1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak krtani
Autor Wiadomość
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #16  Wysłany: 2013-10-05, 17:17  


w Olsztynie w Szpitalu Uniwersyteckim termin TK wynosi 1 dzień, przynajmniej tak było w lipcu. Zadzwoń i sprawdź, czasami warto jechać gdzieś dalej jeśli można wykonać szybko badanie.
 
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #17  Wysłany: 2013-10-05, 17:52  


justyna_kier napisał/a:
czasami warto jechać gdzieś dalej jeśli można wykonać szybko badanie.


Tylko koszty podróży ze Ślaska do Olsztyna też mogą być spore...

Prosimy o pomoc Forumowiczów w znalezieniu ośrodka na Śląsku , z krótkim terminem wyk. TK !!!
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #18  Wysłany: 2013-10-05, 18:02  


sebaele,
Prawdopodobnie było tak, że pobierając wycinek lekarz nie trafił we właściwe miejsce. Tak się często zdarza, kiedy guz jest otoczony dużą strefą obrzęku zapalnego. Trafia się wtedy w guz, ale pobiera się tylko komórki zapalne, bo tylko takie są w miejscu trafienia. "Właściwy" guz jest głębiej, w środku. Dlatego lekarz zlecił tomografię, żeby określić dokładnie położenie guza i ewentualne zajęcie węzłów chłonnych.
Natomiast OTK znaczyło prawdopodobnie: Proszę o TK :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Kaska89 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 90
Pomogła: 3 razy

 #19  Wysłany: 2013-10-05, 19:08  


DorotaP napisał/a:
justyna_kier napisał/a:
czasami warto jechać gdzieś dalej jeśli można wykonać szybko badanie.


Tylko koszty podróży ze Ślaska do Olsztyna też mogą być spore...

Prosimy o pomoc Forumowiczów w znalezieniu ośrodka na Śląsku , z krótkim terminem wyk. TK !!!


Ja w sierpniu również miałam problem z TK więc sądzę że teraz pod koniec roku będzie jeszcze gorzej a obdzwoniłam wszystkie pracownie wokół Częstochowy łącznie z Sosnowcem, Lublińcem i wszędzie było ciężko .. a też miałam pilne :/ tak to jest tragedia co się dzieje, że człowiek na badanie od którego zależy jego życie ma czekać kilka miesięcy :( a potem na leczenie
 
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #20  Wysłany: 2013-10-05, 19:18  


pewnie, że koszt dojazdu może być spory, ale biorąc pod uwagę termin wykonania badania to nie ma aż tak sporego znaczenia, wyjdzie i tak taniej niż wykonanie badania prywatnie, bowiem cena biletu pkp w jedną stronę to 69 zł
 
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #21  Wysłany: 2013-10-05, 19:48  


Dziękuję wam za informację lecz nie za bardzo jest to dla mnie zrozumiałe :-( . Czekamy do Poniedziałku, w Poniedziałek mama ma wizytę u lekarza (jakiegoś profesora) zobaczymy co to będzie. Jeśli chodzi o TK to na chwile obecną nie możemy tego zrobić bo na skierowaniu nie pisze czy to ma być z kontrastem czy bez a jeśli nic takiego nie pisze to nie można zrobić TK.
Myślę że prywatnie pójdziemy to zrobić w przyszłym tygodniu.
 
 
Kaska89 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 90
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2013-10-05, 19:59  


U nas na skierowaniu też nie pisało czy z kontrastem czy bez ale zrobiliśmy z kontrastem.
 
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #23  Wysłany: 2013-10-05, 20:49  


No jak ja się pytałem to mi powiedzieli że nie zrobię TK jak nie pisze na skierowaniu czy z kontrastem czy bez :-( dziwne...
 
 
Kaska89 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 90
Pomogła: 3 razy

 #24  Wysłany: 2013-10-05, 20:54  


Widocznie co pracownia to inny regulamin, to idź do lekarza który wypisał skierowanie i niech dopisze skoro robią takie problemy
 
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #25  Wysłany: 2013-10-05, 21:24  


Właśnie dostałem wiadomość e-mail z pracowni Voxel która mieści się w Bytomiu, napisali coś takiego:

Jeżeli na skierowaniu lekarz napisał PILNE i obok przybił swoją pieczątkę to wtedy okres oczekiwania na badanie w tutejszej pracowni TK wynosi do 3 tygodni od momentu pokazania skierowania. Po badaniu czas oczekiwania na wynik od 7-10 dni roboczych.
Skierowanie prosimy zeskanować a przesłać my w ciągu 2 dni roboczych prześlemy maila zwrotnego z terminem.


Więc już sam nie wiem co robić :-(
 
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #26  Wysłany: 2013-10-05, 22:00  


Cytat:
Właśnie dostałem wiadomość e-mail (...) Więc już sam nie wiem co robić

Skanować i wysyłać. Jeżeli uda się uzyskać doposek "pilne", zadzwonić i przesłać skan ponownie.
Cytat:
do 3 tygodni od momentu pokazania skierowania

To bardzo dobry termin.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #27  Wysłany: 2013-10-05, 22:10  


Jak już pisałem wcześniej na skierowaniu napisane jest CITO czyli że pilne badanie TK ale nie jest napisane czy z kontrastem czy bez a jak dzwoniłem do pracowni to Pani się zapytała czy jest napisane z kontrastem czy bez a ja powiedziałem że nic takiego nie pisze to mi odpowiedziała że nie zrobie takiego badania, lekarz musi dopisać.

Dodam jeszcze że mama od czasu do czasu pluje wydzieliną z krwią :-(
 
 
Kaska89 


Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 90
Pomogła: 3 razy

 #28  Wysłany: 2013-10-06, 00:35  


Pojedź koniecznie w poniedziałek do lekarza i niech dopisze że z kontrastem .. my na wynik czekaliśmy 3 dni tylko .. nie potrzebnie to wszystko odwleka się w czasie . ale to właśnie nasza służba zdrowia .. co do krwi to nie kojarzę żeby tata przed operacją pluł nią :/ raczej po operacji z rurki leciała ale przed to nie, miał tylko bardzo mocne duszności
 
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #29  Wysłany: 2013-10-06, 07:47  


Witam, mama zaczęła ciągle pluć krwią :-( .
Mamy zamiar dziś jechać do szpitala tylko gdzie??

[ Dodano: 2013-10-06, 08:16 ]
Dzwoniłem do Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu ale tam nikt nie odbiera :-(

[ Dodano: 2013-10-06, 20:26 ]
Byliśmy w szpitalu specjalistycznym w Zabrzu lekarz podał jakiś lek w zastrzyku i powiedział jak by się coś działo to przyjechać ponownie.
Pani doktor powiedziała mi na osobności że jest stan poważny, jest widoczny guz ale nie jest on okrągły tylko płaski :-( , zobaczymy co jutro będzie na rozmowie z profesorem.
 
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #30  Wysłany: 2013-10-07, 22:06  


Witam ponownie, mama była w szpitalu na rozmowie z profesorem. Po krótkiej rozmowie okazało się że zostaje, zrobiono jest tracheotomię, pobrano dużo wycinku do badań, zrobiono prześwietlenie płuc, niestety ale TK nie zrobili :-( .
Rozmawiałem na osobności z Panią doktor która mi powiedziała że przez 24 godziny nie może nic mówić, jutro zostanie wstawiona rurka którą zatka i będzie mogła normalnie rozmawiać. Z tego co się jeszcze dowiedziałem to guz znajduję się po lewej stronie, lewa strona krtani wogule nie pracuje :-( , niestety nie wiadomo skąd wzięła się flegma z krwią a dziś rano wypluwała jej sporo takie skrzepy :-( .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group