1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Może Wy coś poradzicie...
Autor Wiadomość
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #91  Wysłany: 2015-06-19, 22:16  


Hematolog i pobieramy węzeł w całości do histpatu.
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #92  Wysłany: 2015-06-19, 22:20  


MisiekW, znów z pachwiny czy szyjny?
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #93  Wysłany: 2015-06-19, 22:29  


Błagam, już raz z pachwinowych pobrali, z szyjnych :)
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #94  Wysłany: 2015-06-19, 22:34  


dziękuję MisiekW, :) wiesz jeszcze jest druga strona :mrgreen: idę znów do innego hematologa także muszę być przygotowana na wszystko
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #95  Wysłany: 2015-06-19, 22:39  


W Lublinie, tak? ;)
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #96  Wysłany: 2015-06-19, 22:49  


Tak, teraz na dwa fronty lecę ;)
Byłam w tym co w warszawie ale kolejną wizytę mam na 13.07 zlecili badania krwi, rtg klatki i ponowne badanie tego węzła.
Dzisiejsze usg zlecił mi hematolog u którego byłam wcześniej teraz jest na urlopie i zapisali mnie znów do innego.
Mam nadzieję, że w końcu ktoś mi postawi diagnozę a nie tylko przypuszczenia.
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #97  Wysłany: 2015-06-23, 22:00  


Witajcie,
dzisiejsza wizyta u hematologa całkowicie zwaliła mnie z nóg :uuu: Pani dr. stwierdziła, że powiększenie węzłów chłonnych nie jest sprawą hematologiczną (???!!!) jest to dla mnie zagadka ponieważ jak zapytałam do jakiego lekarza mam się w takim razie z tym zgłosić odpowiedziała, że nie wie... Zleciła wycięcie węzła w innym szpitalu co najlepsze z tej samej pachwiny z tego samego miejsca, oczywiście bardzo się oburzyłam tym i dopisała na skierowaniu "bądź inny" tragedia jakaś, dała też skierowanie na tk klatki i jamy brzusznej i tyle i kazała się zgłosić we wrześniu :?ale?:
Na pytanie czy mam wziąć zieloną kartę odpowiedziała "a gdzie Pani z nią pójdzie?" bo ona nie wiem co ze mną zrobić....
ehhh super ta nasza służba zdrowia...
i co robić?
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #98  Wysłany: 2015-06-24, 08:19  


SZOK!!!!!!!!,ale niestety w tym miejscu wszystkiego można się spodziewać.
_________________
babinka
 
smutnaina 


Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 68
Pomogła: 2 razy

 #99  Wysłany: 2015-06-24, 09:08  


Madzia, po kartę DiLo to idź do swojego rodzinnego lekarza, ja od mojej dr dostałam bez problemu (wystarczyło jej pokazać wyniki morfologii- nie wiem jakie Ty masz).
Czemu oni chcą Ci pobierać węzła do badania, czy na USG one wyszły podejrzane? Ja mam kilka ale chyba są ok skoro mają zatokę.

Fakt - że są większe i nie bolą..
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #100  Wysłany: 2015-06-24, 09:31  


a. Pobrać węzeł do badania histpat inny niż pachwinowy (nic nie daje lepszej odpowiedzi na pytanie, co Ci dolega) - tym bardziej, że węzły zaczynają grupować się w pakiety.
Węzły są onkologicznie podejrzane i należy je pobrać jak najszybciej. Diagnostyka już przeciąga się w nieskończoność.

b. Zrobić TK, skoro masz skierowanie.

Z tymi wynikami znaleźć prywatnie dobrego hematologa.
 
smutnaina 


Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 68
Pomogła: 2 razy

 #101  Wysłany: 2015-06-24, 09:51  


Ja też mam zatartą zatokę tłuszczową- myślałam że to jest OK, ale teraz jak czytam u Ciebie to widzę że chyba nie jest to zbyt dobry objaw?!
Ciekawe.. co lekarz to inna opinia (zwariować można).
Madzia życzę dużo cierpliwości, znam i rozumiem Twój ból ja też teraz przeżywam diagnostykę cholera wie czego.... rzuć okiem do mojego wątku.

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!! :flower:
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #102  Wysłany: 2015-09-04, 17:32  


Witajcie, dawno mnie nie było a to dlatego, że nadal nic nie wiadomo 13.09 idę do szpitala na pobranie węzła szyjnego i pachwinowego (tego który był już pobrany) ponieważ znów jest największy i tworzy konglomerat z resztą na szyi też.
Chciałam zapytać jak to jest z wycięciem tego węzła szyjnego, jak będzie po z ruszaniem szyją? Czy grozi mi obrzęk limfatyczny przy wycięciu dwóch węzłów?
Pozdrawiam
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #103  Wysłany: 2015-09-04, 20:32  


Miałem pobierany z szyi, węzeł szyjny głęboki, pod mięśniem sutkowo-obojczykowo-coś tam. Pierwsza doba była ciężka, ponieważ miałem już wtedy objawy suchego kaszlu (przez chłoniaka) i cuda robiłem, aby nie zakaszleć. Najgorsze jest kichniecie, ważne, aby nie powstrzymywać, bo wówczas jest odczucie, jakby szyja wybuchnęła. Podnoszenie głowy również nietypowe, bo przy udziale ręki. Z każdą dobą jest lepiej.
Jeśli będziesz miała pobierany jakiś węzeł płytko położony, pewnie będzie łatwiej. Niech uważają na nerw, chyba barkowy, bo łatwo go uszkodzić i wtedy już nie podniesiemy ręki, a zdarzają się takie przypadki, bo okolica trudna: tętnice, nerwy, żyły. Po operacji pierwsze pytanie nie było jak się Pan czuje, tylko proszę podnieść rękę.
Ogólnie do przeżycia. :)
 
a_skowro 


Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 262
Pomogła: 4 razy

 #104  Wysłany: 2015-09-06, 09:01  


Mój tata mial wycinany cały węzeł do badania. sam zabieg trwał 30 min. potem tata wrócił na salę. czuł się bardzo dobrze ale miał tylko znieczulenie miejscowe. potem dostawał leki przecie zakażeniu. Po tygodniu ściągnięto mu szwy. Na początku mia tata delikatny obrzęk bo wyglądało jakby ciągle miał tam ten węzeł. teraz wygląda normalnie.
 
Madzia_ 


Dołączyła: 16 Kwi 2015
Posty: 95

 #105  Wysłany: 2015-09-06, 10:14  


a_skowro, ja będę miała znieczulenie ogólne, z pachwiny pierwszym razem miałam wycinany w podobnym schemacie jak Twój tata :)

trebor, dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami, mam nadzieję, że u mnie także obejdzie się bez komplikacji :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group