1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi zrazikowy
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #61  Wysłany: 2017-04-20, 20:35  


Cytat:
Antygen nowotworowy CA-125: norma i wykorzystanie
U zdrowych kobiet stężenie antygenu CA 125 zwykle nie przekracza 35 U/ml i jest zależne od stanu hormonalnego.
Niekiedy przyjmuje się, że dolny zakres normy to 65 U/ml - dzięki temu można wykluczyć spora część wyników fałszywie dodatnich.
Podwyższony poziom CA-125 jest charakterystyczny również w czasie miesiączki i w ciąży
Podwyższony poziom CA 125 występuje u około 80 procent kobiet chorych na raka jajnika. Ważne jest ustalenie poziomu tego markera na początku leczenia - im jest on niższy, tym większe szanse na uzyskanie trwałego wyleczenia.
W trakcie terapii CA-125 służy przede wszystkim do monitorowania jej skuteczności.
Spadek poziomu antygenu CA-125 w trakcie kolejnych cykli chemioterapii sugeruje jej skuteczność.
Utrzymywanie się CA-125 na stałym poziomie lub wzrost stężenia CA-125 może świadczyć o obecności pozostałości guza pierwotnego lub o pojawieniu się przerzutów.

http://www.poradnikzdrowi...rowy_41567.html

pozdrawiam
 
karalajna 


Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 110
Skąd: Łódź
Pomogła: 9 razy

 #62  Wysłany: 2017-04-20, 20:39  


:) No widzisz :) Więc nie martw się na zapas, kuruj się, oszczędzaj kręgosłup. Stawiam właśnie tarota i widzę, że wszystko będzie dobrze w Twoim wątku :-) Pozdrawiam serdecznie !
 
joan41 


Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 97
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #63  Wysłany: 2017-04-20, 20:57  


marzena - jak zawsze można na Ciebie liczyć ::thnx::

myślę, że zbadam go za jakiś czas i zobaczę jak się sprawuje

karalajna - bardzo dziękuję za pomyślne wieści 8-)
 
joan41 


Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 97
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #64  Wysłany: 2017-04-26, 08:43  


Orientujecie się może, czy ból pleców (boku łącznie żebrami od tyłu) po stronie operowanej to coś czym powinnam się niepokoić, czy to minie z czasem. Mam dopiero od kilku dni (oszczędzająca 21 lutego, węzeł 28 marzec).
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #65  Wysłany: 2017-04-26, 09:41  


Masz ból pleców, żeber z lewej strony i tak to traktuj - nie ma żadnego powodu żeby łączyć to z operacją po prawie miesiącu. Czyli trzeba pomyśleć co może być przyczyną np czy nie było jakiegoś zachwiania i uderzenia plecami, sięgnięcia daleko, albo zarzucenie na ramię ciężkiej torby itp.
_________________
sprzątnięta
 
joan41 


Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 97
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #66  Wysłany: 2017-04-26, 09:50  


Nie było żadnego zdarzenia, ale był zaczął się na wysokości usuniętego węzła chłonnego i zszedł na dół, dlatego go tak próbowałam łączyć.

Cały czas mam problemy z tym kręgosłupem, i choć w styczniu robiłam MRI lędźwiowego i nic nie wykazało, to zaczynam mieć obawy.
 
karalajna 


Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 110
Skąd: Łódź
Pomogła: 9 razy

 #67  Wysłany: 2017-04-26, 14:13  


Joan bo nie doczytałam, kiedy miałaś robioną ostatnią TK jamy brzusznej? Wiem z własnego doświadczenia i Mojej Mamy, że bolące plecy niestety nie zawsze muszą oznaczać pleców. Przykładowo, kiedy ma się kamienie, albo piasek w przewodach żółciowych albo w pęcherzyku żółciowym, to często bolą plecy. Trzustka również boli ,,w plecach", płuca również. Sprawy ginekologiczne, np. mięśniaki albo zapalenia miednicy mniejszej bolą ,,w plecach" tyle że trochę niżej :) O matko, wiem że to zabrzmiało mało optymistycznie :-D , ale nie zaszkodzi zrobić poszerzonej diagnostyki brzucha. Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: 2017-04-26, 15:15 ]
Jako, że osobiście stawiałam Ci tarota, który nie zwiastował nowych problemów zdrowotnych, jestem żywo zainteresowana tematem :lol:
 
joan41 


Dołączyła: 17 Sty 2017
Posty: 97
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #68  Wysłany: 2017-04-27, 07:48  


Jamy brzusznej to ostatni raz w ciąży ;) nie miałam i to chyba jedyny jeszcze ślad do sprawdzenia. Natomiast to bóle raczej są po urazach więc nie łączyłabym ich raczej ze sprawami innych chorób, choć mogę się mylić. Ostatnio miałam w szpitalu cały zakres badań krew i Aspat, allat, bilurbina wszystko jest dobre, leukocyty też. Natomiast faktycznie może ten marker CA-125 na jakiś stan zapalny wskazuje. Przyjrzę się temu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group