1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prosze o odpowiedz w miare szczera
Autor Wiadomość
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #16  Wysłany: 2012-12-29, 11:08  


Polepeter, każdy z nas zakończy kiedyś żywot. To chyba jedyna sprawiedliwość (?)

Nie do końca masz rację, piszą też sami chorzy.
Pozdrawiam :)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Polepeter 



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: Niemcy
Pomógł: 8 razy

 #17  Wysłany: 2012-12-29, 21:09  


do Jo_a
Dzieki za post , jestem jeszcze z tym wszystkim "za swiezy" . Faktycznie gdy powchodzi sie na inne watki to mozna spotkac wielu bezposrednio zasinteresowanych . Nie boje sie smierci , bo tak jak piszesz jest to calkiem naturalna kolej rzeczy , boje sie niedolestwa , robienia pod siebie itd , itp .
Moja mama miala tez rakas pluck . Do konca dawala sobie rade tylko osttnie dwa dni spedzila w szpitalu i tam w spokoju odeszla . Tego i sobie zycze .
Ale podobno na lekkie odejscie trzeba sobie tez zasluzyc .
Nie wiem jak teraz jest w Polsce ale ja tu mam wypisany dokument ktory podczas pobytu w szpitalu musi byc po zgloszeniu akceptowany gdzie stoi ze nie zgadzam sie na sztuczne odzywianie , oddychanie , utrzymanie mnie w komie i jeszcze pare innych spraw .
Chce odejsc godnie .
Oczywiscie na razie ciesze sie tym co jest i mam nadzieje ze bedzie mi troche tej radosci jeszcze dane .
Pozdrawiam !
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #18  Wysłany: 2012-12-29, 21:40  


Polepeter napisał/a:
Nie wiem jak teraz jest w Polsce ale ja tu mam wypisany dokument ktory podczas pobytu w szpitalu musi byc po zgloszeniu akceptowany gdzie stoi ze nie zgadzam sie na sztuczne odzywianie , oddychanie , utrzymanie mnie w komie i jeszcze pare innych spraw .

Tak powinno być ,każdy świadomy pacjent-człowiek powinien mieć taką mozliwość.
Polepeter napisał/a:
Oczywiscie na razie ciesze sie tym co jest i mam nadzieje ze bedzie mi troche tej radosci jeszcze dane .
Pozdrawiam !

Tak być musi ;)
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #19  Wysłany: 2013-01-03, 11:16  


Życzę ci żebyś tych dni miał jak najwięcej i żeby były one dla Ciebie radością. Trzymaj się cieplutko
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #20  Wysłany: 2013-01-03, 22:00  


Jesteśmy z tobą :)
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #21  Wysłany: 2013-01-03, 22:11  


Polepeter, chwała Ci za podejście do choroby.
Bardzo Ci zazdroszczę możliwości decydowania o sobie. U nas niestety takiej możliwości nie ma, pewnie by zaraz nasi szanowni decydenci podciągnęli to pod eutanazję.

Trzymaj się!
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Polepeter 



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: Niemcy
Pomógł: 8 razy

 #22  Wysłany: 2013-01-03, 22:21  


Mloda . Dzieki Ci za slowa otuchy , jakos musze sie nauczyc zyc z ta choroba na tyle na ile mi sil starczy . Pierwsza chemie jakos przeszedlem , mysllem ze bedzie gorzej . Druga mam 17-tego a potem beda naswietlac , 14 -scie zabiegow .
Mam nadzieje ze to spowolni proces , a przynajmniej ochroni kregoslup przed rozpadnieciem . Tego obawiam sie najbardziej bo sama mysl ze moge byc na miesiace przykuty do lozka doluje mnie .
Jezscze raz dzieki !
Pozrowienia!
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #23  Wysłany: 2013-01-04, 08:32  


Nie mogę powiedzieć, że potrafię odnaleźć się w twojej sytuacji bo nie przeżyłam tego co ty właśnie przeżywasz. Ale chciałabym abyś cieszył się z tego co jest teraz, z każdego dnia i nie myślał o tym co będzie. Chemia na pewno w jakimś stopniu zatrzyma chorobę, gdyby lekarze nie widzieli sensu jej podawania to by tego nie robili. Na pewno nie jest łatwo tak żyć ale postaraj się wykorzystać swój czas jak najlepiej się da:) Tego ci kolego z całego serca życzę..
 
Polepeter 



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: Niemcy
Pomógł: 8 razy

 #24  Wysłany: 2013-01-06, 12:27  


Do Przyjaciela - Tu tez nie reklamuja tej mozliwosci zabezpieczenia sie przed niechcianymi przykrosciami . Przy przyjeciu do szpitala zero informacji . Ja odwiedzialem sie o tym od znajomych i powiem Ci nie widzialem zachwytu w momencie gdy powiedzialem ze mam tzw. Patientenverfügung .No ale kopie musieli zrobic i wiedza ze jezeli byc cos kombinowali to orginal ma moja przyjaciolka i tylko ona moze zmienic decyzje . Jak zrobia cos nie tak to sad , a to kosztuje . Przynajmniej bedzie dla wnukow :-D .
Do Mlodej - z poczatku nie wiedzialem co mam z soba zrobic , tysiace pomyslow , ale w sumie to pozalatwialem wszystkie zalegle sprawy prywatne i urzedowe . Pogodzilem sie z ludzmi , poinformowalem rodzine a teraz staram sie zyc normalnie , lekarz, badania , troche pracuje dla starych klientow ( z godzinke , dwie dziennie ) i zasyoiajac prosze zebym nastepnego dnia mogl sie jakos z wyrka pozbierac .
Pozdrowionka !
 
slimak1982 



Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 91
Skąd: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 6 razy

 #25  Wysłany: 2013-01-07, 11:28  


pOLEPETER

Ile masz lat jeśli wolno zapytać ?
_________________
Monika B.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #26  Wysłany: 2013-01-07, 11:31  


slimak1982 napisał/a:
Ile masz lat jeśli wolno zapytać ?

W pierwszym poście Polepeter jest wszystko.
 
slimak1982 



Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 91
Skąd: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 6 razy

 #27  Wysłany: 2013-01-07, 11:41  


Przepraszam, nie zauważyłam
Czytam tutaj każdy nowy wątek,ale rzadko odpisuję
Oboje moich rodziców i mama i tata zmarli na raka. Byli w podobnym wieku co Ty. Mama 55 lat, tata 56 lat. Nie piszę tego, aby Cie zdołować. Moi rodzice nie mieli tyle szczęścia co bliscy innych forumowiczów,ich walka była skazana na klęskę. Teraz z biegiem czasu dochodzę do tych moich wniosków. Jesteś silny, w dobrym stanie fizycznym i psychicznym więc głowa do góry :) Wiele jest tutaj osób, które pomogą dobrym słowem, radą i doświadczeniem. Pamiętaj ,nie jesteś Sam. Masz Nas- forumowiczów
_________________
Monika B.
 
Polepeter 



Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 56
Skąd: Niemcy
Pomógł: 8 razy

 #28  Wysłany: 2013-01-08, 18:25  


Do Slimak 1982 , przykro mi bardzo z powodow Twoich rodzicow . Jak kiedys napisalem uwazam ze tym co pozostaja jest trudniej niz tym co odchodza .
Co do dolowania to juz nie jestem na nie podatny. Pierwszy tydzien po otrzymaniu wiadomosci to byl koszmar gdyz nie wiedzialem czy to sen czy jawa , ludzilem sie ze to pomylka , ze podmieniono wyniki ale teraz jestem pogodzony .
Nikt mi nie obiecywal ze dozyje 100 lat , Statystyki przewiduja taki przypadek jak moj a wiec trzeba z pokora przyjac to co przychodzi , ktos musi statystyke robic . A ze akurat na mnie wypadlo ? Nigdy nie mialem szczescia do gier losowych , w zadnej postaci :mrgreen:
Pozdrawiam
 
slimak1982 



Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 91
Skąd: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 6 razy

 #29  Wysłany: 2013-01-09, 08:24  


Podobno Bóg wystawia nas na takie próby, którym damy radę sprostać
_________________
Monika B.
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #30  Wysłany: 2013-01-10, 12:52  


Polepeter co u ciebie? Jak się czujesz?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group