1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak krtani
Autor Wiadomość
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #106  Wysłany: 2013-11-28, 12:57  


Witam, byliśmy dziś w Gliwicach i termin mamy na 15 stycznia :-( .
Co w tej sytuacji robić czy jechać do Katowic 18 Grudnia a może dzwonić do Bytomia?
Jeśli chodzi o uzębienie to mama posiada protezę górną a duł pewnie trzeba by było wyrwać :-(
 
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #107  Wysłany: 2013-11-28, 13:08  


W okresie napromieniania lepiej nie używać protez, gdyż działają one drażniąco.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #108  Wysłany: 2013-11-28, 13:12  


Rozumiem w czasie naświetlania wyjąć a po naświetlaniu można założyć?

[ Dodano: 2013-11-28, 13:13 ]
Bo tak przez miesiąc bez protezy to pewnie będzie ciężko mamie :-)
 
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #109  Wysłany: 2013-11-28, 13:18  


Będzie to uzależnione od samopoczucia mamy, zapewne już czytałaś o skutkach ubocznych radioterapii(ból, grzybica...). Proteza może drażnić i sprawiać dodatkowy ból, więc lepiej nie ryzykować.
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #110  Wysłany: 2013-11-28, 13:27  


Ok zobaczymy jak to będzie po pierwszych naświetlaniach.
A co sądzicie o tym terminie? Może próbować gdzieś jeszcze załatwiać?
 
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #111  Wysłany: 2013-11-28, 13:36  


Jak juz wybierzesz osrodek to zadzwon do pozostalych i odwolaj wizyty, aby nie blokowac miejsca.
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
saturn 


Dołączyła: 14 Lis 2013
Posty: 35
Skąd: Polska
Pomogła: 2 razy

 #112  Wysłany: 2013-11-29, 08:58  


Z zębami , jak wyżej. Powinno się wyleczyć. Moja mama nie wyleczyła przed radio i później to zrobiła. Odnośnie protezy - pamiętam, że początkowo moja mama zdejmowała, później po naświetlaniach zakładała... Później już w ogóle jej nie zakładała. Skutki uboczne radio były dotkliwe, proteza w tym momencie była zupełnie zbyteczna. Zresztą z czasem przechodzi się na dietę płynna, więc gryzienie pokarmów odpada. Kwestia estetyki tylko, ale estetykę również odkłada się na bok. Wszystko samo się rozwiąże już w trakcie.
Odnośnie terminu, nie wiem co Ci radzić. Może wizyta w gabinecie prywatnym u jakiegoś onkologa radioterapeuty i jego poprosić o radę. Dodatkowo zapytać o całą resztę nurtujących Was spraw. W gabinetach prywatnych są większe luzy i więcej czasu na pytania.
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #113  Wysłany: 2013-11-29, 13:48  


Czyli według was 15 styczeń jest długim terminem oczekiwanie na pierwsze naświetlania?
Jak wiadomo od razu 15 stycznia nie będzie naświetlana tylko po 2-3 tygodniach.
Może jechać jeszcze do tych Katowic 18 Grudnia? Tylko nie wiem jak z skierowaniem bo go nie mamy :-(
 
 
Kaska89 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 90
Pomogła: 3 razy

 #114  Wysłany: 2013-11-29, 14:47  


U nas w częstochowskim Centrum Onkologii są krótkie terminy - o ile obie maszyny są sprawne. Zawsze możesz zadzwonić i się spytać orientacyjnie. Z tego co pamiętam kiedyś rozmawiałam tam z kobitką która z Sosnowca przyjechała, wzięła wszystkie wyniki, umówiła się na wizytę do onkologa i on ją zapisał na naświetlania - bo też miała jakiś problem z terminem.
 
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #115  Wysłany: 2013-11-29, 15:57  


Cytat:
Tylko nie wiem jak z skierowaniem bo go nie mamy :-(

Skoro zależy Ci na wcześniejszej konsultacji to poproś lekarza wystawiającego skierowanie na naświetlania o wystawienie nowego, bez wskazywania ośrodka.
Powodzenia.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #116  Wysłany: 2014-01-16, 15:19  


Witam ponownie :-D , otóż mama była wczoraj (15.01.2014r) w CO w Gliwicach. Zrobiono je rezonans magnetyczny szyi, zrobiono maskę, pobrano krew, dokładnie zbadano no i jeszcze musi zrobić USG jamy brzusznej oraz miednicy.
Kolejna wizyta w OC to 20.01.2014r (dokładnie nie wiem po co jest ta wizyta ale chyba po odbiór wyników z rezonansu) oraz 3.02.2014r.
Mama przeszła 2013-11-08 zabieg usunięcia krtani a jeszcze nie miała radioterapii :-(
Czy to nie jest zbyt długi czas oczekiwania?
Jak na razie mama czuje się dobrze tylko szybko się męczy no i czuje jak by jej coś zalegało w gardle.

Pozdrawiam
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #117  Wysłany: 2014-01-16, 17:33  


Mamie wykonano 'maskę', czyli rozpoczęto procedurę przygotowawczą do radioterapii, tj. po wykonanej masce, wykonuje się szczegółowe planowanie radioterapii przez fizyka i technika, co trwa kilka dni (stąd to oczekiwanie).... a na kolejnej wizycie; czynności sprawdzające na symulatorze i dopiero rozpoczęcie radioterapii...
USG to badanie dodatkowe, sprawdzające...
Uczucie obcego ciała w przełyku (kluch), to naturalne w takim stanie. Gdy będą narastały i mocno przeszkadzały, mama powinna zgłosić lekarzowi prowadzącemu...
W czasie radioterapii, zwłaszcza trwającej długo, stosowanie protezy u mamy będzie raczej niemożliwe.... ale to sprawa indywidualna każdego pacjenta...
Powodzenia :)

[ Dodano: 2014-01-16, 17:35 ]
I pytajcie, pytajcie... na każdej wizycie :)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #118  Wysłany: 2014-01-16, 23:30  


Dziękuję ale czy to nie jest zbyt długi czas oczekiwania? Jak ju pisałem wcześniej mama przeszła 2013-11-08 zabieg usunięcia krtani, minęło już ponad 2 miesiące :|
 
 
saturn 


Dołączyła: 14 Lis 2013
Posty: 35
Skąd: Polska
Pomogła: 2 razy

 #119  Wysłany: 2014-01-17, 09:18  


Najprawdopodobniej naświetlania rozpoczną się 3 lutego, tak wnioskuję. Wydaje mi się, że te 12 tygodni od zabiegu nie są jeszcze tragedią. Nie pamiętam dokładnie jak było u nas (a mamy nie ma, bo wyjechała i nie mogę jej zapyta), ale wydaje mi się, że był to podobny okres. Może nieco krótszy.
Mam ciągle takie wrażenie, że Wy za mało dociekliwi jesteście. Pytajcie lekarzy o wszystko. Nie przejmuj się, tym, że wydaje Ci się, że lekarze Was nie słuchają. Nawet jeśli masz takie wrażenie, to dopytuj, na pewno odpowiedzą.
Mama będzie dojeżdżała, czy zostanie w szpitalu?
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #120  Wysłany: 2014-01-17, 12:54  


Jesteśmy z Zabrza więc do Gliwic nie mamy daleko :-), na 1 wizycie lekarz coś wspomniał że mama może załatwić sobie darmowy transport busem.
Aaaaaa dodam jeszcze że jak mama była 15 stycznia w CO to lekarz zapytał czy chce mieć radioterapie i chemioterapie czy tylko radioterapię a mama nie odpowiedziała nic...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group