1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyniki tomografii - czy mogłabym poprosić o pomoc?
Autor Wiadomość
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #226  Wysłany: 2012-04-26, 20:03  


Tato ma problemy z chwytnością w jednej ręce. Ma drętwienia i mrowienia. Czasami bóle głowy, większe zachwiania równowagi ... i kiedy mama spytała o to lekarkę to ona odesłała nas do neurologa.
Kurcze. Nie wiedziałam, że ten lek jest aż tak ważny. Na pewno mama też nie. Jutro będzie kombinowała u internisty. Chciałam dzisiaj zadzwonić do tej poradni paliatywnej i umówić nas, ale stwierdziła, że skoro nie przychodzą z dnia na dzień to szkoda czekać. I w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłam. A u nas większość leków na wykończeniu.
 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #227  Wysłany: 2012-04-26, 23:16  


Zgłoś się do hospicjum, pomogą, wypiszą potrzebne recepty, albo dadzą (bezpłatnie) potrzebne leki na kilka dni.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #228  Wysłany: 2012-04-26, 23:24  


Gorzkajakmokka,
Tata nie ma leków "nieważnych" i żaden z nich nie ma prawa się skończyć. Działajcie.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #229  Wysłany: 2012-04-28, 11:14  


Możecie mi powiedzieć czym są spowodowane takie drgania nogi, ręki, stóp w trakcie snu? Czasami zerkam na tatę jak śpi ( teraz większość dnia przesypia) i teraz np. śpi a całe udo mu lata- co prawda delikatnie, ale jestem ciekawa dlaczego tak się dzieje.
Wczoraj tato pierwszy raz powiedział, że wszystko go boli. Boję się bo wygląda też nieciekawie :(
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #230  Wysłany: 2012-04-28, 11:17  


A cały czas lata, czy takie pojedyncze drgania raz na jakiś czas? (pojedyncze są normą)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #231  Wysłany: 2012-04-28, 11:33  


Raz na jakiś czas. To ręka, to udo, palce u ręki itp. Nie trawją szczególnie długo. Przepraszam jak to pytanie z serii " głupszego się nie da ;) " ale wcześniej tego nie widziałam i pomyślałam, że spytam.
_________________
Tatuś, tęsknię strasznie :( [*] 22.05.2012 23:55
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #232  Wysłany: 2012-04-28, 16:06  


Nie ma głupich pytań ;)
Daj Tacie magnez (np. Magnezin 500 1 tabl. dziennie) i zobaczymy, czy się nie poprawi.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #233  Wysłany: 2012-05-01, 20:09  


Tato znowu zaczął mieć problemy z nazwywaniem przedmiotów. Często mówi tak, że nikt go nie rozumie. Np chce ciastko a mówi coś o pralce. Zupełnie nie umie ubrać w słowa tego o czym aktualnie myśli. Wychodzą mu jakieś dziwaczne historie. Poza tym ostatnio na chrzcinach synka podczas rozmów przy stole zrywał się ( kładł się obok na kanapie jak się zmęczył) i robił pretensje, krzyczał na mamę - tworzył sobie coś czego nie ma i miał pretensje i to :(
Poza tym nadal puchną mu kostki i stopy.

Przekopiowałam z kciukowego, głównie dlatego, że chciałabym spytać czy takie zachowania mogą wskazywać na potrzebę zwiększenia ilości np. dexamethasonu?
Jutro podobno ma być lekarz. To jeszcze nie jest pewne. Chociaż nie wiem czy on może regulować tę dawkę? ( Chociaż... ostatnio lekarka do której mama szła powiedziała aby zmniejszyć dawkę do 3-3-0 bez oglądania).

Kupiłam Magnez i podajemy.
Poza tym tato co chwile mówi, że go coś boli. Więc chyba czas poprosić lekarza o receptę na leki przeciwbólowe :( Mama podaje teraz jakieś słabe, ale nie wiem czy one coś pomagają. Ciężko się dogadać.
 
evita2 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 199
Pomogła: 60 razy

 #234  Wysłany: 2012-05-01, 23:25  


Dawki dexamethasonu nie można zmniejszać gwałtownie, najczęściej o jedną tabletkę dziennie zmniejsza się dawkowanie.
Madzia70, proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę :)
Mojej Mamie lekarz zalecił co trzeci dzień o jedną tabletkę mniej aż do zupełnego odstawienia ale niestety nastąpiło gwałtowne pogorszenie po odstawieniu leku i wróciliśmy do poprzedniego schematu.
O receptę na leki przeciwbólowe obowiązkowo poproście, Tatę nie ma prawa nic boleć.
Serdecznie pozdrawiam.
_________________
Ewa
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #235  Wysłany: 2012-05-01, 23:46  


poleciła nam jedną mniej podawać i tyle. Jednak nie oglądała taty a znowu jest jakby gorzej. W ogóle już chyba niczego nie umie nazwać poprawnie... i taki dziwny jest :(
_________________
Tatuś, tęsknię strasznie :( [*] 22.05.2012 23:55
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #236  Wysłany: 2012-05-03, 06:59  


:/pociesza:/
_________________
romek
 
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #237  Wysłany: 2012-05-03, 19:43  


:/pociesza:/
_________________
Za wcześnie odeszłaś a z Toba marzenia i sny Dla Ciebie pamięc i kwiaty, a dla nas ból i lzy.
Mamusia 26.03.2012 1:30
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #238  Wysłany: 2012-05-03, 22:44  


I powiedźcie skąd brać siły i cierpliwość? Tato dzisiaj załatwił się w salonie. Nikt już nie pilnował ponieważ wydawało się, że w tej kwestii nie musimy się już martwić a tu proszę.
Oczywiście wkurzyłam sie bo nie dość, że tato to zrobił to później stwierdził, że wie co zrobił, że miał ochotę zrobić i coś innego tak jakby chciał nam zrobić na złość. Wiem, ze to choroba,wiem, że powinnam być wyrozumiała, ale powiedziałam mu w przypływie nerwów swoje i teraz mam wyrzuty :(
Przecież jak będzie robił coś takiego to będziemy musieli to gdzieś zgłosić bo tak się nie da na dłuższą metę :( Dzisiaj w nocy też tato siedział na ubikacji w nocy z włączoną wodą w kranie... bo mu to podobno pomaga.

Obraził się i chce iść do swojej pracowni. Mam wyrzuty bo gdyby odszedł to z taką jakąś nienawiścią do nas. Dzisiaj stwierdził, że nie chce abym ja i mama się nim opiekowała. Nawet do szpitala pójdzie aby opiekował się nim ktoś inny. Poza tym mówi jakieś nieprzyjemne rzeczy, warczy, denerwuje sie, walczy z nami... Przykre to wszystko.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #239  Wysłany: 2012-05-03, 23:03  


gorzkajakmokka, przykre to co piszesz.
Nie wiem co Ci poradzić, a może papmpersy ?
Tylko nie wiem na ile tata jest świadomy i jak by to przyjął.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #240  Wysłany: 2012-05-03, 23:21  


Znając życie pampersa ściągnie i zrobi swoje...
Mam koszmarne wyrzuty sumienia :( i jeszcze ta świadomość , że tato może odejść mając taki stosunek do mnie...
_________________
Tatuś, tęsknię strasznie :( [*] 22.05.2012 23:55
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group