1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Autor Wiadomość
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #106  Wysłany: 2016-05-17, 20:45  


ccc11 napisał/a:
J,brzusznej tez
Mam dziwne subiektyne odczucie wody w żołądku ale z tego co pamiętam nieraz już tak miałem przed chorobą może taki mój"urok"
i tego trzeba się trzymać. Jeszcze raz kajam się za Twój niepotrzebny niepokój :-(
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #107  Wysłany: 2016-05-22, 00:28  


Cześć.
Piszę tutaj ponieważ nie wiem co mam robić czy się zgłosić do szpitala czy po prostu czekać do wizyty P.Rutkowskiego mianowicie chodzi mi o dolegliwości bólowe które trwają od środy wieczora, ból kości ramiennej, kręgosłupa i brzucha po lewej stronie, do tego dochodzi dziwna falująca gorączka rano nie mam gorączki w południe temperatura już sięga 38 st, wieczorem znowu gorączka spada ,w nocy wybudzam się cały mokry z dreszczami, nudnościami, dziwne napadowe bóle głowy które trwają pare minut i po prostu puszczają,biore leki przeciwbólowe ketonal,i tabletki na gorączke,ale nic nie pomaga nie wiem czy po prostu jest to jakaś grypa czy jest to związane z przerzutami..
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #108  Wysłany: 2016-05-22, 08:07  


Witaj.

Nie wiem co mogą oznaczać te objawy ale myślę że z racji faktu podejrzenia przerzutów do jamy brzusznej i tego że się niepokoisz nie ma na co czekać tylko zgłosić się po pomoc. Może to rzeczywiście jakaś infekcja ale jeśli poczujesz się gorzej możesz nie być w stanie pojechać na wizytę do Warszawy a myślę że tego byś chyba nie chciał.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #109  Wysłany: 2016-05-22, 08:39  


ccc11 napisał/a:
czy po prostu jest to jakaś grypa czy jest to związane z przerzutami..


Patrząc na Twoje objawy są mocno niepokojące, zwłaszcza patrząc na Twoje ostatnie wyniki (liczne przerzuty). Jeśli byłaby to grypa to czułbyś jakieś dolegliwości, które wiążą się z przeziębieniem.

Uważam, że nie powinieneś absolutnie na nic czekać tylko jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza.

pozdrawiam
 
Jezabel 


Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 342
Pomogła: 1 raz

 #110  Wysłany: 2016-05-22, 11:36  


Kiedy masz wizytę u profesora?
Może w szpitalu pomogą Ci chociaż doraźnie....
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #111  Wysłany: 2016-05-22, 11:56  


Jutro tylko, ze ja nie wytrzymuje z bolu zwłaszcza chodzi o kosci
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #112  Wysłany: 2016-05-22, 16:35  


Tak jestem w szpitalu dostałem 100 mg tramadolu i jakaś kroplowke a jutro czekają mnie badania głowy, kręgosłupa, znowu j.brzusznej i płuc nie wiem po co skoro wszystko jest już jasne
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #113  Wysłany: 2016-05-22, 19:20  


Ważne, że Cię "odbólują" trochę...Wizyta u prof. rozumiem nieaktualna, ale pewnie będziesz mógł w innym terminie jechać. Dawaj znać co i jak. pozdrawiam i trzymaj się mocno :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #114  Wysłany: 2016-05-23, 00:24  


ccc11 napisał/a:
nie wiem po co skoro wszystko jest już jasne

Zgłosiłeś się do szpitala, zatem muszą Cię przebadać by nic im potem nie zarzucono...

Sytucja na tę chwilę wygląda następująco. Postępowanie objawowe może pomóc częściowo i niezadowalająco (niecałkowicie).
Najskuteczniejszym leczeniem p/bólowym będzie teraz leczenie przeciwnowotworowe, czyli:
1) napromienianie przerzutu do kości
2) podanie inhibitora BRAF (jeśli to czerniak z mutacją BRAF).

Pozostałe działania to jak gaszenie pożaru, który i tak wciąż wybucha (bo non stop jest podlewany naftą) - to tak obrazowo.

Nie wiem jaki szpital obecnie Cię przyjął i jakie ma możliwości.
Jeśli nie dysponuje możliwością leczenia onkologicznego to powinieneś być jak najszybciej wypisany i trafić do CO-I w Warszawie. Tylko tak otrzymasz właściwą pomoc.

Proszę o prywatną wiadomość, pomogę w skoordynowaniu ponownej, pilnej wizyty w CO-I.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #115  Wysłany: 2016-05-23, 19:25  


Witam.
Zostałem odesłany do Wrocławia "Dolnoślaskie centrum onkologii" wyniki nie są zadowalające do tego został znaleziony kolejny przerzut tym razem do kręgosłupa zmiana jest ponoć mała, ale jest.. Jutro z samego rana mam się wstawić na oddział tam zostanie prawdopodobnie podjęte leczenie naświetlanie,+chemia być może we Wrocławiu to wszystko pójdzie o wiele szybciej i w końcu zrobią to badania na mutacje genu BRaf w końcu to Wrocław..
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #116  Wysłany: 2016-05-23, 19:39  


Szkoda ,ze wizyta w Warszawie nie mogła dojść do skutku :-(
Trzymaj się i walcz.Pisz co u Ciebie.
Wszyscy zaciskamy kciuki !!
__________
D
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #117  Wysłany: 2016-05-23, 19:54  


ccc11,

Ja też zaciskam mocno kciuki za Ciebie.




[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2016-05-24, 10:27 ]
Część dalszych postów została wydzielona » tutaj «
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #118  Wysłany: 2016-05-24, 10:35  


ccc11 napisał/a:
Zostałem odesłany do Wrocławia "Dolnoślaskie centrum onkologii" wyniki nie są zadowalające do tego został znaleziony kolejny przerzut tym razem do kręgosłupa zmiana jest ponoć mała, ale jest.. Jutro z samego rana mam się wstawić na oddział tam zostanie prawdopodobnie podjęte leczenie naświetlanie

Doskonale. Szpital spisał się.
To co jest Ci w tej chwili potrzebne najbardziej to opanowanie bólu.
Czyli radioterapia (bóle kostne). DCO, jeśli jest bliżej Twego miejsca zamieszkania niż CO-I w Warszawie to jest to właściwy adres.

Pamiętaj proszę - przebadanie wycinka w kierunku mutacji BRAF jest teraz niezmiernie ważne. Przydałoby się wypożyczenie materiału z pierwszej operacji (guzka, którego Ci wycięto z uda) i oddanie do pracowni histpat np. w DCO. Nie ma bowiem potrzeby pobierania innego materiału, tamten wystarczy.
Porozmawiaj z lekarzem w DCO na ten temat.

O dalszym leczeniu systemowym będziemy myśleć później. Teraz liczą się przede wszystkim:
1) opanowanie bólu (bo bez tego nic sensownego ani nie zrobisz ani nie zorganizujesz)
2) badanie wycinka pod kątem mutacji BRAF.

Potem przejdziemy do kolejnych etapów działania.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #119  Wysłany: 2016-05-24, 14:32  


Najlepiej by było gdyby ccc11 miał oznaczonego wartownika i dopiero na nim zrobiony test na mutację V600E w genie Braf. Okazuje się że w nawet 80% przypadków ta sama mutacja jest obecna również w normalnych melanocytach. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12447372. Jeśli komórki czerniaka pierwotnego u ccc11 nie mają mutacji a melanocyty tak to jest ryzyko fałszywie pozytywnego rezultatu. Z drugiej strony liczy się czas więc chyba nie ma na co czekać.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #120  Wysłany: 2016-05-24, 14:40  


TP53 napisał/a:
Jeśli komórki czerniaka pierwotnego u ccc11 nie mają mutacji a melanocyty tak

Czerniak wywodzi się z melanocytów. To te same melanocyty, tylko uległy one mutacji i inaczej się zachowują.
Leczymy komórki czerniaka, a nie melanocyty zdrowe.

TP53 napisał/a:
jest ryzyko fałszywie pozytywnego rezultatu.

Chyba negatywnego?

Cytat:
Najlepiej by było gdyby ccc11 miał oznaczonego wartownika i dopiero na nim zrobiony test na mutację V600E w genie Braf.

Na oznaczenie wartownika jest zdecydowanie za późno (proszę przestudiować wątek i daty).
Poza tym nie oznacza się węzła wartowniczego w przypadku zidentyfikowania przerzutów odległych, bo mija się to z celem.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group