1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak - dziwny spływ limfy
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #91  Wysłany: 2017-05-13, 17:48  


arawis napisał/a:
Wiem doskonale, że nikt przez neta nie diagnozuje,

Dokładnie tak ale skoro się denerwujesz, boisz a do badań kontrolnych jeszcze trochę czasu to zawsze masz prawo iść do dermatologa i poprosić żeby zmianę obejrzał. Lepiej sprawdzić i mieć spokój niż denerwować się i niej daj boże hodować coś na sobie.

pozdrawiam
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #92  Wysłany: 2017-05-13, 20:21  


marzena66, dzięki, w sumie chyba właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałam :) Uderzę do dermatologa w przyszłym tygodniu i przy okazji poproszę, żeby parę innych znamion zbadano mi videodermatoskopem (na szczęście w mojej miejscowości człowiek jest przyjmowany od ręki).

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-05-14, 17:47 ]
Jak nie ma kolejek to tym bardziej się wbijaj do lekarza. Coś Cię niepokoi to trzeba wyjaśnić, nawet dla "spokojności" ;)

 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #93  Wysłany: 2017-06-14, 18:44  


Miałam dzisiaj TK KLP i JM z kontrastem. W sumie miałąm 2 razy w ciągu jednego dnia. Okazało się, że pomimo niby dobrego wkłucia, kontrast rozlał się po ramieniu (żyła nie wytrzymała i zrobiła się wielka bania), miast iść dalej w organizm. Drugie wkłucie było już w porządku. Cała ręka spuchnięta na maksa i boli ale moje pytanie brzmi: czy takie podwójne podanie kontrastu bardzo szkodzi i ile czasu może trwać opuchlizna ręki? Ktoś coś wie?
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #94  Wysłany: 2017-06-21, 20:44  


Odebrałam wyniki TK klatki piersiowej i jamy brzusznej - wyniki w jak największym porządku :) W związku z powyższym lekarz obecnie prowadzący powiedział, żebym stawiła się dopiero w listopadzie na badania kontrolne. W sierpniu miną 2 lata od wycięcia czerniaka, uważam że pół roku czekania do kolejnych badań to jednak dosyć długi okres. Wiem, że skierowania żadnego już w miejscu obecnego leczenia do tego czasu nie otrzymam, a z drugiej strony TK jest dokładniejsze niż USG i RTG i mi osobiście zapewnia lepszy komfort obecnego samopoczucia wiedząc, że póki co jest ok. Nie wiem czy dla świętego spokoju nie zrobić sobie USG prywatnie za jakieś 3 miesiące czy się za bardzo nakręcam?
 
glasia 


Dołączyła: 01 Maj 2017
Posty: 18

 #95  Wysłany: 2017-06-21, 21:23  


Hej arawis, bardzo się cieszę z Twoich dobrych wyników. Ja pierwsze będę robiła 1 sierpnia :) i też mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Ja pewnie dla świętego spokoju zrobiłabym badania prywatne, ale nie jestem dobrym doradcą, bo łatwo się nakręcam i w przypadku choroby racjonalne myślenie znika w lamusie :-D ;) Pozdrawiam
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #96  Wysłany: 2017-06-22, 06:18  


arawis,
Cieszę się z Twoich dobrych wyników :)
Z tego co mnie lekarz mówił, to po takim czasie te 6 miesięcy to chyba standard, ale jeśli wolisz być spokojniejsza to usg można przecież zrobić. Ja miałam badania w kwietniu i następne czekają mnie dopiero w październiku pewnie, bo wizytę kontrolną mam na koniec sierpnia ale bez badań... A też się zastanawiam czy lekarz mi te badania zrobi, bo wczoraj, po wtorkowej uciesze z dobrych wyników w sprawie czerniaka, trafiłam do szpitala z silną kolką nerkową. Teraz nie wiem czy lekarz zrobi mi rtg we wrześniu czy październiku, bo wczoraj miałam rtg miednicy i dziś będę miała urografię... więc trochę mnie ponaświetlają.
Tak czy inaczej, dla Twojej spokojności może warto przemyśleć sprawę wcześniejszego usg chociaż ;) nic nie szkodzi, a jak masz chodzić poddenerwowana do listopada to trochę bez sensu... może jestem przewrażliwiona, ale ja bym zrobiła.
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #97  Wysłany: 2017-06-22, 06:45  


U mnie wykryty w listopadzie wyciety clark 3 breslow 1 usuniety blizna poszerzona wezeł wartowniczy wyciety co 3 mc kontrole wszystko ok aż do przedwczoraj zmiana 2,5 mm w bliżnie podejrzenie wznowy 6 operacja :(
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #98  Wysłany: 2017-06-22, 17:01  


Dziewczyny, dziękuję Wam za odpowiedzi. Też się skłaniam jednak ku temu, żeby zrobić USG po wakacjach, a póki co chwilę odetchnąć. Jednak we wskazaniach mam napisane kontrolne badania co 3-6 miesięcy po zakończeniu leczenia, a moje leczenie nie zakończyło się wraz z wycięciem czerniaka tylko limfadenektomii, która miała miejsce w połowie listopada. glasia, ja też się łatwo nakręcam, ale muszę chociaż chwilę odpocząć od tego stresu związanego z badaniami, bo całkiem zeświruję ;) . lady_carrot, ja w zeszłym roku miałam robione RTG 3 razy w ciągu 1,5 miesiąca. Myślę, że u Ciebie również nie będzie przeciwskazań, żeby jeszcze we wrześniu trochę promieni przyjąć (RTG jest jednak mniej szkodliwe niż TK). miska, trzymam kciuki za dobre wyniki, kurczę może to jakiś krwiak czy coś innego w tej bliźnie?
Poczekajmy spokojnie na wynik. Pozrawiam Was mocno :flower:
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #99  Wysłany: 2017-06-23, 06:15  


arawis będą to wycinac mysle ze krwiaka czy cos sa w stanie rozpoznac niestety to napewno nie jest to. Nie odpuszczaj tych kontroli i badan co 3 mc widzisz nigdy nic nie wiadomo a tu czas zawsze gra role
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #100  Wysłany: 2017-06-23, 09:41  


miska, poczytaj mój wątek, może chociaż chwilowo Cię uspokoi ta zmiana... ja również miałam podejrzana zmianę w pachwinie, 4 miesiące po wycięciu wartowników i dwie biopsje igłowe potwierdziły, że lekarka, która podejrzewała meta do węzłów nie miała racji.... był to tylko krwiak pooperacyjny. Życzę Ci żeby Twoje przypuszczenia się nie sprawdziły, zawsze staraj się widzieć światełko w tunelu, bo ono jest... trzeba to sprawdzić, ale może się okazać, że to nic groźnego - trzymam kciuki za dobre wyniki! :tull:
 
miska 


Dołączyła: 09 Lis 2016
Posty: 32

 #101  Wysłany: 2017-06-25, 09:26  


Mam nadzieje ze nic z tego nie bedzie. Operacja juz zaplanowana lekarz na skierowaniu do szpitala na wyciecie napisal podejrzenie wznowy :( myslisz ze jak by wiedzieli ze to cos innego to odrazu by cieli?
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #102  Wysłany: 2017-08-06, 19:16  


Dobry wieczór, czy ktoś z forumowiczów, których bliski zmagał się z przerzutami do mózgu, mógłby podzielić się informacją jak to wyglądało? Czy wiązało się to tylko z bólem głowy, zachiwaniem równowagi czy może były jeszcze jakieś inne objawy? Od paru dni czuję dziwny ucisk na lewy oczodół (nie wiem jak to inaczej określić), nie ból tylko taki właśnie dziwny ucisk..Czy na rezonans głowy trzeba mieć skierowanie od lekarza? Ostatni rezonans miałam prawie rok temu a kolejnego skierowania nie dostałam. Chciałabym sprawdzić tą moją głowę dla świętego spokoju.
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #103  Wysłany: 2017-08-06, 19:26  


Moja mama miała silne bóle głowy, zawroty głowy i wymioty, zaburzenia wzroku (np. widzenie jak za mgłą), zaburzenia mowy (np. mylenie słów, niewyraźne mówienie końcówek wyrazów) - początkowo objawy nie wynikały z samych zmian, tylko z dużych obrzęków wokół tych zmian
 
STARYWYGA 


Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 130

 #104  Wysłany: 2017-08-06, 19:45  


piersze bym zbadał zatoki
pod kątem zapalenia zatok
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #105  Wysłany: 2017-08-06, 20:12  


DulceAmargo, bardzo dziękuję za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło. STARYWYGA, mam 2 cm torbiel zastoinową pod właśnie lewem oczodołem, myślisz że to może być przyczyną mojej dolegliwości?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group