1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: marzena66
2018-02-01, 17:03
Przerzuty do jelita krętego
Autor Wiadomość
karola75 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2018-01-30, 12:22  Przerzuty do jelita krętego


Witam Was kochani,

mam nadzieje ze pisze w dobrym dziale,jesli nie prosze mnie "przekleic"

U mojej mamy w 2013 roku wykryto raka jajnika pochodzacego od otrzewnej.Zostala zooperowana,wycieli zasadniczo wszystko lacznie z siecia wieksza. Przeszla dwie potworne chemie ,przy ktorych o malo nam nie umarla z powodu b.zlych wynikow krwi. To tak w strasznie wielkim skrocie. Niestety byloby zbyt pieknie gdyby nic sie nie dzialo. W zeszlym roku zaczal rosnac marker CA125,wyladowala w szpitalu na badaniach ,po ktorych wypuszczono ja do domu ze wzgledu na brak ognisk meta. To byl listopad.22 stycznia miala ponowna tomografie komputerowa . Z pierwszego opisu wynika ze w jamie brzusznej nie ma zlogow,zmian ogniskowych,jedyne co to gruczolak przy nerce 17 mm. Mam ma w brzuchu potwornie przepukliny wielkosci pilek od tenisa i to nie 1 a 5. Wszyscy chirurdzy zawsze mowili,ze w przypadku koniecznosci kolejnej operacji ,bedzie to bardzo ryzykowne,rowniez ze wzgledu na brak sieci.

I teraz z opisu 2 :
W miednicy powyzej pietki jelita kretego po prawej stronie patologiczna masa o policyklicznych obrysach i wymiarze poprzecznym 25x20mm-meta.(w badaniu poprzednim 19x18 mm -wrzesien) Mama nie ma tego w poprzednim opisie.

Czy ktos moze mi to rozjasnic? szukam po necie ale nic do konca nie pasuje.
Prosze szczerze.jak jest zle i czego mozemy sie spodziewac.( operacja ,chemia, szanse przezycia)

Mama ma opcje w kazdej chwili stawic sie w szpitalu, termin ma na 9 lutego. Powinnam juz ja wyslac ,czy te pare dni nie gra roli.

Dziekuje za pomoc i czekam na cokolwiek.


Karolina
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-01-30, 13:50  


Witaj na forum a możemy prosić o jakieś konkrety, wynik histopatologiczny, jaki rak, jaki stopień i cały wynik badania a nie tylko fragmentaryczny. Nie da się odnieść do jednego zdania bo to może być nieprawidłowa interpretacja.
karola75 napisał/a:
W miednicy powyzej pietki jelita kretego po prawej stronie patologiczna masa o policyklicznych obrysach i wymiarze poprzecznym 25x20mm-meta.(w badaniu poprzednim 19x18 mm -wrzesien) Mama nie ma tego w poprzednim opisie.

To do czego lekarz porównał?, poprzednio było 19 x 18 teraz większe, czyli coś musiało być w poprzednim badaniu a jak nie ma takiej informacji to wtedy pytanie do radiologa, skąd to wziął?
Czy lekarz napisał co widzi w tej zmianie/czym na jego "oko" jest?
Na pewno jak rośnie trzeba to wyjaśnić, zwłaszcza jak mamy onkologiczną historię.
karola75 napisał/a:
Mama ma opcje w kazdej chwili stawic sie w szpitalu, termin ma na 9 lutego. Powinnam juz ja wyslac ,czy te pare dni nie gra roli.

To już jak wolisz, na pewno termin nie jest odległy i można poczekać.

pozdrawiam
 
karola75 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2018-01-30, 14:21  


to co moge na dana chwile wkleic to sa wyniki z przed 4 lat odnosnie tamtej historii.
Te musze od mamy sciagnac ,dzieli nas 800 km wiec chwile to potrwa.

dziekuje i pozdrawiam
Karolina
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2018-01-30, 17:25  


Zdecydowanie wklej, proszę, oryginały badań - żeby uniknąć niejasności.
Cytat:
W miednicy powyzej pietki jelita kretego

Tu chyba miało być pętli?

Uściślij też czy chodzi o pierwotnego raka jajnika z przerzutami do otrzewnej czy pierwotnego raka otrzewnej ( opisane w wyniku histpat). Co oznacza stwierdzenie, że:
Cytat:
Przeszla dwie potworne chemie
?
Chodzi o dwie linie chemii czy dwa cykle ( dwa podania) chemii?
Pytań jest wiele, bez kompletu wyników niewiele pomożemy.
 
karola75 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2018-01-30, 20:48  


Witam,

chodzi o pierwotnego raka otrzewnej, który zaatakował następnie jajniki i resztę. Pisząc o chemii miałam na myśli dwa cykle. Przepraszam ze tak chaotycznie pisze :cry:
wrzucę wszystko co mam, resztę mama mi jutro wyśle











mama 1_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 996 raz(y) 134,7 KB

mama 1_2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 913 raz(y) 122,71 KB

mama 2_2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 874 raz(y) 21,58 KB

mama 2_3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 943 raz(y) 40,36 KB

mama 2_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 922 raz(y) 102,39 KB

 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2018-01-30, 22:13  


Rezultat poprzedniego leczenia był nadspodziewanie dobry, jeżeli tak długo utrzymywała się remisja to powtarza się poprzednie leczenie czyli znowu ta ciężka chemia. Powinnaś sobie zdawać sprawę że mediana przeżycia w tym raku to ok 30 mies, więc mama jest na niezłym plusie. Nie sądzę żeby lekarze odważyli się cokolwiek przewidywać w tym przypadku. Przyszłość zależy od dokładnej lokalizacji tego guza bo może uciskać pętle jelitowe i spowodować niedrożność, wtedy już nie ma kalkulacji ryzyka tylko operacja. Ale chyba na razie będą próbowali chemią. Radioterapii się w tym przypadku nie stosuje.

[ Dodano: 2018-01-30, 22:16 ]
Temat powinien być w nowotworach ginekologicznych bo to rak otrzewnej wywodzący się z komórek jajowodu, leczy się identycznie jak surowiczy rak jajnika.
_________________
sprzątnięta
 
karola75 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2018-01-30, 22:34  


Dziekuje za odpowiedz.Zdaje sobie sprawe z tego , ze spokoj byl dluzej niz stastyki przewiduja.I dziekuje Bogu ze jej tyle czasu sprezentowal.W tym temacie jestem dosyc oczytana natomiast te wczorajsze wyniki wieja groza.No nic zobaczymy co wyjdzie.
Jesli pisze w zlym watku, prosze mnie przezucic :)

Dziekuje Wam za zrozumienie i wasze wielkie serducho :)
Ps. Czekam na poczte i zaraz wklejam reszte

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-02-01, 17:03 ]
Wątek został przeniesiony.

 
karola75 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2018-02-05, 18:59  ciag dalszy wynikow


Dziewczyny kochane :)

mam wyniki i wrzucam , TK z roku 2012-2013 w nastepnym poscie kolejne

[ Dodano: 2018-02-05, 19:13 ]
cdn

[ Dodano: 2018-02-06, 18:26 ]
Witam,

czy moglabym prosic ,zeby ktos rzucil okiem na wyniki mamy??

Bardz,bardzo dziekuje
Karolina :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-02-07, 00:02 ]
proszę wyniki badań wstawiać jako załączniki do posta, konkretnie w ten sposób jak w instrukcji
http://www.forum-onkologi...rum/faq.php#35. i proszę usuwać dane lekarzy i pacjenta.




mama wyniki rok 2012-2013.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 269 raz(y) 2,2 MB

wyniki badan do 2018.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 246 raz(y) 3,1 MB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #9  Wysłany: 2018-02-08, 19:54  


karola75,
Nie umiem Ci odpowiedzieć czym jest dokładnie masa patologiczna w miednicy - czy to opisane wcześniej przerzutowe węzły chlonne czy nowy guz. Faktycznie opisy ostatnich ct są mało precyzyjne w porównywaniu pewnych zjawisk. Czy badania były robione zawsze w tym samym miejscu? Na tym samym sprzęcie?
Tak czy inaczej mamy aktywną chorobę i leczenie zależy od tego w jakim stanie ogólnym jest Mama. A to mogą ocenić tylko lekarze. Jeśli wierzyć ostatniej CT jest tylko jedno ognisko nowotworu - to dosyć kusząca chirurgicznie sytuacja o ile jest to w ogóle operacyjne. Na pewno jest o co pytać lekarzy.
Daj znać co ustalono.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group