1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nie wiem co robic
Autor Wiadomość
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #46  Wysłany: 2018-01-03, 20:12  


bzyku_1986@o2.pl,
Jeżeli pacjent jest przytomny i chociażby w najmniejszym stopniu kontaktuje się słownie to może „zgłosić” pragnienie. A jeżeli mówimy o chorym nieprzytomnym to wiadomo, że odżywianie i dopajanie jest wtedy kompletnie inaczej dostarczane.
 
bzyku_1986@o2.pl 


Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 2

 #47  Wysłany: 2018-01-03, 20:48  


Pisząc "pacjent zgłosi" to chyba nie ma możliwości, żeby był nieprzytomny .... nie chcę oceniać ogółu ośrodków paliacyjno - hospicyjnych i ich personelu ....ale po swoich doświadczeniach widzę ... jak w dzień, a tym, bardziej w nocy obsługa ( jeśli nie ma rodziny ) zagląda do sal i jeszcze dopatruje się oczekiwań umierających pacjentów .... a to jest ich praca ... dobrze, zle płatna, wymagająca czy tez nie ... to juz inny temat ....
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #48  Wysłany: 2018-01-03, 21:17  


bzyku_1986@o2.pl,
Zapewne różne są hospicja, zapewne różni ludzie w nich pracują ale powiem jakie ja mam doświadczenia. W tych hospicjach, w których ja miałam styczność pracowało a właściwe wykonywało swoją pracę za darmo albo marne grosze ogromne ilości wolontariuszy, którzy byli w hospicjach non stop i zapewniam, że nikt nie został bez jedzenia, bez picia, czy innych czynności opiekuńczych lub nawet rozrywkowych (czytanie, rozmowa, czy potrzymanie za rękę.....).Nie można wszystkiego uogólniać i proszę nie "łapać za słówka". Żeby nie było tak kolorowo bzyku_1986@o2.pl, to miałam również styczność z panem pracującym w hospicjum, który tak strasznie trzaskał drzwiami, darł się, bo nie mówił, co chwilę z ogromną siłą otwierał drzwi i przerywał odchodzenie osobie, która w tym momencie żegnała się z tym światem i zwrócenie panu uwagi nie przyniosło żadnego skutku, oczywiście do czasu.....

Uważam, że nie jest to miejsce na takie przepychanki słowne, to watek izabelaxl i Jej "kącik" do wypisania się i uzyskania merytorycznych odpowiedzi a nie przepychanki słowne nie na temat.

Proponuję skończyć ten temat, bo nic nie wnosi pożytecznego.

pozdrawiam
 
izabelaxl 


Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #49  Wysłany: 2018-01-12, 19:18  


Kilka dni mnie nie było . Padam na twarz , praca , pozniej od razu hospicjum , wpadam do domu jem i spac . Nie wiem co mysleć . We wtorek zaczęła się dusić , wpadły pielęgniarki zaczęły odsysać płyn z płuc , podlączyły tlen . Zasnęła. Pojechałam i czekałam na telefon, byłam pewna że umrze . Na drugi dzień wchodzę do sali , leży oczy otwarte ( kilka dni nie otwierała,nie mówiła tylko kiwała głową) , mówiła że jej przykro ,że wszyscy są bardzo dobrzy ,dobrze się czuła i nagle zaczęła płakać . Kilka godzin płakała , usnęla z wyczerpania. Wczoraj też płakała i znowu przestała mówić . Dzisiaj juz leżała bez ruchu , jak zaczęłam mówić do niej to sie za wszelką cene chciała odwrócić tyłem do mnie . Nic nie mówiła , nawet nie kiwa głową . Mam wrażenie ,że mózg sie wyłącza . Przez noc zmieniła sie jej twarz jakaś inna jest . Czoło całe w zmarszczkach , policzki zapadnięte, szpiczasta broda .....

Jestem bardzo zadowolona z opieki w hospicjum . Pielęgniarki są rewelacyjne , co chwile przychodzą poprawiają ,przykrywają kocami, rozmawiają z nami . Codziennie jest myta , wcierają balsam , oklepują plecy . Karmia jak nas nie ma , zdarza się że wchodzę a one podaja owoce przecierane czy nutri ( ja przynoszę stoją na stoliku a one podaja jak tylko Mama ma ochotę na to ).Bałam się że opieka będzie kulała ale jestem bardzo zadowolona .

Zawsze nowotwór kojarzył mi się z bólem ...a Mama nie cierpi . Nic jej nie boli , nawet tabletki nie chce . Podają jej tylko elektrolity i glukozę . Nie myślałam ,że rak bez bólu jest możliwy . Czy może dopiero się zacznie???
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #50  Wysłany: 2018-01-12, 22:42  


izabelaxl napisał/a:
Nie myślałam ,że rak bez bólu jest możliwy . Czy może dopiero się zacznie???

Jest możliwy, choć to rzadsze przypadki, że nie boli, parę osób na forum też o tym pisało, że Ich bliscy nie odczuwali bólu. Też nie wiemy czy będzie tak cały czas bo ból może sie pojawić ale nie musisz się tym martwić w hospicjum świetnie sobie z tym poradzą i mama na pewno nie będzie cierpiała.

pozdrawiam
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #51  Wysłany: 2018-01-13, 07:47  


Zdarzają się pacjenci bez bólu. Zwykle jest tak, że w ostatnich godzinach życia dołącza się silny ból - wtedy podłącza się morfinę podskórnie.
Myślę ciepło :flower:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
izabelaxl 


Dołączyła: 17 Gru 2017
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #52  Wysłany: 2018-01-26, 22:03  


Umarła rano . Wczoraj bardzo ciężko oddychała , miała tlen . Dwa tyg nie jadła bo była nieprzytomna , dostawała kroplówki . Jeden dzień była świadoma ale nie mogła mówić , słyszała co mówiliśmy kiwała głową . I to był chyba najgorszy dzień w ciągu tego miesiaca Bardzo płakała ,aż wyła z żalu . Słychać ją było na całym piętrze . Pytaliśmy czy coś ją boli to kiwała ,że nie . Uspokajaliśmy ale sami w środku wyliśmy razem z nią.

Pogrzeb w poniedziałek .Dałam jej ulubiona sukienke , czarna w czerwone kwiaty .Ubierała ją tylko na szczególne okazje ...nawet na zdjeciach z mojego ślubu ją ma. Kazałam założyć peruke bo ciągle czekała i wierzyła ,że jej włosy odrosną. Jakoś trzeba przeżyć pogrzeb , nie wiem jak .


Dziękuję wszystkim, którzy tu byli ze mną. To bardzo ważne ,żeby nie być samemu .
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #53  Wysłany: 2018-01-26, 22:07  


izabelaxl,

Przyjmij najszersze wyrazy współczucia, bardzo mi przykro ::rose::

Dużo sił Ci życzę bo jeszcze nie jeden smutny dzień przed Tobą.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #54  Wysłany: 2018-01-26, 22:11  


Serdecznie Ci współczuję..
 
andres 


Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 27
Pomógł: 4 razy

 #55  Wysłany: 2018-01-27, 12:03  


Przyjmij wyrazy wspolczucia.
Jesli moge 2 slowa o pogrzebie.
Ja nigdy nie bralem pigulek uspokajajacych. Mama miala takie w domu. I jak zachorowala i trafila do szpitala, lezaly caly czas na Jej polce. Nie bralem przez okres choroby.
W dniu pogrzebu, wzialem 2 lub 3. Malo pamietam z pogrzebu. I chyba tego zaluje.

Trzymaj sie mocno.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #56  Wysłany: 2018-01-27, 22:29  


izabelaxl bardzo mi przykro, przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #57  Wysłany: 2018-01-28, 08:17  


Przyjmij najszersze wyrazy współczucia ::rose::
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group