1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła
Autor Wiadomość
Judita 



Dołączyła: 19 Gru 2014
Posty: 150
Skąd: Jaworzno
Pomogła: 21 razy

 #91  Wysłany: 2016-10-25, 11:40  


Leśny, gratulacje i życzę dalszej wytrwałości :) Mam nadzieję, że już się Twój stan nie pogorszy i będzie tylko lepiej. Ta maść faktycznie bardzo pomocna, potrafi zmniejszyć obrzęk i pieczenie.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#261426
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #92  Wysłany: 2016-10-29, 15:07  


To o czym wcześniej pisałem, ze wszystko mi przeszło i zaczynam jeść normalne rzeczy było oczywiście prawdą, niestety dzien po tym zaczęło sie i trwa a są to olbrzymie kłopoty z przełykaniem straszny ból jamy ustnej, szyja wygląda w miare troszeczkę podpalona ale mi nie dokucza co nie powiedziane ze tak się nie stanie jeszcze 5 dni naświetleń, lekarz oglądał mnie wczoraj i aż sie złapał za głowę jaki odczyn jedna wielka rana, ale pocieszył ze taki leczy sie około dwa tygodnie, także proszę trzymajcie kciuki to ostatnia prosta i tak wytrzymałem 28 dni naświetleń 👍😀👍😀👍

Jestem taki zmęczony ze nawet nie chce mi sie sprawdzać co napisałem za błędy przepraszam pozdrawiam !!!!!!!
 
TomekM 


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 23
Pomógł: 1 raz

 #93  Wysłany: 2016-10-29, 20:22  


Wytrzymasz!
Moja Mama rok temu przechodziła to samo. Dała radę mając 72 lata. I teraz jest dobrze. Tak więc musisz wytrzymać!
Pomodlę się za Ciebie, bo choć tyle mogę zrobić.
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #94  Wysłany: 2016-10-29, 21:25  


Witaj Leśny, też podczytuję Twój wątek i trzymam kciuki! Dopóki jesteś pod kontrolą lekarzy pytaj jak najwięcej, zgłaszaj jak najwięcej dolegliwości, bo myśmy po 2 tygodniach od skończenia leczenia chcieli wracać do szpitala, taki był ból i niemoc. Siostra jako lek przeciwbólowy brała tramal, ale wiem, że podbierała sobie jeszcze ketonal. Staraj się o jak najlepszy lek przeciwbólowy dla siebie. Po powrocie do domu straciła na parę dni głos, piła tylko wodę, najlepiej źródlaną, bez tych dodatków (niegazowana ale źródlana), potem już mogła pić nutradrinki i takie bardzo słabe zupki. Na tą podpieczoną szyję była recepta na robiony lek, a w szpitalu pielęgniarki czymś smarowały i skóra faktycznie schodziła płatami. Najszybciej z objawów ustąpiła właśnie zewnętrzna część szyi. Zaczerwienienie minęło chyba po kilkunastu dniach, przy użyciu tylko tej 1 maści z apteki (mam na myśli ranę, bo ślady są do dzisiaj). Najgorzej zaś było z jedzeniem i piciem. Właśnie w tym okresie schudła 20 kilo i nieraz zastanawiamy się, czy pacjenci którym zakłada się tzw. pega (rurkę do brzucha) nie mają lepiej. Organizm ciągle jest wzmacniany przez jedzenie podawane przez rurkę, a nie osłabiany, bo dosłownie nic nie można przełknąć.
Takie są skutki leczenia, ale to wszystko minie i na pewno dasz radę.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #95  Wysłany: 2016-10-30, 10:18  


Dasz radę brachu! Ostatni tydzień i będzie z górki. Jakie dostajesz leki przeciwbólowe?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #96  Wysłany: 2016-10-31, 08:10  


Leśny,
Poproś lekarza o buprenorfinę w plastrach przeciwbólowo. Bardzo dobrze pomaga w takich sytuacjach i łatwo ją odstawić.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Pauliśka93 


Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 134
Pomogła: 5 razy

 #97  Wysłany: 2016-10-31, 21:27  


Trzymamy kciuki Leśny!
Jeszcze troszkę. Dasz radę!
Ja dziś byłam po wynik rezonansu. Wszystko w porządku:)
_________________
https://p-a-m-p-a.blogspot.com/
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #98  Wysłany: 2016-11-01, 13:04  


No cóż dzisiaj świeto ale ja naświetlany już byłem o godzinie 6,30 i pozostało już tylko 3 odliczam te dni i rano mówię sobie że niedawno rano było 6 czy 9 i jakoś to zleciało wczoraj dostałem na noc morfinkę więc za składność wypowiedzi nie odpowiadam prócz tego jakieś czerwone podłużne i ketonal, zdaje się ze trafili z tymi lekami, oprócz tego chyba złapałem małą infekcję w tych przeciągach

JESZCZE TRZY !!!!!!!
DZIĘKUJĘ ZA OLBRZYMIE WSPARCIE Z WASZEJ STRONY !
GAZDO ŻEBYŚ SIĘ NIE ZDZIWIŁ ZE SIĘ SPOTKAMY NA RYDZYKACH JESZCZE W TYM ROKU !

[ Dodano: 2016-11-01, 13:11 ]
Paula gratuluję Ci Suuuuuupppeeerr wiadomości :-D :-D :-D
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #99  Wysłany: 2016-11-03, 21:16  


Dobra, to trochę zamrożę, bo jak na razie to wszystko w marynacie :-). Jutro ostatni odcinek z centymetra wrzucisz do michy :-)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #100  Wysłany: 2016-11-04, 15:18  


I w końcu przyszedł ten dzień ostatnie naświetlanie zaliczyłem o godzinie 7.45 dzisiejszego poranka, oświadczam że, czuję się super teraz jeszcze zostaje na kilka dni w szpitalu na własną prośbę bo nadal z jedzeniem słabo a tak mam kroplówkę i każde lekarstewko pod ręką, dziękuję za wszystkie słowa otuchy jakie dostawałem podczas tego leczenia, pozdrawiam Wszystkich

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-11-07, 08:50 ]
:okok" pozdrawiam serdecznie :tull:

 
TomekM 


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 23
Pomógł: 1 raz

 #101  Wysłany: 2016-11-04, 22:20  


Teraz się więc zbieraj w sobie mocno, by odzyskać siły i moc.
 
Pauliśka93 


Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 134
Pomogła: 5 razy

 #102  Wysłany: 2016-11-07, 17:53  


Dobrze, ze to już koniec leczenia. Bardzo ciężkiego leczenia. Teraz odpoczywaj i nabieraj mocy :)
_________________
https://p-a-m-p-a.blogspot.com/
 
Leśny 


Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 115
Pomógł: 4 razy

 #103  Wysłany: 2016-11-16, 08:41  


Paula teraz pytanie do Ciebie chciałbym zapytć czy ten tek Fungizine który polecałaś do jamy ustnej po płukaniu polykaliście po płukaniu czy nie, zdobyłem już cztery butelki dwie już zużyłem i właśnie te polykałem a teraz dostałem informację że nie koniecznie to trzeba polykać.

Ogólnie mój stan nie jest najgorszy jetem 12 dzień po naświetlaniu, niestety z jedzeniem słabo praktycznie zero ponieważ jestem jeszcze w szpitalu jadę na kropłowkach, z nosa do gardła spływa mi zielono żółta flegma ktora powoduje okropne zrywy do wymiotów trwające nawet kilka minut, wtedy odechciewa się wszystkiego, gardło boli w nocy nie ma spania dłużej jak 1,5 godz mam zaleconą morfinę w 4 porcjach na dobę w dawkach po 0,75 nie wiem czy to dużo czy mało?
Szyja moja wygląda bardzo dobrze praktycznie jakby nie była naświetlana.

[ Dodano: 2016-11-16, 08:46 ]
napiszcie kiedy wracaliście do jedzenia po naswietlaniu ??
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #104  Wysłany: 2016-11-16, 09:04  


Leśny wg niemieckiego opisu jak to zażywać pisze (opis leku z bazy danej leków - Fungizone 100mg/ml):

Geben Sie das Arzneimittel in die Mundhöhle ein. Verwenden Sie dazu den Applikator. Lassen Sie das Arzneimittel im Mund auf der Schleimhaut wirken und schlucken es dann herunter...
czyli aplikatorem zaaplikować do buzi, pozwolić zadziałać na śluzówkę i połknąć.

Stosowanie: 1ml, 4 razy dziennie, po jedzeniu.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #105  Wysłany: 2016-11-16, 19:25  


Leśny napisał/a:
mam zaleconą morfinę w 4 porcjach na dobę w dawkach po 0,75 nie wiem czy to dużo czy mało?

Ja też nie wiem, bo nie podałeś jednostek ;) 0,75 czego? Podejrzewam, że po 7,5 mg i wtedy jest to dawka średnia. Natomiast morfina podana pozajelitowo działa 4 godz., z czego wniosek, że dostajesz dawki zbyt rzadko. Jeśli masz dolegliwości bólowe - upomnij się o zwiększenie. Jeśli nie masz - wystarczy.

Jeśli chodzi o leki przeciwgrzybicze - połykanie ich nie jest błędem, bo tak jak śluzówka jamy ustnej wyglądają też dalsze odcinki przewodu pokarmowego, więc potraktowanie ich specyfikiem jest jak najbardziej słuszne ;)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group