1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #31  Wysłany: 2014-04-30, 12:54  


Aniu, pisałam Ci, żebyś zapisała się już teraz do endokrynologa i czekała na termin

za chwilę masz operację, ok. 2 tygodnie po niej będziesz mieć badanie histopatologiczne w ręce i z nim już możesz iść na wizytę

leczenie w CO i skierowanie na oddział do szpitala wypisują lekarze z CO, ale nie jestem pewna, czy tam gdzie przyjmują prywatnie, czy tylko w Poradni Chorób Tarczycy - wydaje mi się, że tylko w na wizytach w szpitalu
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #32  Wysłany: 2014-04-30, 16:05  


wiem ze miałam jechać we wtorek ale coś mi wypadło i nie mogłam jechać. dlatego pytam jak to jest z prywatnym endo. też wydaje mi sie ze nic nie pomoże.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #33  Wysłany: 2014-05-04, 16:33  


Chciałabym was zapytac co mnie czeka po całkowitym usunięciu tarczycy. dostaję w dniu wypisu receptę na hormony, biorę je do czasu podania jodu? jak to jest?
 
ina_b 


Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #34  Wysłany: 2014-05-04, 16:52  


Po usunięciu tarczycy bierzesz Letrox/Euthyrox i w razie potrzeby - preparat z wapniem. Co 4-6 tyg. badasz poziom tsh dla ew. korekty dawki hormonu (i poziom wapnia, jeśli to będzie konieczne).


W zależności od procedury, reprezentowanej przez lekarzy, co pewien czas będą Cię zapraszać na USG szyi, badać poziom tyreoglobuliny, ew. zlecać scyntygrafię i dodatkowe badania obrazowe (o ile wiem, co pewien czas należy wykonać rtg płuc).
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #35  Wysłany: 2014-05-04, 17:23  


ina_b czy tak jak ja mam czyli guz 4x5 mm trzeba usuwać cała tarczyce czy tylko jeden płat? im więcej opinii tym dla mnie lepiej :)
 
ina_b 


Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #36  Wysłany: 2014-05-04, 17:38  


http://www.forum-onkologi...56ab9397#219308
w tej procedurze masz wszystko napisane. Przy mikroraku brodawkowatym często odstępuje się od wycięcia całkowitego i podania jodu.
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #37  Wysłany: 2014-05-04, 19:45  


Aniu, dopiszę Ci o hormonach
zaczęłam brać Euthyrox ok. 3 tygodnie po 1 operacji (usunięcia 1 płata), stopniowo dawkę zwiększano, tak aby osiągnąć potrzebną w naszej chorobie niedoczynność, czyli wartość TSH ok. 0,1

po 2 operacji - wycięcia 2 płata dawkę zwiększono mi do 125/150

ok. miesiąca przed podaniem jodu odstawiasz hormony, tak aby osiągnąć niedoczynność i "potrzebę" jodu
po podaniu jodu stopniowo, zaczynając od mniejszej dawki, zwiększasz ją do docelowej

kontrole TSH wykonuje się co ok. 6-8 tygodni
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #38  Wysłany: 2014-05-05, 09:31  


Kasiu, receptę na hormony wydaje szpital rozumiem?:)
 
ina_b 


Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #39  Wysłany: 2014-05-05, 11:16  


Pierwszą zazwyczaj tak, a potem Twój endokrynolog/lekarz rodzinny.
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #40  Wysłany: 2014-05-05, 16:51  


Ani, ja po wycięciu jednego płata nie dostałam recepty w szpitalu od chirurga
dostałam receptę dopiero ok. 3 tygodni później od endokrynologa w CO - nie wiem, jak jest w innych szpitalach - może dostaniesz receptę przy wypisie

kolejne recepty to już moja endokrynolog (ta, u której się leczę na stałe, nie w CO)
jeśli zmiana dawki, to zlecała mi endokrynolog z CO
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #41  Wysłany: 2014-05-05, 16:59  


A wlasnie chcialam cię Kasiu zapytać czy konieczna jest wizyta w CO np. jutro u ednokrynologa. Pytam bo mam zamiar jechać ale właściwie to nie wiem czy jest sens skoro i tak dostane tam skierowanie na jod.

[ Dodano: 2014-05-05, 18:01 ]
Bo jeśli mam czekać tam pół dnia na wizytę w sumie nie wiem po co... czy jest po co tam jechac teraz? czy poczekać na wizytę po operacji na ktora mnie skierują tam?
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #42  Wysłany: 2014-05-05, 19:28  


nie wiem, czy skierują Cię po operacji
ja skierowanie miałam od mojej endokrynolog - do Poradni Chorób Tarczycy ew. Endokrynologicznej w CO
nie wiem, jak długo teraz się czeka na pierwszą wizytę - najlepiej na niej mieć już badanie histopatologiczne w ręce

ale z drugiej strony - może tam powiedzą Ci, czy ciąć pół czy całą - skoro jeszcze się wahasz?

jak znam siebie - ja bym pojechała - nigdy dodatkowa konsultacja nie zaszkodzi, zwłaszcza w tak poważnej chorobie :(((

co do kolejek w CO - niestety trzeba się do nich przyzwyczaić, innego wyjścia nie ma

trzymam mocno za Ciebie kciuki, obyś jak najszybciej doszła do siebie po operacji (piszę dziś, bo jutro rano wyjeżdżam na 3 dni)
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #43  Wysłany: 2014-05-15, 16:26  


Aniu kochana, co u Ciebie? mam nadzieję, że wszystko OK
minął tydzień od Twojej operacji, a Ty się nie odzywasz w ogóle

ja od jutra jestem w szpitalu na leczeniu radiojodem
powinni wypuścić mnie w poniedziałek po południu

a potem kwarantanna, czyli muszę od razu po szpitalu pojechać nie do domu :((((
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #44  Wysłany: 2014-05-16, 14:46  


Witam:)
jestem już w domu, wróciłam w środę. Mogłam wyjść wcześniej ale ze względu na to że miałam niski poziom wapna zatrzymali mnie... atak tężyczki miałam 2 razy... okropne uczucie. A więc wyciętą mam całą tarczycę, uparłam się i koniec choć na konsultacji przed operacją nadal podtrzymywali że wystarczy usunąc jeden płat. Ale w końcu ordynator (ten który mnie operował) powiedział że wytnie całą. Operacja trwała 2 godziny, nie wiem czy to długo czy nie...bałam się okropnie a teraz wiem że jednak nie było czego :) nie jest źle. Teraz W czwartek idę na kontrolę do chirurga, i wtedy dostanę skierowanie na badanie krwi. No i czekam na wynik histopatologiczny. Cieszę sie ze mam to juz za sobą :) Rana się ladnie goi, troszkę ciągnie i jest lekko opuchnieta ale to chyba normalne? Hormony brałam w szpitalu tylko 3 dni, potem je odstawiono bo czeka mnie jod na który lekarka mnie zapisze w CO.
Kasiu dlaczego jod? ja myślałam że narazie masz spokój....
 
ronnie 



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 113
Skąd: Poznań
Pomógł: 8 razy

 #45  Wysłany: 2014-05-17, 19:40  


anka244, super że masz to już za sobą, też miałem problem z Ca, dostałem dwa zastrzyki, bo miałem straszne mrowienia, do dzisiaj biorę lekarstwa, poziom wapnia mam dobry tylko jeszcze zjonizowany muszę ustabilizować. Jeśli chodzi o opuchliznę to trochę będziesz ją miała, u mnie dzisiaj mija 2 miesiąc od operacji i jeszcze mam opuchliznę, nad linią cięcia. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok ;) )
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group