1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła
Autor Wiadomość
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #16  Wysłany: 2016-06-20, 22:51  


Kiedy pierwszy wlewik?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #17  Wysłany: 2016-06-20, 23:21  


Masz wyczucie czasu !!!! Godzinę temu zostałem odłączony od pierwszej pompy, przetrwałem rewelacja !!! A to właśnie Wy przygotowaliscie mnie na wszystko !!!! Bardzo jestem wdzięczny !!!
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #18  Wysłany: 2016-06-28, 01:19  


Schemat PF?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #19  Wysłany: 2016-06-28, 01:56  


Władnie ??? Wszyscy pytają o schemat, a ja jeszcze jestem nie doinformowanym co to są te schematy, właśnie taki otrzymałem, bynajmniej jest taki zapis w karcie ze szpitala, dzisiaj jeszcze byłem słaby po pierwszym wlewie,mimo leków miałem cztery dni raczej do spania, bo próby na sile zajęcia sie czymś kolwiek nie wchodziły w grę, miałem nudności, ale w dzien już jadłem owoce i jakaś tam kolacja, wierze ze jutro bedzie lepiej, apropo tych schematów powiedzcie coś ????
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #20  Wysłany: 2016-06-28, 14:35  


PF - Cisplatyna, 5-fluorouracyl. Dużo pij. Wody oczywiście :-D . Co dzień będzie lepiej.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #21  Wysłany: 2016-06-28, 14:45  


Bardziej chodziło mi o schematy? czy są lepsze gorsze, lepiej rokujące? mniej ?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #22  Wysłany: 2016-06-28, 15:33  


Nie, nie ma takiego podziału. U Ciebie ruszyło leczenie radykalne przy pomocy crth. Schemat chemioterapii, który dostajesz, to standard. Czyli takie leczenie przewidziane w zaleceniach dla onkologów. Wszystko jest ok :)
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #23  Wysłany: 2016-06-28, 15:51  


To w necie znalazłem takie porównanie ???? :

Wśród chorych leczonych schematem opartym na preparacie Taxotere® (TPF, n=255), przeżywalność ogólna uległa znacznej poprawie, w porównaniu z chorymi otrzymującymi wyłącznie cisplatynę i 5-fluorouracyl (PF, n=246); względne ryzyko zgonu było o 30% mniejsze (HR 0,70; p=0,0058). U chorych leczonych schematem TPF mediana czasu przeżycia była dłuższa i wynosiła 71 miesięcy, w porównaniu z 30 miesiącami wśród chorych otrzymujących leczenie według schematu PF, co stanowi poprawę o ponad trzy lata w medianie przeżywalności ogólnej wśród pacjentów leczonych według schematu TPF. Przeżywalność po trzech latach wynosiła 62% w grupie TPF w porównaniu z 48% w grupie PF.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #24  Wysłany: 2016-06-29, 08:01  


Leśny,
Czy to są wyniki badania klinicznego porównującego schematy chemii indukcyjnej ? Owszem, przed jednoczasową crth można zastosować albo PF albo TPF:
Cytat:
W przypadku masywnych zmian w węzłach chłonnych, których regresja w trakcie napromieniania może utrudniać prawidłową realizację pierwotnego planu RTH, można rozważyć przed jednoczesną CRTH wstępne zastosowanie 2–3 cykli indukcyjnej CTH według schematu PF (cisplatyna i fluorouracyl) lub TPF (docetaksel, cisplatyna i fluorouracyl).

http://www.onkologia.zale...%20i%20szyi.pdf str.13
Wybór schematu to decyzja lekarza, który widzi, bada i ocenia pacjenta, dostosowuje leczenie do konkretnego "przypadku". Ja nie umiem niestety Ci powiedzieć dlaczego u Ciebie nie jest konieczne dołączenie docetakselu, najlepiej zapytać lekarza.
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #25  Wysłany: 2016-07-05, 14:46  


I stało się ! kolejny rozdział w moim życiorysie ! po sześciu miesiącach zwolnień zostałem wezwany dzisiaj na komisję w ZUSie w celu ustalenia zasiłku ? lub ? i co ...? Pan doktor orzecznik zaproponował mi rentę na dwa lata :shock: !! zrobiłem takie gały !!!

Od dzisiaj jestem legalnym rencistą !!

Może powinienem się zacząć starać o jakieś sanatorium ??

[ Dodano: 2016-07-05, 14:52 ]
Mija również drugi tydzień po wlewie, i jak dotąd mam wszystkie włosy, może to się jeszcze zmieni ? 13 lipca startuję do drugiej rundy, mam nadzieję że przebrnę jak pierwszą.
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #26  Wysłany: 2016-07-13, 15:59  


Witam Was wszystkich, ponownie znalazłem się w CO na drugim kursie chemii, psychicznie i fizycznie znoszę wszystko rewelacyjnie, dzisiaj otrzymałem wynik badania PET, widzę że tych zmian swiecących jest trochę więcej niż tylko nosogardło i węzły na szyi, badanie uwidoczniło coś pod pachami ??? nie bardzo rozumiem o co chodzi, trochę jestem tym zaniepokojony, Doktor prowadząca która widziała PET nic nie mówiła o tym ale zmieniła rozpoznanie z t4n2 na t4n3.
Czy podczas naświetleń te wezły też bedą brane po uwagę?

[ Dodano: 2016-07-13, 16:17 ]
załączam zdjęcie badania.






FullSizeRenderd.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3375 raz(y) 130,73 KB

FullSizeRender.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3231 raz(y) 45,37 KB

 
rms 


Dołączył: 13 Lip 2016
Posty: 1

 #27  Wysłany: 2016-07-13, 20:28  


Witaj Leśny
Od pewnego czasu podczytuję to forum, gdyż bliska mi osoba zachorowała na nowotwór nosogardla. U niej tez nieznacznie powiększone byly wezly pod pachą i pachwinowe. W piśmiennictwie niewiele można przeczytać o tym. Tyle, ze zdarzają się przerzuty do wezlow pachowych, choc niezmiernie rzadko. Czytaliśmy tez opis przypadku, gdzie młody chłopak miał takie przerzuty i naświetlenie ich doprowadzilo do wyleczenia. I czytaliśmy blog Paulisi, ktora jest na tym forum i tez miała powiększone wezly w srodpiersiu, a więc nie-szyjnych, a mimo to została wyleczona.
Te twoje wezly pachowe powinny zostac naświetlone.
Włosy po schemacie chemii, który masz, wcale nie muszą wypaść.
A w ogóle to bardzo Ci kibicuje i z przyjemnością czytam twój wątek, bo jesteś taki pozytywny i dodajesz energii!
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #28  Wysłany: 2016-07-16, 13:16  


Moze za wcześnie sie cieszyć ale kończę drugi wlew i włosy siedzą na swoim miejscu, czuje sie dobrze i mam apetyt i checi do pracy. Pozdrawiam wszystkich !!
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #29  Wysłany: 2016-07-20, 05:12  


Chciałbym prosić o jakąś krótką ocenę badania PET które załaczyłem, nie brdzo rozumiem co oznaczają dla mnie SUVyi ich wartości w takiej lokalizacji? no i ta nakłądająca się aktywność metaboliczna mózgowia :shock: ???
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #30  Wysłany: 2016-07-20, 06:14  


Leśny,

Najważniejsze to co wnioskach, czyli aktywna zmiana rozrostowa w tylnej ścianie nosogardła z przerzutami w węzłach chłonnych szyi. Dla oceny ilościowej stężenia radioznacznika w narządzie czy chorej tkance wykorzystuje się wskaźnik SUV wyrażający wartość wychwytu. W tkance nowotworowej wskaźnik ten jest przeważnie znacznie podwyższony.

Niestety proces chorobowy dalej aktywny.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group