1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Autor Wiadomość
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #31  Wysłany: 2016-04-14, 10:58  


Dzisiaj mam się wstawić z nowym wynikiem u tego samego lekarza co poprzednio zlecił badania j brzusznej i płuc .
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #32  Wysłany: 2016-04-14, 13:54  


Ok, to daj znać co ten lekarz planuje.
Ale przede wszystkim załatwiaj Warszawę, tak jak pisali już wielokrotnie poprzednicy.
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #33  Wysłany: 2016-04-14, 21:15  


Cześć
Co u Ciebie? Jak po wizycie? Co powiedział lekarz? Kiedy badania?
_________________
Misia
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #34  Wysłany: 2016-04-15, 13:27  


Ja bym koniecznie "coś zrobiła" z pierwszym patomorfologiem.
Nie można takich rzeczy zostawiać beż reakcji, a nawet sprawy w sądzie.

Przecież to znacznie opóźniło dalsze postępowanie co nie wiedomo jak wpłynie na dalszy proces leczenia.

Zreszta gdyby nie Twoja dociekliwość, to pewnie do tej pory nie wiadomo by było, że to czerniak.

Ko karygodny błąd, a sprawę należy wyjaśnić.
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #35  Wysłany: 2016-04-15, 16:57  


Martyś napisał/a:
Ko karygodny błąd, a sprawę należy wyjaśnić.
Karygodny i niestety częsty... Moja mama również przez kilka lat nie wiedziała, że ma czerniaka i powinna się kontrolować, takich błędów już się nie da cofnąć...
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #36  Wysłany: 2016-04-15, 18:29  


Jestem po wizycie lekarz obejrzał wynik i powiedział ,że jest nieciekawie ,że koniecznie trzeba poszerzyć dalszą diagnostykę dotyczącą zmiany w płucu powtórzyć badania obrazowe j brzusznej jak i USG węzłów chłonnych pachwinowych terminy są na tyle odległe ,że to wszystko mnie przeraża . Nic nie wspomniał o docince blizny miałem sam zapytać ,ale byłem na tyle zdenerwowany tą wizytą, że o połowe rzeczy zapomniałem zapytać Co do patomorfologa to nie mam siły ani chęci na walke z nim , a wiem ze trudno wygrać z lekarzami jak i innymi organami :cry:
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #37  Wysłany: 2016-04-15, 18:51  


......Wiesz już ,ze trzeba działać szybko .
Szkoda teraz czasu i energii na dochodzenie swoich racji.
Stres z tym związany w niczym tu nie pomoże,skieruj tą "siłę" na walkę z chorobą.
Pisz ,dzwoń do Warszawy!!!
Trzymam kciuki
:okok"
 
laluchna 


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 74
Pomogła: 8 razy

 #38  Wysłany: 2016-04-16, 21:17  


Tak sobie myślę , że po weekendzie poszłabym jeszcze raz do onkologa i zadała mu wszystkie pytania , które chciałeś zadać ale nerwy spowodowały , że wypadło ci z głowy. Nawet przez telefon i zaznaczyć, że to niezwykle ważne. Spisz je wcześniej na kartce. Jeśli nie masz siły poproś kogoś aby z Tobą poszedł i Cię wspierał. To trudna sytuacja i nie ma co zgrywać twardziela . Każdy wymięka jeśli chodzi o jego zdrowie. Osoba z boku patrzy trzeźwiej i częściej potrafimy lepiej działać w sprawie , która nas bezpośrednio nie dotyczy. Tak jak napisała fifi007 napisz e-maila do dr Rutkowskiego i w wiadomości spytaj o wszystko. Trzymaj się . Pozdrawiam
_________________
bb
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #39  Wysłany: 2016-04-17, 18:35  


I chyba tak zrobię.. Mam jeszcze pytanie dotyczące zmiany w płucu czy to prawda ,że zmiany w płucach pow 1 cm są podejrzane onkologicznie? Właściwie to czytałem w internecie, że to może być gruźlica, ale w wieku 20 lat to raczej niemożliwe
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #40  Wysłany: 2016-04-17, 18:45  


Sprawdziłam na sobie .....wszystkie rady i sugestie które otrzymałam na forum były trafne.
Pisz do Warszawy.
Trzymaj się ,a my trzymamy kciuki.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #41  Wysłany: 2016-04-17, 20:43  


ccc11 napisał/a:
Mam jeszcze pytanie dotyczące zmiany w płucu

Ja właściwie też ;) - czy dobrze podałeś wymiary? 44x8 mm?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #42  Wysłany: 2016-04-17, 21:24  


Musiałem sprawdzić raz jeszcze bo zwątpiłem tak dokładnie jest napisane 44/8 mm, a dlaczego pytasz ?
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #43  Wysłany: 2016-04-17, 21:57  


ccc11 napisał/a:
" w szczycie płuca lewego niecharakterystyczne mało owalne zacienienie o wym.44/8 mm"

Podejrzewam, że opis miał brzmieć: "małe, owalne zacienienie o wym. 4,4/8 mm".
Gdyby było to zacienienie o wym. 44/8 mm to nie byłaby to zmiana ani mała, ani owalna. Byłaby to spora zmiana o bardzo nietypowym kształcie bo podłużnym.

Poprosiłabym radiologa o weryfikację opisu lub pokazała kliszę (a nie opis) w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w CO-I w Warszawie, którą również bardzo polecam.

Ten czerniak jest obciążony dużym ryzykiem nawrotu/rozsiewu.
Sprawa jest poważna i tak należy ją potraktować.
Każdy błąd lub zwłoka w prawidłowej diagnostyce i leczeniu mogą być nie do naprawienia i kosztować życie.
Wspomniana wyżej klinika to jedyny ośrodek w Polsce, który zajmuje się wyłącznie czerniakami i nowotworami tkanek miękkich i kości; doświadczenie tych lekarzy jest zatem zgoła inne niż w pozostałych częściach kraju.
Pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #44  Wysłany: 2016-04-18, 08:19  


Kiedy masz dokladnie badania ? I jakie czy usg jamy brzusznej i rtg? Czy juz jakies dokladniejsze TK ? Moim zdaniem powinienes miec zrobionego PETa w celu wykluczenia odleglych przerzutow zwlaszcze ze z tego co pamietam masz powiekszony wezel.

Rozumiem ze do W-wy masz daleko i ze pewno pracujesz i ciezko sie wyrwac i z kosztami sie tez 3eba liczyc ale to kwestia zycia.
Tam pewno masz szanse na jakies leczenie zwlaszcza ze wczoraj w faktach w tvn wypowiadal sie prof Rutkowski i z optymizmem mowil ze leczenie przynisi coraz to lepsze efekty.

3mam kciuki za ciebie !!!
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #45  Wysłany: 2016-04-18, 11:13  


RTG kości ramiennej ,USG j.brzusznej i węzłów chłonnych, TK płuc wszystko ma się odbyć w dn 17-19 maj.CO do opisu klatki piersiowej to być może radiolog się pomylił bo ja przepisałem dokładnie to samo co było napisane w opisie. Co do Warszawy to czytałem na tym forum ,że nawet prywatne wizyty są w odległych terminach.Dziwne też ,że onkolog po pierwszym opisie kazał dać sobie spokój ze zmianą w płucach i dopiero po 3 badaniu h-p stwierdził ,że zmiana jest podejrzana podobnie jak i węzły i bóle kości ramiennej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group