Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
trebor

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 27295

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-05-17, 12:12   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
:) a to już do Miśka, pewnie Ci odpisze
norma WBC to, jeśli dobrze pamiętam 4-10tys
spadki 2tys. to norma podczas chemii, 0,5tys to raczej wartości niebezpieczne, ale ja się nie znam
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
trebor

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 27295

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-05-16, 21:34   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
Teraz gdy chemia nie jest podawana, to wg mnie możesz go faszerować swoimi naturalnymi wynalazkami. Czosnek, marchewka, pietruszka ;-) jeszcze nikogo nie zabiły, może co najwyżej czosnek zapachem. :-D Pobyt w domu psychicznie go podbuduje, to również ważne, bo pewnie nie raz miał doła.

Zdrówka życzę!
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
trebor

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 27295

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-03-27, 22:25   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
Nie odpowiem CI, bo się nie znam. Chciałem zapytać za to, czy po tym przeziębieniu, mąż ma już wlewki? Jest już leczenie, czy nie?

[ Dodano: 2019-03-27, 22:28 ]
doczytałem, przepraszam, od 5 dni lecą kompociki - to dobrze, że się coś w temacie dzieje. Powodzenia!
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
trebor

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 27295

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-03-10, 21:45   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
Ekspert ze mnie żaden, ale to tylko lub aż dobór odpowiedniego antybiotyku, na który pójdzie ta bakteria. To cholerstwo się uodparnia, bo jemy te kurczaki za parę złotych z tych byle marketów, a one nafaszerowane hormonami, antybiotykami, bo nie dziwne, jak dostawca ma wyprodukować kurę za 5 zł?
Przepraszam, że mnie poniosło, ale bakterie są coraz bardziej uodpornione
Musicie to przeleczyć, nic innego, nikt chyba nie wymyśli.
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
trebor

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 27295

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-02-25, 00:07   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
no i szkiełka można pobrać sobie, aby skonsultować z innym patomorfologiem, czy aby na pewno jest to ten typ chłoniaka, a nie inny, bo pobranie było, jakie było, a co 4 oczy to nie dwoje, tu błędów być nie może.

Podtypów tego DLBCL jest pewnie i kilka, różne schematy leczenia … ale zanim cokolwiek bym zmieniał, upewniłbym się … zawsze możecie skonsultować to wszystko gdzieś indziej, u kogoś innego. Na południu wiedziałbym gdzie Was pokierować.
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
trebor

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 27295

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-02-24, 21:43   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
Ogólnie to powinno być tak, z resztą przedmówcy już to powiedzieli:
- wycina się węzeł w całości, a nie jakieś biopsje, nawet grubą igłą. Wiem, że ciężko się walczy z tą indolencją, na własnym przykładzie, gdzie pacjent im mówi, że się tak nie robi, po czym i tak robia igłą i przychodzi wynik nie diagnostyczny. Konsekwencje tego - czas, w przypadku chłoniaków złośliwych, a ten Twój typ chyba taki jest, współczynnik Ki jest pewnie na poziomie 70-100%, a 100% to max. więc czas ma znaczenie. Druga konsekwencja, jak wspomniał Marko, to jakość materiału pobranego, jego ilość. Choniaków jest już z 70 rodzajów. Bywały przypadki złego rozpoznania, złej podanej chemii, w konsekwencji wiadomo śmierci pacjenta.

- przed chemią, robi się PET-a, aby wiedzieć jak bardzo chłoniak zajął organizm, gdzie go zajął, tego TK nie pokaże dokładnie. PET-a nie mieliście.

Nie odbieraj tego źle, ale na początku są wg mnie popełnione błędy, które mogą ale nie muszą mieć wpływu. W przypadku każdego chłoniaka, ale i nie tylko są pewne schematy leczenia, które obowiązują lecznicę i należą się pacjentowi jak buda psu. W necie to znajdziesz lub poproś Justynę. To dużo ważniejsze, niż sok z buraka ;-) przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Mama moja mi mówiła, żebym pił barszcz, bo jest dobry na krew.
Może Justyna lub Misiek się odedzwą, wówczas merytorycznie Ci to przedstawią ew. napisz do nich.
  Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
trebor

Odpowiedzi: 165
Wyświetleń: 27295

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-02-24, 07:47   Temat: Chłoniak limfoblastyczny B komórkowy - prośba o pomoc.
Cześć
Sok z buraków ma być dobry na? Bo czerwony? :-D
Jedz normalnie, na co masz ochotę, w granicach zdrowego rozsądku. Nie obciążaj wątroby i tyle.
Powiem więcej, wynalazki są raczej nie wskazane przy łączeniu z chemią, bo mogą hamować jej działanie, ja nie znam składu soku z buraka, ani chemii r-chop, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że działania mogą się wykluczać lub łączyć.
Z czasem będzie coraz gorzej, chodzi mi o znoszenie przyjmowania chemi, ale to normalne, bo chemia to nie jakiś super lek, tylko szkodliwa trucizna podawana o odpowiednich dawkach. STarajcie się żyć normalnie, jeść normalnie i życzę niskich suv lub ich brak przy kontrolnym pecie. Wszystkiego dobrego!
  Temat: Chloniak Chodkina vs tatuaż
trebor

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4909

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-14, 16:47   Temat: Chloniak Chodkina vs tatuaż
Kurde, to ważne,
kontrolny - bo na jego podstawie stwierdza się czy chłoniak Hodkina "idzie na chemię" tj. czy przypadkiem z tym schematem leczenia nie idzie się w ślepą uliczkę, jest wtedy możliwość zmiany schematu.
  Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
trebor

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8428

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-10-02, 12:35   Temat: Trepanobiopsja - nacieki nowotworowe
Dobrze, że we wczesnej fazie rozpocząłeś leczenie. "Wujek dobra rada" - pilnuj morfologii, aby wlewów nie przesuwać. Po koktajlach anomalie od układu nerwowego to chyba nic szczególnie nienormalnego. Miałem przeczulicę, ona zniknęła, dziwne uczucie, najmniejszy dotyk, był jak wbicie igły, a do dzisiaj mam zdrętfiałe (nieczułe) końcówki palcy, przydaje się to do np.przenoszenia gorącej herbaty ;-) Z czasem będziesz czuł się coraz gorzej, bo to co w Ciebie wlewają kompot to, to nie jest. Włosy - sam zobaczysz, mnie o dziwo się b. przerzedziły, ale wytrzymały. Jedz co chcesz, żyj w miarę normalnie, ale pilnuj morfo.
Trzymam kciuki za otatni PET z wynikiem SUV max -0 (słownie zero).
  Temat: Chloniak Chodkina vs tatuaż
trebor

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4909

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-02-21, 18:51   Temat: Chloniak Chodkina vs tatuaż
Jest około 70 rodzajów chłoniaków, a rozpoznaje się je poprzez wycięcie i przebadanie węzła, więc ta ziarnica to na tą chwilę jakiś wymysł. Ten nadobojczykowy bez powodów się nie powieksza, ale jeśli tam nic nie było to b. dobrze. Wyciąć węzeł z brzucha, jeśli nic nie będzie tam to chyba jest luz i chyba czekać na wchłonięcie przez organizm tego pigmentu.
Ta ilość i umiejscowienie faktycznie może sugerować chłoniaka, ale jeśli go nie ma to znaczy, że go nie ma, albo został zły węzeł wycięty i trzeba wycinać i szukać dalej.
Dzieki za argument dla moich dzieci przeciwko tatuażom.
  Temat: Ile trzeba czekać a wyniki badań histpat.?
trebor

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11272

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-09-22, 14:43   Temat: Ile trzeba czekać a wyniki badań histpat.?
Raczej nikt nie da Ci skierowania na Peta.
Pet, może teraz coś staniał, ale kosztował 4,5 tys. zł.
Nie taka kolejność, Pet ocenia skalę zajęcia organizmu przez nowotwór, ale nie koniecznie, bo na Pecie zapalenie tak samo świeci jak nowotwór, mózg, czy pęcherz.
Czyli najpierw trzeba mieć zdiagnozowany nowotwór, a potem dzięki Pet sprawdza się, jak bardzo jest rozprzestrzeniony i z jakim nasileniem. Mama ma duże CRP, czyli na pecie może świecić wiele miejsc. Nowotwory diagnozuje się wycinając podejrzany fragment, idzie on dalej pod mikroskop i ocenia, czy dane komórki są z tego miejsca czy są to jakieś nowe twory, czyli nowotwory.
Zmniejszenie węzłów w chłoniakach jest możliwe, w tych w których chłoniak nie zajmuje całego węzła. Dzieje się tak po podaniu np. antybiotyków, sterydów.
Przepraszam za stylistykę.
  Temat: chłoniak grudkowy
trebor

Odpowiedzi: 208
Wyświetleń: 56605

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-02-10, 06:59   Temat: chłoniak grudkowy
Asbaria, wysłałem Ci PW.
  Temat: Boję się bardzo ... chłoniak?
trebor

Odpowiedzi: 123
Wyświetleń: 50353

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-01-27, 15:04   Temat: Boję się bardzo ... chłoniak?
U mnie powiększony węzeł wypierał mięsień mostkowo-sutkowo-cos tam ;) ten, który widać gdy się skręci szyją w jedna stronę, to po przeciwnej taki grubas wystaje - fachowy opis :-D Przez szyję, a m.in. w tych okolicach przebiegają nerwy barkowe i inne, ogólnie jest tam ciasno, jeśli więc, znajdzie się tam grupa węzłów typu 20mmx15mm każdy, automatycznie może być nacisk albo na żyłę, albo na tętnicę, albo na jakiegoś nerwa, czyli może boleć, może promieniować ból.
Przeczytałem, że też przechodziłaś przez chir. onkologiczną w Bielsku. Współczuję. Trzymam kciuki, aby była u Ciebie tylko infekcja. Jeśli masz pytania pisz.
  Temat: Chłoniak z komórek płaszcza MCL
trebor

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 14185

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-12-11, 06:29   Temat: Chłoniak z komórek płaszcza MCL
dobi napisał/a:
Czy PET jest standardem przy tym typie nowotworu? Bo znając lekarzy z miasta średniej wielkości, będą robić wszystko, żeby to odwlec.


a ja bym się założył, że peta nie zrobią wcale, bo pewnie go nie mają i nie będą jej przewozić
jeśli jest diagnoza, to w przyszłym tygodniu byłby pet, a nie TK
pakowałbym już walizki ...

[ Dodano: 2016-12-11, 06:31 ]
aaaa, i jeszcze do tego ta arogancja ...
  Temat: badanie PET
trebor

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 11608

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-09-14, 10:40   Temat: badanie PET
po chemii wróci do normy, żyły Ci się przypaliły ;) ot co
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group