1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Autor Wiadomość
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #196  Wysłany: 2011-03-04, 15:26  


Do Asia 19
Skoro Twój Tata jest zatrudniony to niech pisze o zapomogę z tytułu długotrwałej choroby.
Trzeba napisać wniosek, dołączyć wszystkie zaświadczenia lekarskie i wypisy ze szpitala i tym podobne. Krótko opisać sytuację.
I śmiał po tą zapomogę, bo zakłady pracy mają na to specjalny fundusz. To nie jest żaden wstyd.
Tata może dostać nawet 2 tys zapomogi.
Można też pisać o zapomogę z tytułu wypadków losowych, napisać, że trudna sytuacja materialna, że dzieci na utrzymaniu, że np.nie ma na podręczniki dla Was, ale ta zapomoga raczej nie będzie tak wysoka jak ta z tytułu długotrwałej choroby.
Choć możne spróbować napisać wniosek o obie zapomogi.
W razie czego pomogę z wnioskiem itp. sprawami.
Pisz śmiało.
Pozdrawiam.
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #197  Wysłany: 2011-03-04, 22:11  


doris123 napisał/a:
Do Asia 19
Skoro Twój Tata jest zatrudniony to niech pisze o zapomogę z tytułu długotrwałej choroby. ...


Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, ma regulamin.
_________________
c'est la vie
 
 
doris123 


Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 240
Pomógł: 9 razy

 #198  Wysłany: 2011-04-16, 21:25  


W końcu zostałam wezwana do orzecznika. Mam niezdolność do samodzielnej egzystencji na 2 lata.
Dokumenty złożone w połowie stycznia, wezwanie do orzecznika na 14 kwietnia.
Teraz czekam jeszcze na decyzję i naliczenie renty.
Pozdrowienia.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #199  Wysłany: 2011-04-16, 22:13  


doris123, jeżeli orzecznik dał Ci decyzje, nam dał, to nie czekaj na pismo, tylko odrazu niech mamusia zaniesie do ZUS. Będzie znacznie szybciej. Nam tak właśnie lek. orzecznik tak doradził.
Fajnie, że masz to za sobą.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
n 


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 25
Pomógł: 4 razy

 #200  Wysłany: 2011-05-17, 13:51  


Wiem , ze wiele osob ma inne rzeczy na glowie i nikt o tym nie mysli ale chcialbym przypomniec ze po zmarlej osobie nalezy sie renta rodzinna dla uczacych sie dzieci oraz wspolmalzonkom po 50 roku zycia (calkowita lub pomniejszona ) . Po rente trzeba sie samemu zglosic, jesli nie to przepada.
_________________
Bardzo sie ciesze , ze jest to forum!!!!!
Cieszylbym sie jeszcze bardziej jakby nie musialo powstawac....
 
asia19 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 29 Gru 2010
Posty: 625
Skąd: Mazowsze
Pomogła: 111 razy

 #201  Wysłany: 2011-06-09, 17:26  


Witam
Czy moja Mama, w związku z częściowym usunięciem piersi może ubiegać się do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania Niepełnosprawności? Za takim orzeczeniem idą korzyści- chodzi głównie o zniżki na podróże i karty parkingowe. Jak ze zwolnieniem lekarskim w okresie leczenia chemią (6 wlewów co 3 tyg.), bo chirurg prowadząca bardzo niechętnie wypisuje zwolnienia z powodu choroby?
Miałam iść dziś do Amazonek na 5 piętro, ale nie miałam czasu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi!

[ Dodano: 2011-06-09, 17:27 ]
I przepraszam, że wplotłam to pytanie o zwolnienie, ale nie wiem gdzie zapytać. Lekarka z miejscowej przychodni powiedziała Mamie wprost, żeby nie przychodziła, bo ona jej nie leczy.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #202  Wysłany: 2011-06-09, 17:52  


asia19, tak, może. Musi wziąć opinię od onkologa prowadzącego i skserować całą dokumentację medyczną.

Lekarka z przychodni nie może tak odpowiedzieć, ale poza wniesieniem na nią skargi sugerowałabym jednak zmianę przychodni i lekarza pierwszego kontaktu - rejonizacja nie obowiązuje.
_________________
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #203  Wysłany: 2011-06-09, 18:26  


Też uważam że należy zmienić lekarza POZ bo w sytuacji Waszej rodziny ciągle będziecie coś potrzebowali, a powiedzenie "ja nie leczę" jest karygodne i zasługuje na odpowiedź : "Tylko biorę ryczałt!!".
W czasie chemii widzi się lekarza przed każdą chemią, więc trzeba powiedzieć że potrzebuje się zwolnienie. Nie można powiedzieć że oni są niechętni zwolnieniom, tylko to jeszcze jeden papierek który w dodatku trzeba wypisać bardzo starannie, policzyć żeby dni się zgadzały z datami, więc się krzywią, ale nie odmówią jak się prosi. O ile dobrze pamiętam to mama miała wycięte niektóre węzły, no więc ja spotkałam panią która w podobnej sytuacji otrzymała orzeczenie ale z ZUS. Pani w pok nr 6 u której załatwia się kopię dokumentacji doskonale się orientuje co z dokumentacji trzeba przygotować.
Tam nie ma lekarza prowadzącego, przechodzi się kolejno we władanie chirurga, chemioterapeuty i radioterapeuty. Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #204  Wysłany: 2011-06-29, 17:14  Nieprzyznanie renty socjalnej....? Pytania, problemy...


Witajcie, :)

Staram sie o rentę socjalną, złożyłem wszystkie potrzebne dokumenty i czekałem na komisję... wiedziałem na 100% że ją otrzymam ponieważ... jak może NIE otrzymać osoba która była chora na nowotwór złośliwy kości po 6 chemioterapiach... wstawieniu endoprotezy kości (udo,kolano i piszczel) ?? Dzisiaj pojechałem i............... " Nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy"......... Bardzo bardzo się zdziwiłem! :shock: Lekki szok... ale ok.. później opanowanie.... |wht?!|

Ale o co z tym chodzi? Czy taka osoba nie ma szans na rentę socjalną? To co...nie trzeba mieć rąk i nóg i dopiero można się starać? :<:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-06-29, 17:19 ]
Post scalony.

 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #205  Wysłany: 2011-06-29, 23:49  


Damiano18, na odwołanie masz chyba 2 tygodnie. Odwołuj się nie masz nic do stracenia.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #206  Wysłany: 2011-06-29, 23:55  


To jakiś koszmar...!! :roll: Boję się nawet że odwołanie nić nie poskutkuję... to jak..? aby mieć rentę to co trzeba zrobić? Być bez nóg? ... No nie żartujmy! :roll:

Ale to jest dziwne ponieważ tak...

Moja mama dzwoniła do Pani której jej syn też chorował na tą samą chorobe też miał nowotwór złośliwy w nodze, tez ma endoproteze wszystko to samo co ja! Nawet w tym samym roku sie leczyliśmy! Znamy się :) I... On dostał rente socjalną bez najmniejszego problemu i to aż na 5 lat!! :shock: A ja nawet na 5 dni! :shock: O co w tym wszystkich chodzi...?

I jeszcze...

Czy może jest potrzebną do renty socjalnej "mocny" dokument od lekarza prowadzącego....? Bo nie wypisywał mi tego za dobrze.... :roll: tzn jest tak... Opisał przebieg choroby, na co choruje od kiedy itp, i na odwrocie napisał że... " Rokowanie dobre. Konieczna dalsza opieką w poradni Onkologicznej" To jest ok? Czy nie bardzo? Czy przez to można nie dostać renty?? Ale jak byłem na POWIATOWYM ZESPOLE DO SPRAW ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI dali mi stopień ZNACZNY i to właśnie też na 5 lat!
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #207  Wysłany: 2011-06-30, 13:38  


Odwołuj się koniecznie, a w odwołaniu napisz również że z powodu choroby nie miałeś możliwości zdobyć odpowiedniego wykształcenia i teraz chciałbyś mieć czas na uzupełnienie. I przemyśl to sobie co chciałbyś robić bo mogą zapytać. Niestety każdy zespół orzekający jest w pewnym stopniu samodzielny i takie różne orzeczenia w podobnych sprawach zdarzają się często.
_________________
sprzątnięta
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #208  Wysłany: 2011-06-30, 21:53  


Damiano18 napisał/a:
i na odwrocie napisał że... " Rokowanie dobre. Konieczna dalsza opieką w poradni Onkologicznej"


No to mało dyplomatycznie napisał ;)

Radziłabym napisać coś w takim stylu: ROKOWANIE: Co do przeżycia - dość dobre (Pacjent wymaga stałej opieki Poradni Onkologicznej w celu monitorowania ewentualnej wznowy choroby podstawowej). Co do odzyskania pełnej sprawności - złe: Pacjent po endoprotezowaniu kończyny dolnej, wymaga okresowej rehabilitacji. W perspektywie ok. 5 lat Pacjent będzie prawdopodobnie wymagał kolejnej operacji (wymiana endoprotezy) i następowej intensywnej rehabilitacji, również sanatoryjnej. W związku z chorobą podstawową Pacjent wymaga częstych badań morfologii krwi oraz badań biochemicznych i radiologicznych.

Coś w tym stylu ;)
Mało o sobie piszesz, więc nie wiem, czy jeszcze coś dałoby się wyciągnąć na potrzeby tej komisji...
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #209  Wysłany: 2011-06-30, 22:19  


Damiano

Madzia ma rację. mało dyplomatyczny wpis:)
Jak orzecznik zobaczył: rokowanie dobre, to stwierdził, że po co Ci renta...

Z orzecznikami różnie bywa, więc się odwołuj. MOjemu Tacie - z dwoma endoprotezami biodra, a przed czekającą Go wymianą 1 z endoprotez (Tato poruszający się z trudem o 2 kulach)świezo wyciętym płatem płuca z powodu raka płuc, w trakcie chemioterapii i przed czekającą Go radioterapią - dr orzecznik w Powiatowym ZEspole ds. Orzekania o niepełnosprawności orzekł, że Tata jest niepełnosprawny w stopniu lekkim.
Przyznał - zamiast zasiłku pielęgnacyjnego o który występowaliśmy - możliwość parkowania na kopertach dla niepełnosprawnych! Jakoś nie zauważył, że tą możliwość Tata miał od 16 lat!
Zrobiliśmy odwołanie do Wojewódzkiego Lekarza i dr podważył wszystko co napisali w Powiatowym!Wręcz wyśmiał ich w swoim uzasadnieniu! Wygraliśmy!

Więc walcz o swoje! Składaj odwołanie!
_________________
Katarzynka36
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #210  Wysłany: 2011-06-30, 22:53  


Będę walczył o swoje na PEWNO, moi koledzy z tym nie mieli żadnego problemu, poszli na komisje 5 min i mają na aż 5 lat! To dlaczego ja nie mogę dostać ? :<: :?ale?:

Wiem że lekarz napisał to w sposób troche dziwny....

Mógł jeszcze dopisać że mam nogę krótszą o 4cm, czeka mnie kolejna wymiana endoprotezy za jakieś... MNIEJ WIĘCEJ 5 lat, wymagam jeszcze rehabilitacji, co prawda chodzę z 1 kulą no ale ludzie........ wychodzenie po schodach to koszmar... bez drugiej osoby się nie obejdzie... schodzenie to już TROCHE lepiej (o ile są barierki), nogę zginam ok 60stopni ( max to 90st) no i jak to endoproteza... nie mogę robić już tych czynności co robiłem kiedyś niestety... A endoprotezy mam sporoo.... od kolana w stronę piszczela ok. 15cm kolano całe, i od kolana w górę prawie po samo biodro.. Jeszcze mało tego.. mam uszkodzony słuch po chemioterapii, piski i szumy, no i oczywiście słabej słysze.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group