1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi z mutacją genu BRCA1
Autor Wiadomość
ewelamarcin 



Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 65
Pomogła: 3 razy

 #16  Wysłany: 2014-08-03, 22:04  


Hej,
Jutro ciężki dzień, wizyta CO , mam potwornego stresa, dziś na noc 10 mg hydroksyzyne, moze jutro rano bede spokojniejsza. Po cichu liczyłam że może mój raczek okaże sie nie inwazyjnym, ale dziś przeczytałam wpis znanego tu Pana Richaella i zmartwiłam sie, guzy tej wielkosci zawsze sa inwazyjne! Czyli teraz modlimy sie aby był o niskim stopniu złośliwości, hormonozależny i nie rozsiany! Skad wogule biora sie raczyska? Jakoś kiedyś był to dla mnie temat tabu, zupełnie nie dotyczacy mnie, rodziny, znajomych! A teraz? Ostatnio teściowa, dziś ja, ciekawe kto potem! Czytam to forum i widze jak wielką liczbe osób to świństwo spotyka!! A ile jest jeszcze osób które nie opisują tego na forum? Poprostu tragedia! Rak chyba staje sie chorobą naszych czasów, zachorowalność cały czas rosnie! Wydaje mi sie ze obecny nasz tryb życia, aglomeracje, srtes, pogoń za wszytkim wpedza nas do grobu! Aż boje sie co bedzie jak pokolenie naszych dzieci dorosnie? Mam tylko nadzeje że niebawem ktoś wynajdzie tą cudowną tabletke!
Wiem że na tym forum nie powinnam poruszać tego tematu, ale może ktoś napisze o mniej konwencjonalnych metodach leczenia raka! Amigdalina? Kaspicyna? Może dożylne wlewy witaminy C?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-08-03, 23:09 ]
Pojedynczy wykrzyknik czy pytajnik w zupełności wystarczą.

 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #17  Wysłany: 2014-08-03, 22:22  


ewelamarcin napisał/a:
Wiem że na tym forum nie powinnam poruszać tego tematu


wiesz, a mimo to temat poruszasz. Polecam raz jeszcze:

http://www.forum-onkologi...iazkowa-vt9.htm

ewelamarcin napisał/a:
może ktoś napisze o mniej konwencjonalnych metodach leczenia raka!


nie ma takiego pojęcia, jak mniej konwencjonalne metody. Jest medycyna niekonwencjonalna, której na forum nie propagujemy. Polecam z kolei:

http://www.forum-onkologi...wych-vt1813.htm
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #18  Wysłany: 2014-08-03, 23:15  


ewelamarcin napisał/a:
Skad wogule biora sie raczyska?

Syntetyczne opracowanie na ten temat: http://www.biust.pl/rak_piersi/nowotwory.htm

ewelamarcin napisał/a:
Mam tylko nadzeje że niebawem ktoś wynajdzie tą cudowną tabletke!

Tabletkę przeciw nowotworom ? Śmiem wątpić. Niebawem ?! Na pewno nie.

ewelamarcin napisał/a:
dziś przeczytałam wpis znanego tu Pana Richaella

Hmm, znanego powiadasz ... |hmm| Pierwszy raz o takim tu słyszę.
Czy aby na pewno chodzi o kogoś z naszego forum ? :?ale?:

Ptaszenio napisał/a:
Jest medycyna niekonwencjonalna

Pozwolę sobie na polemikę: nie ma takiej medycyny.
Chyba, że chodzi o "medycynę" niekonwencjonalną ... :)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #19  Wysłany: 2014-08-03, 23:21  


Richelieu napisał/a:
"medycynę"


to z wrażenia, ten Richaell...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-08-04, 00:32 ]
:lol:
 
ewelamarcin 



Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 65
Pomogła: 3 razy

 #20  Wysłany: 2014-08-04, 17:37  


Witam po bardzo ciężkim dniu!
Na wstępie przepraszam Panie administratorze za pomyłkę i z wracam się z gorącą prośbą o interpretację mojego dzisiejszego badania. Ale po kolei.
Dziś miałam wizytę w CO. na ursynowie w wawie. Termin operacji mam bardzo szybki bo za 2 tygodnie :lol: Oczywiście dziś zlecony kpl badań, tzn EKG wynik ok. KOnsultacja z anastezjologiem też ok, mamografia wynik za 2 dni, i ponowne USG węzłów pachowych bo podczas badania ręcznego dwóch panów dr. wyczuło u mnie sporo powiększony węzeł po pachą, generalnie powiedzieli że może byc to powiększenie mało istotne i żeby się nie marrtwic zlecili USG i ewentualnie rezeonans gdyby w USG coś było podejrzanego. Niestety USG w CO wykonuję się do godziny 13.00 a ja byłam o 13.10. więc pojechałam zrobic do medicoveru. Oto opis: W PRAWYM DOLE PACHOWYM NAJWIĘKSZY WĘZEŁ O WYM. 24X8 MM Z ASYMETRYCZNIE POŁOŻONĄ CIENKĄ ZATOKĄ TŁUSZCZOWĄ. Pani radiolog powiedziała że nie wydajaje jej się że jest to węzeł odczynowy i kazała zbadac go dalej. Czy może to byc węzeł zajęty nowotworowo?????? W USG sprzed tygodnia było napisane że węzły chłonne pachowe o zachowanej strukturze największy 12,3 x 6,2 mm z zachowanym odwnękowym przepływem. Czy to możliwe że przez tydzien węzeł się tak powiększył albo został zajęty przez przeżuty. Dodam że Pani radiolog która dziś wykonywała mi USG była bardzo młoda i nie do końca przekonana o tym czy wezeł jest zajęty nowotworowo czy może jest odczynowy!
Panie Richelieu bardzo proszę o Pana opinie.
Pozdrawiam
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #21  Wysłany: 2014-08-04, 18:26  


ewelamarcin napisał/a:
podczas badania ręcznego dwóch panów dr. wyczuło u mnie sporo powiększony węzeł po pachą, generalnie powiedzieli że może byc to powiększenie mało istotne i żeby się nie marrtwic zlecili USG
ewelamarcin napisał/a:
Pani radiolog powiedziała że nie wydajaje jej się że jest to węzeł odczynowy i kazała zbadac go dalej. Czy może to byc węzeł zajęty nowotworowo?

Przy rozpoznaniu potwierdzającym chorobę nowotworową (post #1: wynik biopsji) brak zasygnalizowania przez lekarzy możliwości przerzutowego zajęcia węzła chłonnego wyraźnie powiększonego w badaniu palpacyjnym wydaje się dość dziwny.
Zdecydowanie bardziej bliskie prawdy wydaje mi się zdanie pani dr, tym bardziej, że węzeł w badaniu ma znaczne wymiary (24x8 mm), przekraczające te uznawane za onkologicznie podejrzane (od 15 mm).
W tej sytuacji moim zdaniem niestety musisz poważnie liczyć się z tym, że powiększony węzeł chłonny okaże się przerzutowo zajęty.

ewelamarcin napisał/a:
W USG sprzed tygodnia było napisane że węzły chłonne pachowe o zachowanej strukturze największy 12,3 x 6,2 mm z zachowanym odwnękowym przepływem. Czy to możliwe że przez tydzien węzeł się tak powiększył albo został zajęty przez przeżuty.

Różnica w wielkości w jakimś stopniu oczywiście może wynikać z upływu czasu i progresji nowotworu w tym węźle,
jednak raczej nie w tak znacznym stopniu - bardzo możliwe, że spora część tej różnicy wymiarów może wynikać z różnic w badaniu: inny sprzęt, inny lekarz, inne ułożenie głowicy USG ...
I tak na marginesie: węzeł prawdopodobnie został zajęty przez przerzut, ale nie został przeżuty. ;)

ewelamarcin napisał/a:
Termin operacji mam bardzo szybki bo za 2 tygodnie :lol: Oczywiście dziś zlecony kpl badań, tzn EKG wynik ok. KOnsultacja z anastezjologiem też ok

No to wszystko idzie dobrze, szybko trafisz na stół, tam wyciachają co trzeba
(najprawdopodobniej: lokalne węzły chłonne i sam guz albo wraz z całą piersią),
po czym leczenie uzupełniające zależne od zakresu operacji (czy oszczędzająca)
oraz od cech nowotworu, jakie zostaną określone po przebadaniu usuniętych tkanek.

W sumie nie musi być źle; więcej będzie wiadomo po otrzymaniu wyników po operacji.
Powodzenia ! :uhm!:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ewelamarcin 



Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 65
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2014-08-04, 18:48  


Tzn, lekarz badający węzły pachowe powiedział że jest wszystko ok, ponieważ węzły są miękkie i ruchome i wydaje mu się ze nie wyglądają na zajęte, poza tym jednym wyczuwalnym który jest dla niego podejrzany ale powiedział że może byc własnie odczynowy albo powiększony po biopsji cienkoigłowej. Może tylko tak pwoiedział żebym się nie martwiła. Mam nadzieje że nie jest węzeł zajęty, aczkolwiek jeżeli Pan piszę że powyżej 15mm mogą byc onkologiczne, Pani wykonująca dziś USG powiedziała że (24mm x 8mm ) ten wymiar 8mm jeżeli jest powyżej 10mm wtedy można go podejrzewac onkologiczne.
Bardzo boję się przerzutów i wiem z jakimi rokowaniami się to wiąże.
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #23  Wysłany: 2014-08-04, 19:10  


Na pocieszenie: jednym ze znakow, ze wezel jest zajety przerzutowo jest jego kulisty ksztalt. Twoj jest raczej podluzny. Nie martw sie na zapas!
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #24  Wysłany: 2014-08-04, 19:40  


Zachowaj skierowanie na usg węzłów i zrób je w CO przed operacją. Ten węzeł zmienił się w krótkim czasie, więc może nadal się zmieniać. To jest absolutnie nieważne jaki on jest teraz, natomiast istotne jest ustalenie jego stanu na moment operacji, bo jeżeli będzie podejrzany to nie będą oznaczać węzła wartownika tylko wytną wszystkie węzły.
Radiolodzy młodzi są dobrze wyszkoleni , a starzy to tylko Ci co się doszkalają (nigdy nie wiesz na jakiego trafisz). Na badanie zawsze trzeba przychodzić z poprzednim wynikiem (na pewno są zdjęcia tego węzła) i wyraźnie prosić lekarza żeby w opisie wskazał różnice do stanu poprzedniego.
Co z badaniem usg jamy brzusznej?
Co Ci zaproponowali - usunięcie całej piersi czy operację oszczędzającą?
_________________
sprzątnięta
 
ewelamarcin 



Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 65
Pomogła: 3 razy

 #25  Wysłany: 2014-08-04, 19:51  


Jamy brzusznej jeszcze nie miałam badanej, dr nic nie wspominał! Miałam dzis mamografie i powiedział że opercje zaplanuje po wyniku. Chyba chodzi o sprawdzenie czy rak jest wieloogniskowy? W srode mam kolejne USG tych wezłów w CO. Lekarz powiedział że woli jak zrobia to jego specjalisci i na jego aparacie! Jezeli cos wyjdzie zle to pewnie zrobia mi rezonans. Z tego co zrozumialam chca jak najwiecej wiedziec przed operacja aby ja dobrze zaplanowac.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #26  Wysłany: 2014-08-04, 20:58  


Tak szumnie to nazywają "planowanie" a tu chodzi tylko czy ciąć całość czy kawałek i w dodatku powinni Ciebie zapytać o zdanie. No ale to nie w CO.
Poczytaj w tym dziale historie o podobnej wielkości guza, poznasz ewentualne pułapki i komplikacje.
_________________
sprzątnięta
 
ewelamarcin 



Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 65
Pomogła: 3 razy

 #27  Wysłany: 2014-08-05, 16:22  


Witam wszystkich
Wiem że to już bedzie marudzenie, ale jak okaże się jutro że mam zajęte wezły chłonne pachowe (jutro Usg i może rezonans) to czy może to zmienić dalszy plan leczenia tzn. operacja w przyszły czwartek? Moze beda chcieli zrobic biopsje tego wezla i przesuną termin operacji!!!
Pozdrawiam Wszytkich

[ Dodano: 2014-08-05, 17:27 ]
gaba napisał/a:
Tak szumnie to nazywają "planowanie" a tu chodzi tylko czy ciąć całość czy kawałek i w dodatku powinni Ciebie zapytać o zdanie. No ale to nie w CO.
Poczytaj w tym dziale historie o podobnej wielkości guza, poznasz ewentualne pułapki i komplikacje.


Gaba a jak znaleźć posty o podobnych guzach do mojego?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #28  Wysłany: 2014-08-05, 18:31  


ewelamarcin napisał/a:
jak okaże się jutro że mam zajęte wezły chłonne pachowe (jutro Usg i może rezonans) to czy może to zmienić dalszy plan leczenia tzn. operacja w przyszły czwartek?

W medycynie bardzo wiele rzeczy jest możliwych, tym bardziej wiec trudno wyrokować na internetowym forum,
podejrzewam jednak, że skoro zabieg pierwotnie był zaplanowany w tak nieodległym terminie (za 2 tygodnie),
to najprawdopodobniej powinien wtedy być wykonany.

ewelamarcin napisał/a:
jak znaleźć posty o podobnych guzach do mojego?

W tym dziale posty takie znajdują się w wątkach poszczególnych użytkowników (a raczej: użytkowniczek);
każdy taki - podobny - wątek ma w tytule 'Rak piersi', natomiast w opisie (czarny tekst pod zielonym tytułem wątku)
powinny być zawarte podobne informacje: wartości ER lub PR dodatnie, HER2 ujemny (lub = 1+),
zaawansowanie z cechą T2 i N0 ewentualnie N1 lub N+.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #29  Wysłany: 2014-08-05, 20:19  


Zwykle przy raku piersi nie robi się biopsji węzłów, jak są podejrzane klinicznie lub w badaniach obrazowych to wycina się wszystkie. To nie powinno mieć wpływu na termin operacji.
Jeżeli chodzi o dobór tematów to otwieraj po kolei w tym dziale, z reguły po 2 lub 3 postach wiadomo o co chodzi, szukaj podobnej wielkości guza u osób przed menopauzą. Jak jesteś w dziale nowotwory piersi i ginekologicze to korzystaj z opcji "następny temat" to przyśpiesza przeglądanie. Jeden dłuższy wieczór wystarczy

[ Dodano: 2014-08-05, 21:32 ]
ja na Twoim miejscu nie zatrudniłabym do tego męża. Z moich obserwacji wynika że mężowie raczej nie podchodzą z chłodną głową do tematu, a tutaj przecież będziesz szukała wszystkiego złego jakie może się zdarzyć (ale nie musi). Nie przymierzaj tych sytuacji do swojej (o swojej jeszcze za mało wiesz żeby cokolwiek ocenić) po prostu gromadź informacje, któreś mogą się przydać. W CO czego nie uzgodnisz lub nie dowiesz się na wizycie to długo nie masz następnej okazji. Trzeba mieć wiedzę do rozmowy z lekarzem.
_________________
sprzątnięta
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #30  Wysłany: 2014-08-06, 07:48  


Zgadzam się z Gabą. Często już zaraz po wizycie wracają kwestie, które chciałaś poruszyć. Dlatego, kartka w dłoń i zapisuj wszystkie pytania i wątpliwości. Następnie z nią do lekarza. Nie krępuj się, masz prawo zdawać pytania i uzyskać na nie odpowiedzi
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group