1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Złożony rak drobnokomórkowy - combined small carcinoma
Autor Wiadomość
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 769
Pomogła: 96 razy

 #61  Wysłany: 2014-07-14, 14:15  


Ja na twoim miejscu była bym miła i stanowcza i poprosiła bym o skierowanie na usg, ja tak zwlekałam , i mama miała coraz wiecej powiększony węzeł, aż w koncu dostała skierowanie.
To my troszczymy sie o naszych bliskich i my wiemy chyba lepiej o samopoczuciu chorego.
Tak było w moim przypadku. Teraz wiem, że to co mnie martwi to muszę powiedzieć i zasugerować może jakieś badanie, choc wiem, że lekarze tego nie cierpią. No ale cóż, życie ma sie jedno. Pozdrawiam.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #62  Wysłany: 2014-07-14, 14:27  


Elka ma już skierowanie na USG, rozumiem, że teraz będą czekać na termin :)
 
Elka2013 


Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 52

 #63  Wysłany: 2014-08-13, 10:17  Jesteśmy juz po USG:)


Witam wszystkich serdecznie. Jesteśmy tacy SZCZĘŚLIWI:))) Usg zrobione 11 sierpnia nic nie wykazało, wszystko jest ok, wątroba zdrowa, trzustka też. To wspaniałe. Z dnia na dzień moja wiara sie umacnia. Nadal jednak tata ma mdłości- nie zawsze, ale jednak zdarzają się. Skoro wątroba, nadnercza, trzustka są zdrowe to co może być przyczyną takich dolegliwości??Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 769
Pomogła: 96 razy

 #64  Wysłany: 2014-08-13, 11:54  


Wspaniała wiadomośc. Pozdrawiam.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Elka2013 


Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 52

 #65  Wysłany: 2014-09-19, 17:44  


Witam wszystkich serdecznie. U nas wszystko dobrze. Wracamy do normalnego życia. Tata pracuje, robi remonty, odzyskał poczucie humoru i wiarę, że będzie dobrze. Od czasu do czasu pojawia się chrypka- tata twierdzi że jest tak jak się zdenerwuje, ale mnie to troche niepokoi. Nie ma już lewego płuca, co zatem może być przyczyną tej chrypki??pozdrawiam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #66  Wysłany: 2014-09-19, 18:37  


Przez internet tego nie stwierdzimy, czy zglaszaliscie to lekarzowi?
_________________
 
Elka2013 


Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 52

 #67  Wysłany: 2014-09-19, 20:04  


Nie, tata nic nie mówił...boi sie kolejnych badań...miał juz takie objawy przed operacją. Wysłalismy go do laryngologa, który powiedział że są żylaki przełyku. Ale co to ma wspólnego z chrypką?
 
Elka2013 


Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 52

 #68  Wysłany: 2015-05-30, 10:17  


Witam wszystkich forumowiczów. Po długiej przerwie wracam do was, chociaż duchem i myślami cały czas z wami byłam.
Mój teść miał wczoraj TK, oto wyniki:

TK KLP:
Stan po usunięciu PL, w lewej jamie opłucnowej płyn. Prawa jama opłucnowa wolna.
W rzucie lewej wnęki przy kikucie oskrzela głównego lewego miękkotkankowa struktura 20x13 mm se4im62, obraz stabilny.
Pod rozwidleniem tchawicy powiększony węzeł 19x13 mm se4im79, nieznacznie mniejszy.
W segmencie 6PP słabo wysycona zmiana 13x10 mm se3m63 - nowa, do obserwacji.
PP bez zagęszczeń miąższowych. Tchawica i oskrzele główne prawe. Nadnercza bez zmian ogniskowych. Objęte badaniem struktury kostne klatki piersiowej bez cech patologicznej przebudowy w przebiegu choroby zasadniczej.
Wn. W odniesieniu do badania poprzedniego bez cech progresji wielkości węzłów chłonnych śródpiersia. Nowa zmiana w PP.

Czy nowa zmiana jest zmianą nowotworową? Czego możemy się spodziewać w czasie wizyty u lekarza? Wizyta jest na 16 czerwca.. Czy będą pobierać próbki tej zmiany czy czekać na to czy się nie powiększy? proszę o odpowiedź, bo jak zwykle umiram ze strachu...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #69  Wysłany: 2015-05-30, 18:00  


Elka2013 napisał/a:
Czy nowa zmiana jest zmianą nowotworową?

Gdyby było to wiadomo po opisie badania, to opisujący zawarłby to we wnioskach. Niestety nie da się tego stwierdzić, stąd obserwacja.

Próbek z niej raczej pobierać nie będą, bardziej obserwacja w TK czy zmiana się nie powiększa.
Ewentualnie można by rozważyć PET.
_________________
 
Elka2013 


Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 52

 #70  Wysłany: 2015-06-06, 18:32  


Witam. Tata odwiedził torakochirurga. Dał skierowanie na PET- termin badania 18 czerwca. torakochirurg mówi że w razie czego to kolejna operacja...a tata ma chrypkę, która nie przechodzi, ma również od czasu do czasu zawroty głowy ( raz nawet wydawało mi się że nie zemdlał tylko dostał ataku padaczkowego). Do onkologa na razie nie chce iść- a nawet jak pójdzie z wynikiem PET to nie powie o tych zawrotach. Co robić w takiej sytuacji- powinien mieć MR mózgu, w końcu miał komponent drobnokomórkowy...mam pytanie o to co może oznaczać taka nieprzemijająca chrypka, czy może mieć związek z rakiem płuc ( Tata nie ma lewego płuca)??
 
Karina Święch 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 334
Skąd: Kraków
Pomogła: 83 razy

 #71  Wysłany: 2015-06-06, 18:56  


Badanie pet na pewno jest tu wskazane, jeśli chodzi o MR mózgu to jeśli w pecie wyjdzie coś niepokojacego to na pewno zlecą to badanie (pet nie daje takiego szczegółowego obrazu mózgu) ale teść powinien powiedzieć o tych zawrotach głowy (a czy boli go głowa) bo to może być ważne.Mój tata właśnie z powodu bólu głowy zgłosił się do lekarza ,a żadnych typowych objawów choroby nie miał.
_________________
Zbyt szybko się to potoczyło 08.12.14 -18.02.15
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #72  Wysłany: 2015-06-06, 22:44  


Elka2013 napisał/a:
Co robić w takiej sytuacji- powinien mieć MR mózgu,

Dobrze by było sprawdzić, co dzieje się w mózgu.
Elka2013 napisał/a:
mam pytanie o to co może oznaczać taka nieprzemijająca chrypka, czy może mieć związek z rakiem płuc

Może mieć różne podłoże, najlepiej to zgłosić lekarzowi.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #73  Wysłany: 2015-06-06, 23:39  


Witaj,

Pojawienie się objawów neurologicznych, dodatkowo w połączeniu z wywiadem chorobowym i nowym badaniem TK klatki piersiowej z obecną nową zmianą bardzo silnie sugeruje obecność meta w mózgowiu. W takiej sytuacji PILNE TK głowy wydaje się być postępowaniem z wyboru.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Elka2013 


Dołączyła: 05 Sie 2013
Posty: 52

 #74  Wysłany: 2015-07-08, 12:07  


Witam. W końcu mam wynik badania PET. Oto jak wygląda:

Głowa i szyja:
Obraz metaboliczny glukozy prawidłowy.
W prawym płacie tarczycy zwapnienie 20x12 mm.

Klatka piersiowa:
Aktywny metabolicznie pakiet węzłowy na wysokości łuku Ao/ początku Ao zstępującej, o wymiarach 28x12 mm, SUVmax 9,9- najpewniej przerzutowy/wznowa. Wyraźna progresja morfologiczna w porównaniu z poprzednim badaniem ( węzły nie wykazywały wzmożenia ekspresji SSR)
Umiarkowanie pobudzona metabolicznie zmiana miekkotkankowa w okolicy kikuta oskrzela lewego o wymiarach 26x13 mm, SUVmax 4,6, morfologicznie zbliżona- do różnicowania pomiędzy ogniskiem zapalnym a wznowa ( wydaje się mniej prawdopodobna). Podobne umiarkowanie pobudzone ognisko ponizej, przyaortalne, srednicy 8 mm, SUVmax 3,7- prawdopodobnie wezeł chłonny, moze byc odczynowy ale do zróznicowania z przerzutowym ( także wydaje się mniej prawdopodobny). Obydwie zmiany wydają się mieć wspólną etiologię.
W segmencie 6 prawego płuca przykręgosłupowo niewielki obszar dyskretnie pobudzonych zagęszczeń- najpewniej zmiana zapalna.
Poza tym obraz metabolizmu glukozy prawidłowy.
Stan po usunięciu lewego płuca, w loży dwukomorowa przestrzeń płynowa.
Jama brzuszna i miednica:
Obraz metabolizmu glukozy prawidłowy, także w nadnerczach.
Wysoko ustawiona kopuła przepony po lewej stronie. Drobne hipodensyjne ogniska w wątrobie jak poprzednio.
Inne:
Zwapnienia w ścianach naczyń tętniczych. Kościec bez ogniskowych zaburzeń metabolizmu glukozy.
Wnioski:
Obraz PET przemawia za obecnością aktywnego metabolicznie procesu rozrostowego w pakiecie węzłów przyaortalnych.Poza tym ogniska zwiększonej aktywności w okolicy kikuta oskrzela oraz poniżej- przyaortalnie- w pierwszej kolejności zapalne/ odczynowe ale do zróżnicowania zajęcie przez proces zasadniczy. Bez cech innych ognisk patologicznego wzmożenia metabolizmu glukozy poza drobną zmiana zapalną w prawym płucu. W porównaniu z poprzednim porównywalnym badaniem progresja zmiany węzłowej.


Mam pytanie o to czy jest to pojedynczy przerzut? I jak powinno wyglądać dalsze leczenie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #75  Wysłany: 2015-07-09, 09:51  


Elka2013, przerzut w węźle (jednym) jest określony na PET jednoznacznie. Do konsultacji są zmiany w kikucie oskrzela i drugim węźle (może biopsja?). Co więcej, z uwagi na komponentę dorobnokomórkową i objawy neurologiczne, jaki pisał vioom, wskazane jest CT głowy przed podjęciem kolejnych decyzji na temat leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group