1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła
Autor Wiadomość
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #61  Wysłany: 2016-10-06, 21:41  


Dziękuję wam wszystkim za rady są bardzo cenne będę próbował wszystkich jak na razie największy problem to przełykanie śliny myślałem o jakimś preparacie który znieczula te miejsca.
 
Pauliśka93 


Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 134
Pomogła: 5 razy

 #62  Wysłany: 2016-10-07, 19:46  


Caphosol daje efekty, gdy używa się go bardzo często. Mi w szpitalu kazali nawet do 10 razy dziennie nim płukać. Hasco septem kazali płukać po każdym jedzeniu (oczywiście gdy byłam w stanie jeść). Maść oral balance używałam dopiero kilkanaście miesięcy po leczeniu, bo dopiero wtedy się o niej dowiedziałam.
Dla mnie największym ukojeniem w pieczeniu i bólu w jamie ustnej była płukanka, którą robiły mi pielęgniarki w szpitalu. Dostawałam ją w takiej butelce, w której są kroplówki i nabierałam ją strzykawką. Nadawała się do użytku przez 12 godzin od jej przyrządzenia. Później wylewałam to co zostało, i dostawałam nową. Niestety nie pamiętam dokładnie z czego ona była robiona. Na pewno była tam nystatyna i coś na "x"- xylocaina? Coś podobnego. Ta płukanka była jak la mnie najlepsza. Porządnie znieczulała.
_________________
https://p-a-m-p-a.blogspot.com/
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #63  Wysłany: 2016-10-08, 10:09  


Cześć Paula !! Ten Caphosol używam kilka razy dziennie, ale bez przekonania o skuteczności, jak dotąd dostaję go ze szpitala bezpłatnie w formie reklamy testów, w tej chwili na naświetlania dochodzę do szpitala to już 1/3 a właściwie dopiero a już z przełykaniem naprawdę słabo, nie wiem jak dotrwać do końca jak z dnia na dzień ma być gorzej, słąbo to widzę.
Żel oral balans kupiłem w Niemczech, niestety w Polsce nie jest dostępny, czekam na przesyłkę, zobaczymy może będzie pomagał.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #64  Wysłany: 2016-10-08, 10:21  


Leśny napisał/a:
a już z przełykaniem naprawdę słabo, nie wiem jak dotrwać do końca jak z dnia na dzień ma być gorzej, słąbo to widzę

- dasz radę, musisz brachu :)
- popijaj letnią wodę, często w małych ilościach i wspomagaj się olejem budwigowym; skoro pomaga.
Na suchość w przełyku, zwłaszcza w nocy (na spokojny sen przy uciążliwym suchym przełyku) spróbuj Mucinox lub Glosal, choć poprawa będzie chwilowa.
Gdy jest ból w trakcie przełykanie, zwłaszcza w czasie jedzenia, poproś u lekarza o środki do znieczulania przełyku (niestety o 'dobrym' smaku zapomnij wtedy).
Zaciskamy zęby brachu i czekamy na koniec radioterapii, a WTEDY (dopiero wtedy), każdy kolejny dzień będzie dawał poprawę.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Pauliśka93 


Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 134
Pomogła: 5 razy

 #65  Wysłany: 2016-10-08, 11:53  


Dokładnie. Trzeba zacisnąć zęby i przetrwać. A jaka będzie radość, gdy wszystko się już zagoi, i będzie można coś zjeść bez bólu :)
I tak dajesz radę, i się trzymasz :)
Ja byłam w takim stanie, że nie mogłam nawet pić, bo tak bolało. Wtedy trzeba było zastosować plastry Durogesic. Wtedy była taka ulga, że powróciły mi chęci do życia.

Leśny, a czy lekarz pozwala Ci pić soki, napoje itp? Mi kategorycznie zabroniono. Tylko woda niegazowana, siemię lniane, nutridrinki i herbata. Inne rzeczy podrażniają i spowalniają gojenie.
Ja ogólnie miałam ścisłą dietę.
_________________
https://p-a-m-p-a.blogspot.com/
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #66  Wysłany: 2016-10-08, 20:29  


Każdy liczy, że mu się uda prześlizgnąć, a tu niestety... :-)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #67  Wysłany: 2016-10-10, 18:32  


Dzisiaj zaliczone 14 naswietlanie w gębie ogień i brak apetytu, zjadłem jedno Danio.

Paula, zalecenia mamy takie same tylko woda, a siemię jutro bedę próbował, mam już chyba wszystkie żele zastępujące ślinę jakie są na rynku, i okazuje się że narzekałem na Caphosol a nie jest z nim tak zle trochę łagodzi.

Kmis, z tymi środkami znieczulającymi nie jest tak łatwo, dzisiaj spotkałem swojego doktora prowadzacego którego zapytałem tak jak Paula sugerowała o plasterki, a on na to że trzeba zacząć od tabletek ? Ale jakich nie powiedzial jutro mam się stawić na oddział to pomyślą.

A Prof Gazda powiedział co wiedział !!!!
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #68  Wysłany: 2016-10-10, 19:18  


Leśny napisał/a:
a on na to że trzeba zacząć od tabletek

- co 'szpital to obyczaj'. U mnie lekarze szybko zadecydowali o plastrach i miałem je do miesiąca od zakończonego leczenia. Skutek: brak jakiegokolwiek bólu i 'oszczędzony' żołądek. Jeśli tabletki zaczną być zawodne, zgłoś i zażądaj stanowczo zmiany: nie ma prawa boleć...
Leśny napisał/a:
gębie ogień i brak apetytu, zjadłem jedno Danio.

- troszkę za wcześnie przestajesz jeść. Do końca jeszcze daleko. Jeśli to skutek chemioterapii, rozumiem Ciebie dobrze. Jeśli ból w przełyku, to musisz poprosić o preparaty znieczulające przełyk, na czas posiłku.
Dasz radę, kibicujemy :okok"
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #69  Wysłany: 2016-10-10, 19:59  


kmis757 napisał/a:
Dasz radę, kibicujemy

[yee]
 
Pauliśka93 


Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 134
Pomogła: 5 razy

 #70  Wysłany: 2016-10-11, 20:42  


Leśny, a zapytaj na oddziale o te płukanki z nystatyny. Może coś Ci wykombinują. Mi one bardzo pomagały. A teraz mi się przypomniało jeszcze o takim płynie do smarowania jamy ustnej. Na oddziale dużo dzieci używało go, gdy po chemii robił się w buzi grzybek. Ja smarowałam, bo ładnie goił i łagodził. Pamiętam, że w Polsce go nie było. Sprowadzała go ciocia chłopca z oddziału, chyba z Francji. Nazwa to Fungizone.

Pij siemię, pij. Ja nie mogłam już na nie patrzeć, bo mi nie smakowało, ale jakoś zmuszałam się do picia. Jak byłam w stanie to starałam się też jeść miksowane zupki, żeby nie odzwyczajać całkowicie żołądka od jedzenia.


Dziwne z tymi plastrami...Mnie gdy tak bardzo bolało, to lekarze sami nalegali, żebym nie kombinowała i zgodziła się na te plastry. Ja oczywiście uparta jak osioł, opierałam się i ich nie chciałam. Tramal i ketonal nie działały już, a ja się ostro od tych plastrów wzbraniałam.
W końcu nie wytrzymałam, bo bolało tak, że nawet picie wody było ponad moje siły. Gdy przykleiłam ten plaster, cały ból odszedł daleko. Później niestety trzeba było pójść krok dalej, bo plastry nie dawały rady. No ale na początku była to wielka ulga.
_________________
https://p-a-m-p-a.blogspot.com/
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #71  Wysłany: 2016-10-12, 12:49  


Jeśli Twój lekarz prowadzący nie zaopatruje Cię należycie przeciwbólowo, zgłoś podczas obchodu, że prosisz o znieczulenie, które pozwalać będzie Ci jeść. Nie przejmuj się tym, że lekaż się obrazi, czy coś w tym rodzaju. Musisz jeść i koniec.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #72  Wysłany: 2016-10-13, 09:32  


To już 17 naświetlania półmetek już za mną, teraz najgorsze jest gardło i te pleśniawki tworzące się pęcherzyki i reszta, ten żel od Pauli Fungizone załatwiam we Francji nigdzie bliżej nie osiągalny, wcześniej narzekałem na Caphosol ale teraz widzę że pomaga no i żel Biotene od Gazdy jest rewelacja, teraz odnośnie bólu dok prowadzący przepisał mi Ketonal wspominałem o plasterkach od Kmisa, wtedy powiedział że za tydzien, jak na razie Ketonal pomaga co prawda działa nie 12 ale 6 godzin i tu się zastanawiał jak bym go mógł brac 4 na dobę czy coś się stanie ?

I teraz zobaczcie jakie to forum jest dobre każdy kto wtrącił dwa słowa jego rady przydały się bardzo, dlatego jestem dumny z Was.


A jeszcze piję siemie lniane mielone i nawet mi smakuje, od Pauli

[ Dodano: 2016-10-13, 09:36 ]
A?? Gazdo z tym obchodem nie bardzo, pamiętasz ja jestem na dochodzonego.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #73  Wysłany: 2016-10-13, 10:08  


Fungizone można też w Niemczech dostać niestety tylko na recepte. Nie wiem czy polskie recepty sa honorowane. Cena którą znalazłam to koło 26 Euro / 40ml. Nie jest to jednak żel tylko zawiesina.
Jak nie uda się we Francji to możesz w Niemczech spróbować - moge posłać Ci linki do aptek internetowych.
Pozdrawiam
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #74  Wysłany: 2016-10-13, 17:19  


Leśny napisał/a:
ak na razie Ketonal pomaga co prawda działa nie 12 ale 6 godzin i tu się zastanawiał jak bym go mógł brac 4 na dobę czy coś się stanie ?

Ketonal jest w tabletkach 50 mg i 100 mg, jaki przyjmujesz?

Ketonal 100 mg ma działanie na ok. 12 godz. częstsze podawanie nie zwiększa działania przeciwbólowego ale może wywołać objawy uboczne.

pozdrawiam
 
Pauliśka93 


Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 134
Pomogła: 5 razy

 #75  Wysłany: 2016-10-13, 20:12  


Tak fungizone to nie był żel tylko taki gęsty płyn pomarańczowy. Poszukaj w internecie, czasami są ogłoszenia, że ktoś chce sprzedać.
_________________
https://p-a-m-p-a.blogspot.com/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group