1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Autor Wiadomość
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #16  Wysłany: 2010-03-08, 21:01  


Edi, a dlaczego Zuza nie może starać się o orzeczenie stopnia w powiatowym zespole...?tam zdaje się orzekają niezaleznie od ZUS.

Ja nie przeszłam ani radio, ani chemioterapii, jestem po operacji onkologicznej, pracuję i dostałam orzeczenie o znacznej niepełnosprawności.
_________________
pozdrawiam-bea
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2010-03-08, 21:55  


To ja tylko dodam, że gdyby były jakieś pytania odnośnie dokumentów, jakie w konkretnych sprawach trzeba złożyć do ZUSu, różnych procedur, zasiłków etc. to też mogę postarać się pomóc - oboje rodziców mam pracujących w ZUSie właśnie. Co prawda nie w orzecznictwie, ale w razie czego też możemy próbować coś doradzić :)
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #18  Wysłany: 2010-03-08, 23:02  


bea, ja już stawałam na takiej komisji i mam przyznany umiarkowany stopień niepełnosprawności.

Edi, czyli nawet taka sucha data rok 2008 zamyka mi już drogę do dodatku do jałmużny w wysokości 152zł? :uuu:

To w sumie osoba chora onkologiczne, mająca umiarkowany stopień niepełnosprawności jak ja ma już zamknięta drogę do uzyskania jakiegokolwiek dodatku? :uuu:
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #19  Wysłany: 2010-03-08, 23:14  


Zuzik kochanie, mając orzeczenie o stopniu niepełnosprawności składasz wniosek w MOPS-ie o zasiłek. np moja mami dostała zasiłek na dwa lata,pani w okienku powiedziała,że po tym okresie należy złożyć "świeży" wniosek i będzie kontynuacja wypłat.
Czego mojej mami życzę....chodź obraz choroby temu przeczy :-( niestety
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #20  Wysłany: 2010-03-09, 09:16  


Madziorek-tak-składa się wniosek w MOPSIE o wpłatę pielęgnacyjnego ale przysługuje to tylko w przypadku znacznego stopnia niepełnosprawności a Zuza ma przyznany umiarkowany stopień

Zasiłek pielęgnacyjny przyznawany jest w celu częściowego pokrycia wydatków związanych z koniecznością zapewnienia osobie niepełnosprawnej opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Świadczenie to przysługuje:

• niepełnosprawnemu dziecku (do 16 roku życia),

• osobie niepełnosprawnej, która ukończyła 16 lat i ma orzeczoną niepełnosprawność w stopniu znacznym,

• osobie niepełnosprawnej, która ukończyła 16 lat i ma orzeczoną niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym, pod warunkiem że niepełnosprawność (bez względu na jej stopień) powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia,


Zuzia ma przyznany umiarkowany stopień ale na orzeczeniu ma wpisana datę powstania 2008r-no chyba że Zuzia w 2008r nie mialas jeszcze ukończone 21 lat.


Ja dostaję te zasiłek bo mam orzeczony znaczny stopień niełnosprawnosci. Przy umiarkowanym juz bym tego nie dostawała ponieważ datę powstania niepelnosprawności mam orzeczoną na rok 2005 a wtedy miałam 33 lata.
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #21  Wysłany: 2010-03-09, 09:54  


Ups, Zuza, widac nie umiem czytac ze zrozumieniem, myślalałam , że ten umiarkowany stopień to ZUS-owski.
_________________
pozdrawiam-bea
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #22  Wysłany: 2010-03-09, 10:11  


A czy korzystanie z dodatku Z ZUS wyklucza korzystanie z dodatku z MOPS?Czy można otrzymywać dwa jednocześnie?
_________________
agni5
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #23  Wysłany: 2010-03-09, 10:21  


Jedno wyklucza drugie. Albo z ZUS-u albo z MOPS-u.
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #24  Wysłany: 2010-03-09, 10:32  


Dziękuję Edi za odpowiedź. Z ZUS to świadczenie jest ciutkę wyższe, tyle ,że ZUS nie daje legitymacji poświadczającej posiadanie I grupy. Jednak z tego co się zorientowałam honorowane jest zaświadczenie przy korzystaniu z różnego rodzaju zniżek np w środkach transportu.
_________________
agni5
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #25  Wysłany: 2010-03-09, 10:45  


A ja tylko dopowiem do tych zasiłków ze jezeli ktoś nie pracuje a ma w najbliższej rodzinie (matka, ojciec, babcia, dziadek) osobe ze znacznym stopniem niepełnosprawnosci, niezdolną do samodzielnej egzystencji (moja mama dostała takie orzeczenie po wycieciu płuca) to moze sie starac o świadczenie pielegnacyjne w kwocie 520zł które nie jest uzależnione od dochodów w rodzinie i pobiera sie je z MOPSu.
http://www.spes.org.pl/?module=tresc&id=249
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #26  Wysłany: 2010-03-09, 10:58  


Dzięki Edi, w 2008 miałam 24 lata :uuu: No to nie pozostaje mi nic innego jak zacisnąć zęby, wsadzić zapas tabletek do plecaka i iść do pracy...
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #27  Wysłany: 2010-03-09, 12:00  


Baniuluka owszem-coś takiego się należy ale...to nie jest takie proste. Nie wystarczy bowiem nie pracować...oni raczej przyznają to osobie która rezygnuje z pracy w celu sprawowania opieki nad osoba niepełnosprawną lub nie podejmuje zatrudnienia dlatego aby sie taka osoba opiekować. T jest szczególowo analizowane....
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #28  Wysłany: 2010-03-09, 15:35  


edi no moze zależy w jakim mieście. Ja np. nie pracuje i należy mi sie bez problemu a z pracy nie rezygnowałam. Bo mozna nie pracowac ale szukać pracy a jezeli rezygnuje z poszukiwania pracy na rzecz opieki nad chorym to tak jakbym rezygnowała z pracy. Zreszta u nas jezeli nie pracuje to nie składam zadnego oswiadczenia ze rezygnuje z pracy. Składam normalnie wniosek i tam chyba jest cos takiego ze nie pracuje i tyle. Ale nie mówie ze w innych miastach jest tak samo, bo być moze inne osrodki maja swoje wymogi, choć wg ustawy powinno być wszedzie jednakowo.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #29  Wysłany: 2010-03-09, 17:38  


Banialuka dobrze to ujęła-zależy w jakim miescie....Bo u mnie to mają swoje jakies dziwne wewnętrzne przepisy,które czasami nijak mają sie do tych ogólnie obowiazujacych. Zauwazyłam ze to takie jakby -państwo w państwie....
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #30  Wysłany: 2010-03-10, 20:42  


Edi, a jak myślisz, mam szanse gdziekolwiek starać się o jakiś dodatek czy cokolwiek?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group