1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #16  Wysłany: 2014-04-24, 12:50  


Zapisałam się dziś do LUX Meduna konsultacje z dr. Stachlewską. Mam straszne wątpliwości nadal czy wycinać całą tarczycę czy tylko jeden płat. Mam nadzieję ze pani doktor mi poradzi. Podobno jest najlepsza :) czy ktoś z was miał styczność z dr. Stachlewską? Będę wdzięczna za pomoc.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #17  Wysłany: 2014-04-24, 15:28  


Miałam z kilka razy bardzo bliski kontakt z Panią doktor. Operowała mnie 2 razy. Tak jak piszesz jest jedną z najlepszych. Kompetentna, dba o swoich pacjentów itd. Jakbym musiała jeszcze raz być operowana to tylko przez nią.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #18  Wysłany: 2014-04-24, 19:49  


Tak tylko jakie jest prawdopodobieństwo że to właśnie ona będzie operować? Idę w poniedziałek to się dowiem czy usuwać całą tarczycę czy nie. czy będzie potrzebny jod czy nie... mam nadzieję że rozwieje moje wątpliwości
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #19  Wysłany: 2014-04-24, 20:23  


Prawdopodobieństwo, że to Pani doktor będzie Cię operować jest małe. Chyba, że zrobisz operację prywatnie w Damianie lub LUX- MED - zie wtedy będziesz miała 100 % pewność kto będzie Cię operował.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #20  Wysłany: 2014-04-28, 18:41  


Byłam dzisiaj u dr. Stachlewskiej w Lux Med. Według niej powinnam mieć usuwaną całą tarczycę ponieważ w większości przypadków wycięcie jednego płata kończy się usunięciem całej tarczycy. No i teraz mam problem bo na Madalińskiego mam się wstawić 7 maja a w CO będę czekać niby 2-3 miesiące. Mam zgłosić się do pani doktor 8 lub 15 maja i wyznaczy termin operacji. Kompletny mętlik w głowie. Usuwać czy nie.... błagam poradźcie :-(
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #21  Wysłany: 2014-04-28, 18:55  


anka,
skorzystałaś z porady lekarza, do którego - jak rozumiem - masz zaufanie, skoro wybrałaś tę konsultację. Nikt na forum nie poradzi Ci lepiej niż specjalista. W razie wątpliwości możesz umówić się na konsultację z innym lekarzem, nawet z kilkoma. Mam wrażenie, że chciałabyś usłyszeć - zarówno od nas, jak i od lekarza - NIE usuwać. I nawet Cię rozumiem, lęk przed zabiegiem i życiem po nim może być solidnym hamulcem, ale przemyśl, czy to ma cokolwiek wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Pozdrawiam i życzę żebyś podjęła dobrą decyzję.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #22  Wysłany: 2014-04-28, 19:11  


Dziękuję ci Ptaszenio za odpowiedź. Czy mam zaufanie do tego lekarza? sama nie wiem, nie wydała się sympatyczna jak to większośc osób opisuje. nie wiem tylko dlaczego trzeba usuwać zdrowy płat zamiast tylko tego z guzem. Pani dr. odpowiedziała tylko że wie to z doświadczenia. a jak czytam o CO to ciarki przechodzą po ciele. strach tam iśc. lekarz na Madalińskiego ktory ma mnie operować nic takiego nie powiedział że konieczne bedzie usuniecie całej tarczycy.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #23  Wysłany: 2014-04-28, 19:16  


Być może właśnie dlatego potrzebujesz trzeciej opinii, żeby podjąć decyzję. Podpowiem Ci tylko, że ja cenię lekarzy kompetentnych, a jesli są przy tym sympatyczni - traktuję to jako bonus ;) Powodzenia!
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #24  Wysłany: 2014-04-28, 19:35  


nie zarobię na te wizyty ;) ale może cos w tym jest....
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #25  Wysłany: 2014-04-28, 19:43  


Aniu, ja nieodmiennie od samego początku radzę Ci usunąć całą tarczycę - cały czas swoje zdanie podtrzymuję.

Jeśli chodzi i wybór szpitala i termin operacji - pozostałabym przy wyznaczonym na przyszły tydzień szpitalu - termin ok. 2 miesiące w CO na Ursynowie może być iluzoryczny, najczęściej zresztą jest i wydłuża się do kilku miesięcy :(((
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #26  Wysłany: 2014-04-28, 20:34  


I tak chyba zrobie, usunę całą. muszę porozmawiać jeszcze przed operacją z lekarzem bo uzgodnilismy ze usuwany bedzie jeden płat. zapytalam dr. Stachlewską czy np. jak usunę jeden płat na Madalińskiego i po pewnym czasie okaże się ze trzeba usunąc również drugi to czy mogę zgłosić się do niej wtedy na operację odpowiedziała : NIE. mam się zdecydować czy pójdę do niej czy jednak zostaje przy swoim. :shock: nie wiem dlaczego tak
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #27  Wysłany: 2014-04-28, 20:45  


bo ciężej jest usuwać tarczycę "na dwie raty" - druga operacja jest trudniejsza, bo są zrosty

no i każdy z lekarzy operuje minimalnie różnie od siebie, więc "po sobie" docinać chcą, a po innych lekarzach - mając wybór - nie chcą

a poza tym - 2 operacje wydłużą w czasie proces leczenia i dochodzenia do siebie - wiem, bo właśnie tak miałam :((

a co lekarka mówiła Ci o jodowaniu?
jeśli będzie konieczne, to tak lekarze endokrynolodzy zalecą najpierw docięcie tarczycy i ew. węzłów chłonnych - zależy od histopatologii
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #28  Wysłany: 2014-04-29, 08:16  


to czy będę mieć jodowanie zależy od wyniku histopatologicznego. jak pojde do szpitala to powiem mojemu lekarzowi by wyciął całą tarczyce. ale co dalej? dostane wynik histopatologiczny i co mam dalej robic? do kogo z tym isc?
 
fraszkaxxx 



Dołączyła: 04 Paź 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #29  Wysłany: 2014-04-29, 16:14  


do endokrynologa w CO (Poradnia Chorób Tarczycy), on zdecyduje czy potrzebny Ci jest jod (weź wszystkie dotychczasowe badania)
oni chcą zbadać szkiełka i bloczki po swojemu, więc wypożycz je ze szpitala i zanieś na tę wizytę
_________________
fraszka Kasia z córką Lilą i sunią Sonią
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #30  Wysłany: 2014-04-30, 11:14  


na wizytę do endokrynologa będę pewnie dłuuuugo czekać. czy jak pójdę prywatnie do endo to czy może on mi dać skierowanie do CO na jod?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group