1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mf54 - komentarze
Autor Wiadomość
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #91  Wysłany: 2017-11-20, 18:46  


super super super:)
_________________
♥♥♥
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #92  Wysłany: 2017-11-21, 19:04  


Gratulacje z okazji rocznicy :brav:
 
ethos 


Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 45
Pomógł: 6 razy

 #93  Wysłany: 2017-11-21, 19:31  


Wielu rocznic, ale już bez tych bogiń mitoz. 8-)
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #94  Wysłany: 2017-11-21, 19:43  


mf54, Cóż.. Wytrwałeś rok mając tyle bab "na głowie" czy też tam na plecach swego czasu, to jeszcze powinienieś trochę pociągnąć :-D A tak poważnie, to cieszą takie informacje i oby tak dalej :) A swoją drogą zaraz nas pewnie przerzucą na Twój wątek kciukowy. Takie tutaj niesubordynowane towarzystwo ;)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #95  Wysłany: 2017-11-21, 21:50  


arawis napisał/a:
Takie tutaj niesubordynowane towarzystwo

|SModM|
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #96  Wysłany: 2017-11-23, 12:33  


mf54 napisał/a:
Nie wiem dokładnie co są te mitozy ale kojarzą mi się z greckimi boginiami piękna ?, kobiecości ?, wdzięku i uwodzenia

Ech, no to w takim razie mitozy to MY...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #97  Wysłany: 2017-11-23, 15:45  


hehe-nie ma jak to se pożartować....W sumie nie wiadomo czy płakać czy się śmiać. U nas 18 mitoz.....na jednego :shock:
_________________
♥♥♥
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #98  Wysłany: 2017-11-26, 17:58  


Postanowiłem coś napisać, bo (cytat z Rejsu) "nic się nie dzieje" tak jak na polskim filmie :-D
Jest to HydePark (i nawet nie potrzeba wyjeżdżać do Londynu :-D ), więc będzie to pewna historia/anegdota o moim Tacie(jak wiecie co już pisałem - szewcu, a dokładniej Mistrzu Szewskim). Oczywiście związana z opieką zdrowotna, szpitalem etc.
Mój Tata(w Poznaniu mówią Tata, nie Tato, i nie Tate :shock: ) po dwóch endoprotezach nie wychodził już z domu. Po pobycie w szpitalach został jeden szczegół - cewnik, którego jakimś trafem zostawili i kazali kontynuować :shock: Opiekowałem się Tatą, ale o tym nie w tym poście. Co 2 - 3 tygodnie przychodził lekarz rodzinny i wymieniał ten cewnik, wypisywał leki. Zdarzało się, że nie zabrał druku recept, i wtedy chodziłem do przychodni i w rejestracji(częsta praktyka w przychodniach)wypisywałem karteczkę i na drugi dzień odbierałem recepty. To był wstęp :-D
Zdarzyło się, że moja siostra, poszła do tej przychodni i zrobiła awanturę, że nie może od razu odebrać recepty :shock: ja odebrałem następnego dnia...ale
Przy następnej wymianie cewnika, lekarz stwierdził, że nie może go wyjąć, odciął wystającą końcówkę i kazał jechać do szpitala :shock:
To była część tragiczna :roll:
Konkluzja: Nigdy nie wkurzaj lekarza i personelu medycznego.
Pojechałem z Tatą na SOR. Nie było kolejki, chyba czekała tylko 1 osoba. Po jakiejś godzinie, poczekalnia się wypełniła i było już z 20 oczekujących. Nikogo jeszcze nie przyjęli, ale do gabinetu lekarzy przyjechał dostawca pizzy. A był to dzień mistrzostw w skokach narciarskich :-D Jak Małysz już wygrał. to zaczęły się przyjęcia pacjentów.
Teraz część humorystyczna. :-D
Minęły z 2 godziny. Czekamy.
Tata się niecierpliwi i zaczyna się rozglądać wokoło. Ja siedzę jakieś 3 m od niego.
Tata mówi - M..., Ten nosek w bucie ci się odkleił(miałem buty sportowe z takim jakby noskiem na czubku)
W tym momencie, wszyscy oczekujący pacjenci spojrzeli na mój but :shock:
Ja - wiem Tato
Tata - Trzeba wyczyścić i podkleić butaprenem :-D
Ja - tak, napijesz się wody ?
...
Wszystko skończyło się pomyślnie(wyciągnięcie obciętego cewnika), lekarz tylko powiedział do personelu - zobaczcie nową metodę usuwania cewnika przez lekarza rodzinnego - obcięcie nożyczkami :-D
Mój tata miał wtedy z 90 lat, było to kilka lat temu(nawet 8)....
To na razie tyle, dla rozweselenia :-D
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #99  Wysłany: 2017-11-26, 19:32  


Wszystkie mitozy/boginie zapisałem sobie w excelu, razem z charakterystyką :)
Żadnej nie pominąłem, jest więcej moich bogiń z tego forum niż 25 :-D
Oczywiście w tym gronie są też moderatorki - Marzena :) i Justyna :cry:
Kurczę, nie na temat :shock:
Na temat napiszę, że już jutro(minęły 2 tyg) być może będę miał wyniki PET i dowiem się czegoś strasznego :shock: i napiszę tak:
-jeżeli wynik będzie dla mnie niekorzystny, to uznam, że badanie jest niewiarygodne i nie zrobię nic :-D
-jeżeli wynik będzie dla mnie korzystny, to też nie zrobię nic :-D , tylko badania kontrolne
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #100  Wysłany: 2017-11-26, 20:01  


mf54 napisał/a:
Miałbym jeszcze pytanie. Czy czerniak daje jakieś objawy(poza swoim wyglądem i strachem przed nim ) fizyczne. Np bóle stawowe, mięśni itd.

Też mnie zastanawia jak u innych? Jakie objawy?.
U nas stawy wszczególnie kolana bolą-ale narazie już nie puchną.
Klatka piersiowa -uczucie ciężkości,obecnie od 3ch tygodni chrypka.
My wyniki we wtorek...
mf54 napisał/a:
już jutro(minęły 2 tyg) być może będę miał wyniki PET i dowiem się czegoś strasznego i napiszę tak:
-jeżeli wynik będzie dla mnie niekorzystny, to uznam, że badanie jest niewiarygodne i nie zrobię nic
-jeżeli wynik będzie dla mnie korzystny, to też nie zrobię nic , tylko badania kontrolne

-powodzenia i korzystnych wyników
_________________
♥♥♥
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #101  Wysłany: 2017-11-26, 20:48  


Majbas jesteś na liście bogiń :)
Jeżeli chodzi o bóle stawów. Człowiek choruje na różne choroby. Np ja na Dnę moczanową, od kilkunastu lat, więc się nie dziwię, że mam różne ataki i opuchnięcia.
Nie można powiedzieć, że gdyby nie czerniak, to byłbym na 100% zdrowym człowiekiem. Nie wiem, czy te bóle stawowe, to wpływ czerniaka, czy nasilenie Dny, lub proste zapalenie stawów, które przekształciło się w RZS.
Znam całą patologie(kurczę, musiałem sprawdzić w wiki :-D , ze to historia choroby, :shock: ) dny, i wiem jak niszczy stawy.
Hmm.. dna tak samo nieuleczalna jak czerniak :) i znam ludzi którzy którzy "zeszli" na dnę. Sory, znałem :-D
Wracając, tak jak wcześniej wielokrotnie pisałem, nie każdy objaw trzeba kojarzyć z czerniakiem. Z chemią - być może.
Taka mała dygresja: to dobrze, że zintegrowałaś się z mężem w chorobie, ale pisząc:
-my wyniki..
-u nas stawy ...
to zastanawiam się kto jest chory.
Przepraszam, ....
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #102  Wysłany: 2017-11-26, 21:26  


mf54 napisał/a:
Majbas jesteś na liście bogiń
aż się boję tej charakterystyki... :) .ehhh Piszę u nas bo jakoś tak zawsze i wszędzie razem... Poprawie się jak coś będę jeszcze pisać... 8-)
Pozdrowionka :)
_________________
♥♥♥
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #103  Wysłany: 2017-11-26, 21:35  


mf54 napisał/a:
Taka mała dygresja: to dobrze, że zintegrowałaś się z mężem w chorobie, ale pisząc:
-my wyniki..
-u nas stawy ...
to zastanawiam się kto jest chory.

Muszę stanąć w obronie Majbas, rozumiem Twój sposób pisania bo sama jak wyrażam opinie o chorobie męża to też pisze w licznie mnogiej "byliśmy robić wyniki", "odebraliśmy wyniki", "lekarz nas zbadał i powiedział" .......
mf54 napisał/a:
to zastanawiam się kto jest chory.

Jeżeli jest się bardzo ze sobą związanym to uwierz mf54, że chorują oboje i ten co jest rzeczywiście chory i osoba, która trwa przy chorym.

pozdrawiam serdecznie.
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #104  Wysłany: 2017-11-26, 21:49  


marzena66 napisał/a:
Jeżeli jest się bardzo ze sobą związanym to uwierz mf54, że chorują oboje i ten co jest rzeczywiście chory i osoba, która trwa przy chorym.

Marzenko dziękuję♥
Aż się wzruszyłam jak przeczytałam co napisałaś...dziękuję za zrozumienie ♥
_________________
♥♥♥
 
mf54 



Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 326
Pomógł: 42 razy

 #105  Wysłany: 2017-11-26, 22:09  


Marzena ja to rozumiem, ale np. ktoś napisze "mamy Clark3", co to znaczy mamy...
Może jestem, hmm.. jaki jestem. Nie obciążam bliskich moimi wynikami. Sam jeżdże na badania. Mówię tylko, że już schodzę z tego padołu, bo wszystko nie ma sensu ...
I nie staram się obciążać bliskich jakimiś dwoma tętniakami aorty brzusznej wykrytymi w TK, i jakimś cieniem na wysokości TH10. Bo to im niepotrzebne. Jestem sprawny, działam.
Pewnie ktoś powie, że to jakieś ukrywanie... Nie. Do puki działam, to jestem zdrowy, i nie potrzebuję ani współczucia, ani obciążania bliskich. Mówienie o chorobie to dla mnie tak jakbym chciał wytłumaczenia(egoistyczne) dla swojej bezsilności, a nie jestem bezsilny :-D
To tyle, bo dużo słów do napisania...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group