1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ostra Białaczka Limfoblastyczna
Autor Wiadomość
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #16  Wysłany: 2013-05-22, 21:48  


Czy mógłby ktoś mi polecić jakiś inny specjalistyczny najlepszy szpital w którym zajmują się białaczkami???
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #17  Wysłany: 2013-05-23, 06:13  


Malwi186, ja leczę się w IHiT w W-wie. I mogę polecić.
Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #18  Wysłany: 2013-06-03, 19:47  


a więc zaczeło się leczenie:( podjęte na podstawie trepanobiopsji... 3 zresztą odbitej jakoś na szkiełku.. Jestem po 1 chemii ... wiem że to dopiero długi początek drogi:(( dlaczego za co?? nie wiem :((
 
Grzanek 


Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3

 #19  Wysłany: 2013-06-03, 20:09  


Trzymamy kciuki. Pamiętaj ,że najgorsze - czyli bezsilne oczekiwanie masz już za sobą. Teraz mobilizuj się do walki. Zobaczysz,że będzie dobrze.
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #20  Wysłany: 2013-06-03, 20:15  


Boję się :( bardzo ale dziękuję wszystkim za wsparcie i że trafiłam na to forum...
 
Grzanek 


Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3

 #21  Wysłany: 2013-06-03, 20:21  


Po to istnieje to forum aby było nam łatwiej. Jaki typ białaczki ostatecznie został zdiagnozowany? Jak znosisz leczenie? Wiesz już jaki schemat leczenia będzie stosowany?
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2013-06-03, 20:37  


Ostra Białaczka Limfoblastyczna taką jak zakładali na początku, dostałam czerwoną chemię:( mają być 4 w miesiącu ponoć, dostaje 2 na raz 1 w zastrzyku a druga w woreczku...
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #23  Wysłany: 2013-06-03, 20:44  


Malwi186, gdy już będziesz miała wypis ze szpitala, to prosimy o przepisanie :)
Może jakieś nazwy cytostatyków (czyli chemii), powinny być napisane na 'woreczkach'. Poza można zapytać lekarza lub pielęgniarki. Powinni odpowiedzieć.

:tull:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #24  Wysłany: 2013-06-03, 21:01  


Justynko tą czerwoną dostaję :
Doksorubicyna, pielęgniarka nazwała ją chemią fryzjer plus zaczełam dostawać małą tabletkę na serce bo rozumiem że ona silnie na nie działa:( a o nazwę tej 2 się dowiem już w środę niestety:( ta druga nie była taka straszna ale ta czerwona, popaliła mi chyba coś w gardle:( Masakryczne uczucie jak toksyczne coś Ci się rozlewa po organizmie:(((
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #25  Wysłany: 2013-06-03, 21:21  


To czekamy na nazwę tego drugiego specyfiku :)

Doksorubicyna popularnie zwana czerwoną chemią, jak i również fryzjerką, bo goli na łyso.
:tull: Wypadanie włosów następuje ok. 2 tygodnie po podaniu.

malwi186, wszelkie dolegliwości zgłaszaj personelowi medycznemu (pielęgniarkom, lekarzowi).
Niestety doksorubicyna może 'wypalać' błonę śluzową w układzie pokarmowym, stąd i u Ciebie ból w gardle. Zgłoś to lekarzowi, może niech coś podadzą, aby Ci (choć trochę) ulżyć (czy to np, środki przeciwbólowe, czy może jakąś płukankę do buzi).

I nie przestrasz się, będziesz sikać na czerwono ;) . Jak tylko możesz sporo pij, wypłukuj ten 'badziew'.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #26  Wysłany: 2013-06-04, 11:29  


Z tym sporym piciem, to też nie jest tak do końca. Jak mi lekarz przy pierwszej chemii powiedział, żeby dużo pić, do wypiłam w ciągu dnia całą zgrzewkę wody (8 butelek po 1,5 litra), do tego sporo kroplówek + chemia i odpłynęłam ;) Bo dla mnie standard to 2-3 butelki dziennie, więc określenie "dużo" bywa relatywne. Dużo to ok. 2 butelek, bo pewnie i tak jesteś nawadniana kroplówkami.

Nie jest fajne przyjmowanie chemii, ale to jest jedyny sposób na to, aby wyzdrowieć. Najlepiej tak to traktuj, wtedy będzie łatwiej. Niestety, nikt nie wymyślił lepszego lekarstwa na te świństwa. Aby wyzdrowieć trzeba się podtruć. Najważniejsze, żeby ta chemia okazała się skuteczna i nie wyrządziła większych szkód. Jeśli masz możliwość, to poproś kogoś bliskiego o zgolenie włosów zanim zaczną Ci same wypadać. Bo widok włosów na poduszce jest straszny, poza tym są dosłownie wszędzie. A tak to cyk cyk maszynką i kłopot z głowy. Przy wyjściu ze szpitala weź wniosek na dofinansowanie peruki - warto sobie kupić, przydaje się. Poza tym jest sporo fajnych chustek, a w sklepach specjalistycznych można dostać gotowe turbany czy chustki z fajnymi drapowaniami. Tak więc uszy do góry i do boju :)
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #27  Wysłany: 2013-06-04, 11:36  


rodzynka napisał/a:
określenie "dużo" bywa relatywne

No nie pomyślałam o tym, że można w ciągu wypić 8x1,5l ;)

Malwi186, jesteśmy tu z Tobą :tull:
Rodzynka, dobrze pisze :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #28  Wysłany: 2013-06-04, 15:47  


dziękuję Laski :* jutro kolejna chemia.... boję się ale muszę to przecież przejść.... _itsme_
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #29  Wysłany: 2013-06-04, 16:18  


To trzymam kciuki za jutro i ... nie tylko za jutro :tull:
Czekamy na info i relację :)
|buziaki|

PS. Czy dostajesz jakieś sterydy (np. tabletki)?
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
malwi186 


Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 92
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #30  Wysłany: 2013-06-04, 22:43  


Hej,
Dostaje encorton:( grrr wiem że też ma cholernie dużo skutków ubocznych ale to ich standardowe leczenie, aż nie chce mi się iść spać takiego mam stresa przed jutrem:( no i bardzo brakuje mi mojego dziecka:( ale co zrobić :(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group