1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zastrzyki z witaminy C
Autor Wiadomość
kachwi 


Dołączyła: 30 Mar 2016
Posty: 4

 #46  Wysłany: 2016-03-30, 15:29  


kmis757 - Ty tak na serio? Temat nowotworu dotyczy mnie od niedawna - bardzo Cię przepraszam, że nie założyłam konta wcześniej! Szukam innych terapii, bo te, które są stosowane, nie pomagają osobie mi drogiej i ukochanej - co w tym złego?
 
warrlady 


Dołączyła: 31 Lip 2015
Posty: 37
Pomogła: 1 raz

 #47  Wysłany: 2016-03-30, 15:36  


Jerzy Zięba jest magistrem inżynierem, który skończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Nie jest lekarzem z długoletnim stażem w walce z nowotworami i już ten fakt u mnie wywołuje daleką ostrożność.
 
seba65310 


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 110
Pomógł: 8 razy

 #48  Wysłany: 2016-03-30, 15:54  


Gdyby było coś co naprawdę działa, to miliarderzy nie umierali by na nowotwory...
 
Matylda80 


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 9

 #49  Wysłany: 2016-04-25, 20:48  


Cytat:
Owszem słyszałam. Od lekarza onkologa.
Że na p/ko szpitala uniwersyteckiego w pewnym dużym mieście (w naszym pięknym kraju) istnieje "klinika leczenia nowotworów witaminą 'C' ". I że jeden zastrzyk kosztuje ok. kilkanaście tysięcy PLN. I że są w to "umoczone" wszystkie władze uczelni.


Ja słyszałam że zastrzyki a raczej kroplówki z witaminy C pomagają lepiej przechodzić chemioterapię - ale to była raczej ciekawostka niż coś potwierdzonego badaniami.

Ciekawi mnie jak jest uzasadnione te kilkanaście tysięcy za zastrzyk jak witamina C kosztuje grosze.
_________________
Żyj tak, aby in­ni nie ce­nili Cię za to co masz, a za to kim jesteś.
 
ambra 


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 73
Pomogła: 9 razy

 #50  Wysłany: 2016-07-30, 11:17  


Nie jestem lekarzem, jestem osobą opiekującą się chorym. Nie ma wielkiego doświadczenia, wiedzę czerpię z forum oraz literatury fachowej - publikacji naukowych.

Leczenie wit.C 3 osoby mi znane ją stosowały - jedna chora na nowotwór jajnika, druga na nowotwór piersi, trzecia na nowotwór jelita grubego. Jedna odeszła 4.09, druga na 24.12, trzecia 03.05. Wszyscy wierzyli w metodę niekonwencjonalną (tylko), leczyli się w Niemczech wit.C i stosowali zasady z książki Pana Zięby. Twierdzili, że chemia zabija…

Czwarty znajomy chory na nowotwór jelita, leczony konwencjonalnie, w sumie ok 38 wlewów chemii. Oprócz tego stosował zalecenia z książki Pana Zięby. Lektura przyprawiała o fanatyzm, każdemu wytykał błędy żywieniowe, wskazując jak powinno się jeść. Odszedł po 47 tyg od chwili diagnozy.

Kiedy okazało się że tato jest chory, cała rodzina dosłownie wsiadła na mnie i mamę, wskazując na naszą winę w chorobie taty (chłoniak). Wtedy też zaczęły się miliony porad, skutecznego leczenia, od wit. C, wit. D, B przez książki Pana Zięby, uzdrowicieli z Filipin, pestki moreli innych wspaniałych „leków”. Od początku przyjęłam zasadę - leczenie, ale tylko w porozumieniu z lekarzem. Za zgodą lekarza tato dostawał w czasie leczenie tran i miód manuka (łyżeczka rano z ciepłą wodą). Nie wiem czy to pomagało, myślę, że bardziej psychicznie. Tato wyszedł z choroby. Chemia działała. Mogę natomiast wskazać jaki skutek, naoczny ma leczenie niekonwencjonalne wit.C i kitem pszczelim - tato ma łuszczycę, leczona przez dermatologa. Ostatnio ciotka, fanka książki powiedziała mu, że tam napisali, że najlepszy na to jest kit pszczeli a druga mądrzejsza, ze należy zrobić papkę z wit.C i smarować na noc. Tato odstawił maść wypisana przez lekarza i smarował z zapałem, 4 x dziennie Na noc robił papkę i przykładał. Efekt łuszczyca zrobiła sobie nowe ogniska, zamiast znikać, zmiany się powiększyły z plamek na łokciach wielkości 20 gr są teraz rozprzestrzenione na całe łokcie a nawet poza nie. Poza tym są plamy na karku, nogach i kciukach. Lekarka, gdy to zobaczyła załamała ręce, wypisała nową maść oraz krem, tyko tym razem wydatek opiewa na grubo ponad 600 zł, ponieważ leki musiałam ściągać z apteki z Niemiec.

[quote=„Matylda80"]
Cytat:
uzasadnione te kilkanaście tysięcy za zastrzyk jak witamina C kosztuje grosze.
ludzie myślą, że im coś droższe tym lepsze, a chory to żyła złota, zapłaci każdą cenę za zdrowie i życie.
 
marciin 


Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 12
Skąd: United States

 #51  Wysłany: 2016-10-07, 21:54  Witamina C


https://www.cancer.gov/ab...t/vitamin-c-pdq

Laboratory studies have shown that high doses of vitamin C may slow the growth and spread of prostate, pancreatic, liver, colon, and other types of cancer cells (see Question 5).

Jak ktos chce to Witamina do wlewow to Pascorbin
150mg to ok eur 150 (20*50ml)

W DE mozna kupic w aptekach ich wlasny roztwor (to samo %) za 1/3 ceny Pascorbinu

[ Dodano: 2016-10-07, 23:04 ]
150 g a nie mg

high dose
15g/wlew to nie jest high dose
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #52  Wysłany: 2016-10-08, 13:37  


W tym co jest powyżej zalinkowane nie ma nic ponadto o czym pisaliśmy.
W Question 5 jest mowa o badaniach laboratoryjnych i na zwierzętach.
Ewentualnie ważniejsze tutaj informacje w Question 6, w którym jest mowa o próbach klinicznych (badania na ludziach). W tym artykule nie znalazłam odnośników do publikacji tych badań. A chętnie bym je przeczytała. Poproszę o linki do tych badań.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
marciin 


Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 12
Skąd: United States

 #53  Wysłany: 2016-10-09, 12:11  


tak na szybko takie cos:
http://www.doctoryourself.com/RiordanIVC.pdf
ale trzeba poszukac jeszcze

tak czy inaczej wstepne wyniki pozytywne pojawiaja sie juz oficjalnie na stronach rzadowych

niestety inni w temacie wesza biznes:
http://www.vitamincfounda...pic.php?t=11811

gdyby ktos natrafil na ciekawe publikacje w temacie to sam chetnie sie zapoznam.


z innych artykulow:
vitamin C by itself is relatively weak at killing cancer so don't try low dosages. Experts recommend continuous high dosages of ascorbate (vitamin C) combined with specific adjuncts (e.g.Alpha Lipoic Acid, Vitamin K3, and/or D'Fraction Maitake Mushroom.)
Doses of 400 to 700 mgm/kg of body weight per 24 hours usually suffice. Rate of infusion and the total amount administered can be determined by making sure that symptoms are suppressed and that the patient not become dehydrated or receive sodium too rapidly. Local soreness in the vein caused by too rapid infusion is relieved by slowing the intravenous infusion. One gram of calcium gluconate should be added to the bottles each day to prevent tetany.
He found that sometimes extensive necrosis or hemorrhage in the cancer could kill a patient with widespread metastasis if the vitamin was started too rapidly (16).
For best results, IV/C combined with continuous oral vitamin C 24/7

Current intravenous vitamin C protocols suggest maximum benefit from one to two infusions of 50-75grams per week for about 6 months. After reassessment, continued treatment is typically one to two 50-75gram infusions per month or on an as needed basis. Each infusion takes about one hour. Although it is not necessary, it is recommended to have intravenous access through a port or PICC line.


If the initial 50 gram post IVC level did not reach the therapeutic range of 350 - 400 mg/dL, another post IVC vitamin C level should be obtained after the next scheduled 50 gram IVC. If the therapeutic range is achieved, the patient is continued on a 50 gram twice a week IVC schedule with monthly post IVC determinations to assure continued efficacy. If the therapeutic range is still not achieved, the IVC dosage is increased to 75 grams of vitamin C per infusion for four infusions, at which time a subsequent post IVC plasma level is obtained. [...] If after four infusions the post IVC dosage remains sub-therapeutic, the patient may have an occult infection, may be secretly smoking, [...] Higher infusion doses beyond 100 grams are not recommended without serum osmolality testing... [...] the majority of cancer patients require 50 gram IVC infusions 2-3x/week to maintain therapeutic IVC plasma levels. All patients reaching therapeutic range should still be monitored monthly with post IVC plasma levels to ensure that these levels are maintained long term. We advise patients to orally supplement with at least 4 grams of vitamin C daily, especially on the days when no infusions are given, to help prevent a possible vitamin C “rebound effect.” Oral alpha lipoic acid is also recommended on a case by case basis.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #54  Wysłany: 2016-10-09, 13:30  


marciin, zasada jest prosta: dwie randomizowane, duże próby fazy III są potrzebne do stwierdzenia skuteczności leczenia. Zatem, albo podajesz linki do dwóch takich prób, albo nie ma o czym dyskutować.
Ponadto:
1. W tej reklamie linkowanej przez Ciebie http://www.doctoryourself.com/RiordanIVC.pdf czytamy "Vitamin C can accumulate in tumors, with significant tumor growth inhibition seen (in guinea pigs)" czyli opieramy się na skuteczności leczenia raka u świnek morskich.
2. 'inne artykuły' cytowane przez Ciebie to bliżej nieokreślone opracowania internetowe, np http://www.internetwks.co...ath/inject.html w których możemy też przeczytać to: "Kalokerinos (22) describes cases where certain death in infants already in shock has been averted by emergency intramuscular ascorbate." w kwestii bezpieczeństwa stosowania niektórych terapii eksperymentalnych.
3. Na Forum cytujemy źródła korzystające z potwierdzonych doświadczalnie informacji, np. https://www.cancer.gov/ab...p/vitamin-c-pdq

Proszę Cię abyś trzymał się zasad tu panujących: opierał się na informacjach zgodnych ze standardami panującymi obecnie w medycynie i naukach pokrewnych oraz zamieszczał linki do cytowanych przez siebie rewelacji.
 
marciin 


Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 12
Skąd: United States

 #55  Wysłany: 2016-10-09, 20:00  


dlatego tez wkleilem https://www.cancer.gov/ab...p/vitamin-c-pdq

reszta to w formie ciekawostki z prosba o inne zrodla jakby ktos mial w temacie
tak jak napisalem wyzej

wiec bez atakow prosze
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #56  Wysłany: 2016-10-09, 21:05  


marciin, to nie atak, tylko prośba z mojej strony - wszak nie godzi się wybierać z opracowań jedynie pozytywnych wyników eksperymentów. Ponadto, na Forum jest wiele osób (niestety coraz mniej) w trakcie aktywnej terapii onkologicznej i moze być co najmniej nietaktem opisywanie 'ciekawostek' z zakresu substancji wykazujących aktywność antynowotworową w zwierzęciu modelowym.
Mam nadzieję, że to rozumiesz - nie uważam, że dyskusje o leczeniu eksperymentalnym winny być na Forum zakazane, ale trzeba zachować odpowiednie proporcje.
 
marciin 


Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 12
Skąd: United States

 #57  Wysłany: 2016-10-09, 22:19  


ok jasna sprawa
 
nowa.agata 


Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 1

 #58  Wysłany: 2016-10-26, 19:24  


Opczajcie ten link
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #59  Wysłany: 2016-10-26, 19:39  


nowa.agata napisał/a:
Opczajcie ten link

A w jakim celu ?
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Sprite 


Dołączyła: 16 Wrz 2016
Posty: 10

 #60  Wysłany: 2016-12-13, 21:11  


Moja mama ma raka jajnika 3C
Jest w trakcie chemii
Równocześnie ma wlewy z wit C
Prodkut nazywa się Pascorbin.
Alternatywą jest liposomalna wit C - Aurora 3000mg - ściągamy z USA bo wychodzi najtaniej
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group