1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak Breslow 5 mm, Clark IV
Autor Wiadomość
sylwia19887 


Dołączyła: 18 Gru 2012
Posty: 17
Pomogła: 3 razy

 #31  Wysłany: 2013-04-17, 20:38  


ale super bardzo :-D sie ciesze i kibicuje Ci anutka trzymam kciuki i życzę dużo dużo zdrówka :-D :)
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #32  Wysłany: 2013-04-18, 07:56  


Kochani, aż boję się Wam dziękować żeby nie zapeszyć :)

Cytat:
Badania krwi, z wyjątkiem oznaczenia aktywności LDH, nie są zalecane.

Nie miałam takiego badania...

Cytat:
Podczas badań kontrolnych obowiązuje badanie całej skóry chorego (w związku ze statystycznie większą szansą rozwoju drugiego niezależnego ogniska czerniaka)

Nigdy żaden lekarz nie oglądał całej mojej skóry...

Cytat:
Nigdy też nie można czegoś podejrzanego, pozostawić samemu sobie bez uwagi i sprawdzenia.


Znamion mam mnóstwo, nie jestem w stanie ich policzyć. Wiele z nich wygląda podejrzanie (dopiero teraz to wiem). Ponieważ zmagałam się z innymi chorobami bagatelizowałam tzw. pieprzyki. A mój skorupiak powstał zresztą nie z pieprzyka tylko z małej, różowej plamki. Dodam też, że nigdy z premedytacją się nie opalałam ponieważ moja skóra się nie opala tylko oparza... Nie wierzę już w dermatologów. Myślę o przebadaniu podejrzanych zmian wideodermatoskopem. Czy takie badanie refunduje NFZ?
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #33  Wysłany: 2013-04-18, 09:04  


super :)
Ciesze się bardzo mocno
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #34  Wysłany: 2013-04-18, 10:06  


Sama sobie odpowiadam :) Może komuś się przyda: NFZ refunduje badanie znamion wideodermatoskopem. Mam dzwonić w maju żeby uzyskać rejestrację w drugiej połowie roku.
 
mam46 


Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 15
Pomogła: 5 razy

 #35  Wysłany: 2013-04-18, 10:45  


Ja jestem właśnie we wtorek po wideodermoskopii. Badanie miałam w MSW w Warszawie.
Finansowane jest z NFZ. Jednak trudno się tam dostać. Przyjmują ze skierowaniem pilne na bieżąco. Jeśli byś chciała zapytać dokładnie, to daj znać, chyba że u Siebie masz łatwiejszy dostęp.
 
dawiteusz 


Dołączyła: 24 Wrz 2012
Posty: 38
Pomogła: 10 razy

 #36  Wysłany: 2013-04-27, 08:56  


Anutko bardzo się cieszę z Twoich wyników :) Super wiadomość. Badanie LDH (z krwi) prywatnie kosztuje ok 8 zł. Warto robić. Polecam również wideodermatoskopię. Faktycznie bardzo dokładne i duże powiększenie znamion dzięki czemu można już wcześnie zauważyć czy coś jest nie tak. Robiłam w zeszłym tygodniu i mam trzy do usunięcia. Gołym okiem i zwykłym dermatoskopem nic nie widać, wyglądają jak wszystkie inne, a jednak w powiększeniu coś je znacznie wyróżnia, są czymś pokryte. Więc usuwam bez wachania.
Pozdrawiam serdecznie :)
 
mak79 


Dołączyła: 30 Kwi 2013
Posty: 4
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2013-05-05, 20:15  


Anutka jak rana po wartowniku?

Pozdrawiam.
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #38  Wysłany: 2013-05-07, 10:10  


Dziękuję! :) Już jest dobrze. Goi się bardzo ładnie. Niepokoiły mnie zgrubienia wyczuwalne pod palcami na cięciu ale to jest podobno normalne. Już nie puchnie i nie boli. Został tylko problem z ruchomością ręki a konkretnie problem z podniesieniem jej do góry. Jest duża różnica między ręką zdrową a chorą. No ale rehabilitacja z NFZ podobno mi się nie należy. Tak naprawdę usprawniłam tę rękę sama do tego stopnia, że jestem w stanie wykonywać wszystkie codzienne czynności. Rozmawiałam z rehabilitantką, która twierdzi, że dalej sama nie dam rady, potrzebuję fachowej pomocy. Podobno przy czerniaku nie wolno też korzystać z żadnych zabiegów fizjoterapeutycznych typu pole magnetyczne, krioterapia. Czy ktoś ma jakąś szerszą wiedzę na ten temat?

Pozdrawiam
 
mam46 


Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 15
Pomogła: 5 razy

 #39  Wysłany: 2013-05-07, 14:15  


Tak. To prawda. Przy czerniaku można korzystać jedynie z masaży ręcznych. Tak mówił mój lekarz i to pod warunkiem, że nie przyjmowało się chemii. Wiadomo, że to wszystko zależy od stopnia postępu choroby.
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #40  Wysłany: 2013-05-07, 15:29  


Dowiedziałam się w samą porę bo właśnie wybierałam się na zabiegi z powodu moich innych schorzeń. Po leczeniu operacyjnym parę lat temu regularnie (2 x w roku) ,,ratowałam się" tego typu zabiegami. Co teraz? Jestem w kropce.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #41  Wysłany: 2013-05-07, 15:42  


anutka, każdy rehabilitant, fizyko czy fizjoterapeuta przed rozpoczęciem terapii powinien zapytać czy osoba, którą się zajmuje nie jest chora (zaleczona). Przeważnie pytają o problemy kardiologiczne, krążeniowe i NOWOTWOROWE. Wtedy podejmują decyzję czy można zastosować daną terapię.
Tak być POWINNO.
Pozdrawiam
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #42  Wysłany: 2013-05-07, 19:20  


anutka napisał/a:
Podobno przy czerniaku nie wolno też korzystać z żadnych zabiegów fizjoterapeutycznych typu pole magnetyczne, krioterapia. Czy ktoś ma jakąś szerszą wiedzę na ten temat?

tak to prawda, że przy chorobach nowotworowych nie można korzystać z wszystkich zabiegów fizjoterapeutycznych, m.in. prądy, laser, ultradźwięki... pobudzają wszystkie komórki te dobre i te złe. Co do krioterapii to mi jedna pani fizjoterapeutka powiedziała, że można korzystać spokojnie.
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #43  Wysłany: 2013-05-09, 07:34  


Dzięki za odpowiedzi. Nikt nigdy mnie nie pytał o inne choroby a leczę się od paru ładnych lat.

Mam 3 pytania:
1. Czy przy czerniaku wchodzą w grę zastrzyki dostawowe typu Synvisc, Synocrom itp.?
2. Czy mogę przyjmować suplementy diety z kwasem hialuronowym, glukozaminą, chondroityną, np. Flexus?
3. Czy bezpieczne są jest sauna, jaccuzi? Głupio pytać o basen, ale zapytam bo już sama nie wiem co mi wolno a co nie.

Pozdrawiam serdecznie
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #44  Wysłany: 2013-05-09, 12:02  


Mogę odpowiedzieć tylko na to, czy wolno chodzić na basen. Wolno ;) ))) Ja używam basenu ile wlezie ;) )))

i cieszę się,że rana po wartowniku jest ok ;*
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
anutka 


Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 107
Pomogła: 16 razy

 #45  Wysłany: 2013-05-24, 19:02  PET - prośba o interpretację wyniku


Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania PET/CT

GŁOWA:
Obraz PET mózgu, móżdżku, sklepienia czaszki, tkanek miękkich je pokrywających oraz podstawy czaszki w normie.

TWARZOCZASZKA I SZYJA:
Obustronny wzrost metabolizmu w części ustnej gardła - SUV do 7.8. Poza tym obraz PET w normie. W CT pojedyncze węzły chłonne szyi do 8 mm i SUV 1.3.

KLATKA PIERSIOWA:
Wzrost gromadzenia 18-FDG w brodawkach sutkowych - SUV do 3.9. Poza tym obraz PET w normie. W CT bez powiększonych węzłów chłonnych.

JAMA BRZUSZNA I MIEDNICA:
Wzrost gromadzenia 18-FDG w rzucie endometrium - SUV do 5.7. Poza tym obraz PET w normie. W CT w lewej pachwinie węzeł chłonny 16 mm i SUV 1.3.

KOŃCZYNY:
W lewym zgięciu łokciowym ognisko - artefakt. Poza tym obraz PET kończyn górnych i dolnych w normie.

UKŁAD KOSTNY:
Obraz PET bez zmian ogniskowych.

INNE:
Wzrost metabolizmu w tkance tłuszczowej - wariant fizjologiczny.

Oczywiście wybieram się z wynikiem do lekarza ale zanim doczekam się wizyty to chyba osiwieję. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group