkim życzę siły wiary i dobrych dni-jak najmniej słabości

Tak jak Ty nam życzysz tak my tego samego życzymy Tobie.

Trzymajcie się dzielnie Ty i Twój skarb.
  Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 20824

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-05-09, 18:27   Temat: Nowotwór piersi i przerzuty?
tessa,

Przyjmij moje najszersze wyrazy współczucia, przykro mi ogromnie ::rose::
 
Strona 1 z 111
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group