1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sny w czasie choroby najbliższych i po ich śmierci
Autor Wiadomość
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #106  Wysłany: 2011-11-04, 14:15  


Ale dlaczego odbieracie nam, osobom, które w prorocze sny nie wierzą, możliwość wyrażenia własnego zdania na ten temat i od razu czujecie się urażone itd.
Brak dociekania i prób udowodnienia naukowego tłumaczymy sobie metafizyką i dla wielu jest to wystarczające dla mnie natomiast nie. Sny traktuję jako reakcję mojego mózgu na stres, który wychodzi ze mnie w nocy i dobrze bo pewnie bym zwariował.
Wiadomym jest, że choroba bliskiej osoby wywołuje ogromny stres przez co i sny są inne, jaskrawsze bardziej do nas przemawiające ale to nie znaczy, że od razu są prorocze.
Ale oczywiście nie można powiedzieć czemuś "nie" bo od razu podnosi się larum jak to jedni wyśmiewają drugich.
A mi zależy żeby nad wszystkim co niby magiczne zastanowić się i najpierw postarać się wyciągnąć racjonalne wnioski.

Swego czasu oglądałem w TV jak ludzie modlili się do komina obitego blachą, na której pojawił się bodajże Jezus. Ludzie klęczeli w błocie z różańcem w dłoniach i się modlili i na nic było, że profesorowie akademiccy tłumaczyli, że to zwykłe odbarwienie blach na skutek wysokiej temperatury. Wszyscy teraz mamy w to uwierzyć bo inaczej będziemy tymi złymi, którzy się wyśmiewają z wiary ludzi. Tyle, że to już nie ma nic wspólnego z wiarą a zabobonami.
_________________
Andrzej W.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #107  Wysłany: 2011-11-04, 14:44  


Zebra napisała:
Ewentualnie pozostaje spalenie nas na stosie...
Zebro już malutki stosik przygotowałam ;) .
Oczywiście żartuję, i nie chcę aby to zostało traktowane jako wyśmianie, obśmianie itd. Bo tak nie jest.
A na symbolicznym stosiku chciałaby spalić to 'urażenie' :)
Wiara to jest wiara, jak samo słowo wskazuje. Jeśli byłyby dowody, to byłaby to nauka.
I tak jak napisał awilem, osoby, które nie wierzą w prorocze sny, też mają prawo wypowiedzieć swoje zdanie.
Jeśli jesteśmy czegoś pewni, mamy swoje przekonanie, którego chcemy bronić nawet gdy 'przysłowiowo' cały świat jest przeciwko nam to należy robić swoje - taka uwaga na marginesie.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #108  Wysłany: 2011-11-04, 15:20  


Proponuję rozejm ;)

Chciałam tylko dodać jedną rzecz ode mnie...
To nie tak. Nie chodziło mi o przekonywanie kogokolwiek do tego, czy wierzyć, czy nie wierzyć w sny. Napisałam swój post z głębi serca, bo od lat borykam sie z tym traumatycznym - przynajmniej dla mnie - doświadczeniem. I pomyślałam, że może ktoś mnie zrozumie, ktoś pomoże. Ktoś da radę, co z tym zrobić...I to nie chodzi o wiarę.
Pomyślałam, że podzielę się z Wami tym, jak sie czuję, jak mam się zachowywać.

Bagatelizować? Starałam się... ale przy chyba 5 osobie, ktora umarła w ciągu tygodnia od snu "panokciowego" ciężko mi przejść nad tym do porządku dziennego.
Nie wierzycie? Ja też nie dowierzam, ale tak się dzieje. Wiele bym dała, by tak się nie działo, by sniły mi się kwiatuszki, sloneczka i same cuda...albo nic.

Nikogo nie zmuszam do wiary w to. Rozumiem, że temat może śmieszyć i bawić.
Po prostu ciężko mi było i nadal jest z tym "brzemieniem", chciałam to z siebie najzwyczajniej w świecie wyrzucić, bo wierzycie - lub nie - to straszne psychiczne obciążenie:(
Oczekiwałam, że może ktoś mi doradzi, pomoże, wczuje się w moją sytuację...
Tylko tyle. I aż tyle.

pozdrawiam cieplutko z Poznania
_________________
Katarzynka36
 
 
Zebra 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 08 Lip 2011
Posty: 553
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 52 razy

 #109  Wysłany: 2011-11-04, 15:45  


JustynaS1975 napisał/a:
Zebro już malutki stosik przygotowałam .

To dobrze, chociaż trochę ciepełka będzie :)

"Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,
Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce;
Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!
Miej serce i patrzaj w serce!"

;)

[ Dodano: 2011-11-04, 15:50 ]
To, że uznałam wątek za obśmiany nie oznacza, że czuję się urażona. Szkoda tylko, że z psychologii trafił do hyde parku, ale rozumiem, że w aktualnym wyrazie inaczej stać się nie mogło.
_________________
"Bywają rozłąki, które łączą trwale."
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #110  Wysłany: 2011-11-04, 16:07  


Zebra napisał/a:
To dobrze, chociaż trochę ciepełka będzie :)

Tak, bo zbliżają się chłodne wieczory. Oprócz ciepełka ze stosiku, otulam Cię. :tull:

[ Dodano: 2011-11-04, 16:09 ]
Zebra napisał/a:
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.

U mnie jednak chyba nie ma aż tak, że czucie i wiara są silniejsze od 'nauki'. Jestem raczej 'racjonalna' z lekką nutą 'irracjonalności' ;)

[ Dodano: 2011-11-04, 16:11 ]
Katarzynka36 napisał/a:
Oczekiwałam, że może ktoś mi doradzi, pomoże, wczuje się w moją sytuację...

Myślę, że jednak część osób na tym forum się 'wczuło w Twoją sytuację'. Ponieważ nie jesteś jedyną tu z takimi przekonaniami. Jednak oprócz tego są tacy, którzy nie mają takich przekonań. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #111  Wysłany: 2011-11-04, 17:32  


awilem, dziękuję za Twoją wypowiedz.
Tobie JustynaS1975, Zebra, Katarzynka36, również dziękuję.

Chciałabym odpowiedzieć na te zacytowane słowa:
awilem napisał/a:
Ale dlaczego odbieracie nam, osobom, które w prorocze sny nie wierzą, możliwość wyrażenia własnego zdania na ten temat i od razu czujecie się urażone itd.

awilem, to nie jest tak, że odbieramy Wam możliwość wyrażenia własnego słowa. Nie, nie o to chodzi. Każdy jak najbardziej ma do tego prawo. Czujemy się urażone po prostu dlatego, że ta wiara w sny niestety ale została w jakiś sposób "wyśmiana". Przynajmniej my to tak odczuliśmy :-(

awilem napisał/a:
Ale oczywiście nie można powiedzieć czemuś "nie" bo od razu podnosi się larum jak to jedni wyśmiewają drugich.

awilem, oczywiście, że można czemuś powiedzieć "nie", bo przecież nie każdego wiara jest taka sama. Nie każdy spotkał się z tym trudnym do wytłumaczenia zjawiskiem. Ja też dość często mam sprzeczne zdania co do innych, wyrażam po prostu Swoje zdanie ale z niczyjego zdania w jakiś sposób się nie wyśmiewam. Staram się je albo zrozumieć albo też nie.
Chyba przyznasz mi rację, że po kilku opisach nikt nie wyraził Swojego zdania sprzecznego a jedynie sobie zakpił ? Chyba, że ja już nie potrafię czytać i rozumieć ?!
To tyle. Chcę jeszcze napisać, że dziękuję za troszkę zrozumienia to na prawdę wiele dla mnie i zapewne dla innych znaczy.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #112  Wysłany: 2011-11-04, 19:21  


Kochani ,

A moze zwyczajnie szanujmy siebie na wzajem ... nasze sny , nasze uczucia, poglady, i opinie.

Tyle ile ludzi , tyle roznych emocji , doswiadczen i zdan..

I mysle, ze to Forum powstalo i istnieje dzieki - zrozumieniu i szacunku jakie daje nam : Magda , Richelieu, Awilem , Absenteeism, Finlandia, Biofanka, Billyb, Jusi, Zufed, Poli , Aniaha i wszyscy przyjaciele oraz czlonkowie forum . Przeciez kazdy z nas jest tutaj bo szukal pomocy i wsparcia i Ci ludzie , Ci ktorzy tutaj sa - dwoja sie i troja by nam to dac.

I mysle, ze ostania rzecza jaka tu , na takim forum chcemy to , to by ktos czul sie urazony, wysmiany, pominiety .. Tylko musimy pamietac, ze kazdy z nas ma inny charakter i potrzeby , stad tez rozne opinie i rozny sposob w jaki je wyrazamy.

A ja.. a ja Was wszystkich uwielbiam i chcialabym, aby kazdy z Was znalazl zrozumienie, uczucia, slowa, gesty i pomoc takie jakie akurat potrzebuje i na jakie liczy.

Sciskam Was mocno

Iwona
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #113  Wysłany: 2011-11-04, 19:57  


JustynaS1975 napisał/a:
Nie było to z mojej strony złośliwością, jedynie 'lekkomyślnością'. I na pewno nie chciałam tu kpić z Twojej wiary.
:oops:


Justynko nie sądzę abyś popełniła jakąś złośliwośc ,skoro o snach to rozumię że każdy ma prawo wypowiadać się .....
Każdemu śni się co innego jednen ma sen proroczy inny erotyczny ;)
Ponoć nie mamy wpływu na to.

Dobrze że mnie częsciej przytrafia się ta druga opcja ,czego zainteresowanym życzę.
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #114  Wysłany: 2011-11-04, 20:09  


Asiu !
I tak trzymaj oby jak najczęściej.
Pozdrawiam mama Asi
_________________
aga
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #115  Wysłany: 2011-11-04, 20:24  


cleo33 napisał/a:
Justynko nie sądzę abyś popełniła jakąś złośliwośc ,

Ja również tak nie sądzę aby cokolwiek zrobiła po złości :) !

cleo33 napisał/a:
Każdemu śni się co innego jednen ma sen proroczy inny erotyczny
Ponoć nie mamy wpływu na to.

tak, nie mamy wpływu na to ale zaznaczam o jakie konkretne sny Nam chodziło i o emocje z Nimi związane :|

iwka3219 napisał/a:
I mysle, ze ostania rzecza jaka tu , na takim forum chcemy to , to by ktos czul sie urazony, wysmiany, pominiety ..

pod tymi słowami po prostu podpiszę się i ja.

iwka3219 napisał/a:
I mysle, ze to Forum powstalo i istnieje dzieki - zrozumieniu i szacunku jakie daje nam : Magda , Richelieu, Awilem , Absenteeism, Finlandia, Biofanka, Billyb, Jusi, Zufed, Poli , Aniaha i wszyscy przyjaciele oraz czlonkowie forum .

W to nie wątpię ! I dziękuję tym wszystkim ::thnx::

iwka3219 napisał/a:
A moze zwyczajnie szanujmy siebie na wzajem ... nasze sny , nasze uczucia, poglady, i opinie.

dodam jeszcze (od siebie) i nie kpijmy sobie z czyjejś wiary, uczuć, poglądów i opini !
To co tu piszemy nie jest jakimś wymyślonym przez Nas zjawiskiem a zdarzeniami, które faktycznie miały i mają miejsca w Naszym życiu. Choć często to niezrozumiane (również i przez Nas) jednak dzieje się naprawdę i nic na to nie poradzimy :?ale??:

W Swoim imieniu dziękuję Wam bardzo mocno za tą wciągającą dyskusję. Moglibyśmy zapewne jeszcze długo tak pisać ;)
Myślę, że wspólnymi siłami dobrnęliśmy do jakiegoś punktu zrozumienia :fiufiu: :-))
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #116  Wysłany: 2011-11-04, 21:13  


Najfajniejsze sny to te... anestezjologiczne :mrgreen: Nic sie co prawda konkretnego nie sni ale to uczucie... błogości...

Ci czarodzieje (anestezjolodzy, hehehe) potrafią dodać takie coś, po czym ..... hehehe, ma się ochotę zasnąć na nowo. :!!!: Trudno to porównać do czegokolwiek. Czasami sobie myślę, że byłabym w stanie dąć się jescze raz pokroić, byleby trzeci raz TO przeżyć :mrgreen:

Czy ktoś wie o czym piszę?
;)
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #117  Wysłany: 2011-11-04, 21:16  


Aniaha napisał/a:
Czy ktoś wie o czym piszę?


Dokładnie dwa razy póki co miałam tę przyjemność ;)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #118  Wysłany: 2011-11-04, 21:17  


Aniaha napisał/a:
Najfajniejsze sny to te... anestezjologiczne :mrgreen: Nic sie co prawda konkretnego nie sni ale to uczucie... błogości...

:-D
Uczucie błogości nadchodzi błyskawicznie, a gdy wybudziłam się po narkozie to nigdy nie czułam się tak wyspana. Co prawda po 5 minut z powrotem zasnęłam. :-D

[ Dodano: 2011-11-04, 21:18 ]
cleo33 napisał/a:
Aniaha napisał/a:
Czy ktoś wie o czym piszę?


Dokładnie dwa razy póki co miałam tę przyjemność ;)

Ja też dwa razy. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #119  Wysłany: 2011-11-04, 21:27  


JustynaS1975 napisał/a:
Ja też dwa razy.

i ja dwa razy |happy|
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #120  Wysłany: 2011-11-04, 21:40  


Anelio
jesteś bardzo wrażliwą osobą. Wypowiedzi forumowiczów nie miały nic wspólnego z tym by Ciebie urazić.
Każdy interpretuje swoje sny na swój sposób albo nie przykłada (jak ja ) do tego wagi.
Więcej optymizmu,odrzuć podświadomość a na pewno powolutku poradzisz sobie ze wszystkim.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-11-04, 21:54 ]
aniaha ja 4 razy ,a ostatnia to taka szybkościowa (oni mnie ) błyskawicznie-potrzeba chwili i tak dłuuuuuugo śniłam.
Pani anestezjolog była bardzo miła.
Tak ładnie do mnie mówiła.
Tylko nie koniecznie usłyszałam ,że ciśnienie 50 na ileś tam i spada i zrobiłam odlot.
_________________
aga
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group