1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WAŻNE - 'porządki' na forum
Autor Wiadomość
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #1  Wysłany: 2010-08-31, 23:41  WAŻNE - 'porządki' na forum


Drodzy Forumowicze,

W związku ze znacznym rozwojem naszego forum od początku jego istnienia:

- stale zwiększającą się ilością użytkowników, oczekujących tutaj profesjonalnej pomocy onkologicznej,
- koniecznością dalszego rozwoju i udoskonalania działania forum w tym jego kluczowym celu,
- potrzebą uporządkowania dotychczas napisanych postów i wątków w celu poprawy ich przejrzystości

konieczne jest wprowadzenie modyfikacji dotychczasowych zasad funkcjonowania forum.

Odwiedza nas coraz więcej lekarzy, często nie rejestrujących na forum konta użytkownika, coraz więcej osób może i chce udzielać Wam pomocy merytorycznej i dzielić się swoją wiedzą na forum - nie koniecznie pisząc w wątkach, częściej konsultując wysłane przez nas - kadrę forum - "zebrane w pigułkę" wiadomości o chorobie Waszej lub Waszych bliskich.
Planujemy dalsze systematyczne udoskonalanie funkcjonowania forum oraz pozyskiwanie do współpracy jeszcze więcej profesjonalistów - wszystko to po to, by móc służyć Wam i Waszym bliskim jak najlepiej.

W związku z tym przedstawiamy Wam projekt modernizacji forum polegający na uporządkowaniu jego wątków.
Jak wiadomo przebijanie się przez emotikonki typu "kciuki, kwiatki, całuski" po to, żeby wyłapać wyniki badań lub ogólny stan pacjenta jest uciążliwe (często bardzo uciążliwe) dla pomagających i konsultujących, często może zniechęcać do udzielenia rzeczowych odpowiedzi - szczególnie np. lekarzy / innych specjalistów, czytających zapisy na forum (z zewnątrz).

Dlatego informujemy w niniejszym wątku osoby oczekujące pomocy: informacji o chorobie, konsultacji w diagnostyce i leczeniu - o planowanym czyszczeniu wątków.
W takim przypadku na początku wątku, u góry jego pierwszego postu zostanie zamieszczona następująca uwaga:
"Wątek WYŁĄCZNIE dla celów informacji ŚCIŚLE MERYTORYCZNYCH,
wszelkie komentarze nie związane bezpośrednio z chorobą proszę umieszczać w dziale 'Tu trzymamy KCIUKI'.
Wszystkie inne posty będą stąd usuwane".

Bardzo dobrze jednak zdajemy sobie sprawę z tego ile znaczy wsparcie psychiczne, którego wszyscy oczekujemy i nikt nie zamierza nikomu z Was / Waszych bliskich go odbierać, dlatego Wasze kciuki i oznaki sympatii nie zostaną usunięte z forum, lecz przeniesione do działu "Tu trzymamy KCIUKI' (Hyde Park -> tu trzymamy Kciuki, dział jest widoczny na stronie głównej na dole Hyde Parku), gdzie każdy z użytkowników będzie mógł prowadzić swój wątek 'swobodnie'.

Jednocześnie zapewniamy, iż osoby niewyrażające woli "sprzątania" w ich watkach nie pozostaną bez opieki.
Ich wątki zostaną opatrzone stosownym komentarzem u góry pierwszego posta:
"Użytkownik nie wyraża woli uporządkowania wątku".

W związku z tym prosimy o odpowiedź w niniejszym wątku TYLKO OSOBY CHCĄCE ZGŁOSIĆ SWÓJ SPRZECIW wobec planowanego porządkowania ich wątków na forum.

Termin wniesienia sprzeciwu - poprzez napisanie w tej sprawie posta w tym wątku - upływa w najbliższą niedzielę, 05 września, o godzinie 22:00.

Administratorzy i Moderatorzy Forum DSS
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-01, 14:04  Dotyczy porządków na forum


Ja nie zgłaszam sprzeciwu, ale mam pytanie: czy zostają wpisy typu: "Miałem podobną sytuację", "A u mojego taty to", "Ja się nie znam, ale ktoś kompetentny na pewno Ci wkrótce odpowie" itp Rozdzielenie tego co przydatne, a co nie, jest cholernie trudne. Robota straszna ale potrzebna, bo faktycznie trudno się czasami czyta, a to " zbieranie w pigułkę" żmudne a odpowiedzialne.
Liczę że będzie gdzieś jakaś pełniejsza informacja jak pisać na forum.
Jest jeszcze jedna rzecz, czy nie można zamieścić gdzieś jakiegoś apelu o nadawanie tytułów wątków takich żeby można się było zorientować czego wątek dotyczy.
_________________
sprzątnięta
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-01, 14:47  


"Miałem podobną sytuację",
"Ja się nie znam, ale ktoś kompetentny na pewno Ci wkrótce odpowie"
- te dwa nie wnoszą istotnych merytorycznych informacji w sprawie tematu wątku autora tych wpisów, więc 'z automatu' kwalifikują się do przeniesienia.

"A u mojego taty to" - może pozostać w wątku odnoszącym się do taty autora takiego wpisu, o ile będzie to informacja istotna merytorycznie, w przeciwnym razie - do przeniesienia.

Nazwy tytułów wątków - pracujemy nad tym.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #4  Wysłany: 2010-09-01, 15:35  


Czy można samemu uporządkować swój watek, ewentualnie zmienić mu tytuł albo w jakiś inny sposób pomóc moderatorom?
pomysł porządków jest super.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #5  Wysłany: 2010-09-01, 19:07  


Jogi, poradzimy sobie, ale serdeczne dzięki za deklarację i chęć pomocy :flow:

Największą pomocą ze strony wszystkich użytkowników forum będzie przestrzeganie tych zasad, aby w wątkach merytorycznych pisać wyłącznie o sprawach istotnych dla diagnostyki i leczenia, w sposób zwięzły i precyzyjny.
To pozwoli nam skupić się na pomocy Wam, zamiast później poświęcać czas na czyszczenie napisanych postów.
Na pewno w praktyce po kilku pierwszych dniach wszystko dobrze się dotrze i każdy będzie wiedział, o co chodzi i gdzie (w którym wątku) co pisać.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #6  Wysłany: 2010-09-01, 19:54  


Mi nie pozostaje nic innego jak podpisać się pod postem Richelieu. Niech wątki będą merytoryczne do bólu to będzie tylko z korzyścią natomiast wszelkie trzymanie kciuków, emotki i inne sprawy niech będą w wątku 'trzymamy kciuki'
_________________
Andrzej W.
 
Łysy 


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 161
Pomógł: 19 razy

 #7  Wysłany: 2010-09-02, 00:35  


powiem tak:
na dwoje babka wróżyła
ciężki wybór będą mieli admini i moderatorzy, decydując, co jest jedynie postem "niemerytorycznie kciukowym", a co chęcią szczerego wsparcia dla autora wątku. Pomimo czasem braku wiedzy "merytorycznej" autora wpisu. Wchodzą tu w grę wrażliwość, obiektywizm i umiejętność analitycznego myślenia powiązanego z czytaniem między wierszami. Poza tym sztuką będzie wydzielanie postów w taki sposób by nie poszarpać dyskusji, wszak pomijając te wtręty niedotyczące meritum czyli choroby, ciężko będzie dostrzec myśli zawarte często gdzieś pomiędzy słowami otuchy. Oby wam się ta sztuka udała.

Z jednej strony uporządkowanie wątków jest słuszne, łatwiej skompensować informacje dotyczące choroby i (mam nadzieję, że to był główny powód idei porządkowania wątków) pomóc potrzebującym. Z drugiej - duża grupa osób oczekuje oprócz zaleceń czy opinii medycznych (w moim subiektywnym odczuciu lekarzy w dosłownym tego słowa znaczeniu jest za mało na forum) zrozumienia i ciepłego słowa (być może 2-wątkowość łącznie z działem wspierającym w Hyde Park-u okaże się dla niektórych niewygodna). Nie może to jednak przeradzać się : i tu wyrażę swoją opinię niezaowalowaną, tylko szczerą, co w sercu, to na języku, czy tam klawiaturze :roll: : w plotkarskie forum typu jedna pani drugiej pani.... Taki już jestem, szczery, więc pozwolę tu wyrazić swoje zdanie: Od pewnego czasu obserwuję tu "zjawisko", tak to nazwę, wpisów w wielu wątkach, które być może są pisane z dobrego serca, jednak wprowadzają mętlik i, delikatnie mówiąc, dały się odczuć jako upierdliwe. To moje odczucie. Nie powiem, czasem osobiście potrzebuję takiego czy innego wsparcia, jak większość z forumowiczów, jednak szanowni państwo, do rozmów służą telefony, komunikatory, czaty, maile itp. czy chociażby wygodna funkcja na forum - PW - czyli prywatne wiadomości.
Jeśli nie zapanuje porządek to obawiam się, że niektóre panie zaczną pisać o tym, jakie sukienki sobie kupiły na promocji przy okazji wizyty taty w szpitalu, a sklep z ciuchami akurat był obok szpitala. Trochę wyczucia :|
Bardzo fajnie jest, oprócz poszukiwania najwłaściwszych metod postępowania w chorobie nowotworowej, do czego niewątpliwie przyczynia się to forum, porozmawiać z drugim człowiekiem, borykającym się z podobnymi problemami. Jednak być może nie każdy chce czytać, co tam u kogo zaszło w rodzinie, kto się ożenił, kto wyszedł za mąż czy że będzie akuat miał remont mieszkania albo jego suka właśnie się szczeni. Powiem na swoim przykładzie: skołowany informacją o nowotworze, znalazłem w necie to forum i klikając na poszczególne wątki szukałem jak najwięcej informacji, podobnych sytuacji w chorobach forumowiczów by jak najwięcej móc dowiedzieć się o tajemniczej chorobie. I wpisy w wątkach nie na temat na prawdę utrudniają takie poszukiwania, z całym szacunkiem dla wpisujących. Ja pewnie również takie wpisy zamieszczałem. Reasumując, słuszna jest idea brzydko to pisząc "zmerytoczniania" wątków. Mamy inne działy, mamy Hyde Park no i mamy inne formy komunikacji.
Mam tylko jedną prośbę. Jeśli już szefostwo postanowiło tak a nie inaczej, proszę wziąć pod rozwagę pozostawienie możliwości umieszczania kondolencji w merytorycznych wątkach. Może to nie sprawi zbyt dużego bałaganu. Ale to moja subiektywna sugestia.
Jeśli kogoś tym postem uraziłem, przepraszam, zapraszam do przeczytania go raz jeszcze.
Pomagajmy sobie.
Łysy
_________________
jeśli masz zamiar chorować musisz być zdrowy i mieć pieniądze:)
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #8  Wysłany: 2010-09-02, 00:37  


Kochani
Czytam post o porządkach i chcąc zadośćuczynić Waszym prośbom mam pytanko: czyli mam rozumieć, że za kilka dni "zwykli" forumowicze nie będa mogli wpisywać się do poszczególnych "merytorycznych" watków różnych osób? a jeżeli wpiszą coś niemerytorycznego zostanie to usunięte?Bo wiedzą fachową nie dysponują przecież, co najwyżej praktycznymi poradami, no i wsparciem duchowym:)

Więc jeśli odczytałam dobrze info o porządkach w wątkach (może źle odczytuję, bo nieciekawie sie czuję - moje usprawiedliwienie) to w wątkach merytorycznych wspisują tylko fachowcy, a pozostali forumowicze mogą swoje zapewnienia o wsparciu wspisywać do "Trzymamy kciuki"?
Chciałabym mieć jasną sytuację, nie chcę bałaganić komuś w watku, nie chcę też utrudniać nikomu czytania poprzez moje emotikonki, więc proszę o doprecyzowanie, czy o tej godzinie jeszcze dobrze rozumuję, czy nie ;)

pozdrawiam ciepło
_________________
Katarzynka36
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #9  Wysłany: 2010-09-02, 07:28  


Krótko odpowiadając:

Łysy, generalnie właśnie po to robimy porządki, by spełnić zawarte w Twoim poście postulaty.
Przejrzystość i użyteczność dla najważniejszego celu istnienia tego forum - niesienia pomocy - przede wszystkim.
Cel drugorzędny, ale też bardzo ważny - wsparcie psychiczne i uczynienie miłej atmosfery, gdzie można też ze sobą sympatycznie i ciekawie pogadać - da się zrealizować właśnie w specjalnie w tym celu utworzonym dziale.
Główną ideą wprowadzanych zmian jest pozostawienie możliwości swobodnych rozmów przy zapewnieniu ich nie przeszkadzania w wątkach stricte medycznych, co do tej pory nie funkcjonowało należycie na forum.
Strona fachowa wypowiedzi często ustępowała, co na forum o takim profilu i ambicjach jak nasze jest (a wkrótce: było) nie do przyjęcia.

Katarzynko - dlatego właśnie, jak zauważyłaś, wpisy niemerytoryczne będą z wątków profesjonalnych usuwane. W przeciwnym razie porządkowanie forum byłoby bezcelowe.
Natomiast każdy użytkownik oczywiście będzie mógł tam pisać i wypowiadać się, pod jednym tylko oczywistym warunkiem - że jego wypowiedzi będą wnosiły istotne informacje do procesu diagnostyki i leczenia.

Generalna uwaga: robimy to dla Was wszystkich, aby Wam pomóc. I generalnie po to tutaj - moderatorzy i administratorzy - jesteśmy.
Nie mamy więc zamiaru "do nikogo strzelać" za to, że w początkowym okresie funkcjonowania zmian zdarzy się takiemu czy innemu użytkownikowi wyłamać z powyższych zasad, bo zapomniał czy nie wiedział, gdzie ten czy inny wpis umieścić. Uporządkujemy, wyjaśnimy, pomożemy.
Na pewno w niedługim czasie wszystko właściwie się poukłada i dotrze, a forum zafunkcjonuje jeszcze lepiej niż dotychczas.

Pozdrawiam :)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #10  Wysłany: 2010-09-02, 09:16  


Ja mam pytanie, jak ktos sie nie odzywa długo i chciałabym sie dowiedzieć co u niego , czy jak miał miec jakies badania i chciałabym zapytać o wynik to gdzie można zamieszczac takie pytania? Czyli pytanie byłoby oddzielnie a odpowiedzi trzeba szukac w watku tejże osoby? Z góry dziekuje za informacje.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #11  Wysłany: 2010-09-02, 09:21  


Założeniem porządków na forum jest rozdzielenie meritum od spraw drugorzędnych.
W wątkach dotyczących choroby mają pozostać posty związane stricto z diagnostyką, leczeniem.
_________________
Andrzej W.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #12  Wysłany: 2010-09-02, 10:21  


Banialuko, tego rodzaju pytanie "co u Was nowego ?" oczywiście tylko w wątku swobodnym.

Natomiast odpowiedź - różnie, to zależy od jej treści:
jeśli tylko "w porządku, jest nieźle ..." albo "słabo, ale dzięki, że pamiętacie o nas", to oczywiście też w wątku 'kciukowym',

jeżeli pojawiły się nowe istotne informacje, np. "nasiliły się duszności / wystąpił obrzęk ...", "lekarz zalecił ... ", "nastąpiła poprawa z ..." to wówczas w wątku merytorycznym.
Ale w tym przypadku wypowiedź musi być zwięzła, dokładna i przede wszystkim pisana rzeczowym tonem dla poinformowania o nowych okolicznościach w przebiegu choroby.
I w takim przypadku bardzo Was prosimy o rezygnację z dodatkowych 'ozdobników'
(zawsze przecież możecie w drugim swobodnym wątku dopisać: "dziś zamieściłe(a)m w moim wątku dobre (albo: złe) wieści/wyniki - tak bardzo się cieszę hurra :trala: (odpowiednio: jest mi tak bardzo przykro / jestem wściekły(a) ::mur:: ...)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #13  Wysłany: 2010-09-02, 11:27  


Przyznam,że sceptycznie podchodzę do tych porządków. Myślę,ze wolałabym, wszystkie informacje o danej osobie znaleźć jednak w jednym wątku....zarówno te merytoryczne i te mniej....Ale to moja prywatna opinia....
_________________
agni5
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #14  Wysłany: 2010-09-02, 16:35  


agni5 napisał/a:
Przyznam,że sceptycznie podchodzę do tych porządków. Myślę,ze wolałabym, wszystkie informacje o danej osobie znaleźć jednak w jednym wątku....zarówno te merytoryczne i te mniej....Ale to moja prywatna opinia....


Dokladnie mam takie samo odczucie :| jakos czarno to widze bo cos mi sie wydaje ze powstanie wiekszy haos :| Ja sama nie wiem co mam pisac, czy pisac, gdzie pisac :|

Richelieu ale nie chodzi mi o pytanie co u Was nowego, tylko np. dzisiaj chciałam zapytac co u babci absenteeism bo miała byc w poniedziałek na wizycie , i nie wiedziałam gdzie zapytac, czy w jej watku, czy w jakimś innym "swobodnym" - w takim razie w jakim, czy to bedzie jeden watek dotyczacy wszystkich :roll:

Absolutnie nie mam na mysli krytykowania tych porzadków bo wiem że maja one pomóc w udzieaniu pomocy ale póki co wydaje mi sie ze bedzie chwilowo wiekszy bałagan :| i mniej niestety wsparcia psychicznego przez to bo wydaje mi sie ze w jednym watku dotyczacym wszystkich forumowiczów to nie bedzie to samo.
Oczywiście to tylko moje zdanie i odczucie ale nie zamierzam sie przeciwstawiac i nie stosowac do ustalonych zasad , do wszystkiego sie mozna przyzwyczaić ;)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
AndrzejS 


Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 200
Skąd: Bielsko-Biała
Pomógł: 29 razy

 #15  Wysłany: 2010-09-02, 16:52  


Przyjechał dyrektor odwiedzić rodzine na wsi.I zaczął narzekać na swoją praca jaka to ona jest wyczerpująca a jednocześnie chwalą życie na wsi,jak sobie tutaj fajnie,bezstresowo żyją.Na to jeden z członków rodziny mówi mu żeby się odstresował i przebrał ziemniaki.
Do jednego kosza duże a do drugiego małe.Po jakimś czasie przychodzi popatrzeć jak też dyrektorowi idzie praca.
Patrzy a w koszach nie ma ani jednego ziemniaka.Pyta się co się stało.
Na to dyrektor odpowiada :a jak odróżnić który ziemniak jest mały a który duży.
Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group