1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki jasnokomórkowy
Autor Wiadomość
Kamil1983 


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 55
Pomógł: 1 raz

 #46  Wysłany: 2015-06-09, 11:05  


Witam po długiej przerwie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

U mamy po operacji nerki powoli życie się ''klarowało'' pojawił się wnuk nowe zajęcia, nowe pasję, jedyne momenty kiedy przypominaliśmy sobie o chorobie to wizyty kontrolne w COI w Warszawie....

Wszystkie badania wychodziły OK zbliżalismy się do magicznej bariery 5 lat
w lutym tego roku kolejne TK i szok....

W opisie TK pojawił się guz w płucu, zrobiliśmy szybką diagnozę, konsultacje i na początku maja była operacja, guz w 11 fragmencie lewego płuca w zarysie 1 cm materiał usunięty 3cmx6cm

wynik badania histopatologicznego = ZMIANA PRZERZUTOWA

moje pytanie:

jakie teraz leczenie????? chemia.....jaka.....
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #47  Wysłany: 2015-06-10, 11:46  


Operacyjne usunięcia guza przerzutowego jest zgodne z aktualnymi wytycznymi i może nawet wpłynąć na poprawę rokowania (Zalecenia (2013 r.), str. 373).

Jako leczenie uzupełniające powinna zostać zastosowana terapia systemowa opisana od wyżej wskazanego miejsca 'Zaleceń'.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Kamil1983 


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 55
Pomógł: 1 raz

 #48  Wysłany: 2015-06-10, 12:09  


czyli z tego co wyczytałem teoretycznie teraz interferon ale z tego co wyczytalem to inetrferon ma duzo skutkow ubocznych jezeli chodzi o komfort chorego....

a jak jest z immunoterapia jakie ma działania niepozadane???
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #49  Wysłany: 2015-06-10, 20:30  


Każda terapia ma jakieś skutki uboczne,
ale nie można przewidzieć, które z nich wystąpią u danego chorego i z jakim nasileniem.
Dotyczy to zarówno interferonu jak i terapii immunologicznych.

W odpowiedzi na Twoje pytania mogę jedynie zaproponować Ci lekturę innych wątków na tym forum
osób przechodzących takie terapie, gdzie bywają opisane ich dolegliwości i reakcja na leczenie.
Musisz jednak pamiętać, że nie musi tak być w Waszym przypadku - może być zarówno lepiej, jak i gorzej.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Kamil1983 


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 55
Pomógł: 1 raz

 #50  Wysłany: 2015-06-20, 00:27  


Witam !!!!

póki co jesteśmy po wizycie u naszej p. onkolog i mamy zrobic jak najszybciej TK iudalo mi się zapisać mamę na 23,07

Dzisiaj mama odebrała wyniki badań TSH - 9,3 przy normie 4,2

co to moze znaczyc

czy takie podwyzszenie moze byc spowodowane niedawną operacja i podawanymi lekami m.in. morfiną??????
 
Kamil1983 


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 55
Pomógł: 1 raz

 #51  Wysłany: 2015-07-13, 20:21  


Witam !!!!

Jesteśmy po wyniku TK oraz wizycie u onkologa

W TK nie ma żadnych uwidocznionych zmian co do stanu z 02.2015r. i w związku z tym mama nie będzie miała podawanej chemii, ale jeśli pojawią się jakieś zmiany wówczas bedzie podany SUTENT.

Czy to normlane że teraz nie ma leku, że tak naprawdę czekamy na kolejny przerzut...

jak jest różnica między SUTENTEM a INTERFERONEM co jest lepsze skuteczniejsze....
 
pleforowicz 


Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 6

 #52  Wysłany: 2015-07-13, 22:35  


czesc,
ciesze sie ze u Twojej mamy sytuacja prezentuje sie dobrze. U mojej mamy stwierdzono podobny rozmiar guza i stopien zlosliwosci co u Twojej. Rowniez bardzo mnie frustruje fakt nie podawania zadnych lekow zmniejszajacych prawdopodobienstwo nawrotu i czekanie na to az laskawie przerzut sie nie pojawi. Mysle nawet czy nie daloby rady 'wymusic' zastosowania lekow przy leczeniu przerzutow, wychodzac z zalozenia ze zaszkodzic nie powinny, a moze zmniejsza ryzyko nawrotu. Dla mnie to czekanie jest nie do wytrzymania.

Pozdrawiam i zycze zdrowia.
 
Kamil1983 


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 55
Pomógł: 1 raz

 #53  Wysłany: 2015-07-13, 22:57  


Czy takie postępowanie jest tylko u nas w sensie w Polsce czy jest to ogólnie przyjęte postępowanie czy leki podawane u nas są mniej skuteczne niż np. w Niemczech czy są dostepnę wszelkie możliwe metody leczenia...... :?ale?:

czy szukać dodatkowych konsultacji jeżeli tak to do kogo, gdzie.....

jak leczenie to gdzie ..............
 
pleforowicz 


Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 6

 #54  Wysłany: 2015-07-14, 12:11  


z tego co czytałem to jest to ogolnie przyjęte postepowanie, ale lepiej jakby odpoowiedizal Ci ktoś kompetentny.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #55  Wysłany: 2015-07-15, 21:06  


Kamil1983 napisał/a:
W TK nie ma żadnych uwidocznionych zmian co do stanu z 02.2015r. i w związku z tym mama nie będzie miała podawanej chemii, ale jeśli pojawią się jakieś zmiany wówczas bedzie podany SUTENT.
Kamil1983 napisał/a:
Czy takie postępowanie jest tylko u nas w sensie w Polsce czy jest to ogólnie przyjęte postępowanie czy leki podawane u nas są mniej skuteczne niż np. w Niemczech czy są dostepnę wszelkie możliwe metody leczenia...

Jest to postępowanie oparte o aktualne standardy i wiedzę medyczną (Zalecenia (2013 r.), od str. 369),
nie odbiegające od praktyk wiodących centrów onkologicznych w Europie i na świecie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
beata0970b 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 169
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 24 razy

 #56  Wysłany: 2015-07-16, 11:37  


Witam

Podawanie chemii sutentu profilaktycznie ? też tak kiedyś myślałam.
Ale sutent to nie są zwykłe tabletki - one robią straszne spustoszenie w organizmie , osoba przez cały cykl źle się czuje , jest masę skutków ubocznych.Proszę przeczytać w internecie ulotkę leku - wszystko się zgadza z tym co piszą .
Czasami ludzie nie dają rady i z powodu bardzo silnych skutków ubocznych lek odstawiają.
Mój tata bierze lek już 4,5 roku i wiem co mówię.

Więc niech mama cieszy się dobrym samopoczuciem, a siły będą potrzebne jak faktycznie będzie konieczność podania leku.

Ten lek na całym świecie bierze się tylko na przerzuty których nie można z różnych względów operować.

Pozdrawiam serdecznie :)
 
uuu 


Dołączyła: 02 Mar 2012
Posty: 16

 #57  Wysłany: 2015-09-11, 18:03  


beata0970b - czy twój ojciec tak długo zażywa sutent???
Jest skuteczny?
Przepraszam, że tak dopytuję, ale mój tat też ma w niedługim czasie zacząć zażywać prawdopodobnie te tabletki.
_________________
uli
 
izajarz 


Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 130
Pomogła: 27 razy

 #58  Wysłany: 2015-09-13, 22:07  


Witam
Mój tata tylko kilka miesięcy brał sutent, nie było odzewu organizmu i dostał następną tabletkową chemię-afinitor. Pojawiło się nowe malutkie ognisko chociaż reszta zmalała i po leczeniu. W sumie tylko pół roku dostawał tabletki a później skierowanie do poradni ..............paliatywnej :(
Nie ma reguły, wiek i zaawansowanie robi swoje. Może u Was będzie lepiej
Iza J
_________________
izajarz
 
Kamil1983 


Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 55
Pomógł: 1 raz

 #59  Wysłany: 2017-10-22, 22:01  


U nas znów.....

NA RTG wyszło w prawym płucu zaciemnienie ok. 5mm na piątkowej wizycie był inny lekarz i dał skierowanie na TK ale wizytę ustaliłł dopiero na 20.04.2018

czy warto zrobić wcześniej TK np. do konca roku i jak coś to działać....

czy czekać do kwietnia

poprzedni razem zmiana został wykryta w lewym płucu ok. 02.2015r. i od razu byliśmy pokierowani do pulmonologa i była operacja

czy nie jest to zyt długi okres czasu bezczynności i "pozwalanie" na to aby on sie rozsiewał....?????

[ Dodano: 2017-10-22, 22:04 ]
W poprzednio zmiana w lewym płucu miała wymiary wg. TK 4,5/6

czyli ta obecna w prawym wymiarowo zbliżona
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #60  Wysłany: 2017-10-22, 22:40  


Kamil1983 napisał/a:
czy czekać do kwietnia

Uważam, że termin zbyt odległy, absolutnie jak coś jest podejrzanego a pacjent jest onkologiczny to nie daje się takich odległych badań tylko sprawdza jak najszybciej.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group