1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika, ciąża...
Autor Wiadomość
nikka 


Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 109
Pomogła: 12 razy

 #31  Wysłany: 2016-01-18, 19:00  


Jeszcze chwila i zaczniesz czuć ruchy dziecka i już będziesz wiedzieć o co walczysz ;) Powodzenia.
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #32  Wysłany: 2016-01-18, 19:19  


Chyba już wiem, choć pewnie ten Cel będzie rosnąć wraz z Maleństwem :)
Dziekuje Nikka :*

[ Dodano: 2016-01-19, 18:46 ]
Wróciłam z Poznania. Przepiszę wynik hist pad wg nich (te same próbki):
Wynik badania: Cystadenoma serosum papillare ovarii - Casus limitans
Capsula tumoris intacta.
Do oceny przesłano 8 szkiełek. W większości z nich widoczne fragmenty torebki guza, wolne od utkań gruczołowych z rozległymi wylewami krwi.

Dwóch lekarzy się pod tym podpisało z dopiskiem "nie ma podstaw do chemioterapii".

Nic z tego nie rozumiem. Jak może co chwilę inny histpad wychodzić a tych samych próbek...
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #33  Wysłany: 2016-01-19, 21:19  


Moniq,
Bardzo się cieszę z tak pozytywnie zweryfikowanej diagnozy.
Rozumiem, że jak wczoraj dzwoniono do Ciebie z Poznania z info, że chemia nie będzie konieczna to już było wiadomo, że wynik się diametralnie zmienił, tak? Tylko po co Cię ciągali po odbiór dzień później :?ale??:
Nie podważam ostatniego wyniku, ale tak sobie myślę, że w nietypowym przypadku ( z nagłym zwrotem akcji) chyba wolałabym mieć wynik histpat jednak z centrum onkologii.
 
pathol 


Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 37
Pomógł: 34 razy

 #34  Wysłany: 2016-01-19, 23:34  


Jeśli mogę coś doradzić, to proponuję Pani następujące postępowanie:

1. Proszę mieć przed sobą oba wyniki histopatologiczne.
2. Proszę zadzwonić do pracowni która wykonywała pierwsze badanie (telefon w nagłówku)
i poprosić o rozmowę z kierownikiem zakładu lub osobą która go zastępuje - proszę zapisać nazwisko osoby z którą Pani rozmawiała, proszę nie załatwiać niczego z pracownikami sekretariatu).
3. Proszę tej osobie wyjaśnić, że ma Pani rozbieżne wyniki.
4. Proszę uprzejmie ale stanowczo poprosić o pobranie całego guza jajnika do badania do bloczków parafinowych - z aktualizacją wyniku lub bez.
4. Jeśli się nie zgodzą, proszę powiedzieć kto mam zadzwonić żeby się zgodzili
(proszę w razie potrzeby poprosić o to swojego onkologa).
5. Sprawa jest bardzo pilna, poniewac czas przechowania materiału po badaniu hp nie jest ustalony w żadnych przepisach, a musi Paniu zdążyć zanim materiał będzie zutylizowany.
6. Pobrano 8 wycinków z 13 cm guza - jest to OK gdy jest rak, ale gdy go nie ma, to jest to za mało, ponieważ utkanie złośliwe może być widoczne tylko ogniskowo, a ocena makroskopowa w doborze miejsca pobrania wycinków ma wysoką, ale nie 100% wiarygodność.
7. Musi Pani monitorować całą sprawę, proszę się umówic, że zadzwoni Pani w konkretny dzień zapytać, czy zostało to zrobione.
8. Gdy cały materiał z guza będzie przeprowadzony - proszę na podstawie nowego pisma od swojego onkologa zabrać całość do zakładu, w którym materiał być oglądany po raz drugi i po raz kolejny zweryfikować diagnozę.
9. Potem proszę zabrać to jeszcze raz do zakładu patologii CO.
Tyle mogę zaproponować.
pozdrawiam
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #35  Wysłany: 2016-01-20, 12:50  


Dziekuję, ale nie wiem, czy po operacji cały guz był przesłany do tego zakładu.
Rozumiem, że Panu chodzi o to, że nie zbadali całości z tego, co wycięto?

[ Dodano: 2016-01-20, 12:51 ]
missy,
Myślisz, że dr ginekologii i onkologii plus dwóch innych jakichś lekarzy z konsylium to za mało i lepiej jeszcze się konsultować w CO?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #36  Wysłany: 2016-01-20, 14:14  


Moniq,
Ani ginekolog ani onkolog nie badali materiału pooperacyjnego. To jest zadanie patologa. I sugerujemy Ci sprawdzenie i dopilnowanie całej sprawy. pathol wyjaśnił Ci to super dokładnie.
Nie zamierzam wywoływać u Ciebie paniki - ale ostateczne potwierdzenie czy usunięto gruczolakotorbielaka czy raka jest bardziej niż zasadne.
Na początku swojego wątku posługiwałaś się bardzo zdecydowanymi, mocnymi stwierdzeniami ( że absolutnie nie zgodzisz się na chemię, że chirurg zapowiedział usunięcie macicy razem z dzieckiem w przypadku zmiany złośliwej) - takie zdecydowanie przydałoby się teraz, w doprowadzeniu sprawy do końca. Przed Tobą reszta ciąży i narodziny malucha. Skoro sama zdziwiłaś się, że tak różne wyniki wyszły z jednego guza to po prostu warto zweryfikować to w zakładzie patomorfologicznym przy CO.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #37  Wysłany: 2016-01-20, 16:45  


Moniq,

Jak najbardziej zrobiłabym jeszcze jedno badanie. Ja wiem, że lepiej uwierzyć w ten dobry wynik ale jednak ziarno niepewności zostało zasiane. Przecież to chodzi o Twoje zdrowie i życie i jeszcze nosisz w sobie mały skarb, więc chyba nie tylko warto ale wręcz jest to konieczność potwierdzenia któregoś z wyników. Posłuchaj rad ludzi, którzy Ci dobrze radzą i się na tym znają.

pozdrawiam
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #38  Wysłany: 2016-01-20, 17:45  


Moniq -ginekolog Cię zoperował, onkolog może Cię leczyć , ale diagnozę (od której zależy to leczenie) stawia w tym przypadku tylko patomorfolog.


Nikt nie zwrócił uwagi ze przy drugim wyniku napisano : Casus limitans , co najpewniej oznacza ze rozpoznano guz o charakterze borderline.

Żeby potwierdzić ze to na pewno nie rak wymagane jest zbadanie całości.
Nie filozofuj tylko zrób dokładnie tak jak Pathol Ci napisał :zadzwoń jak najszybciej tam i powiedz ze masz rozpoznany guz graniczny i potrzebne jest pobranie całości materiału do badania.

Tu sobie poczytaj o co chodzi w linku.

p.s Mam nadzieje ze masz guza granicznego a nie raka i będzie ok ;-) tylko działaj.


http://www.forumonkologic...onkowe/117.html
_________________
patolog
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #39  Wysłany: 2016-01-20, 17:46  


Macie rację, tylko nie chcę wyjść na idiotkę bo:
1. powiedzieli mi teraz w Poznaniu, że będę mieć CC i wtedy zostaną pobrane niezbędne próbki z otrzewnej - mimo to badać guza raz jeszcze?
2. Nie wiem czy do tego pierwszego patomorfologa sie dobijać, bo one przesłał próbki do tego drugiego na Polnej. Czy raczej zostawił coś u siebie? Przepraszam, nie wiem jak to działa.

Bardzo dziękuję za każdą Waszą odpowiedź, dzięki Wam wiem co konkretnie robić od początku.
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #40  Wysłany: 2016-01-20, 18:01  


Nie będziemy Ci tłumaczyć teraz jaka jest organizacja pracowni patomorfologii i jak to działa.
Bloczki parafinowe ,czyli "próbki" - pojechały do Zakładu nr 2 , chodzi o pojemnik z materiałem który jest w Zakładzie nr 1.


Nie kombinuj tylko zadzwoń do Zakładu nr 1 ze masz w jajniku guz borderline z konsultacji i trzeba pobrać całość . Zapewniam Cię ze będą wiedzieli o co chodzi i nie wyjdziesz na idiotkę.


p.s Tak, trzeba zbadac guza jajnika jeszcze raz , mimo pobierania wycinków z otrzewnej.
_________________
patolog
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #41  Wysłany: 2016-01-20, 18:03  


Dziękuję. Od rana będę dzwonić.
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #42  Wysłany: 2016-01-20, 18:06  


Chcemy Ci pomóc. :)
_________________
patolog
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #43  Wysłany: 2016-01-20, 18:07  


I mam powiedzieć, że chce te próbki całości wysłać gdzieś czy co z nimi?
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #44  Wysłany: 2016-01-20, 18:09  


poczytaj instrukcję Pathol , punkt 4.
_________________
patolog
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #45  Wysłany: 2016-01-20, 18:10  


Nie rozumiem właśnie tego. I o jakie pismo od onkologa chodzi?

[ Dodano: 2016-01-20, 18:11 ]
Ja mam to odebrać od nich i zawieźć do kolejnego zakładu? Wcześniej wysyłali
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group