1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marcelina007

Odpowiedzi: 547
Wyświetleń: 191653

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2022-07-10, 22:40   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Kochana czytam co przeżyliście i płaczę bo przypomina mi się mój tata który zmarł w grudniu - nie na , ale po covidzie . Walczył 3 tygodnie w szpitalu w końcu wypisali go leżącego do domu , cieszył się jak dziecko ale głowa już nie była ta . Bredził , rozmawiał ze zmarłymi już osobami , wolał nas w nocy czasem przez całą noc ale też mówił normalnie . Ostatniego dnia pomachał mojej 3 miesięcznej córce zasnął i już się nie obudził 🥺😪 Życzę wam dużo zdrowia i nie wychodzę z podziwu jak radzisz sobie z krzyżem jaki niesiesz 😔 Twój Krzyś wygrał ciebie w TOTOLOTKA 🥹
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marcelina007

Odpowiedzi: 547
Wyświetleń: 191653

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-08, 21:54   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Na zaparcia spróbujcie IBEROGAST . Ziołowe krople na jelitowe rzeczy. Mojemu tacie bardzo pomogły. Co prawda cierpi na zespół jelita drażliwego ale właśnie często skarżył sie na zaparcia i właśnie ból brzucha po wypróżnieniu. Wszystko się unormowało.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marcelina007

Odpowiedzi: 547
Wyświetleń: 191653

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-07, 08:58   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Ja biorę teraz lek Pregabalinę na stany lękowe ale to też jest lek na padaczkę. Czuję się po nim normalnie, nie jestem przymulona. Może by tego spróbować?
  Temat: Czerniak Clark III breslow 1,0 mm przerzuty po 5,5 roku :(
marcelina007

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 41053

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-22, 08:57   Temat: Czerniak Clark III breslow 1,0 mm przerzuty po 5,5 roku :(
Aleksandra bardzo wam kibicuje i martwiłam sie że sie nie odzywasz. Twoja mama jest przykładem i nadzieją że nawet z przerzutem można żyć wiele lat , bo to już prawie 10 lat od wycinki. Trzymam bardzo mocno kciuki żeby to nie było nic złego.
  Temat: Czerniak gdzie szukac pomocy w Kraków
marcelina007

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 17797

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-10-13, 06:25   Temat: Czerniak gdzie szukac pomocy w Kraków
Wszystkie ale regionalne. Czyli tam gdzie robili biopsje. U was to była pacha. Wytną i przebadają je wszystkie. Jak się okaże ze w jakimś jeszcze sa przerzuty to różne jest postępowanie bo niektórych tylko obserwują a niektórym proponują leczenie. Ale to już od ośrodka zależy. Jak postępują w Kr to nie mam pojęcia. Poczekajcie na wynik spokojnie.

[ Dodano: 2018-10-13, 07:28 ]
Ale obawiam sie że w Kr to bedzie tylko obserwacja. W Warszawie chyba są jakieś programy leczenia ze względu na duże prawdopodobieństwo nawrotu.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
marcelina007

Odpowiedzi: 547
Wyświetleń: 191653

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-10-12, 16:30   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Jest taki youtober "7 metrów pod ziemią" i miał wywiad z chłopakiem który ma padaczkę. Opowiada on jak sie zachowć i wyjasnia dlaczego nie wkłada się nic do ust.

[ Dodano: 2018-10-12, 17:46 ]
https://youtu.be/2-qzw6vD4qQ
  Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
marcelina007

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 23626

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-15, 11:35   Temat: Czerniak złośliwy po wycięciu znamienia Spitz
Na siłe nie szukaj w internecie informacji czy przeżyjesz czy nie. Powtarzam masz wielkie szanse ze nic ci nie będzie. 97 % to chyba dobrze nie?! Ale trzeba pamiętać że zawsze możemy sie znaleść w tych trzech procentach. Agata1983 ma takie parametry jak, ale ona jest dopiero rok po diagnozie. Wszystko jest oczywiście dobrze ale strachu też sie niemało najadła.

[ Dodano: 2018-09-15, 12:38 ]
Różnie to jest , była dziewczyna na forum która opisywała przypadek swojej siostry która miała clark II breslov 0,5 mm a miała przerzuty i to po 5 latach. Ale myśle że to są takie jednostkowe przypadki.
  Temat: Czerniak gdzie szukac pomocy w Kraków
marcelina007

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 17797

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-11, 16:44   Temat: Czerniak gdzie szukac pomocy w Kraków
W miejscu blizny po czerniaku wstrzykują radioznacznik i obserwują do którego węzła popłynie (zaświeci) jest to jeden lub nawet kilka węzłów. Wycinają je i oddają do badań histopatologicznych w celu ustalenia czy są tam jakieś mikro przerzuty których na usg ani w żadym innym badaniu by nie było widać. Właśnie to się nazywa biopsją węzła wartowniczego.

[ Dodano: 2018-09-11, 17:49 ]
Odbywa się tą podczas jednej operacji ponieważ tak jak to było w moim przypadku chirurg w przychodni poszerzył mi blizne i szukanie pierwszego węzła było w ciemno. Nie wiadomo czy został wycięty prawidłowy......ale was takie błędy nie dotyczą bo jesteście już pod opieką CO

[ Dodano: 2018-09-11, 17:52 ]
Gdzieś wyczytałam że w 60-70 % czerniak idzie pierwsze na węzły. Ale nie musi. Może je ominąć i iść odrazu na narządy.
  Temat: Czerniak gdzie szukac pomocy w Kraków
marcelina007

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 17797

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-11, 14:38   Temat: Czerniak gdzie szukac pomocy w Kraków
No podobno tak , że niby lepiej rokują te na kończynach a najgorzej przy głowie. Ale z doświadczenia wiem że ten dziad jest nieprzewidywalny , ja jak i wiele osób z wysokim breslow żyje i nic sie nie dzieje a czasami ci dobrze rokujący mają pecha. U was też niekorzystnym czynnikiem jest owrzodzenie. Nie ma tego w opisie ale ja mam ozaczenie T3a a wy T3b wiec guz był z owrzodzeniem.

[ Dodano: 2018-09-11, 15:41 ]
Ale z tego co pamiętam to "odczyn limfocytarny" a u was jest jeszcze silny to dobry znak. Znaczy że organizm z tym walczył. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

[ Dodano: 2018-09-11, 15:45 ]
Może ktoś tutaj wam podrzuci jakiegiś linka do DOBREGO artykułu o czerniakach (postępowanie, leczenie itp) bo ja jak czasem czytam niektóre głupoty w internecie to szok. Dobrze że trafiłaś na to forum tu jest prawdziwa kopalnia wiedze na temat melanomy.
  Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
marcelina007

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9178

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-04, 11:33   Temat: Guzki w płucu proszę o duchowe wsparcie
Tak. Moja koleżanka z działu czerniakow miała podejrzenie przerzotow bo miała właśnie liczne guzki w płucach. W tk był ewidentny opis że to prawdopodobnie meta. Ale naszczescie okazało sie że to sarkoidoza właśnie. Ale przy tym schorzeniu bardzo często są powiększone węzły śrudpiersia.

[ Dodano: 2018-09-04, 12:34 ]
A wspominałaś lekarzowi że miałaś podejrzenie czerniaka?
  Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
marcelina007

Odpowiedzi: 140
Wyświetleń: 53953

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-07, 20:44   Temat: Zaawansowany czerniak guzkowy
Bo leki niby można brać. W zalecaniach przed badaniem pisało zeby byc naczczo itp i zeby leki normalnie zarzyć. Chodziło pewno o osoby które na codzień biorą leki no ale .... na odwołanie to już chyba za puźno bo radioznacznik juz zamówiony a jak tobie nie podadza to sie zmarnuje bo szybko się rozpada czy cuś takiego. Jak ja dzwoniłam to mówiono mi że ważne żeby nie być na antybiotykach i nie mieć gorączki.

[ Dodano: 2018-02-07, 20:47 ]
Idz na badanie normalnie na ich barkach to bedzie. Zgłaszałaś. Aaaa a jak pani mówiłam o kaszlu że sie boje ze nie wytrzymam to mi powiedziała ze jak sobie nie poradze to podadza mi tabletkę ( ale nie wiem jaką)

[ Dodano: 2018-02-07, 20:50 ]
Aaa i była też taka pani ze mna ktora kaszlała bo miała przerzuty na płuca i jakoś jej zrobili wiec głowa do góry :)
  Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
marcelina007

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 21649

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-19, 22:08   Temat: Wątpliwości dotyczące diagnozy
Cenntralny szpital kliniczny MSWiA zaklad patamorfologi prof. dr hab. n. med. Anna Nasierowska Guttmejer - podobno najlepszy patamorfolog skorny ( oprucz prof Kordka z Lodzi) - ja wysylalam bloczki kurierem i nie musialam miec skierowania.Koszt 200 PLN

A bloczki mozna odebrac tam gdzie byly badane. Dostalam je bez problemu tylko musialam oswiadczenie napisac ze tylko wyporzyczam i zwruce.
  Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
marcelina007

Odpowiedzi: 242
Wyświetleń: 116182

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-18, 18:31   Temat: Czerniak - przerzut w węzłach chłonnych
Przeczytaj sobie watek Aleksandra_A jej mama miala przerzut to wezla w 2014 roku. Wielki guz na 6 cm. I napewno jest dobrze bo nic nie pisze :) Aleksandro jak to czytasz to napisz co tam u mamy.

[ Dodano: 2016-11-18, 19:06 ]
Rozumiem cie doskonale zreszta jak wszyscy tutaj. Ja tez zadawalam pytania na forum ile mam czasu ile mi zostalo, szukalam przypadkow podobnych do mnie......ale na takie rzeczy nie ma odpowiedzi.

Sa ludzie ktorzy statystycznie powinni juz nie zyc i zyja a sa i tacy ktorzy mieli 99% szans na zupelne wyleczenie a przegrali walke.

[ Dodano: 2016-11-18, 19:16 ]
Ale najgorsze jest to jak sie ma dzieci zwlaszcza male. Ja bym wszystko przyjela , mysle ze mogla bym sie ze smiercia pogodzic ale niemoge bo tez mam synka malego i to tak okropnie boli jak pomysle ze bylby bez mamy .... a moj maz ... ja go tak bardzo kocham.... ehhh

[ Dodano: 2016-11-18, 19:18 ]
Ale na pocieszenie powiem ci ze z czasem czlowiek oswaja sie z mysla o czerniaku. Nie chce nawet wspominac tych czasow kiedy zostala postawiona diagnoza......teraz jest lepiej ;)
  Temat: informacja czerniak
marcelina007

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9460

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-10-20, 20:30   Temat: informacja czerniak
Pewno w CO dostaniesz zrypke tak jak ja (jakby to moja wina byla) ze poszezono marginesy. Powino sie to robic u onkologa a juz napewno on powinien taka decyzje podjac. Ale byc moze i tak bys sie nie kwalifikowala do wyciecia wartownika. Jest podobno jakis czas kiedy to mozna jeszcze zrobic po docieciu blizny( chyba 2 tygodnie) bo po tym czasie chlonka juz nowej drogi szuka.

[ Dodano: 2016-10-20, 21:32 ]
sorki poprawiam - kwalifikował

[ Dodano: 2016-10-20, 21:37 ]
Ja bym sie na twoim miejscu skupila zeby jak najszybciej dostac sie do onkologa i zobaczyc co on powie...czy wicinac wartownik czy nie. Bo jesli ci to zleci to ponowne badanie bloczkow chyba nie ma sensu. Ale jesli nie zleci wycinki to moze i warto zbadac czy czasem skala breslow nie jest wieksza.

[ Dodano: 2016-10-20, 21:45 ]
Ps. Dokladnie 2 lata temu 20.10.2014 dowiedzialam sie o czerniaku. Bedziemy obchodzic razem ta felerna rocznice ;)

[ Dodano: 2016-10-20, 21:59 ]
A co do czasu oczekiwania na wizyte to w CO Krakow wyglada to tak ze jest osobna rejestracja dla pacjetow pierwszorazowych i po przyjsciu ze skierowaniem od chirurga jest sie przyjmowanym tego samego dnia.....ale jak jest w innych CO to nie mam pojecia.
  Temat: BAC węzła wartowniczego
marcelina007

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 9745

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-20, 19:05   Temat: BAC węzła wartowniczego
Piszesz tez ze dociecie marginesow bedzie na poczatek lipca czyli lekarze zadecydowali ze nie bedzie wyciecia wezla wartowniczego bo te 2 rzeczy robi sie jednoczesnie.

[ Dodano: 2016-06-20, 20:06 ]
Na jakiej czesci ciala byl czerniak?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group