1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 323
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Clark V Breslow 36mm
mf54

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 117255

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-10, 05:42   Temat: Clark V Breslow 36mm
Ola kupiła nowe okulary i łeb już nie opada. Boli tylko mięsień tylny, lewy co prostuje kark.
Dwa dni nic nie mogłem jeść z powodu tego palenia w jamie ustnej, i przez to brak apetytu. Więc przeszedłem na dietę Paleo,:suszone figi,daktyle, brzoskwinie, rodzynki i śliwki da się. coś trzeba zjeść Na palenie w jamie, też mam sposób, małymi kęsami, makaron, czy ziemniaka, natychmiast wydziela się z błony śluz owej jakaś paląca toksyna, to ja jrobię łyk herbaty z miodem, i jest OK, po każdym kęsie :To takie praktyczne uwagi.Cała rehabilitacja wzięła w łeb shock: Już sam chodziłem, wstawałem, teraz brakuje sił, ale dzisiaj przychodzi rehabilitant to mnie postawi na nogi.
To tyle

[ Dodano: 2018-05-10, 10:27 ]
Jak sądzicie, warto zrobić MR?. Półtora roku temu, onkolog mnie zapisał, 15 maja mam termin,ale powiedział, że jak teraz miałem TK, to MR niepotrzebne. Z kolei jak mnie sparaliżowało, to nikt nie zrobił z jakiego powodu,żadnych badań i może to był udar a MR to wykaże? z kolei jedno badanie więcej na komisję rentową, która i tak może mnie wysłać na MR
  Temat: Clark V Breslow 36mm
mf54

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 117255

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-04, 20:09   Temat: Clark V Breslow 36mm
Nie uwierzycie :shock: Rozwiązałem sprawę opadającej głowy.Pierwsze pomysły były oczywiste-przerzuty w mózgu. Rehabilitant już zaczął ćwiczyć mięsień z lewej strony karku, żeby podnosił głowę. A ja dzisiaj przyjrzałem się okularom, które niedawno kupiłem. Okazało się, że prawy nosek jest 1 cm wyżej od lewego, więc automatycznie były krzywo ułożone. Błędnik wyrównywał głowę w prawo, aby oczy były w poziomie.Mam już nowe, ciekawe jak długo błędnik bedzie dochodzi do normy.
Wniosek-nie wszystkiemu winien czerniak :-D
  Temat: Czerniak Breslow 5 mm, Clark IV
mf54

Odpowiedzi: 116
Wyświetleń: 68254

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-04, 19:57   Temat: Czerniak Breslow 5 mm, Clark IV
Ja byłem przeciwny badaniom klinicznym. z powodu tego, że nie wiesz czy dostajesz placebo. A każdy chce wiedzieć jak i czym jest leczony. No niestety, tak wyglądają badania i programy. Z kolei jak nie zdecydujesz się na program, to wszystkie terminy badań kontrolnych musisz sobie załatwić sam, KT, USG najgorzej z KT itd. Dostaniesz skierowanie i załatwiasz termin, a terminy, wiadomo jakie są. Pisałem o tym Przy programie wszystko jest obcykane, i nie musisz się martwic, lekarz uzgadnia terminy. dla swoich badanych :-D Tak jest przynajmniej u mnie.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
mf54

Odpowiedzi: 520
Wyświetleń: 164038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-04, 00:56   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Jak się boi to dostanie nerwobóli, które biorą się z niczego. W takim przypadku najważniejsze są osoby otaczające, wnoszące spokój wewnętrzny.Sądzisz,że nie wie jaka jesteś niespokojna? Płaczesz? To ma wpływ na jego stan.Gdyby u mnie lamentowali, to bym ich wyp....z domu. Teściowa zaglądała do mojego pokoju, Oczy w słup :shock: ręka na twarz i zdziwiona Dwa razy opier........ i jak teraz zaglądnie to już nie "wzywa Pana Boga nadaremno" tylko mówi "siedzisz sobie, siedź, bo na dworze wieje jak ...."
Jutro(już dzisiajj, będzie lepiej :)
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
mf54

Odpowiedzi: 239
Wyświetleń: 105940

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-03, 16:45   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
A po co Ci słońce, chcesz się opalać, czy ogrzać. Ja wychodzę na trawnik ale siedzę w cieniu, z filtrem i w czapce. Na karcie od onkologa mam napisane, po każdej wizycie"bezwzględnie unikać słońca" Siedzę w cieniu i patrzę na nasłoneczniony las i rośliny. I cieplutko jest :)
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
mf54

Odpowiedzi: 520
Wyświetleń: 164038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-03, 07:19   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
basik78, przeczytaj u mnie, "bo nie będę się powtarzał" :-D

[ Dodano: 2018-05-03, 07:39 ]
Te objawy, drgawki, podwyższone ciśnienie, arytmia to książkowe objawy niedoboru magnezu. i by może innych, elementów ale ja żelazo i potas biorę w tabletkach, więc u mnie został podejrzany magnez :-D Nie moż my się zaniedbywać. Co z tego, że mamy apetyt, skoro, trzeba dbać także to co jemy.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
mf54

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 117255

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-03, 07:15   Temat: Clark V Breslow 36mm
Sprawa wygląda następująco. Nigdy nie piłem soków warzywnych :shock: Wszyscy wiemy jak ważne jest odżywianie, więc teraz będzie o tym. Nic słónego nie mogę wziąśc do ust. nawet soku owocowego, który jest przecież słodki. wczoraj zupę przyprawili pod siebie, czyli normalnie. Nic ie zjadłem, stąd osłabienie, apatia, itd.Zauważyłem także, że podczas mierzenia ciśnienia, na ekranie lata jakieś serce :shock: No tak, jeszcze mi brakuje migotania zastawek. Trzeba wyciągnąć wnioski. EUREKA, Przecież to wynika z niedoborów.
Mam na dysku mnóstwo materiałów z biochemii i metabolizmu.
Teraz bardzo ważne
MAGNEZ
Zacytuję z wykładu(Majbas )- czytaj
Cytat:

• objawy niedoboru magnezu:
• metaboliczne
• sercowo-naczyniowe
nerwowo-mięśniowe
• inne
• metaboliczne objawy niedoboru magnezu:
1. hipokalcemia niewrażliwa na suplementacje wapniem (przyczyny: upośledzenie syntezy PTH; oporność kości na PTH, upośledzenie powstawania cAMP na poziomie kom. docelowych dla PTH; wzmożony napływ wapnia do komórek wypierającego jony magnezu),
2. hipokaliemia niewrażliwa na suplementacje samym potasem, hipowolemia i kaliureza
sercowo-naczyniowe objawy niedoboru magnezu: zaburzenia rytmu serca (eksrasystolie komorowe,trzepotanie komór, migotanie komór) – przyczyny zubożenie komórek w magnez powoduje zaburzenia w błonowym potencjale, nadwrażliwosć na glikozydy nasercowe, nadciśnienie tętnicze (bo zwiększa się napływ wapnia do miocytów naczyniowych), zawał mięśnia sercowego (destabilizacja błon trombocytów prowadząca do wzmożenia agregacji; hiperaldosteronizm).
• nerwowo-mięśniowe objawy niedoboru magnezu:zwiększone wydzielanie Ach w płytkach motorycznych (prowadzi to do nasilenia pobudliwości miocytów i komórek nerwowych), drżenie kończyn i języka, dodatni objaw Chvostka i Trousseau, tężyczka, osłabienie mięśni (zwłaszcza oddechowych), parestezje, apatia, depresja, omamy, drgawki, zawroty głowy, oczopląs i śpiączka.
• inne objawy niedoboru magnezu: niedokrwistość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (skurcz zwieracza przełyku, brak apetytu, niedrożność porażeniowa jelit), osteomalacja, kamica nerkowa.

No to cóż robić? Dzienne zapotrzebowanie na magnez to sr.350mg Do apteki po tabletki nie polecę bo chciałbym jeszcze się najeść :-D Pomyślałem co by tu zjeśc bez soli i żeby było smaczne. Poszukałem w bazie produktów, któe zawierają dużo magnezu, i dzisiaj serwuję zupa krem z faso-bomba magnezowo-potasowai.
Podaję przepis.
Lista produktów
Oliwki zielone marynowane wg50g
Koncentrat pomidorowy 30% wg50g
Dynia, pestki wg50g
Fasolka flageolet, konserwowa wg200g
Pietruszka, liście wg20g
Przyprawy-zioła, tymianek, jak ktos lubi -czosnek, co tam mu w rękę wpadnie :-D
Pestki dyni lub słonecznika, podpiec na patelni, ja zmiksuję oddzielnie na proszek, i później j zrobie całśoc -jako zupę krem.
a ilośc to jedna miska zupy, z 300ml a pokrywa 85%potasu i 93 % magnezu, a przecież oprócz tego jeszcze coś jemy, czekolada gorzka zawera dużo magnezu
  Temat: Clark V Breslow 36mm
mf54

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 117255

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-05-02, 02:58   Temat: Clark V Breslow 36mm
Ale mam huśtawkę.. w apetycie. Jeszcze niedawno non-stop mogłem jeść, teraz nic oprócz jaj nie mogę przełknąć. Jaja na miękko , i ew sadzone Wszystko za słone, nawet majonez do jaja. Brał ktoś te inhibitory, lub bierze oprócz męża Majbas? i coś pamięta? Jama ustna podrażniona, zmieniony smak :shock: Dobrą zupę też zjem(rosół, może być tłusty, ale niedoprawiony. Kawałek mięsa gotowanego tęż wcisnę z niesmakiem. Dzisiaj będzie dzień jajeczny :-D 2 jaja na miękko, na deser kogel mogel :) Zero chleba.
"Stan wód na rzekach..."Nie to nie ten cytat :-D . Stan moich stóp. Obie stopy spuchnięte,, prawa z raną. Z wycinką jeszcze poczekamy :mrgreen: Lewą leczę wewnętrznie(antybiotyk i jakieś inne tabletki`) zewnętrznie(maśc z hydrokortizonem).Prawą zacznęe smarować borasolem, ale czy to jest na spuchnięcia?
  Temat: Agakon - komentarze
mf54

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6205

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-04-30, 20:43   Temat: Agakon - komentarze
Czytałem całą pracę naukową, jak te mitozy działają. Ogólnie, to bierze się jakieś leki, żeby zablokować ten podział ze złymi mitozami na którymś etapie tego podziału(budowy) zepsutych komórek. Ja czytam tak, żeby zrozumieć tylko zasadę działania. Nazw szczególnie nie zapamiętuję, jak się nazywa ten etap.V coś tam.Wykładów z genomu człowieka nie prowadzę, :-D więc taka wiedza nie nie jest mi potrzebna. Wystarczy zrozumieć mechanizm.
  Temat: Clark V Breslow 36mm
mf54

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 117255

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-30, 18:10   Temat: Clark V Breslow 36mm
Dzisiaj byłem na wizycie kontrolnej. Wczoraj wielkie nerwy, ale nie z powodu zmartwienia o stan zdrowia, :shock: , tylko nie do końca miałem załatwiony transport. Dzisiaj wszystko poszło gładko. Krew-OK, echo serca --OK EKG-OK, było badanie tomografem, wyniki za 3 tygodnie.Tak, że czuję się świetnie. Mój poziom szczęścia wzrósł o kolejne punkty :) I tak trzymać.
  Temat: mf54 - komentarze
mf54

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 53425

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-04-29, 13:50   Temat: mf54 - komentarze
Wszyscy już rozpoczęli majówkę :-D
  Temat: Clark V Breslow 36mm
mf54

Odpowiedzi: 251
Wyświetleń: 117255

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-27, 22:36   Temat: Clark V Breslow 36mm
Majbas napisał/a:
:shock: :shock: :shock: ...a za 3im razem pogotowie Cię zabrało....ehhhhhhh.
Trzymaj się dzielnie.
pozdrawiam.....pozdrów Panią Ole :)

Nie za 3 razem.Tutaj to zabrała mnie nieprzytomnego od razu Za 2 dni
Piszę w merytorycznym. Pisałem, w kriukowym, że ciśnienie mi gwałtownie skakało. podejrzewałem potas, więc 18.04. pojechałem bliziutko do laboratorium, ale przy okazji zrobiłem za parę dodatkowych złotych krew.Wyniki przez internet.
Oto wyniki "bad blood "

  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
mf54

Odpowiedzi: 520
Wyświetleń: 164038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-27, 21:16   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
3 godziny czekałem na transport. I nic.Ola czekała w domu, ale od czego ma się przyjaciół. Już siedzę przy kompie i nawet kolacja lepiej smakuje :-D Ale walimy niemerytorycznie, ale obiecuję, że będzie merytorycznie. Jeżeli chodzi o Twojego męża to on musi zrozumiec, że w tej chwili On jest najważniejszy i robić tylko to co jest ważne dla niego, Oczywiście bez przesady, ale bardziej dbać o swoje potrzeby. Ja tak zrobiłem, mogę tylko doradzać innym. Z kolei nie słucham już innych, mabyc tak jak ja chcę , i nie dyskutuję, bo od razu wchodzę na IIIPoziom, a tego nie potrzebuję.
W moim wątku dam coś ciekawego :)
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
mf54

Odpowiedzi: 520
Wyświetleń: 164038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-27, 13:29   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Czekam na transport.Napisze z domu.
  Temat: Agakon - komentarze
mf54

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6205

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2018-04-27, 06:30   Temat: Re: Agakon - komentarze
Agakon napisał/a:
Komentarze dotyczące>= tego wątku <=

icia,
Mam pytanie, które mnie nurtuje: na czym polega wybitna agresywność czerniaka guzkowego. Wiem, że cechą która to warunkuje jest m.in. szybki wzrost pionowy a więc szybkie naciekanie warstw skóry - czytaj przerzuty. Czy jak wystąpią przerzuty to one różnią się pod względem agresywności od innych, lepiej rokujących typów czerniaka? Może to głupie pytanie, ale ciekawi mnie bardzo.

Nie wiem, czy już ktoś odpowiedzial na Twoje pytanie. Moim zdaniem to indeks miptuczny odpowiada za agresję. Podają ilość na mm.kw. Ale guzkowy ma wymiary 3D. Mitozy to tak z grubsza,etap podzialu zepsutej komòrki.
 
Strona 1 z 22
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group