1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
moja historia leiomyosarcoma
Autor Wiadomość
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #16  Wysłany: 2012-04-13, 20:05  


Zuziu kochana bardzo chce w to wierzyć,że to najlepsza chemia dla mnie.Zniosłam chemię w miarę, chociaż dziś zamiast adriamycyny dostałam zamiennik,a ifosfamid był pożyczony!!!Przez ile dni po 3 dniowym kursie mogę się spodziewać skutków ubocznych?
_________________
małgośka
 
olaaa 


Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 139
Skąd: Olsztyn
Pomogła: 24 razy

 #17  Wysłany: 2012-04-14, 06:41  


Nie spodziewaj się ich, bo może wcale nie nadejdą. A jak zasiejesz tą myśl w głowie i będziesz o tym myśleć, to pojawią się na pewno
_________________
sarcoma synoviale
 
pol7777 


Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 16
Pomógł: 3 razy

 #18  Wysłany: 2012-04-14, 09:36  


małgośka napisał/a:
Zuziu kochana bardzo chce w to wierzyć,że to najlepsza chemia dla mnie.Zniosłam chemię w miarę, chociaż dziś zamiast adriamycyny dostałam zamiennik,a ifosfamid był pożyczony!!!Przez ile dni po 3 dniowym kursie mogę się spodziewać skutków ubocznych?

Czyli to co mówią w mediach o braku cytostatyków to jednak prawda. Wierzyć się nie chce!
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #19  Wysłany: 2012-04-14, 14:37  


Niestety polll jest to prawda i byłam wczoraj przerażona.Sprawdzałam zamiennik, no i nie jest on tak skuteczny jak adriamycyna,ale lepsze to niż nic.
_________________
małgośka
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #20  Wysłany: 2012-04-14, 15:01  


małgośka napisał/a:
Sprawdzałam zamiennik, no i nie jest on tak skuteczny jak adriamycyna,ale lepsze to niż nic.

małgośka, jaki podano Ci zamiennik?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #21  Wysłany: 2012-04-14, 15:20  


rubidomycyna
_________________
małgośka
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #22  Wysłany: 2012-04-15, 14:41  


Faktycznie rubidomycyna nie jest standardowo stosowana w mięsakach tkanek miękkich, jednak w przypadku leiomyosarcoma cytostatyk ten nie powinien mieć mniejszej skuteczności niż doksorubicyna.

Wniosek zatem jest taki, że w tym konkretnie wypadku to zamiennik o takim samym działaniu - nie ma zatem powodu do zmartwienia :) , nie doszło tu do pogorszenia jakości leczenia.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #23  Wysłany: 2012-04-18, 21:16  


No miałaś rację,że mogą być a nie muszą.Do tej pory kilka razy odczuwałam nudności(tabletki sobie z tą dolegliwością dzielnie poradziły).Apetyt w normie(dużo buraczków i wołowinki),spożycie płynów ponad wszelka normę i zdrowy rozsądek(2,5litra dziennie).Dziękuję kochana,ze o mnie myślisz.
_________________
małgośka
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #24  Wysłany: 2012-04-20, 14:57  


Dziękuję Zuziu,apetyt mam ,,lepszy,,niż przed chorobą.Efekt to niestety 8 dodatkowych kilogramów.Od jutra długie spacery będą obowiązkowe.Dziś biegałam po Targowej w Warszawie.Wróciłam z peruką.Tym razem mierzenie nowych włosów obyło się bez buczenia( to z całą pewnością zasługa profesjonalnej obsługi i nieprawdopodobnego wyboru peruk). :) :) (wiem,że nie można pisać takich pierdutków,ale takie dziś słońce,taka wiosna aż chce się śmiać,eh... aż chce się żyć)
_________________
małgośka
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #25  Wysłany: 2012-04-26, 16:02  


Wypadają mi włosy....czuję się okropnie....
_________________
małgośka
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #26  Wysłany: 2012-05-09, 20:41  


Po południu wróciłam z trzydniowego chemiomaratonu.Wczorajszy dzień był okropny.Żyły przepuszczały i miałam kilka przekłuć.Udało się dzięki anielskiej cierpliwości i godnej podziwu kompetencji pielęgniarek z dziennego oddziału chemioterapii CO w Warszawie.Od doktora dostałam skierowanie na tomografie.Chciałabym,żeby wynik był przyzwoity.Dlatego pozwolę sobie(kiedy nadejdzie ten dzień)poprosić Was o trzymanie kciuków.(Oczywiście w odpowiednim wątku).
_________________
małgośka
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #27  Wysłany: 2012-05-17, 17:26  


Mam pytanie do naszych ekspertów.Czy skutkiem ubocznym chemioterapii może być ból jajnika,czy tez powinnam natychmiast przestać się łudzić ,bo jak ma się raka i boli to wiadomo,co to jest?"Coś boli "psuje mi humor od wczoraj!
_________________
małgośka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #28  Wysłany: 2012-05-17, 20:04  


małgośka napisał/a:
Czy skutkiem ubocznym chemioterapii może być ból jajnika,czy tez powinnam natychmiast przestać się łudzić ,bo jak ma się raka i boli to wiadomo,co to jest?"

Nie jestem ekspertem, ale myślę, że jak boli to nie należy od razu myśleć o najgorszym. Bo gdybym tak myślałam, że jak 'coś boli' to od razu przerzut, to już bym cała była w przerzutach czy naciekach ;) Po chemiach to miałam różne bóle w różnych miejscach, któregoś razu miałam okazję zapoznać się ile jest kosteczek w organizmie, czułam wszyściuteńkie.
Poczekajmy co powiedzą eksperci, ale nie snuj czarnych scenariuszy
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #29  Wysłany: 2012-05-20, 16:12  


Jutro 0 12,10 mam tomograf.Wszyscy na tym forum wiedzą,co to znaczy.Bądzcie ze mną swoimi dobrymi myślami.Bez Was nie dam rady!
_________________
małgośka
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #30  Wysłany: 2012-05-21, 16:54  


JustynaS1975 napisał/a:
małgośka napisał/a:
Czy skutkiem ubocznym chemioterapii może być ból jajnika,czy tez powinnam natychmiast przestać się łudzić ,bo jak ma się raka i boli to wiadomo,co to jest?"


A u ginekologa to kiedy byłaś :) Tak jak radzi Justynka, nie każdy ból oznacza przerzut, nie dajmy się zwariować. Polecam wizytę u ginekologa, niech zrobi przegląd i po sprawie. Może gdzieś się podziębiłaś.


Trzymam nieustająco

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group