DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9109
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak - Rak anaplastyczny drobnokomórkowy płuca
marzena66

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 3451

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-27, 11:04   Temat: Rak - Rak anaplastyczny drobnokomórkowy płuca
walcze2020,

Nie ma co ukrywać, że czas jest łatwy. Dość, że poważna choroba to za rogiem czai się wirus, który niestety dla ludzi z obciążeniami jest jeszcze gorszy. Nie mamy na to wpływu więc trzeba postepowac jak lekarz Wam zaleca, chronić od ludzi, zabezpieczać się czym można i higiena, reszta w rękach lekarza.

Sił życzę.
  Temat: Forum w czasach wirusa
marzena66

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 640

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2020-03-27, 11:00   Temat: Forum w czasach wirusa
Witajcie kochani

Mniej mnie tutaj ostatnio ale dużo obowiązków poza tym sytuacja w kraju i na świecie nie jest optymistyczna. Też się strasznie boję, jestem tym wszystkim przerażona, w zyciu nie myslałam, że coś takiego bedzie mi dane przezyć za mojego życia. Strach ogromny o starszych rodziców, którzy już zdrowi nie są, o męża, strach o moje małe wnuczki, dzieci, przerażenie co się dzieje na świecie, oglądając i czytając o sytuacji we Włoszech same mi łzy lecą. Mam nadzieję, że ludzie nie zlekceważą zakazów i nie doprowadzimy do stanu jaki jest we Włoszech, gdzie tak na prawdę chyba ludzie nie zrozumieli powagi sytuacji. Za każdym człowiekiem, który umiera z rozprzestrzeniającgo się wirusa kryje się tragedia rodziny. Strach przed brakiem lekarzy, którzy teraz boją się przyjmować pacjentów z innymi chorobami, strach jak nasza służba zdrowia podoła, strach przed wszystkim i strach przed ludźmi, którzy patrza na każdego z lekiem czy nie jest potencjalnym "zakażaczem"
Współczuję wszystkim chorym, zwłaszcza tej naszej onkologicznej rodzinie, która teraz ma utrudnione leczenie i ogromny strach jak będzie i co bedzie.

Kochani trzymajcie się w tych trudnych czasach, pozostańcie w domach bo tylko to nas chroni i to jest w stanie zapobiec dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Życzę Wam wszystkim duzo zdrowia, siły, każdemu z osobna i wszystkim nam razem.
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 9478

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-27, 10:34   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo, :uhm!:
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
marzena66

Odpowiedzi: 163
Wyświetleń: 22006

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2020-03-27, 10:07   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
jo.aszka,

Przyjmij moje najszersze wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marzena66

Odpowiedzi: 437
Wyświetleń: 110089

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-27, 10:00   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78,

Jestem, z Wami całym sercem, wiem, że jest Wam obojgu ciężko. Ty jesteś przerażona każdą dolegliwością swojego Krzysia ale dzielnie trwasz przy Jego boku a On żyje dzięki Tobie i dla Ciebie. Basieńko wiadomo, że przychodzą dni zwątpienia, dni bezsilności, załamanie, trwacie w Tym długo, w ciągłym stresie i niepewności, masz prawo do słabości.
Basiu u Krzysia to jeszcze raz powtórzę, kolejny wszystkie te objawy najprawdopodobniej są wynikiem wyniszczającego, długoterminowego leczenia. Skoro piszesz, że wszystkie wyniki pokazują stagnację, morfologia jest ok, to po prostu organizm się buntuje, nie ma sił i niedomaga.

Życze żeby Wam tych sił nie zabrakło, mocno, mocno Was oboje przytulam.
  Temat: Zmiany naciekowe w płucu lewym
marzena66

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 37822

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-27, 09:51   Temat: Zmiany naciekowe w płucu lewym
Krzychuxp,

Takie wiadomości podbudowują. Chwilo trwaj :uhm!:
  Temat: Leczenie czerniaka Nivolumabem (OPDIVO)
marzena66

Odpowiedzi: 135
Wyświetleń: 41356

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-27, 09:47   Temat: Leczenie czerniaka Nivolumabem (OPDIVO)
Armands,

No jak nie bohaterka ta Twoja mama :) jak tak. Dzielna bardzo, dużo zdrowia dla mamy, dla Ciebie również.
  Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
marzena66

Odpowiedzi: 277
Wyświetleń: 86611

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-01, 18:40   Temat: Czerniak przerzut do skóry pleców nieznanego pochodzenia.
szczecha,

Dobrze, że już szybko zadziałałaś "badziew" wycięty. Co do płuc, to wiesz, że sa to zbyt małe zmiany żeby je zdiagnozować, urosły minimalnie, mogą być to guzki pazapalne, może to tylko granica błedu ten wzrost. Na pewno trzeba je obserwować i nie nakręcaj się w żadnym razie negatywnie.

Trzymaj się dzielnie :)
  Temat: Wznowa raka nerki, a nadużywanie alkoholu?
marzena66

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 652

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2020-03-01, 18:35   Temat: Wznowa raka nerki, a nadużywanie alkoholu?
WiolaPułtusk napisał/a:
Alkohol podobno nie powoduje wzrostu komórek nowotworowych i działa jak chemioterapia.

Chemioterapia ma za zadanie wyleczyć raka albo przynajmniej zapobiec rozwojowi choroby i przedłużyć pacjentowi życie. Alkohol nie słyszałam aby przedłużał życie a tym bardziej leczył raka, raczej wyniszcza męża organizm i osłabia. Mieszanka rak, który niszczy człowieka plus alkohol, który równiez wyniszcza może dać tylko jedno.
Jak mąż sobie wyobraża, chemioterapię i alkohol?, raczej to się wyklucza.
Mąż jest dorosły i odpowiada za siebie, jeśli nie zrozumie, że wyrzadza sobie krzywdę Ty nic nie zrobisz.

pozdrawiam
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
marzena66

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 26074

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-01, 18:28   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba, :tull:
  Temat: Jajnik IV
marzena66

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 20242

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-01, 18:26   Temat: Jajnik IV
quena

Co innego opieka HD a co innego jak cocia jedzie do swojego lekarza. Jedno drugiego nie wyklucza a ma za zadanie pomóc choremu. Do domu przychodzi lekarz, róznie czasami raz na tydzień/raz na dwa tygodnie, przychodzi w tygodniu pielęgniarka. Oceniają stan pacjenta, pomagają, leczą objawowo jak coś się dzieje. Coś boli dadzą nowe leki, zmodyfikują dawki, potrzebna kroplówka podadzą, na prawdę to nieoceniona pomoc ułatwiająca funkcjonowanie choremu jak i rodzinie, która się opiekuje chorym. Ja osobiście bez pomocy HD nie wyobrażam sobie przejścia przez chorobę nowotworową. Przyjeżdżali pomagali, mogłam zadzwonić doradzić się w sytuacjach kryzysowych. Nie zawsze chory ma siłę jechac do lekarza a i przychodzi moment, że już nie da rady pojechać i co wtedy zrobicie?, do HD sa kolejki, z dnia na dzień nie obejmą opieką i nadejdzie moment, że trudno sobie bedzie poradzić bez pomocy i ciocia zacznie cierpieć a HD zrobi wszystko żeby to zminimalizować.
Oczywiście Wasza decyzja ale również zachęcam, żeby to jak najszybciej załatwić.

pozdrawiam
  Temat: NEC - rak neuroendokrynny
marzena66

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 3157

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-02-16, 20:52   Temat: NEC - rak neuroendokrynny
Dumisiowa,

Jesteśmy i mocno trzymamy kciuki. Regeneruj się po tej szpitalnej przygodzie, oszczędzaj i dużo, dużo sił dziewczyno.

Mocno przytulam
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca u taty
marzena66

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 1654

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-02-16, 20:42   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca u taty
ka1 napisał/a:

Tak to wygląda. Czy faktycznie jest dobrze?

Na tą chwilę jest wszystko dobrze, co sugeruje opis
ka1 napisał/a:
Brak ognisk procesu rozrostowego w ocenie PET/CT.


Teraz musicie być bardzo czujni, za 3 miesiące onkolog zleci zapewne kolejne badania obrazowe. Trzeba pilnowac tego koniecznie bo jest w płucu zmiana, w tej chwili nieaktywna o SUV świadczącym bardziej o stanie zapalnym a nie nowotworowym ale nie wiemy co się z tym może stac za jakiś czas, czujność musi być zachowana.
ka1 napisał/a:
W segmencie 10P przywnekowo naciek 21x28x27 mm. SUV 1,2


pozdrawiam
  Temat: Kilka pytań po nefrektomii całkowitej i diagnozie T3G3
marzena66

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 6619

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2020-02-16, 20:22   Temat: Kilka pytań po nefrektomii całkowitej i diagnozie T3G3
Cytat:
Mam nadzieję że operacja dojdzie do skutku.

Życzę Wam, żeby wszystko odbyło się po Waszej myśli ale tutaj stan mamy jest najważniejszy. Operacja to poważna sprawa i stan mamy musi być na tyle dobry/stabilny żeby lekarz podjął się tego zadania, zycie pacjenta najważniejsze.

Czekamy na wieści i trzymam kciuki.
  Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
marzena66

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 13426

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-02-16, 20:17   Temat: Guz kątnicy-brak leczenia uzupełniającego
Izabella81,
Jeżeli mowa jest o przerzutach to chemia będzie zapewne paliatywna, jej zadanie to poprawienie komfortu pacjenta, zminimalizowanie skutków choroby w jakimś stopniu przedłużenie życia. Póki lekarze coś proponują i stan pacjenta jest na tyle dobry, że da radę dźwignąć kolejne leczenie to zawsze warto próbować.
I tak jak wyżej kolega napisał, warto pomyśleć o opiece HD bo nigdy nie wiadomo na ile i w jakim czasie stan chorego na tyle się pogorszy, że ta pomoc bedzie potrzeban na już.

pozdrawiam
 
Strona 1 z 608
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group