1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wszystko co żyje..
Autor Wiadomość
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #31  Wysłany: 2017-01-05, 21:25  


Liszka przyjmij najszczersze wyrazy współczucia. Bardzo mi przykro. Jesteś wspaniałą córką, zrobiłaś co mogłaś dla mamy, a nawet wiecej. ::rose:: ::rose::
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Liszka 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 63
Pomogła: 13 razy

 #32  Wysłany: 2017-01-05, 21:31  


Dziękuję za wszystkie słowa, każde z nich jest szczere i każde mnie jakoś tak kołysze. Siedzę tu, po drugiej stronie ekranu. Najlepiej mi jak słucham.

https://www.youtube.com/watch?v=YIeYEs51Hxk

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-01-05, 21:44 ]
:/pociesza:/
 
celina 


Dołączyła: 01 Lut 2013
Posty: 73
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2017-01-06, 18:36  


Liszko,.bardzo Ci współczuję z powodu straty kochanej.osoby ::rose:: ::rose:: i oby to źle nie zabrzmiało - zazdroszczę,.że Twoja Mama miała dane odejść w taki sposób... Mój Tata odszedł prawie 2lata temu, nie odbyło to się tak jak powinno, był strach,.którym byłyśmy z moja mamą przesiaknięte, było nerwowo,.rozpaczliwie, było nie tak jak powinno być: ( To wszystko potęguje ból po stracie..
U Was było wszystko na swoim miejscu... Trzymaj się ciepło..
 
Liszka 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 63
Pomogła: 13 razy

 #34  Wysłany: 2017-01-07, 21:20  


Celinko, ból kiedyś minie. "Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija" powtarzał nasz poeta Stanisław Jerzy Lec. Nikt z nas nie chce przecież ranić tych, których kochamy. Staramy się, a przecież nie zawsze nam wychodzi. Nie rań się więcej, zrobiłyście to, co mogłyście i umiałyście w tamtych chwilach.

Kiedy poczucie straty dopada mnie tak, że brakuje mi tchu myślę sobie wtedy, że umarła tak, jak chciała, że sama wytyczała drogę, która musiała przejść a my tylko jej w tym towarzyszyłyśmy dbając o to, by było jej wygodnie, by zachowała godność, na której jej tak bardzo zależało, by nie czuła się w tej drodze taka samotna, żeby choć trochę czuła, że jesteśmy obok - bo choć tak bardzo chcemy być z drugim człowiekiem to w momentach, które są dla niego najważniejsze, kiedy się rodzi i kiedy umiera, każdy z nas jest sam. Sam w obliczu tej wielkiej mocy, która rządzi naszym istnieniem, sam w podejmowaniu najważniejszych decyzji. Byłyśmy tam i akceptowałyśmy jej wybory, choć czasem przecież aż wszystko krzyczało w środku, żeby wybrała inaczej.

Podobno najszybciej zapomina się głos. Nagrałam Mamę. Mówi mi dzień dobry i dobranoc każdego dnia, i jak mantrę powtarza mi najważniejsze zdanie: "Kocham Cię najbardziej na świecie córeńko". Wiem, że każdą z nas kochała najbardziej na świecie. Ja też mam kilka takich osób, które kocham najbardziej na świecie. Ona jest jedną z nich, nie miałam wyboru - musiałam pozwolić jej odejść, takie jest niepisane prawo miłości: jeśli kochasz ponad siebie, pozwalasz odejść. Ból nie jest wtedy taki gorzki, ma też trochę słodki smak.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #35  Wysłany: 2017-01-07, 21:24  


Liszka,
Napiszę tylko piękne i mądre :tull:
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #36  Wysłany: 2017-01-07, 21:47  


Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #37  Wysłany: 2017-01-08, 09:08  


::rose::
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #38  Wysłany: 2017-01-08, 18:02  


serdecznie współczuje.

::rose:: Mama niech odpoczywa w Pokoju.
_________________
marysia5
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #39  Wysłany: 2017-01-08, 23:31  


Liszka, przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #40  Wysłany: 2017-01-09, 07:03  


::rose::
_________________
małgośka
 
Liszka 


Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 63
Pomogła: 13 razy

 #41  Wysłany: 2017-02-08, 22:54  


6 lutego moja Mama skończyłaby 77 lat. Dwa tygodnie po jej pogrzebie obudziła mnie bardzo silna arytmia. Stres odpłynął, skończyło się życie na wysokich obrotach i nagle wszystko się rozsypało. Holter, holter ciśnieniowy, echo serca i diagnoza: arytmia o niewyjaśnionym podłożu. Ponad 1000 dodatkowych skurczów komorowych, które odczuwałam niezwykle mocno.

Teraz jest już lepiej, magnez i potas robią swoje. Lokren też nieźle sobie radzi. Pedałuję na rowerze stacjonarnym, kupiłam mojej suni nowy kaganiec, zaraz ferie więc będziemy chodzić do lasu, mam go jakieś pół kilometra od domu.

No i wreszcie zaczęłam płakać. Może będzie lepiej?

https://www.youtube.com/watch?v=HpoVwhSVI38 - Dziękuję Mamutku ...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #42  Wysłany: 2017-02-09, 10:11  


Liszka,
Jest to zapewne arytmia idiopatyczna, czyli bez choroby serca, bez uchwytnej przyczyny. U Ciebie arytmia powstała w wyniku stresu, który przeszłaś wiem co piszę bo mam niestety tą samą przypadłość co Ty. U mnie arytmia jest jeszcze większa i niestety nie tylko z zaburzeniami nadkomorowymi ale z komorowymi i niestety nie tylko skurcze dodatkowe ale arytmia złożona co nie jest przyjemne w odczuciach.

Musisz uspokoić emocje, wyciszyć się, znaleźć sposób na wyładowanie stresu, magnez, potas i ewentualnie jakiś betabloker a czasami i coś na uspokojenie jak potrzeba.

pozdrawiam, trzymaj się dzielnie i nie poddawaj.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #43  Wysłany: 2017-02-09, 10:19  


Liszka, marzena66, trzymajcie się. Jesteście jeszcze baaardzo potrzebne światu. Obie. |buziaki|

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-02-09, 10:43 ]
Olu dziękuję ale kto to wie, kiedy i ja nie wytrzymam ;-))
Świąt beze mnie będzie istniał dalej, tak jak istnieje bez naszych bliskich :)


_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #44  Wysłany: 2017-02-09, 15:03  


::rose:: ::rose::
https://www.youtube.com/watch?v=vf_l5W29J48
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #45  Wysłany: 2017-02-09, 15:50  


Liszko, Marzenko mamy podobne problemy. U mnie zaczęło się wysokim ciśnieniem, a póżniej pojawiły się kłopoty z sercem. Zostałam, podobnie jak Liszka, skierowana na holter, holter ciśnieniowy i echo serca. Niestety termin badań przypadł na okres mojej grypy i póżniejszych powikłań. Nowe terminy badań zostały ustalone na koniec lutego. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-02-09, 17:17 ]
W czasie grypy, infekcji nie ma co robić holtera bo wtedy serce szaleje i wynik będzie zakłamany.
Oj ja te holtery mam co roku, kontrola kardiologiczna u mnie musowa, serce u mnie mało kiedy dobrze pracuje.
Trzeba Małgosiu sprawdzić serce, echo serca też nie zaszkodzi.


_________________
małgośka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group