DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
basik78 - komentarze
Autor Wiadomość
Agakon 

Pomogła: 15 razy

#91  Wysłany: 2019-04-24, 11:13  

Super. Bardzo się cieszę.
😁❤️😁

Adalek 

Pomogła: 7 razy

#92  Wysłany: 2019-04-24, 11:24  

No i cudnie, tak trzymajcie :-D

basik78 

Pomogła: 19 razy

#93  Wysłany: 2019-04-25, 15:00  

Dzięki wielkie dziewczyny za ciepłe słowa.
U nas zaczął się sezon na poparzenia słoneczne i pierwsze już za nami pomimo ochrony kremowej i czapkowej. :-(
Nie obyło się bez okładów z śmietany-ale już jest ok.

Stagnacja cieszy - bardzo cieszy - ale świadomość tykającej bomby nie daje się cieszyć aż tak bardzo-ale się oczywiście cieszę :)

Wszystkiego dobrego dla Was - nie poddawajcie się ani na sekundę.
:in_love:

marzena66 
MODERATOR

Pomogła: 1719 razy

#94  Wysłany: 2019-04-27, 05:10  

basik78 napisał/a:
Stagnacja cieszy - bardzo cieszy - ale świadomość tykającej bomby

Żyjcie tu i teraz, nie myśl o bombie bo to nie pomaga psychice. Stagnacja to dobre informacje.

pozdrawiam

basik78 

#95  Wysłany: 2019-04-27, 14:56  

Tak jest Marzenko :tull:

[ Dodano: 2019-04-27, 15:00 ]
Napiszę jeszcze jedno- dziś przy śniadaniu męża zaczęła boleć głowa i takie mocne pulsowanie - gdy przyłożyłam dłoń na głowę męża to czułam jak w głowie mu pulsuje.... :?ale?:
Chwilę pulsowało i przestawało.
Potem wszystko minęło .
W wynikach jest stagnacja więc z kąd te pulsowanie?

marzena66 
MODERATOR

#96  Wysłany: 2019-04-27, 22:51  

basik78,

Basieńko, to żywy organizm czasami różne rzeczy się dzieją. Jak Ciebie boli głowa to przyłóż sobie rękę i zobaczysz, że i Tobie pulsuje, może skok ciśnienia chwilowy, może jakieś drgania szykujące się do ataku padaczki ale nie doszło do ataku. Basiu jest stagnacja, nic się nowego nie pojawiło, nic się nie pogorszyło, ciesz się to chwilą dla Twojego i męża dobra. Nie możesz sama się straszyć każdą jakąś inną, chwilową sytuacją, mąż oprócz choroby podstawowej też ma prawo do gorszego dnia, do jakiś innych dolegliwości nie związanych z jego chorobą główną. Nic się nie stało, przeszło i to najwazniejsze.

Buziaki.

Reszka.78 

Pomogła: 117 razy

#97  Wysłany: 2019-04-27, 23:03  

Nie wiem jak u Was, ale u mnie pogoda dzisiaj brzydka. Niby nie padało, ale pochmurno, cały czas jakby zanosiło się na deszcz, czuć było, że ciśnienie skacze, do tego wiatr i chłodno. Po tych ostatnich pięknych i ciepłych dniach, obniżenie temperatury. W takich dniach ludzie się mogą gorzej czuć. Jednych będzie zmulać, innych boleć głowa. To samo mogło się dziać z mężem. Wiadomo, że człowiek się w takich chwilach denerwuje - wiem po sobie - ale naprawdę nie warto się nakręcać, bo człowiek w paranoję jakąś może wpaść - to też wiem po sobie.
Tak jak mówi Marzenka, ból głowy może objawiać się pulsowaniem w tym miejscu. Ba! Każdy ból w dowolnym miejscu może objawiać się pulsowaniem wyczuwanym zarówno w tym miejscu, jak i przy dotykaniu go.

Buziaki i przytulam Was oboje :)

basik78 

#98  Wysłany: 2019-04-28, 18:11  

Tak jak piszecie dziewczyny :)
Pogoda też robi swoje.
Za nami ciężka noc...męża bolała głowa i cieżko się mu oddychało...tak jakby całą noc miał stan przedaatakowy...
Teraz jakby z prądu odłączony.
Słaby i śpi.
Nie nakręcam się ale ostatnie dni od środka mam silne wyczerpanie i zapomniałam...że mój kochany może mieć też INNE gorsze dni nie związane z chorobą...
Pomimo brzydkiej pogody życzę Wam miłego wieczoru.
Buziaki
:cmok:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-05-04, 20:58 ]
Myślę o Was i tulę Was oboje.

Reszka.78 

#99  Wysłany: 2019-04-28, 22:51  

Basiku, nic dziwnego, jesteś wyczerpana fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Podobnie Twój małżonek. Oboje powinniście odpocząć w jakimś przyjemnym miejscu, chociaż wiem z własnego doświadczenia, że psychikę nie tak łatwo przełączyć na tryb relaksu i odpoczynku, zwłaszcza gdy głowa nabita myślami i troskami dnia codziennego. Ale myślę, że jakaś zmiana otoczenia dobrze by Wam zrobiła. Szkoda, że pogoda na majówkę nie dopisuje, chociaż z drugiej strony, piękne okoliczności przyrody miło podziwiać nawet w deszczu np. z werandy.

Przytulam i całuję :cmok:

basik78 

#100  Wysłany: 2019-05-07, 19:30  

No i niestety nie da się nigdzie ruszyć z domu- bo nawet gdy chmury i szaro i ponuro to buzia u męża poparzona. :uuu:
Nie wiem czy leki działają coraz to silniej i boję się co będzie latem....
Stany przedatakowe są na bieżąco z różnym nasileniem-zawsze zaczyna się od gorszego oddechu.
Pomimo choroby mąż na miejscu nie usiedzi-gdy ma problem z stawami i wstawaniem lub siadaniem to mu pomagam-ale On w ogóle nie narzeka-jest taki dzielny i wspaniały :heart:
Wiem że to głupie pytanie-ale czy On z tego wyjdzie czy nie?
Czy jest ktoś kto brał dłużej niż 2 lata zelboraf i cotelic z padaczką i przerzutami?(stagnacją)
Staram się być dzielna ale ostatnio od środka się rozsypałam-i nie umie się poskładać a muszę.
Muszę być uśmiechnięta i twarda bo mój kochany mąż dla mnie walczy...no i dla dzieci.
Przepraszam za marudzenie ale dziś czuję się słaba , także wszystkim życzę siły wiary i dobrych dni-jak najmniej słabości
-pozdrawiam z frontu-idę walczyć dalej :)

Reszka.78 

#101  Wysłany: 2019-05-07, 20:19  

Basiku absolutnie nie marudzisz. Jesteś tylko człowiekiem Kochana i jak każdy człowiek masz prawo do lepszych i gorszych dni. A nie oszukujmy się, ostatni czas był dla Ciebie wyczerpujący, sama to przyznajesz "muszę być uśmiechnięta i twarda". Więc tłamsisz te wszystkie emocje w sobie, dla męża i dzieci. A takie tłamszenie wszystkiego w sobie nie jest zdrowe, ani dla ciała, ani dla psychiki. Wiem coś o tym. Więc masz prawo się rozsypać. Po prostu. A na poskładanie się potrzeba czasu, ale się uda :)

Z tego co wiem, są leki które właśnie podnoszą wrażliwość na promienie słoneczne, więc całkiem możliwe, że to od leków jest.

Przytulam Was i całuję. Wszystko będzie dobrze, wierzę w to :)

marzena66 
MODERATOR

#102  Wysłany: 2019-05-09, 18:49  

basik78 napisał/a:
Wiem że to głupie pytanie-ale czy On z tego wyjdzie czy nie?

Basiu nie wiemy, Ty nie wiesz, lekarz też Ci nie da konkretnej odpowiedzi. Nie wiemy jak organizm to wszystko będzie "trawił", jak lecznie będzie działało, czy może w pewnym momencie przestanie działać, nie ma tu odpowiedzi. Lekarze robią wszystko, żeby męża wyleczyć albo przynajmniej trzymać w ryzach chorobę jak najdłużej a jak będzie to chyba wie tylko Najwyższy.
basik78 napisał/a:
Przepraszam za marudzenie ale dziś czuję się słaba

Nie marudzisz, masz prawo do słabszych dni, każdy Basiu jak ma chorego w domu to te słabe dni przychodzi, przychodzą też różne myśli do głowy i czesto te najbardziej paskudne, to normalne i tak jesteś dzielna kobitka.
basik78 napisał/a:
także wszystkim życzę siły wiary i dobrych dni-jak najmniej słabości

Tak jak Ty nam życzysz tak my tego samego życzymy Tobie.

Trzymajcie się dzielnie Ty i Twój skarb.

Odpowiedz do tematu