1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór nasady jezyka z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
Iwona M 


Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #286  Wysłany: 2015-12-04, 00:28  


Zimą z reguły rośnie zapotrzebowanie organizmu na tyroksynę. Zdrowa tarczycy po prostu zwiększa obroty, dlatego większość chorych na niedoczynność powinna modyfikować dawkę syntetycznej lewotyroksyny w górę o jakieś 12,5 do 25 mcg w okresie jesienno-zimowym. Po samopoczucie często można wywnioskować swój poziom hormonów tarczycy, TSH jest hormonów przysadki i tylko pośrednio wskazuje jak pracuje sama tarczyca. Przy niedoczynności człowiek czuje się bez energii, ciągle jest śpiący, jest mu zimno, często ma zaparcia.
Widzę, że w Gliwicach nie żałują funduszy na MRI, bo mój mąż po 22 miesiącach od zakończenia leczenia nowotworu nasady języka nie miał jeszcze żadnego MRI tego obszaru, tylko jedną tomografię. TSH też onkolog nigdy mu nie zlecił, ale co 3 miesiące mąż wykonuje prywatnie to badanie i jeszcze wiele innych, bo na skierowanie nie ma co liczyć. Leczy się w Gdyni.
 
agamag 


Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 11
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #287  Wysłany: 2015-12-07, 14:40  


Witam i trzymam kciuki za dobre wyniki. Na forum jestem nowa, ale śledzę wpisy od maja, tj. od kiedy u mojego taty wykryto raka gardła. Przeczytałam wiele wątków, Twój był jednym z pierwszych, które poznałam przez te miesiące. Bardzo Ci kibicuję i jednocześnie gratuluję cierpliwości, o którą pewnie bardzo trudno w trakcie i po leczeniu. Jesteś dla mnie i pewnie wielu innych osób przykładem na to, że z tą chorobą można skutecznie walczyć. Pozdrawiam serdecznie. A co do tarczycy, leczę się wiele już lat i rzeczywiście dawki leków czasem po prostu trzeba dopasować, ja mam chorobę Hashimoto, która wiąże się z przewlekłą niedoczynnością i odkąd regularnie biorę leki nie miałam problemów z samopoczuciem, Tsh mam kontrolowane co kilka miesięcy.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #288  Wysłany: 2015-12-07, 15:19  


Iwona M, agamag, dziękuję za ciepłe posty i życzenia :)
Już po wizycie i zwiększonej dawce Euthyroxu na 125 i zalecona ponowna kontrola TSH: co miesiąc.
agamag napisał/a:
gratuluję cierpliwości

- oj, przydała by się... i spokojne oczekiwanie, ale o to już chyba zawsze będzie bardzo trudno.
Za trzy dni MRI :|
Ps. Leczę się w DCO we Wrocławiu ;)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
zagubiona1974 



Dołączyła: 25 Paź 2011
Posty: 149
Skąd: Ruda Śląska
Pomogła: 25 razy

 #289  Wysłany: 2015-12-17, 19:24  


Witaj Krzysiu :)
Cieszę się, że u Ciebie wszystko OK :-D . Mam pytanie w związku z tarczyca- miałeś jakieś dolegliwości w związku z dość wysokim poziomem TSH? Ja od śmierci Taty również mam niedoczynność i Hashimoto i teraz, w okresie zimowym musiałam zwiększyć dawkę, bo zasypiam na stojąco. Pozdrawiam Cię serdecznie :lol:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #290  Wysłany: 2015-12-18, 01:35  


zagubiona1974, dziękuje i również pozdrawiam serdecznie.
U mnie lekarz twierdzi jednoznacznie, iż jest to uszkodzenie tarczycy, w wyniku naświetlań w trakcie leczenia, co jest; powtarzam za lekarzem, dość częstym przypadkiem. Mam co roczne badania USG tarczycy i badanie TSH (obecnie znów co miesiąc). Wysoki stan TSH został stwierdzony podczas badan chemicznych krwi, które zleciła mi dodatkowo lekarz pierwszego kontaktu; po zakończonym leczeniu (raz na miesiąc). Na ich podstawie, widać było, jak przez ponad rok, wszystko powoli wracało do normy.
Wysokie TSH, wyszło podczas tych badań chemicznych, po pół roku od zakończenia leczenia. Od tamtej też pory, raz w roku odwiedzam Endokrynologa (rejestruję się z półrocznym wyprzedzeniem...wiemy jaka jest rzeczywistość kolejkowa ;) ). Na tej podstawie, leki i zlecenia badań to sprawa lekarza pierwszego kontaktu, z czym nie mam kłopotu.
zagubiona1974, jakie objawy. Na początku wszystko zwalałem na skutki uboczne leczenia. Teraz widzę to inaczej, pomimo codziennej małej tabletki Euthyroxu na dzień dobry; często dopada mnie senność, taka raptowna, natychmiastowa; uczucie zimna, pomimo ciepłych koniuszków palców, a czasem dziwne uczucie mrowienia skóry. Często dopada mnie uczucie braku sił i energii, podniesienie ręki jest kłopotliwe, a zależnie od ciśnienia atmosferycznego (pogody), spał bym na okrągło, zasypiając w ułamku sekund, gdy mam do tego odpowiednie miejsce :)
Co do pory roku, to mój Endokrynolog stwierdził ostatnio, że nie ma to znaczenia.
zagubiona1974, przepraszam za przydługa odpowiedz, ale uważam,że zawsze miejmy świadomość, ze czytają nas inni, szukając dla siebie często odpowiedzi na nurtujące ich i ich bliskich problemy.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #291  Wysłany: 2016-01-13, 23:57  


Z kronikarskiego obowiązku;
Jestem w posiadaniu wyniku z 10-tego MRI. Wizyta kontrolna w DCO Wrocław dopiero 16 lutego (przybywa nas pacjentów), ale już teraz mogę spokojnie czekać :)
Pozdrawiam wszystkich walczących i tych już po 'walce' :)


MRI XII 2015(1).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 380 raz(y) 67,97 KB

_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #292  Wysłany: 2016-01-14, 00:00  


:bravo"
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #293  Wysłany: 2016-01-14, 01:37  


missy, serdeczne dzięki :)
Może teraz będzie bardziej czytelnie :|


[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-01-14, 08:27 ]
:uhm!:


MRI.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2459 raz(y) 64,05 KB

_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #294  Wysłany: 2016-09-18, 23:12  


Z kronikarskiego obowiązku:
- po pięciu latach, względnego spokoju, badań kontrolnych i radzenia sobie ze skutkami ubocznymi leczenia, nastał czas kolejnych zmartwień i rozmyślań :-( Po badaniu kontrolnym w DCO, skierowanie na MRI (ostatnie było w XII 2015), celem zbadania niepokojących objawów. MRI 6 X 2016.
Ponadto Endoskopia przewodu pokarmowego w znieczuleniu ogólnym; konsultacja anestezjologiczna, do badania, 25 XI br.
Kłopot z utrzymaniem prawidłowego stanu ciśnienia, wyniki w rejonie, wymusił badanie; Holter ciśnieniowy (24-godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego). Ciśnienie w badaniu wykazuje bardzo duże skoki; od wysokiego, do bardzo niskiego, by po 5 minutach znów skoczyć do wysokiego i tak przez cała dobę. EKG prawidłowe, tarczyca unormowana poprzez Euthyrox (TSH w normie). Usłyszałem już nawet o podejrzeniu Gruczolaka Nadnerczy; diagnostyka narazie gabinetowa....
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #295  Wysłany: 2016-09-19, 09:37  


Od takiego starego wyjadacza to można wymagać konkretów, a nie ogólnego omówienia, chyba że nie chcesz żadnych opinii. Podaj wyniki tego Holtera - powinno być takie podsumowanie ile % nieprawidłowych pomiarów i najwyższy i najniższy pomiar. Przy gruczolaku raczej ciśnienie jest stale wysokie, ale wyeliminowanie gruczolaka nadnerczy jest proste i tanie, widać go na usg jamy brzusznej.

Holtera ciśnieniowego trzeba umieć "obsługiwać", to trochę trudno zachować się neutralnie w trakcie pompowania rękawa, przeważnie człowiek wtedy się spina, a to dodaje ciśnienia. Budziłeś się w nocy w czasie pompowania? Jeżeli nie, to pomiary nocne można uznać za wiarygodne. A dzień sam możesz zweryfikować: dokładnie co 30 min mierzyć sobie ciśnienie od rana do wieczora, nie przestrzegaj odpoczynku przed pomiarem. Takie mierzenie ma tą przewagę nad Holterem że eliminuje wpływ emocjonalny i wpływ pozycji. Sprawdź czy to jest podobne do wyniku.
_________________
sprzątnięta
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #296  Wysłany: 2016-09-19, 17:15  


kmis757,

Trzymaj się i żadnych mi tu podłamań ;) . Tyle już za Tobą trudnych sytuacji to co tam ciśnienie można regulować lekami. A może taka teraz Twoja uroda, ciśnienie zmienne jest. Zgadzam się z gaba, że podczas badań u lekarza, czy mając badanie holterowskie mimo wszystko się spinamy i może to był powód skoków. Warto pomierzyć spokojnie przez parę dni w domu, w ciszy i spokoju. A gruczolak zmiana łagodna, nawet jakby był, czego nie życzę to nic strasznego. Skoro masz kłopoty z ciśnieniem to zrobiłabym sobie jeszcze na Twoim miejscu echo serca, żeby sprawdzić czy w serduchu wszystko gra jak trzeba.

Trzymaj się, głowa do góry, musi być dobrze, pozdrawiam.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #297  Wysłany: 2016-09-20, 01:28  


Ewa52, marzena66, bardzo dziękuje za miłe słowa wsparcia.
gaba, przedstawiłem, 'z kronikarskiego obowiązku', jak to tu, my 'stare wyjadacze' nazywamy; co się dzieje z naszym stanem zdrowia, po kolejnych latach pokonywania skutków ubocznych, po przebytym leczeniu... Gdy mam/y coś do napisania, coś konkretnego, to o tym piszę, może ktoś wyciągnie z tego jakieś wnioski dla siebie, lub kogoś bliskiego. Słowa wsparcia też są mile widziane...mamy wszak 'wątki kciukowe'.
MRI i Endoskopia, to pokłosie mojej ostatniej wizyty kontrolnej w DCO. Na podstawie wyników, badania przełyku palcem i wywiadu, zadecydowano o wykonaniu w/w badań. I to jest pierwsza część mojej 'relacji'.
Nadciśnienie tętnicze to druga część... Dla człeka, który leczy nadciśnienie tętnicze, wykonywanie pomiaru jest sztuką dobrze znaną. Po leczeniu w DCO (radioterapii i chemioterapia), na prawie dwa lata problem nadciśnienia tętniczego zniknął u mnie. Być może to wynik utraty 26 kg, być może rocznego zakazu stosowania soli itp. Obecnie problem ten powrócił, a od 4 m-y, w nietypowy sposób, od wysokiego po niskie, w odstępach kilkuminutowych, przez cały dzień, zawrotach głowy, zasłabnięciach itp.
gaba, dziękuję za wykład.
gaba napisał/a:
Holtera ciśnieniowego trzeba umieć "obsługiwać"

Zapadła decyzja, narazie w rejonie, dalszej diagnostyki. DCO jeszcze nic nie wie o przeprowadzanych takich badaniach i ich wynikach. Holter ciśnieniowy miałem przez 24 godz, z pomiarem co 5 min, w godz. nocnych co 30 min.
Holter zapisuje pomiary właściwe i te które uznaje za zafałszowane. Jest więc z czego ocenić stan zmieniającego się ciśnienia t. u pacjenta, a dla wykonującego go, od lat świadomego pacjenta ( w warunkach domowych; obecnie na aparacie Omron z nowoczesnym mankietem Comfort HEM-FL31), zachowanie się podczas pomiaru Holtera; nie powoduje 'spinania', zapewniam.
Dużym zaskoczeniem dla mnie było i jest to, że padła taka wstępna diagnoza (na ewentualnym pograniczu dawnej choroby). Wcale tak nie musi być, i tego się trzymam, ale każdy kto wszedł w Onkologię jako pacjent, wie co poczułem/czuję. Co do dalszych wyników, napisze jak zakończy się cała diagnostyka.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie; dużo Zdrowia Kochani :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #298  Wysłany: 2016-09-20, 10:11  


A ja w Holtera nie wierzę, przeczytaj sobie instrukcję właśnie do aparatu Omron ile warunków trzeba spełnić żeby pomiar był miarodajny. I zrób sobie pięć pomiarów co 5 min bez zdejmowania rękawa (tak jak w Holterze) i zobacz wyniki.

[ Dodano: 2016-09-20, 10:15 ]
Czy zrobiłeś Holtera EKG albo test wysiłkowy? Ostatecznie po takich kuracjach jakie przeszedłeś to kłopoty z sercem są najbardziej prawdopodobne.
_________________
sprzątnięta
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #299  Wysłany: 2016-09-20, 11:59  


kmisiu,
Jakoś nie chce mi się wierzyć w ten guz chromochłonny. A Nie masz Ty zwężenia tętnicy nerkowej?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #300  Wysłany: 2016-09-20, 14:11  


Madzia70 napisał/a:
Jakoś nie chce mi się wierzyć w ten guz chromochłonny.

- ja też nie przyjmuje takiej diagnozy ;)
Ciekawe jest to, że po spaniu nocnym, drzemce w ciągu dnia; ciśnienie jest wysokie. Im więcej ruchu, wysiłku, jazdy na rowerze; ciśnienie spada do niskiego. Najbardziej jednak niepokoją te częste skoki (np.170/102-puls 95 do 95/65-p.89 i tak w kółko).
Była sugestia TK/MRI nerek, ale w opisie jakoś się to nie znalazło.
Wszystko z trakcie diagnostyki, tylko jaka drogę obierze lekarz, to już często nie zależy od nas samych :|
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group