1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #286  Wysłany: 2015-06-11, 11:44  


Witam ponownie,
Odebrałam dziś wynik ANA i jest dodatni. Oto opis :



dodatni (wartość referencyjna miano <1 : 100 )

STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych
Badanie wykonano metodą immunofluoresencji pośredniej (IIF) na komórkach Hep - 2
Wskazane wykonanie ANA 2 w celu identyfikacji przeciwciał.



O co chodzi????? co mi jest??? :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #287  Wysłany: 2015-06-11, 12:21  


Są to testy na ocenę obecności chorób autoimmunizacyjnych.

Na temat ANA2 możesz zobaczyć np. to opracowanie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #288  Wysłany: 2015-06-11, 12:45  


Ale nie podano ile? Czy tam nie ma jakiegoś 1:200 lub 1: 180? To wstępny test, dodatni wynik może wystąpić przy chorobach autoimmunologicznych (po to się go robi) ale również po niektórych lekach. No to czeka Cię cała kupa badań, bo teraz z szerokiego spektrum możliwości trzeba będzie coś wybrać.
_________________
sprzątnięta
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #289  Wysłany: 2015-06-11, 13:42  


No właśnie nic nie napisali, tylko ze dodatni. To...gdzie ja mam teraz iść z tym badaniem? jutro idę robić ANA 2.Czytam o tych chorobach ale...tak na chlopski rozum: czy to są poważne choroby? czy da się wszystko zatrzymać lekami czy czeka mnie szpital? W sobotę idę na wesele i...nawet nie wiem czy alkohol mogę pić w takiej sytuacji ;) czyli można powiedzieć ze znalazłam przyczynę moich stanów podgoraczkowych? ?? Choć ostatnie 3 dni prawie nie mam gorączki.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #290  Wysłany: 2015-06-25, 09:46  


Witam :)
Odebralam dziś wynik ANA 2.

DODATNI,

STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1 : 320 na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty.
Badanie wykonano metodą immunofluoresencji posredniej (IIF).
Metodą ELISA NIE STWIERDZONO obecności przeciwciał przeciw rozpuszczalnym antygenom jądrowym (SS-A, SS-B, nRNP, Sm, Scl-70, Jo-1).
Interpretacja wyniku badania uzależniona jest od całości obrazu klinicznego pacjenta.


To czyli co, mam się martwić czy nie jest źle? Coś jest wiadomo, ale...mam sie martwić? Dodoam że moje CRP spadło do 5,7 a norma to 5. TSH mam 0,3 i czuję się o wiele lepiej..,
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #291  Wysłany: 2015-06-25, 15:01  


anka244,
Oczywiście, że musi Ci to powiedzieć lekarz, ale w badaniu wyszło, co następuje:
dodatnie ANA oraz brak swoistych( dla konkretnych chorób autoimmunologicznych) rozpuszczalnych antygenów jądra komórkowego.
Dodatnie ANA mają również ludzie zdrowi oraz trochę "rozregulowani". U Ciebie nie wykazano w badaniu bardziej szczegółowym przeciwciał, które mogłyby świadczyć o jakiejś chorobie z autoagresji. Świecenie ziarniste ( inaczej- plamiste) potwierdza jedynie obecność przeciwciał ANA, nie wskazuje na żadną chorobę:
http://www.gornicki.pl/badania_serologiczne
Wracając do Twojego TSH- znalazłam jeszcze coś takiego:
http://www.ptendo.org.pl/arch/03_5_z.pdf od str. 105-107.
Pozdrawiam ciepło, M.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #292  Wysłany: 2015-07-03, 15:52  


missy, jak zawsze dziękuję za odpowiedź. Byłam wczoraj u reumatologa i nie widzi w tych badaniach ANA niczego niepokojącego,radzi badanie powtórzyć za pół roku. uważa że moje crp związane było z tsh. W tamtym tygodniu badalam tsh i crp. tsh 0,4, a crp 5,7 norma <5. A dziś byłam badać znowu (jutro jadę w rodzinne strony więc chciałam ostatni raz to sprawdzić) i moje tsh 1,04 a crp 6,3.Dlaczego to tak skacze? Czy CRP ma związek z moim tsh? stany podgoraczkowe nadal tylko w dzień,wieczorem i rano ok. Ja juz nie wiem do jakiego lekarza mam iść :( chce normalnie funkcjonować i żyć a nie mogę bo wariuje od myśli co mi jest, skąd to crp, ręce opadają już.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #293  Wysłany: 2015-11-03, 16:58  


Witam,
Dawno mnie tu nie było ale tyle sie u mnie dzieje...w lipcu przeprowadziłam sie z Warszawy pod Poznań (do rodzinnej miejscowości). Więc nie będe sie juz leczyc w CO w Warszawie...szkoda trochę ale co zrobic. Byłam w połowie października w Poznaniu na ul.Przybyszewskiego zapisać się na kolejną kontrolę jodem. I....dziś dostałam pismo ze szpitala ze mam sie na oddział wstawić 15 grudnia :shock: a za tydzien juz mam odstawić hormon...niestety nie moge sobie pozwolić na szpital w grudniu bo...dopiero co dostalam umowę o pracę na okres próbny i boje sie ze mnie nie przyjmą :( jestem zmuszona to przelożyc. Szybko to poszło bo panie w sekretariacie na oddziale zapewnialy mnie ze to bedzie nie wczesniej niz za rok...ronnie opowiedz jak jest na tym oddziale bo wiem ze jestes tez ich pacjentem ;)
 
ronnie 



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 113
Skąd: Poznań
Pomógł: 8 razy

 #294  Wysłany: 2015-11-03, 20:07  


anka244, już piszę :)
Szpital i personel bardzo przyjazny. Oddział generalnie mały (4 pokoje) i izolatka z 2 pokojami, jest WiFi, jedzenie super. Sam osobiście nie mam na co narzekać. Jeśli masz konkretne pytania to pytaj tu lub na priv. Nie wiedziałem nawet że można zapisać się na jod kontrolny. Mi powiedziano ze mam "spokój" dopóki Tg będzie niskie. Bez problemu Cię tam zapisali? Daj znać jak to wyglądało.
Pozdrawiam
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #295  Wysłany: 2015-11-23, 18:10  


Mam pytanie. Za tydzień mam tomografie głowy z kontrastem a przecież nie biorę euthyroxu bo niedługo idę na jod diagnostyczny. Czy wogole można mi w takiej sytuacji podać kontrast? Neurolog jak widać sprawę zbagatelizowal gdy mówiłam mu ze czeka mnie jod. Jak to jest,można mi podać kontrast czy jednak nie?
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #296  Wysłany: 2015-11-23, 19:15  


Aniu, nie możesz mieć TK z kontrastem. Kontrast jest to preparat jodowy. Przez to badanie przesuniesz sobie o pół roku jod diagnostyczny.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #297  Wysłany: 2015-11-25, 15:54  


Dziękuję Karolina za odpowiedź, zawsze mogę na ciebie liczyć :) jednak chyba będę musiała zrezygnować z jodowania bo teraz najważniejsze jest to żeby dokładnie zadbali moją głowę :( a jod....będzie później: (
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #298  Wysłany: 2015-12-15, 16:45  


A więc jestem na oddziale, dostałam dziś jod i jutro scyntygrafia. Usg szyi ok, ekg ok, krew ok, rtg płuc chyba też i prawdopodobnie w piątek do domu. Ale jutro sie wszystko okaże. Odezwe się :) ronnie jest Wi-Fi ale wyłączone :roll:
 
ronnie 



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 113
Skąd: Poznań
Pomógł: 8 razy

 #299  Wysłany: 2015-12-16, 15:04  


anka244, dobrze że wstępnie wszystko wychodzi dobrze :) . Jak ja byłem to WiFi było i znikało :) . Trzymam kciuki!
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #300  Wysłany: 2015-12-16, 16:58  


Jestem już w domu :mrgreen: wszystkie badania są bardzo dobre i dziś mnke wypuścili,teraz tylko muszę pilnować tsh i wracam do normalności: ) scyntygrafia szyi była dziś rano i też ok. Jestem szczęśliwa ze mam to za sobą. ronnie dziękuję za wszelką okazaną pomoc, cenne informacje.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group