Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: usg wątroby
karalajna

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 4789

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-14, 18:10   Temat: usg wątroby
Widzę, że wcześniej pisałaś o Koperniku. Tak to straszny ,,moloch" szpitalny, ale jeżeli chodzi o onkologię to są naprawdę najlepsi w Łodzi. Więc ja bym się zdecydowała na diagnostykę w Koperniku. Na razie nie ma jeszcze powodu, abyś się tak stresowała. Zmiana nie musi być rakowa. Trzymamy kciuki, aby diagnoza była pomyślna!
  Temat: Rak trzustki- niedługo operacja
karalajna

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 22897

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-05, 00:52   Temat: Rak trzustki- niedługo operacja
Wiem, że wszyscy tak mówią i to wcale nie ukoi Twojego bólu, ale naprawdę najważniejsze, że Tata już nie cierpi, już się nie boi, już się nie zamartwia tym, co się z nim dzieje. Bardzo mi przykro, najbliższe dni będą ciężkie. Zrobiliście wszystko, co można było, to po prostu ta przeklęta choroba nie daje szans.
  Temat: Rak trzustki/żołądka
karalajna

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 5593

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-25, 16:54   Temat: Rak trzustki/żołądka
Są na forum osoby, których bliscy byli diagnozowani pod kątem raka trzustki, także po wynikach tomografii komputerowej trzustki i wszyscy byli przekonani że to nowotwór, a ostatecznie zmiany okazały się zmianami pozapalnymi. Tak więc zawsze jest nadzieja.
  Temat: Rak trzustki- niedługo operacja
karalajna

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 22897

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-10-18, 16:16   Temat: Rak trzustki- niedługo operacja
Niech Tata bierze te leki przeciwwymiotne, to naprawdę bardzo pomaga, moja Mama to sama o nie prosiła. Przynajmniej niech Tata spróbuje, jak będzie się po nich czuł. Wytłumacz Tacie, że robi to także dla Was, bo musicie patrzeć jak ukochana osoba cierpi. Wymioty na pewno bardzo go osłabiają, a skoro można temu zapobiec.
  Temat: Rak trzustki- niedługo operacja
karalajna

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 22897

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-21, 00:09   Temat: Rak trzustki- niedługo operacja
Oby jak najdłużej było dobrze. Ciągle jeszcze możesz Go przytulić i powiedzieć, że kochasz :) Trzymamy kciuki!
  Temat: Życie z Leyomyosarcoma
karalajna

Odpowiedzi: 80
Wyświetleń: 56293

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2017-06-29, 16:59   Temat: Życie z Leyomyosarcoma
Idzie lato, a włosy w upał to tylko męczarnia ! :-D Medycyna idzie cały czas do przodu jeżeli chodzi o nowotwory, więc na pewno niedługo będą Ci mieli do zaproponowania coś nowego. Dlatego warto, bo kilkanaście procent szansy to bardzo dużo. Wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki !
  Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
karalajna

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 24070

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-12, 20:30   Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
O rocznikach jak Twój Tata mówiło się ,,dobry, przedwojenny materiał" :-), czyli Ludzie, którzy przeżyli niewyobrażalnie ciężkie czasy, a byli nie do zdarcia! Tym bardziej chciałoby się widzieć Twojego Tatę jak najdłużej w dobrym zdrowiu. Eh..... Szkoda, że Tata nie chce się zgodzić na operację, ale ma prawo. Pozdrawiam Cię serdecznie.
  Temat: Mięsakorak trzonu macicy i wznowa raka piersi
karalajna

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 20674

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-19, 02:11   Temat: Mięsakorak trzonu macicy i wznowa raka piersi
Tak szybki rozwój objawów nowotworowych nie jest możliwy, ale trzeba też zauważyć, że badanie USG nie jest aż tak precyzyjnym badaniem, dużo zależy od wiedzy i doświadczenia lekarza, który je przeprowadza, jedni coś widzą na ekranie, a drudzy nie. Na pewno jest za wcześnie aby stwierdzić, że to wznowa choroby nowotworowej, w końcu minęło trochę czasu, a przecież z każdym rokiem ryzyko wznowy jednak spada. Ja miałam wszystkie objawy raka, a jestem w grupie dużego zagrożenia po rodzicach i dziadkach, i lekarka I kontaktu w zasadzie przesądziła, że to objawy nowotworowe, a okazało się że to borelioza, która bardzo silnie zaatakowała organizm. Tak więc Twoja mama może po prostu cierpieć na inne dolegliwości. Wytłumacz Mamie, że to właśnie stres może spowodować zaostrzenie wszystkich objawów, a nawet wznowę nowotworu. Choć wiem, że to się łatwo mówi, ale jak się nie martwić. Ściskam Cię serdecznie.
  Temat: rak pęcherzyka żółciowego u mamy
karalajna

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 8227

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-17, 23:26   Temat: rak pęcherzyka żółciowego u mamy
Rzeczywiście dwa lata z tym rodzajem raka to bardzo długo. Jutro wszystko zależy pewnie od tego, czy ERCP się uda, czy nie. U mojej Mamy się nie udało, chociaż powtarzali zabieg jeszcze dwa razy (zamieniali protezy plastikowe na samorozprężalne metalowe), za każdym razem było gorzej, do tego bardzo częstym powikłaniem jest ostre zapalenie trzustki. Ale myślę, że jeśli zabieg się uda, to jednak poprawi to komfort życia mamy. Moja zmarła kilka dni po ostatnim nieudanym ERCP, była coraz bardziej żółta, strasznie puchło jej całe ciało, ale fizycznie nic nie bolało. Stan poprawiał się znacznie po transfuzji krwi, ale lekarze nie chcieli już tego dłużej robić, bo nie dawało to efektów na dłużej. Życzę, aby jutro wszystko się u Mamy udało, moja bardzo liczyła na ten zabieg, więc chyba nie można pozbawiać chorego jakiejś szansy, skoro jeszcze jest. Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group