1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliiwy skóry, Clark II, Breslow 2,3 mm
Autor Wiadomość
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #76  Wysłany: 2011-12-28, 19:47  


JustynaS1975 napisał/a:
madzik-d napisał/a:
prosze o modlitwe!!!

Proszę bardzo :) . Będę trzymała kciuki i pomodlę się lub może odwrotnie pomodlę się i będę trzymała kciuki. :)
:tull:

ja również przyłaczam sie do modlitwy, bede sie modlic za dobre wyniki :cmok:
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #77  Wysłany: 2011-12-28, 19:50  


Teraz wreszcie mogę zamknąć ten mój laptop.Madzik dbaj o siebie,Twoi panowie na pewno doskonale sobie poradzą.W zakładce - Nasze zwierzęta -prześle specjalnie dla Ciebie jakieś ładne zwierzątko.Jutro zajrzyj tam.Co do
madzik-d napisał/a:
prosze o modlitwe!!!
-załatwione!Dziewczyny powiadaja,że Mama niby ja,bardzo skutecznie "zawracam głowę" Panu Bogu! :)

[ Dodano: 2011-12-28, 19:53 ]
skorupka napisał/a:
madziku,rodzina da radę,a nawet jak nie da rady,to najwyżej będą się żywić masłem czekoladowym i oglądać całą noc tv.
Bo Ty jesteś teraz najważniejsza.I będę okrutna,ale im to nie zaszkodzi,jak mama zatroszczy się w końcu o siebie.
trzymam kciuki.
Niech moc będzie z Tobą |kill|


Madzik - obiema rękoma podpisuję się pod tym postem.Świetnie ujęte |przytula|
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #78  Wysłany: 2011-12-28, 21:55  


Madzik przeczytałam Twój wątek i trzymam kciuki. Ja tez mieszkam w UK i jak się lekarzy przycisnie to daja wyniki. Mozesz nawet powiedziec ze potrzebujesz konsultacji w Polsce. Mam nadzieję ze czujesz sie z każda godzina lepiej. Trzymam kciuki Nie dawaj się :littlehs:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
madzik-d 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Bournemouth
Pomogła: 14 razy

 #79  Wysłany: 2011-12-29, 17:06  


Lideczka napisał/a:
Madzik przeczytałam Twój wątek i trzymam kciuki. Ja tez mieszkam w UK i jak się lekarzy przycisnie to daja wyniki. Mozesz nawet powiedziec ze potrzebujesz konsultacji w Polsce. Mam nadzieję ze czujesz sie z każda godzina lepiej. Trzymam kciuki Nie dawaj się :littlehs:


noc minela dosc spokojnie, ale dzis bol jest nie do zniesienia, zadne tabletki nie pomagaja, nawet nurofen forte, a wczoraj w szpitalu dostalam taka mocna dawke leku ze pierwsza tabletke jaka moglam wziac bylo po 22.30.

tak ogolnie nie wiem dlaczego tak szybko kazali mi isc do domu.
na dowidzenia dostalam kilka plastrow ale nie na zmiane lecz na dolepienie w razie jakby te co mam sie odklejaly. do dnia sciagniecia szwow - 14 dni - mam nie ruszac opatrunku. myslalam ze takie opatrunki trzeba wymieniac??? czy ktos moze mi napisac jak jest w POlsce????? czy taka zaschnieta krew moze byc pod plastrem???

i nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa - czy jesli mialam wyciety tylko 1 wezel czy ta substancja radioaktywna nie poszla dalej w inne wezly??? dostalam 2 zastrzyki po obu stronach rany. przyznaje ze byly bardzo bolesne...

[ Dodano: 2011-12-29, 17:10 ]
sarenka napisał/a:
Teraz wreszcie mogę zamknąć ten mój laptop.Madzik dbaj o siebie,Twoi panowie na pewno doskonale sobie poradzą.W zakładce - Nasze zwierzęta -prześle specjalnie dla Ciebie jakieś ładne zwierzątko.Jutro zajrzyj tam.Co do
madzik-d napisał/a:
prosze o modlitwe!!!
-załatwione!Dziewczyny powiadaja,że Mama niby ja,bardzo skutecznie "zawracam głowę" Panu Bogu! :)

mysle ze Pan Bog wcale sie nie gniewa tym skutecznym zawracaniem glowy.... :mrgreen:
_________________
Magda


nieprzewidywalność losu jest przerażająca!
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #80  Wysłany: 2011-12-29, 17:31  


Madzik Anglicy maja bardzo specyficzne podejscie do pacjenta. O ile dobrze ich zaobserwowałam to stawiaja na naturalne metody obrony organizmu. Mimo wszystko jesli czujesz silny ból i masz brudny opatrunek to moim zdaniem powinnas podjechac do swojego szpitala i powiedziec co sie dzieje. Moim skromnym zdaniem za wczesnie Cie wypuscili. Nie jestem specjalistka od węzłów ale myślę ze wycieli jeden węzeł ponieważ to był tzw wartownik i zawsze najpierw jego badaja, jeśli on nie jest zajęty to nie są zajęte też inne węzły. A wycięcie wszystkich to zawsze spore okalecznie. Nie martw się jednak opieka w UK nie jest zła i mimo ich specyficznego podejscia często maja rację. Sama chodze tu do onkologa co prawda tylko na kontrolę ale widzę że trzymaja rekę na pulsie. Kolega tu leczy nowotwór i narazie leczenie przebiega bez zarzutu i zgodnie ze standadami.
Trzymam kciuki za Ciebie i lepiej jedz do lekarza lub szpitala na kontrolę tej rany.. _itsme_
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #81  Wysłany: 2011-12-29, 17:45  


tak jak pisze lideczka, moze jedz do szpitala na obejrzenie rany. Wyniki masz za 3 tygodnie?
Trzymam kciuki za Ciebie :cmok:
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #82  Wysłany: 2011-12-29, 18:10  


wlasnie rozmawiam z corka z anglii i mowi,ze -dzwonic masz do swojej przychodni i poprosic o wizyte "community nurse " i powiedziec,ze potrzebujesz pomocy.oczywiscie powiedz,zes wlasnie wrocila z szpitala.zrob to niezwlekajac.

[ Dodano: 2011-12-29, 18:12 ]
dobra sprawdz wiad.na PW
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #83  Wysłany: 2011-12-29, 18:13  


jadźka49 napisał/a:
tak jak pisze lideczka, moze jedz do szpitala na obejrzenie rany. Wyniki masz za 3 tygodnie?
Trzymam kciuki za Ciebie
:tull:
Też tak myślę.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #84  Wysłany: 2011-12-29, 18:15  


Pewnie masz naklejony tzw opatrunek hydrokoloidowy, świetna rzecz, utrzymuje pewną wilgotność na szwie i goi się znacznie ładniej (nie chodzi o szybkość tylko właśnie ładniej, rana jest płaska, jasna, bez zgrubień). Tego rzeczywiście nie odkleja się poniżej 10-14 dni. W Polsce takich nie stosują, ale jak mi się babrała rana po radioterapii to właśnie tym sobie zakleiłam, (w porównaniu jak inni opisują to przeszło mi bardzo ulgowo) można brać prysznic, tylko ostrożnie osuszać żeby nie podważyć na brzegach. Uważaj co tam mówisz i robisz bo słyszałam że NHS ma takie reguły że jeżeli ktoś sobie w trakcie kuracji prywatnie zafunduje dodatkowe zabiegi albo lepsze lekarstwo to wypada z leczenia w NHS bo tam wszyscy dostają równe leczenie - może to właśnie miała na myśli ta lekarka która tak "dbała" o twoje finanse. Pozdrowienia
_________________
sprzątnięta
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #85  Wysłany: 2011-12-29, 19:32  


Proszę nie panikujcie, ból rany po operacji to normalna sprawa i może mieć różne nasilenie, gojenie to proces indywidualny i na pewno wymaga czasu. Także w wiekszości krajów EU wychodzi się ze szpitala tego samego dnia po zabiegu.
Zgadzam sie też z Gabą, to może być opatrunek hydrokoloidowy bez konieczności wymiany.
_________________
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #86  Wysłany: 2011-12-29, 19:43  


Już piszę porządnie,właśnie skończyłam rozmawiać przez telefon z córką,która mieszka w mieście Madzi.Podpowiedziała mi,co Madzia ma zrobić.Mianowicie,skontaktować się z pielęgniarką srodowiskową.Jej zdaniem taka pielęgniarka powinna przyjść do domu i objąć Madzię opieką tak długo jak to będzie konieczne.Czy ma rację,to czas pokaże.
Madziu nic się nie martw,będzie dobrze |przytula|

[ Dodano: 2011-12-29, 19:45 ]
gaba napisał/a:
bo słyszałam że NHS ma takie reguły że jeżeli ktoś sobie w trakcie kuracji prywatnie zafunduje dodatkowe zabiegi albo lepsze lekarstwo to wypada z leczenia w NHS bo tam wszyscy dostają równe leczenie
- tę wiadomość Córka postara się zweryfikować,ale do tej pory o tym nie słyszała.
 
madzik-d 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Bournemouth
Pomogła: 14 razy

 #87  Wysłany: 2011-12-30, 14:20  


chyba zaufam temu co powiedzieli mi w szpitalu i nie bede chodzic po osrodkach zdrowia, prawdopodobnie ten opatrunek nie wymaga wymiany, ma byc 14 dni na moim ciele i zdjety dopiero w dniu sciagania szwow. chyba ze bede widziec jakies zle znaki...
dzisiejsza noc uplynela super, maz wstaje do dzieci w nocy :lol: i po mimo bolu spie jak zabita, staram sie tez nie zazywac duzo tabletek przeciwbolowych bo wprew pozorom one tez uzalezniaja.
a dzis juz duzo mniej boli, nigdy nie mialam problemow z gojeniem sie ran, wrecz zawsze kazdy mi lekarz mi mowil ze mam ekspresowe gojenie.mam nadzieje ze tym razem bedzie tak samo.

[ Dodano: 2011-12-30, 14:22 ]
i zapomnialam dopisac ze dziekuje za odzew i pomocne podpowiedzi.

[ Dodano: 2011-12-30, 14:26 ]
jadźka49 napisał/a:
Wyniki masz za 3 tygodnie?


na wyjsciu ze szpitala powiedzieli ze poczta otrzymam list z data wizyty kontrolnej w szpitalu i mysle ze w tym samym dniu bede miec tez wyniki, ale juz dokladnie nie pamietam czy tak mi powiedzieli - za duzy stres.

[ Dodano: 2011-12-30, 14:28 ]
sarenka napisał/a:
Madziu nic się nie martw,będzie dobrze


sarenko - dziekuje |buziaki|
_________________
Magda


nieprzewidywalność losu jest przerażająca!
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #88  Wysłany: 2011-12-31, 10:46  


madzik-d życzę Ci i Twojej rodzince Szczesliwego Nowego Roku, zdrowia, radości i moc pozytywnej energii
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #89  Wysłany: 2011-12-31, 11:06  


madzik-d, wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok 2012, przede wszystkim zdrowia, samych dobrych wyników, siły, pogody ducha i pozytywnych wibracji. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
madzik-d 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 111
Skąd: Bournemouth
Pomogła: 14 razy

 #90  Wysłany: 2012-01-02, 11:14  


jadźka49 napisał/a:
życzę Ci i Twojej rodzince Szczesliwego Nowego Roku, zdrowia, radości i moc pozytywnej energii

JustynaS1975 napisał/a:
wszystkiego najlepszego na ten Nowy Rok 2012, przede wszystkim zdrowia, samych dobrych wyników, siły, pogody ducha i pozytywnych wibracji. :)


dziekuje, wzajemnie zycze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

[ Dodano: 2012-01-02, 11:36 ]
oczekiwanie na wynik jest okropne.... :cry:
_________________
Magda


nieprzewidywalność losu jest przerażająca!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group