1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Może Wy coś poradzicie...
Autor Wiadomość
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #76  Wysłany: 2015-05-30, 20:12  


marzena66, dziękuję :*
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #77  Wysłany: 2015-06-02, 16:56  


Witajcie,
oto mój wynik badania:
Fragmenty węzła chłonnego o zachowanej budowie. Grudki chłonne (Cd20+) niewielkie, miejscami nieregularnych kształtów, z pobudzonymi ośrodkami rozmnażania (bcl2-)
Strefa T (CD3+) poszerzona, z licznymi pobudzonymi komórkami siateczki, pojedynczymi eozynofilami i rozrostem naczyń o wysokim śródnabłonku. Obecny także dość liczne złogi barwnika, prawdopodobnie melaniny. Zatoki poszerzone. Rozkład indeksu poliferacyjnego Ki67 (MIB1) typowe dla węzła chłonnego; w strefie międzygrudkowej do 20%. Obraz morfologiczny i wynik odczynów immunohistochemicznych odczynowemu powiększeniu węzła chłonnego. Widoczne pewne cechy mogące odpowiadać dermatopatycznemu zapaleniu węzła. Konieczna korelacja z obrazem klinicznym.

Co sądzicie, o czym mówi ten wynik? co dalej z tym robić?

Onkolog kazał zgłosić się do hematologa a Pani hematolog była zdziwiona, że wycięli węzeł chłonny z pachwiny a nie szyjny. 19.06 mam kolejne usg a 14.07 kolejną wizytę u hematologa jeśli dalej będą powiększone węzły to wytną mi szyjny.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #78  Wysłany: 2015-06-02, 19:07  


O jakimś stanie zapalnym, ale w przebiegu jakiej choroby, nie wiadomo.
Mówiłem, że nie pobiera się węzłów pachwinowych, bo często są odczynowe, a nie wyklucza się w ten sposób chłoniaka (jeśli są dostępne inne węzły do pobrania)... Jest to taka dość ogólnie przyjęta zasada... :(
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #79  Wysłany: 2015-06-02, 19:32  


ehhh... nic więcej nie da się wyczytać z tego opisu?
tak myślałam, że tak się to skończy :/

[ Dodano: 2015-06-02, 19:50 ]
Poza tym Pani hematolog stwierdziła, że to coś co mam w okolicy i na bliźnie to "zgrubienie/guzek" to, że to nie jest normalne ale, że może to obrzęk w co wątpi, mam odczekać 2 tygodnie i wtedy to usg.
Praktycznie wszystkie choroby mam wykluczone, nie mam pojęcia co to się mnie uczepiło :/
strasznie długo trwa ta diagnostyka :/
Strasznie szybko się zmęczyłam po wejściu na 5 piętro praktycznie zemdlałam, nie miałam pojęcia co się ze mną dzieje, dobrze, że mąż był obok, zawsze miałam bardzo dobrą formę.


Co radzicie robić w tej sytuacji? czekać?
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #80  Wysłany: 2015-06-04, 09:24  


Jak długo może utrzymać się obrzęk po wycięciu węzła?
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #81  Wysłany: 2015-06-07, 00:34  


Witaj,

Jako wywołany do tablicy... jestem. Niemniej jednak nie czuję się odpowiednio kompetentną osobą do sugerowania w sposób wiążący czegokolwiek w Twoim wątku. Zamieszczę jednak kilka moich spostrzeżeń, może pomogą w jakiś sposób uporządkować to, co dzieje się teraz w Twoim życiu.

Najważniejsze informacje przekazał Ci MisiekW. Jest on bardzo bystrym użytkownikiem Forum i wskazał Ci takie badania, które wykluczają najważniejsze choroby rozpatrywane w diagnostyce różnicowej wobec objawów, które wystąpiły u Ciebie.

Pytasz o wiele "kluczowych" spraw, które muszą być wzięte pod uwagę w diagnostyce chorób hematologicznych. Wydajesz się zręcznie poruszać w temacie. Wobec tak poważnego podejrzenia ISTOTNYM wydaje się być zamieszczenie przez Ciebie skanów/zdjęć wyników badań. To ostatecznie może potwierdzić Twoje przypuszczenia i skłonić wszystkich zaangażowanych w wątek do nakłonienia Cię do konsultacji w ośrodku referencyjnym. Przyznaję szczerze - nie lubię czytać wybiórczo przedstawianych wyników i informacji. Prowadzi to u mnie do większej dezinformacji niż do wyciągnięcia wiążących wniosków. To ja decyduję na które parametry chcę spojrzeć i, przyznasz, trudno przewidzieć to, co ja chcę zrobić :)

Bardzo dramatycznie opisujesz też stan Twojego samopoczucia, który zapewne jest zgodny z prawdą, jednak na tę chwilę nie ma swojej przyczyny. Wobec tych wszystkich faktów przyjąłbym postępowanie:

- diagnostyka stacjonarna na oddziale hematologii
- codzienna kontrola temperatury ciała
- USG węzłów chłonnych ze szczególnym uwzględnieniem węzłów okolicy głowy i szyi
- wywiad w kierunku chorób skóry - trądzik, staphylococcus, MRSA, grzyby - posiew wymazu ze skóry
- wywiad w kierunku chorób jamy ustnej - niewyleczone zęby, stany zapalne jamy ustnej i gardła
- krew na posiew?!?!
- jeśli w USG węzły patologicznie powiększone - biopsja chirurgiczna węzła szyjnego
- jeśli wynik negatywny w kierunku chłoniaka i/lub innego nowotworu - konsultacja psychiatryczna

Przyznaję szczerze, że innych możliwości nie widzę i mocno zastanawia mnie brak skanów/zdjęć otrzymanych wyników badań. W dzisiejszych czasach, przy drobrym świetle, zdjęcie można zrobić przysłowiowym "kalkulatorem" :)

Pozdrawiam serdecznie!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #82  Wysłany: 2015-06-07, 06:59  


vioom, bardzo dziękuję za odpowiedz, dzisiaj wrzucę skany wszystkich ostatnich wyników :)
u stomatologa byłam wszystkie zęby ok, u dermatologa byłam na początku i również wszystko było dobrze,
Temperaturę mierzę teraz co kilka dni za każdym razem w okolicy 38st

hematolog w badaniu palpacyjnym stwierdziła, że są powiększone węzły, usg mam 19.06.

Czy biopsja guzka tarczycy mogłaby coś wyjaśnić?
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #83  Wysłany: 2015-06-07, 10:20  


Biopsja byłaby wskazana z powodu takiego, że nie wiemy, czym jest ów guzek w tarczycy, niemniej na pewno nie ma takiej możliwości, że objawy, które masz, są nim spowodowane.

Ja mogę tylko zasugerować to, co nasz Przedmówca zasugerował powyżej: diagnostykę w sensownym oddziale stacjonarnym - hematologicznym, internistycznym?

Jeśli masz skany opisów wyników, wstaw je również.
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #84  Wysłany: 2015-06-07, 10:28  


Właśnie w tym jest problem, że nie wiem który oddział będzie sensowny :/
Dziękuję bardzo za rady, zdjęcia wyników wrzucę później.

Myślałam, że możliwe jest, że tarczyca mogłaby dać objawy które mam.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #85  Wysłany: 2015-06-07, 10:34  


Nie podejrzewam, miałaś robione TSH, FT4, FT3?
Myślę, że porządny, kliniczny oddział hematologii byłby odpowiedni. W razie czego i tak mogą Cię skonsultować.
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #86  Wysłany: 2015-06-07, 11:26  


tylko TSH obecny wynik był 0,16, ja od 8 lat leczę Hashimoto, wcześniej przyjmowałam euthyrox 100 teraz 88 ze względu na to, że za bardzo spadał mi wynik tsh. Ft3 i Ft4 zawsze miałam w normie

A istnieje możliwość, żeby ktoś skonsultował mnie w ihit w Warszawie z marszu czy szansy na to nie ma? Bo akurat jutro będę w Warszawie, czy i tak nic mi nowego nie powiedzą?

Skierowanie do szpitala na hematologię należy wziąć od lekarza rodzinnego?

[ Dodano: 2015-06-07, 11:28 ]
Przepraszam źle napisałam tsh 0,61
ft4 16,08, cholesterol 219
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #87  Wysłany: 2015-06-07, 12:38  


Z marszu na pewno nie. Niemniej skierowanie od lekarza rodzinnego + ja wystawiłbym kartę DiLO, to przyspieszy ewentualne terminy.
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #88  Wysłany: 2015-06-12, 18:28  


Mój wynik BAC tarczycy może ktoś zinterpretować wynik? niestety lekarz nie miał dla mnie czasu, żeby zinterpretować wynik :/
W poniedziałek jadę do centrum onkologii w Warszawie.



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-06-12, 22:30 ]
Zamieszczając wyniki badań bardzo proszę usuwać dane lekarzy.



IMG_2683.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2316 raz(y) 497,9 KB

 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #89  Wysłany: 2015-06-12, 20:34  


Wynik wskazuje na obecność komórek i tkanek nie podejrzanych onkologicznie (łagodnych)
z miejscowo występującymi cechami hiperplazji oznaczającej zmiany rozrostowe,
lecz w szerokim rozumieniu tego terminu (tj. niekoniecznie w wąskim sensie onkologicznym jako zmiany złośliwe).

Oznacza to, że taki wynik generalnie nie jest onkologicznie niepokojący (wprost),
lekarz może zlecić dalszą diagnostykę ze względu na inne przesłanki wynikające np. z opisywanych przez Ciebie problemów zdrowotnych.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #90  Wysłany: 2015-06-19, 21:46  


dzisiaj miałam kolejne usg po którym lekarz kazał zgłosić się do hematologa. wizyta we wtorek. chyba się troszkę pogarsza :/ bo nie są już z to węzły odczynowe
Opis Usg:
W badaniu uwidoczniono węzły chłonne z grup: podżuchwowe (P: 9x6m, 9x5 L: 12x5m,6x5) szyjne (P:pakiet węzłów chłonnych wzdłuż naczyń szyjnych, największy 9x3, L: 10x5,19x5)
usg pachwin: w okolicy pachwinowej prawej obecny jest konglomerat węzłów chłonnych (największy o wym 17x12mm) oraz kilka węzłów o wym do 11x6. W okolicy pachwinowej lewej widoczny pojedynczy węzeł o wyraźnie policyklicznych zarysach wym ok. 10x11.

Część opisywanych węzłów posiada nieco policykliczne zarysy, nieprawidłowy indeks Solbatiego oraz częściowo lub całkowicie zatarte zatoki tłuszczowe.

Jakieś porady? opinie?
Będę bardzo wdzięczna :)
Pozdrawiam ciepło
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group