DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak Breslow 5 mm, Clark IV
Autor Wiadomość
anutka 

Pomogła: 15 razy

#91  Wysłany: 2018-04-16, 11:24  

missy, dziękuję za zainteresowanie i pomoc

PET/CT:
Głowa: obraz mózgu i móżdżku bez zmian ogniskowych
Twarzoczaszka i szyja: obustronny wzrost metabolizmu w części ustnej gardła o SUV do 7,5. Przy prawym kącie żuchwy i w prawej okolicy podobojczykowej węzły chłonne do 8 mm o SUV 2,8. Poza tym obraz tkanek miękkich w normie.
Klatka piersiowa: W segm.8P guz 10 mm o SUV 7.3. Wzrost metabolizmu w brodawkach sutkowych o SUV do 3.9. Asymetryczny metabolizm w krtani po stronie lewej o suv do 8.4. Poza tym obraz tkanek miękkich w normie.
Jama brzuszna i miednica: Linijny wzrost metabolizmu w przedniej ścianie jamy brzusznej w lini środkowej na długości około 20 cm - suv do 3.6. nierównomierny metabolizm w jelicie grubym o suv do 7.4. Rozlany metabolizm w macicy o SUV do 5.0. Poza tym obraz PET tkanek miękkich w normie. W CT wątroba, śledziona, trzustka, obie nerki i nadnercza w normie.
Kończyny: rozlany metabolizm w przedniej grupie mięśni podudzia lewego o suv do 3.6. Poza tym obraz PET kończyn górnych i dolnych w normie.
Układ kostny: Obraz PET bez zmian ogniskowych.

Wnioski: Zmiany w gardle i krtani do oceny laryngologicznej. Obraz PET zmiany w prawym płucu typowy dla ,,meta". Zmiany w obu piersiach i macicy do oceny ginekologicznej - związek etiologiczny ze schorzeniem podstawowym wątpliwy. Obraz PET jelita grubego niespecyficzny. Zmiany w obrębie podudzia lewego raczej przeciążeniowe. Pozostałe opisane zmiany niespecyficzne.

Jeżeli chodzi o mutację Braf - byłam u onkologa, który stwierdził, że nie ma takiej mocy sprawczej, żeby dać mi skierowanie na to badanie. Mam iść z tą sprawą do chirurga onkologicznego w szpitalu w którym byłam operowana. Jestem co najmniej zdezorientowana...

marzena66 
MODERATOR

Pomogła: 1484 razy

#92  Wysłany: 2018-04-16, 13:07  

anutka,

Koniecznie trzeba sprawdzić gardło i krtań, dość wysoki SUV, trzeba wyjaśnić co jest powodem czy stan zapalny czy coś gorszego się dzieje. W płucu niestety najprawdopodobniej przerzut.

Jelita też wykazują niespecyficzny obraz jak i piersi i macica.

Musisz koniecznie to wszystko sprawdzić, ja z tym wynikiem gnałabym do prof. Rutkowskiego.

pozdrawiam, trzymaj się.

missy 
MODERATOR

Pomogła: 1020 razy

#93  Wysłany: 2018-04-16, 13:38  

anutka,
Nie wiem czym ma być ta ”moc sprawcza” - dzwoniłam do Laboratorium Genetyki Klinicznej w UCK w Gdańsku i uzyskałam prostą odpowiedź. Skierowanie na Braf wypisuje onkolog lub np.lekarz genetyk z poradni genetycznej.

http://uck.pl/content/dow...POST_ed1_MW.pdf

Nie wiem jak będzie Ci łatwiej/szybciej uzyskać skierowanie, czy w szpitalu czy w poradni genetycznej - a kto dawał Ci skierowania na TK i na PET? Jaki lekarz?
Tak czy inaczej organizuj też konsultację laryngologiczną i ginekologiczną i próbuj skontaktować się z prof.Rutkowskim, żeby ( nawet jeszcze bez wyniku BRAF) mieć jakieś generalne wytyczne co do postępowania.
Sądzę, że w oparciu tylko o PET można myśleć o usuwaniu przerzutu z płuca, niemniej koniecznie trzeba wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane np. z jelitem grubym.
Myślę ciepło, trzymaj się i działaj.

anutka 

Pomogła: 15 razy

#94  Wysłany: 2018-04-16, 17:08  

gardło - umówiona wizyta u laryngologa
płuco - umówiona wizyta u torakochirurga
jelita - miesiąc po operacji, może to dlatego ten SUV podejrzany?
piersi, macica - 1,5 miesiąca temu byłam u ginekologa, niczego niepokojącego nie stwierdził. W badaniu PET z 2013 roku wzrost gromadzenia w brodawkach sutkowych SUV do 3.9 oraz w rzucie endometrium SUV do 5.7. Regularnie robiłam USG (zmiana w piersi do kontroli co pół roku) oraz badania ginekologiczne.

Do profesora Rutkowskiego jestem umówiona dopiero za miesiąc... A może skontaktować się mailowo? Jak myślicie? Poradźcie, proszę...

TK miałam wykonane będąc na oddziale w szpitalu, a potem zamiast TK jednak PET. Skierowanie z Poradni Chirurgii Onkologicznej.

missy - nie wiem jak mam dziękować :heart:
marzena66 - serdecznie dziękuję :heart:

TP53 

#95  Wysłany: 2018-04-16, 17:20  

Pisz maila.

EMIKA74 

Pomogła: 1 raz

#96  Wysłany: 2018-04-16, 22:11  

Anutka kontaktuj się z prof. Rutkowskim drogą @, zawsze odpisuje albo oddzwania, często nawet po paru minutach. Powodzenia. Wspieram Cię bardzo myślami.

arawis 

Pomogła: 46 razy

#97  Wysłany: 2018-04-16, 22:41  

anutka, jak najbardziej kontaktuj się mailowo, mi Profesor odpisał w ciągu niecałej godziny.Pozdrawiam Cię ciepło i trzymam kciuki :)

Odpowiedz do tematu