1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zastrzyki z witaminy C
Autor Wiadomość
rafal83 


Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 5

 #61  Wysłany: 2016-12-16, 22:03  czy wam za to placa


Dzisiaj moj tata mial operacje wycieto mu guza 18mm na kanale zolciowym ,. po otwarciu wyszlo ze sa nacieki na wotrobe , czekamy na wyniki chistapatologiczne , nie wiem co robic , Z tego co tutaj czytam chemia jest bardzo malo skuteczna , do tego tata ma jedna nerke a zdazaja sie niewydolnosc nerek , Dziwi was to ze czlowiek chce sprobowac czegos innego . Piszecie tutajn same negatywy mimo coraz czestrzych pozytywnych wynikach stosowania witaminy c , ze jest ona calkowicie nieskuteczna ze nie ma badan etc . A kto sfinansuje badania jesli nie przyniesie to zadnych kozysci dla producentow lekow . Jestem zmieszany nie wiem co robic ale w jakim stopniu chemia jest skuteczna ? Ludzie Najpierw niech to przebadaja a potem krytykujcie
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #62  Wysłany: 2016-12-16, 22:32  


pkt 10 Regulaminu forum

"Forum propaguje WYŁĄCZNIE konwencjonalne leczenie onkologiczne - dzielenie się informacjami na temat wszelkich pozostałych metod (np. suplementacji diety) powinno zachować charakter dyskusji o postępowaniu wspomagającym leczenie onkologiczne.
Stosowanie w/w metod wspomagających powinno mieć akceptację prowadzącego lekarza-onkologa.
Dyskusje na temat wykraczający poza konwencjonalne leczenie onkologiczne mogą się odbywać wyłącznie w Dziale do tego przeznaczonym."

Forum funkcjonuje według Regulaminu, Ty wchodząc na forum akceptujesz zasady forum to po pierwsze.
Po drugie nikt nie broni Ci wyrazić swojej opinii.
Po trzecie nie ma potwierdzenia naukowego, że kogokolwiek witamina C uleczyła z raka.
Po czwarte nikt Ci nie zabroni ani nawet nie będzie odradzał leczenia witaminą C, jeżeli jest taka wola pacjenta to niech to robi. Każdy jest dorosły i każdy sam powinien decydować o swoim sposobie leczenia/nie leczenia, to Jego zdrowie i Jego życie. Naszym celem, celem forum jest wskazanie najlepszej drogi leczenia a wybór zawsze należy do pacjenta.

pozdrawiam
 
kamiska 


Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Wrocław

 #63  Wysłany: 2017-01-25, 14:14  


Znalazłam takie opracowanie:
http://www.opk.viamedica....&indeks_art=272


wit c w walce z nowotworem.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 533 raz(y) 189,2 KB

 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #64  Wysłany: 2017-01-25, 18:30  


kamiska, ten tekst, który załączyłaś jest już nam znany.
Był już w tym poście, dalej są posty, w których go omawiamy.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #65  Wysłany: 2017-02-24, 09:00  


Cytat:

Witamina C, dlaczego jest niezbędna

Witaminy są niezbędne do różnorodnych funkcji biochemicznych organizmu. Większość witamin nie jest wytwarzana w organizmie człowieka, stąd konieczność dostarczania ich z zewnątrz, w produktach żywnościowych lub jako suplementy diety.

Witamina C, czyli kwas askorbinowy powstaje z glukozy. Organizm człowieka nie posiada enzymu - oksydazy L-gulonolaktonowej, który jest potrzebny do syntezy witaminy C, stąd musi być ona dostarczana z pożywieniem. Witamina C jest niezastąpiona w wielu procesach fizjologicznych, mi.in w wytwarzaniu kolagenu, produkcji adrenaliny, kwasów żółciowych i hormonów kory nadnerczy.

Zapotrzebowanie dzienne na witaminę C dla dorosłego człowieka wynosi od 45 do 90 mg. Niedobór witaminy C prowadzi do podskórnych krwawień, obrzęku dziąseł, osłabienia mięśni w wyniku upośledzenia syntezy kolagenu.

(...)

Witamina C w profilaktyce i leczeniu raka

Opisywane są liczne mechanizmy, na drodze których witamina C może mieć udział w prewencji i leczeniu raka, m.in. poprzez wpływ na układ immunologiczny, stymulację tworzenia kolagenu i hamowanie enzymu hialuronidazy, co tworzy niejako mur wokół guza, zapobiegając ew. rozprzestrzenianiu się choroby, wzmocnienie efektu chemioterapii przy redukcji jej toksyczności, zapobieganie uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki i neutralizowanie substancji karcynogennych. Ponadto podawanie witaminy C uzupełnia jej niedobory, często stwierdzane u osób z chorobą przewlekłą.

Badania o zastosowaniu witaminy C w onkologii

Zainteresowanie witaminą C w onkologii trwa od lat 70. Opublikowane wtedy badania dały nadzieję, że będzie to nowy lek na raka. Wykazano w nich, że witamina C podana doustnie i pozajelitowo pacjentom z zaawansowanym rakiem miała wpływ na zmniejszeniem się guza, przedłużenie czasu przeżycia chorych i większy komfortem ich życia.

Nie udało się tego potwierdzić w przeprowadzonych w następnych latach badaniach randomizowanych, w których jedna grupa badanych otrzymywała placebo, a uczestnicy drugiej grupy przyjmowali doustnie 10 g witaminy C do czasu postępu choroby. Nie stwierdzono żadnych różnic w zakresie kontroli objawów, stanu ogólnego czy przeżyć całkowitych.

Ponowne badania nad kwasem askorbinowym rozpoczęły się kiedy okazało się, że może mieć on korzystniejsze działanie, gdy podawany jest dożylnie, co daje wyższe jego stężenia w surowicy.

Badania na modelach komórkowych i zwierzęcych

Przeprowadzono wiele badań laboratoryjnych na liniach komórkowych. Część z nich dała zachęcające wyniki. Witamina C w wysokich dawkach wiązała się ze spowolnieniem wzrostu i rozprzestrzeniania się m.in. raka prostaty, trzustki, wątroby i jelita grubego. Dodana do chemioterapii poprawiała skuteczność leczenia w raku jajnika, trzustki i międzybłoniaka, podobnie było przy skojarzeniu z radioterapią w glejaku wielopostaciowym.

W badaniach na modelach zwierzęcych ustalono, iż kwas askorbinowy podawany w wysokiej dawce zahamowuje wzrost nowotworu trzustki, wątroby, prostaty, mięsaka i jajnika oraz międzybłoniaka. Dodany do chemioterapii nasila jej działanie w leczeniu raka trzustki i jajnika. Zwrócono także uwagę na możliwe interakcje witaminy C z cytostatykami, wpływające na obniżenie efektywności terapii.

Badania u osób chorujących na nowotwory

Przeprowadzono również kilka badań wśród osób chorujących na nowotwór. W jednym z nich opisano trzy przypadki pacjentów leczonych witaminą C zamiast standardowej chemioterapii. Pacjenci poza wlewami witaminy C otrzymywali także inne preparaty, m. in witaminy, minerały lub zioła. U wszystkich pacjentów osiągnięty pozytywny efekt mógł być także związany z innymi czynnikami, takimi jak zastosowanie radioterapii czy zabiegu operacyjnego. W dwóch innych badaniach osiągnięto poprawę jakości życia i zmniejszenie objawów wynikających z choroby nowotworowej.

Wyniki badań klinicznych I/II fazy

W ostatnich latach przeprowadzono natomiast tylko kilka badań. Efektywność witaminy C była badana w różnych nowotworach. Były to głównie badania wczesne I i II fazy, w których lek stosuje się już nie u zwierząt, a u ludzi i ocenia się jego tolerancję i bezpieczeństwo oraz działanie przeciwnowotworowe w konkretnej chorobie.

W dwóch badaniach zastosowano witaminę C u pacjentów z zaawansowanym rakiem trzustki otrzymujących chemioterapię. U pacjentów, którzy otrzymali wszystkie zaplanowane dawki witaminy stwierdzono stabilizację choroby. Nie zaobserwowano istotnych powikłań.

W 2014 r. w badaniu I/II fazy na 27 pacjentkach odnotowano zmniejszenie ilości działań niepożądanych, wynikających z chemioterapii po dołączeniu witaminy C do standardowego schematu stosowanego w leczeniu zaawansowanego raka jajnika.

Sprzeczne wyniki badań

Inne badania dały sprzeczne wyniki. Dodanie witaminy C do chemioterapii w leczeniu opornego raka jelita grubego, przerzutowego czerniaka czy ostrej białaczki szpikowej związane było z nasileniem działań niepożądanych i progresją choroby.

Zarówno chemioterapia, jak i radioterapia uszkadza komórki nowotworowe m.in. poprzez wytwarzanie wolnych rodników, wywołując tzw. stres oksydacyjny. Efekt ten jest odpowiedzialny także za toksyczność cytostatyków wynikającą z uszkodzenia zdrowych tkanek.

Wydawało się, że podanie kwasu askorbinowego, wymiatacza wolnych rodników może złagodzić skutki niepożądane leczenia i jednocześnie zwiększyć skuteczność leczenia. Istniały jednak słuszne obawy, że duże dawki antyoksydantów mogą chronić komórki nowotworowe przed działaniem leków. Badania przeprowadzone na modelach zwierzęcych i liniach komórkowych dały niespójne wyniki. Z kolei pacjentki z rakiem piersi leczone uzupełniająco chemioterapią i radioterapią, które otrzymywały dożylnie wlewy witaminy C miały lepszą jakość życia i mniej działań ubocznych.

Z drugiej strony witamina C na drodze utlenienia tworzy kwas dehydroaskorbinowy, który w dużych dawkach może obniżać efekt przeciwnowotworowy chemioterapeutyków m.in. doksorubicyny, metotreksatu czy cisplatyny o 70%.

Działania niepożądane witaminy C

Witamina C jest szeroko stosowana w różnych wskazaniach. Jest dobrze tolerowana, a jej profil skutków ubocznych znany. Ostrożność należy jednak zachować u osób z pogorszoną funkcją nerek, ponieważ może dojść do jej pogłębienia. U osób ze stwierdzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej zwiększa się ryzyko krwawień. Witamina C zwiększa także biodostępność żelaza, stąd jej podawanie nie jest wskazane w hemochromatozie.

Interakcje w stosowaniu witaminy C

Należy jednak pamiętać, iż duże dawki witaminy C mogą wpływać na skuteczność innych preparatów i leków podawanych jednoczasowo.

Interakcje mogą dotyczyć tak powszechnie stosowanych leków jak paracetamol, salicylany czy inhibitory pompy protonowej stosowane w nadkwasocie, jak również rzadziej używanych preparatów w leczeniu astmy, choroby Parkinsona, zaburzeń rytmu serca, HIV, leków obniżających poziom cholesterolu, leków antykoncepcyjnych i produktów zawierających nikotynę stosowanych w leczeniu nikotynizmu.

Duże dawki witaminy C mogą także wpływać na skuteczność leków przeciwkrzepliwych i przeciwpłytkowych, m.in aspiryny, warfaryny, heparyny i klopidogrelu oraz leków przeciwcukrzycowych i stosowanych w nadciśnieniu tętniczym.

Mimo postępu w leczeniu nowotworów wciąż poszukuje się alternatywnych metod leczenia raka. Toczy się wiele badań w tym zakresie. Jednak należy wyraźnie zaznaczyć, że póki co nie mamy potwierdzenia skuteczności działania i bezpieczeństwa dla większości preparatów medycyny niekonwencjonalnej, które są powszechnie dostępne i często stosowane, w tym witaminy C.

Niektóre witaminy mogą wykazywać odwrotne działanie, gdy są stosowane w wysokich dawkach. Dowiedziono, iż witamina E suplementowana w dużych dawkach osobom zdrowym zwiększa śmiertelność, a witamina A i beta karoten stosowane u osób palących wiążą się ze wzrostem zachorowań i zgonów na nowotwory płuca.

Niezbędne są także dalsze badania kliniczne, w tym badania III fazy, które określą rolę witaminy C w leczeniu raka i być może zakończą trwające już blisko pół wieku kontrowersje na temat jej działania.

Zgodnie z polskimi zalecenia onkologicznymi, jak i europejskimi oraz światowymi kwas askorbinowy nie powinien być stosowany w leczeniu nowotworów.


źródło: http://pkopo.pl/aktualnosci/2017/350
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kamiska 


Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Wrocław

 #66  Wysłany: 2017-02-24, 09:13  


Dziękuję
 
karolax 



Dołączyła: 24 Mar 2017
Posty: 3

 #67  Wysłany: 2017-03-24, 08:14  


Przez jaki czas można stosować wlewy dożylne z witaminy C? Mój tata ma zaawansowane stadium raka prostaty lekarze konwencjonalnie leczyć już nie chcą. Jest po chemii. Wyczytałam, że można pomóc jeszcze wlewami z wit C i ozonoterapią - tylko pytanie jak długo można z tego korzystać i czy ma sens?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #68  Wysłany: 2017-03-24, 13:10  


Karolax, proszę zapoznaj się z całym wątkiem i znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
elabarbara 


Dołączyła: 27 Cze 2017
Posty: 1

 #69  Wysłany: 2017-06-27, 19:32  wlewy dożylne z witaminy C


Ja też chciałam się więcej dowiedzieć na ten temat i trafiłam w sam raz na ten wątek. Poczytam dokładnie i tu może dowiem się też więcej ciekawostek. Bo czytałam też na stronie Moja siostra też choruje na raka i lekarze powiedzieli że zastosują u niej właśnie wlewy dożylne witaminy C.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-06-27, 20:53 ]
Zakaz stosowania reklam na forum bez zgody Administracji.

_________________
Bo życie jest piękne.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #70  Wysłany: 2017-06-30, 09:46  


Brednia. Lekarze nie mogli tak powiedzieć.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Joanna123 


Dołączyła: 18 Lip 2017
Posty: 9

 #71  Wysłany: 2017-07-19, 11:58  Witamina C we wlewach


Witam,
Chcialam zapytać co sadzicie o witaminie C we wlewach dozylnych?
Moja mama choruje na raka piersi. Jest po chemioterapi i po amputacji piersi. W trakcie chemioterapi przyjmowała dożylnie witamine C i teraz tez juz po zakończeniu leczenia co jakiś czas ta witaminę przyjmuje. Jak myślicie czy ta witamina coś daje ? Mama bardzo dobrze zniosła całe leczenie , pracuje. Wogole nie było widać po niej choroby.

[ Dodano: 2017-07-19, 13:29 ]
I jeszcze jedno pytanie mam. Udało mi się zakwalifikowac na badania genetyczne które będę miała 22 sierpnia. Natomiast u mamy mutacji nie stwierdzono i tak się zastanawiam czy w moim przypadku warto zrobic to badanie tym bardziej ze w rodzinie poza mama nikt nie chorował na żadnego raka.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #72  Wysłany: 2017-07-19, 16:02  


Proszę sobie poczytać tutaj http://www.forum-onkologi...y-c-vt12002.htm

pozdrawiam
 
Joanna123 


Dołączyła: 18 Lip 2017
Posty: 9

 #73  Wysłany: 2017-07-19, 20:56  


Dziękuję 😊
 
klara.kalicka 


Dołączyła: 11 Maj 2017
Posty: 11

 #74  Wysłany: 2017-07-24, 11:24  


straszne jest to żerowanie na dramatach innych Osób...
 
Joanna123 


Dołączyła: 18 Lip 2017
Posty: 9

 #75  Wysłany: 2017-07-26, 11:30  


Hmmm...
Mimo wszystko uważam ze jednak wspomaga. Moja mama przeszła 6 cykli chemioterapii. Zaczęła od października 2016 roku a skonczyła w styczniu 2017 r. Przez ten okres pracowała i codziennie chodziła do pracy i wracała do domu piechotą. Był to okres zimowy. Pracuje w szpitalu co prawda w biurze ale też ma stycznosc z pacjentami a wiadomo po chemi odporność jest praktycznie zerowa. I dzięki tej witaminie nie miała ani jednej infekcji. Chemie zniosła rewelacyjnie. Obecnie jest po amputacji piersi i wezlow chonnych i czuje się bardzo dobrze. Czasami mam wrażenie ze to nie mógł być rak bo tak dobrze to wszystko zniosła.

[ Dodano: 2017-07-26, 12:32 ]
Zapomnilalam dodać że ostatnio też zaczęła ta witaminę C we wlewach przyjmowac. Co prawda mniej niz w tarakcie chemi ale zawsze coś.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group