1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak złośliwy Clark III 4 mm
Autor Wiadomość
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #91  Wysłany: 2017-01-27, 12:19  


Moim zdaniem w tej chorobie najgorsze jest to że człowiek do końca niczego nie wie, zadaję sobie pytanie dlaczego jeżeli wynaleźli coś na tego gada to kiedy to dostanę. ..cudowna immunoterapia ale dopiero jak nie będą mogli wyciąć.I do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi ,czy dlatego że są to bardzo drogie leki czy dlatego że organizm szybko się uodparnia a trzeba je brać do końca życia i czy one są tylko w fazie testów refundowane przez firmy farmaceutyczne. Nie jestem lekarzem i nie ogarniam tego ale na chłopski rozum to nie uważacie że immunoterapia szybciej pobudzilaby organizm do zwalczania komórek rakowych ,które zostały i gdzieś tam krążą w organizmie po operacji (bo na pewno gdzieś są jeżeli dochodzi do przerzutu).Wtedy zapobieglibysmy dalszym przerzutom, przecież operacja tez bardzo duzo kosztuje, a radioterapia? Miesiac trzeba c horego utrzymywac.Jeżeli chodzi o kasę....Dla mnie też niestety nie jest skierowana bo jeszcze się nie należy to że były już dwa przerzutu i to dwa w ciągu pół roku ale na szczęście regionalne ale jak w takim tempie będzie po mnie łaził to zostanę w końcu z samą nogą he he😜
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #92  Wysłany: 2017-02-15, 19:54  


Byłem taki cwany mialem nie leżeć w szpitalu na Radioterapia .. miałem sobie codziennie do szpitala dostalem leki anty obrzekowe i tp ... zacząłem Radioterapie w Poniedziałek rano i niestety dojechałem do domu i źle sie zacząłem czuć boląca głowa i wymioty na maxa no cóż co któraś osoba czasem gorzej to znosi i powrót do szpitala... w Sor... chcieli mnie leczyć na Złotówkę zanim wyłączyłem lekarzowi to nie wierzyć chciał .. to wyblagalem by lekarz zadzwonił o konsultację z lekarzami do radioterapi i wow lekarz wytłumaczył że faktycznie to jest po radio yerapi i mam za duży obrzękczasem taki pecha się ma przyjęto mnie do Radioterapi i kładą mnie do piątku by mniw wyrównać i obrzęk zdjąć. Ale teraz już jest świetnie. Haha i całe szczęście mam włosy nie spadały. a od następnego wtorku zaczynam leki te już doustne. :mrgreen:
 
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #93  Wysłany: 2017-02-16, 14:08  


Hej Marcin dobrze że będziesz pod stałą opieką tym bardziej że masz naświetlania w okolicy głowy.ja miałam ucho i szyję.Pewien kąt musiał padać na okolicę głowy i tam po tej samej stronie pół głowy włosy wyszły pod koniec naświetlań.Pociesze Cię że już rosną a naświetlania skończyłam 23 grudnia.Trzymaj się ciepło trzymam kciuki dasz radę 😊
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #94  Wysłany: 2017-02-21, 22:56  


Dziś Nastał kolejny dzień... i ten dzień jest miły bo ciesząc się otrzymałam Pierwszą dawkę lekow Zalboraf... i naprawdę mam nadzieję na Wspomaganie Wygranej. Bardzo mało znalazłam informacji na temat tych lekkow ktos to przyjmuje jak długo ? ... jakieś zaczerwienienia .. co kolwiek nie pożądanego .? ... i dotego najpierw ten lekk czerniakowy a po miesiącu bedzie dodawany jeszcze wspomagajacy drugi lekkk.. nowości bo tabletek dużo.
czekam na jakieś Informację i sam tez szukam.
 
mmmariuszekkkk 



Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 44
Skąd: Radom
Pomógł: 1 raz

 #95  Wysłany: 2017-03-08, 12:19  


Marcin jak leczenie? Jak sie czujesz? :--:
_________________
Nie masz żad­nej szan­sy, ale ją wykorzystaj - Arthur Schopenhauer
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #96  Wysłany: 2017-04-12, 14:10  


Witajcie Wszyscy :)

Niestety rok 2017 dla mnie to same pechowe chwile .....l... w marcu po radioterapia byłem bardzo słaby i zaplontałao się choroba .. znaczy nie wiedziałem na początku że chorowałem ... bo temperaturę lekarze patrzyli trochę w lekach ... i bałem się że przestane leki przyjmować .. ale okazało się że ktoś mnie zaraził bostońską gównem i prawie 3.5 tygodnia twardo się leczyłem .. i lekki musiałem przestać brać. po zwalczeniu choroby lekki odnowa zaczołem przyjmować i nie jestem na lekki ani trochę uczulony albo co kolwiek jest świetnie .. tylko szybko się przekonałem ujemne małe przyjmowanie leków ... niby słońca nie ma a prawie się popaliłem .... i szybko faktory zaczołem smarować.....

dziś szczęśliwy odebrałem wyniki głowy i czyściuteńko :mrgreen: .... więc Choroba 4 : 4 = remis ... ale leki biorę więc mam nadzieje że raczek dostanie wpierdziel :mrgreen:

Więc pozdrawiam wszystkich.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #97  Wysłany: 2017-04-12, 14:13  


Marcin. wichniar2 napisał/a:
odebrałem wyniki głowy i czyściuteńko

Cieszymy się razem z Tobą i oby tak dalej.

pozdrawiam
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #98  Wysłany: 2017-04-12, 22:36  


Marcin. wichniar2, dobre wiadomości :) Życzę Ci, żebyś już mu nie musiał dokopywać, bo i tak już za dużo "bramek" sobie postrzelał. Niech ten remis zakończy ten nierówny mecz, bo przeciwnik, nawet jeśli trafią sie karnę, zapewne zostanie przegranym ;) Pozdrawiam i kibicuję Ci, żeby wraz z wiosną wróciło Ci zdrowie do pełni i samych spalonych dla przeciwnika.
 
Alexandra1976 


Dołączyła: 08 Cze 2016
Posty: 107
Pomogła: 1 raz

 #99  Wysłany: 2017-04-13, 10:51  


Same dobre wieści ...najpierw upadamy ale się podnosimy :hehe:
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #100  Wysłany: 2017-04-13, 17:44  


Trzymaj się Marcinku :)
 
mmmariuszekkkk 



Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 44
Skąd: Radom
Pomógł: 1 raz

 #101  Wysłany: 2017-05-17, 09:37  


Brawo Marcin! Ciesze się że wszystko dobrze i oby tak już zostało! Kibicuje Ci :mrgreen:
_________________
Nie masz żad­nej szan­sy, ale ją wykorzystaj - Arthur Schopenhauer
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #102  Wysłany: 2017-05-17, 10:08  


Marcin. wichniar2 napisał/a:
mam nadzieje że raczek dostanie wpierdziel :mrgreen:
I to taki porządny proszę! |cwaniak|
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Misia1982 


Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 80
Pomogła: 5 razy

 #103  Wysłany: 2017-05-21, 22:33  


Marcin co słychać ?
_________________
Misia
 
zaniedbała 


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 125
Pomogła: 4 razy

 #104  Wysłany: 2017-05-22, 02:56  


superrr! pozdrawiam i oby tak dalej! :)
 
Marcin. wichniar2 



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 99
Pomógł: 10 razy

 #105  Wysłany: 2017-05-24, 13:37  


A jednak życie dalej może mnie sprawdzać jak mocne nerwy mam bądź ile zdrowia Mam.

Niestety w ostatnim momencie na wysokość lewego uda i żebra zostało dostrzeżone u mnie gulki pod skórą które na początku były bardziej pod skórą a potem jakoś by się wybiło na wierzch bądź urosło trudno było to opisać jest to takie mega twarde jak by było (otorbione) sprawa prosta badanie obydwie zmiany zostały nakłute i oddane do sprawdzenia w czwartek albo piątek okaże się czy znów idzie mi toczyć walkę o życie bądź jakimś fartem będzie to coś błahego.

A co najgorsze otrzymywałem lekki te co miały mi życie uratować... i miałem żyć ..... Jeśli okaże się że to rak znów lekki nie działają i z tego co zrozumiałem lekk zostanie odebrany. czyli już nie będzie żadnego sposobu do walki z nim :(?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group