1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz wątroby i płuc
pol7777

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12901

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-09-23, 15:20   Temat: guz wątroby i płuc
Ja też mam mięsaka w płucu i nigdzie indziej go od 3 lat nie widać. Są takie przypadki. Podobno mega rzadkie, ale jednak.
Wciąż nie napisałaś co to za mięsak.
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
pol7777

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130366

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-07-05, 11:03   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
Hej.
Z tym opisywaniem tomografów to własnie tak jest. Ja też temu czasami nie dowierzam.
Jak tylko dasz radę to wal na chemię. Nie ma chyba innego wyjścia.

Ja jestem po drugiej serii naświetlania(ostatniej). Czekam teraz na tomograf (14.08), pani doktor powiedziała żeby nie przyśpieszać terminu, tak aby minęły wszystkie ew. zmiany po naświetlaniu. Też muszę brać tabletki na wątrobę, bo mnie bolała i miałem przekroczone normy, ale usg oczywiście ok.
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
pol7777

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130366

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-06-19, 13:56   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
Hej.
No i jak tam jesteś znów na kursie IFO?
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
pol7777

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130366

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-05-17, 13:47   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
Chodzę powolutku, wolnym spacerkiem. Nie ma mowy o jakimkolwiek wysiłku fizycznym. Najgorszy jest strasznie męczący kaszel, który naprawdę potrafi życie uprzykrzyć.
Słyszałem o tych tabletach. Prof. Rutkowski powiedział, że mógłbym jeszcze do Ifosfamidu wrócić, po którym miałem dobry odzew. Ale na razie tak jak pisałem w ośrodku, gdzie teraz się leczę wysłali mnie na radio. Konsultowałem tą decyzję z dr. Falkowskim z COI i stwierdził, że można spróbować.
A u ciebie występują duszności? Problemy z wydolnością oddechową?
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
pol7777

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130366

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-05-17, 09:54   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
Nie usuwaj konta! Ja też często sprawdzam czy coś napisałaś.
Sam nie pisze ani tu ani w swoim wątku, bo u mnie jest jeszcze gorzej. Od jesieni miałem dwa rodzaje chemii - niestety progresja w śródpiersiu jest powalająca. W kwietniu największy miał chyba 12cmx6cm. Już nie chcieli mi dalej podawać chemii. Wysłali mnie teraz na radioterapię. Ale jakoś nie wierzę w jej skuteczność...
  Temat: sarcoma synoviale w płucu
pol7777

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8893

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-07-22, 08:38   Temat: sarcoma synoviale w płucu
Witam.

A więc tak:

-Termin badania TK (ten zeskanowany w poście #10) wykonany był 11.10.2011r. Tomografia wykonana była po 3 cyklach leczenia Ifosfamidem. Później miałem podany jeszcze jeden cykl.
Ifosfamid miałem podawany po 3000mg dziennie przez 7 dni.

-Następnie podawano mi ADIC. Po 3 cyklach tej chemii 24.01.2012 wykonano mi kolejną tomografię, której opis był wyjątkowo lakoniczny. "W porównaniu do badania z 11.10.2011 nie stwierdza się żadnych zmian."

- Podano mi kolejne 3 cykle Adic. Ostatni kurs zakończył się 23.03.2012r. Kursy ADIC były 5 dniowe w ilościach: ADM 25mg dziennie i DTIC 254mg dziennie.

- Badanie PET CT miałem wykonane 9.05.2012r. Opis tego badania był jak już pisałem "Typowych zmian rozrostowych nie stwierdza się"

- Ponieważ znowu zacząłem się uskarżać na suchy kaszel i plucie krwią po ataku tego kaszlu. Dodatkowo mam czasami uczucie jak by mi coś stawało w przełyku. 25.06.2012 miałem wykonane kolejne badanie TK:
"W porównaniu do badania z dnia 24.01.2012.:
- zniknęła hypodensyjna struktura w śródpiersiu przednim. poprzednio przylegająca do aorty wstępującej
- prawie całkowita regresja niedodmy płata środkowego
Poza tym:
Płuca prawidłowo powietrzne, bez zmian ogniskowych
W śródpiersiu powiększonych ww.chł. nie stwierdzam
Części kostne bez cech destrukcji npl."

Na podstawie tego badania onkolog stwierdził, że kaszel raczej nie jest spowodowany przez zmiany. Udałem się więc do pulmonologa. Jego zdanie było zdanie było takie samo jak onkologa. Powiedział, ze podejrzewa u mnie refluks. Jestem właśnie w trakcie wyjaśniania tego. Jutro 23.07 mam umówioną wizytę u laryngologa i 24.07 mam ponownie iść do pulmonologa.

PS.Mam nadzieję, że teraz już dobrze wszystko opisałem.
  Temat: sarcoma synoviale w płucu
pol7777

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8893

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-05-15, 10:42   Temat: sarcoma synoviale w płucu
Zakończyłem chemię. Miałem 4 7 dniowe kursy ifosfamidu. Wlewy po 24h - tak że 7 dni non stop pod kroplówką - masakra. Później miałem 6 5 dniowych ADIC.
Wynik z tomografii po ifosfamidzie:



[ Dodano: 2012-05-15, 10:47 ]
Następną tomografię miałem robioną po 3 miesiącach i nie było żadnych zmian.
Tydzień temu byłem na badaniu PET i na wyniku jest tylko wniosek: "Typowych zmian rozrostowych nie stwierdza się"
I nie wiem teraz jak mam to traktować cieszyć się czy nie? Czy te guzki, które wykazywane są przez tomograf są martwe czy po prostu na pecie nie "świecą"?
Ta choroba jest straszna. Nigdy nic do końca nie wiadomo.
  Temat: moja historia leiomyosarcoma
pol7777

Odpowiedzi: 152
Wyświetleń: 143548

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-04-14, 10:36   Temat: moja historia leiomyosarcoma
małgośka napisał/a:
Zuziu kochana bardzo chce w to wierzyć,że to najlepsza chemia dla mnie.Zniosłam chemię w miarę, chociaż dziś zamiast adriamycyny dostałam zamiennik,a ifosfamid był pożyczony!!!Przez ile dni po 3 dniowym kursie mogę się spodziewać skutków ubocznych?

Czyli to co mówią w mediach o braku cytostatyków to jednak prawda. Wierzyć się nie chce!
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
pol7777

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130366

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-03-25, 15:50   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
Nie panikuj.
A jak tam twoje ćwiczenia?? Dostałaś zadanie domowe (to z butelką)?? Wież mi to podstawa. Kiedy masz 1 kontrolę. Poza tym strasznie długo leżałaś, skoro tyle ci dawali to znieczulenie. Teraz jest ładna pogoda to możesz pospacerować. Teraz to mogę ci napisać. Ja na 2 dzień po operacji miałem robioną bronchoskopię (przez nos), bo tyle mi się nazbierało płynów po operacji, że musieli to wyssać.
Ja własnie wróciłem w piątek do domu po ostatniej chemii i teraz czekam na peta.
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
pol7777

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130366

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-28, 19:19   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
doris123 napisał/a:

Ten guz w plucu zmniejszyl ci sie troszke po chemioterapii ? beda ci go wycinac ?

Po 4 kursach ifosfamidu trochę mi się to pozmniejszało (tak nawet dość obiecująco). Było to w październiku. Potem zmienili mi chemię na ADIC i po 3 kursach miałem robioną tomografię znowu w styczniu i wyszła identycznie jak ta z października, chodź miałem nadzieję, że coś się poprawi. 19.03 idę na ostatni 6 kurs tej ADIC i potem będę miał jeszcze PETa robionego. Operacji raczej nie będzie bo mam te guzy w trudnych miejscach. Ale po wynikach z Peta pojadę znów do Warszawy to zobaczę co powiedzą.

A i tak jak kolega pisał wyżej odnośnie cwiczęń po operacji. W szpitalu u mnie robili taką butelkę z rurką w zakrętce. Trzeba było w tą rurkę dmuchać tak żeby bańki przez wodę przechodziły. Na początku to naprawdę trudne ćwiczenie, ale zobaczysz jak pomaga jak już będziesz w stanie robić "bańki".
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
pol7777

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130366

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-27, 21:52   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
W sumie jakoś się nie balem wcześniej, nie miałem takich obaw, ale też nie miałem pojęcia że takie paskudztwo tam mi znajdą.
Sama operacja to wiadomo: proszę policzyć do 10 i tyle z tego wiedziałem. Obudziłem się później na pooperacyjnej ale to tylko na chwilkę. Jak tylko coś zaczynałem czuć to zaraz następna dawka i od razu spanie. Tak, że tu raczej nie masz się czego obawiać. Następnego dnia rano przenieśli mnie na oddział. Tu też jak tylko powiedziałem, ale i bez tego dawali przeciw bólowe. Z oddychaniem nie miałem problemów w takim sensie, żebym nie mógł złapać oddechu czy coś w tym stylu, a wycieli mi cały jeden płat prawego płuca. Natomiast z powodów samozachowawczych oddychałem płytko - a to nie jest dobre, bo trzeba jak najmocniej i starać się kaszlać przytrzymując ręka się tak w pas (łatwo się mówi lekarzom) ale chodzi oto żeby się tam nie zbierały płyny po operacji. Po 2 dniach z użyciem drabinki trzeba było starać się podnosić a potem najlepiej chodzić z tą butelką. Ponieważ i tak nie miałem co robić a jak ktoś przychodził to trzeba było dawać powody do zadowolenia to naprawdę się starałem spacerować po tym korytarzu i dlatego szybko mnie wypuścili. Nie pamiętam teraz dokładnie ale to było kilka dni. A w domu to wiadomo trzeba opracować technikę wstawania z łóżka czy ubrania skarpetki itp. ale to naprawdę szybko mija. 1.5 miesiąca po operacji wróciłem do pracy!
Z tego co pamiętam to po operacji miałem naprawdę problem z pierwszym wypróżnieniem i tu żadne syropki mi nie pomogły dopiero xenna extra tak, że jak coś się zaopatrz w nią na wszelki wypadek.
Co do funkcjonowania teraz to jak pisałem: mam wycięty jeden płat, drugi mi nie funkcjonuje bo guz blokuje dopływ powietrza do niego :sic. I nie powiem zadyszę się po schodach czy jak np. trzeba coś energicznie porobić ale cały czas chodzę na chemię i to myślę że to mi bardziej daje po d. Ale jak troszkę odżywam to basen przepłynę tam i z powrotem, nie na wyścigi ale i tak uważam, że to nieźle. Na nartach też mi się udało być 2 razy tej zimy i pojeździłem sobie bez żadnych kompleksów. Tak, że spoko da się potem normalnie funkcjonować!

Wg. mnie weź sobie książkę do szpitala i po prostu myśl o tym jak najmniej.
  Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
pol7777

Odpowiedzi: 199
Wyświetleń: 130366

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-27, 14:41   Temat: Sarcoma synoviale (mięsak) przerzut do płuc
Nie bój nic. Operacja płuc nie jest aż taka straszna. Ja po 2 dniach już chodziłem i szybko wróciłem do sił. Najważniejsze jest samozaparcie i chęci do walki. W porównaniu z ifosfamidem to bułka z masłem :)
  Temat: sarcoma synoviale w płucu
pol7777

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8893

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-07-20, 21:09   Temat: Jednak powrót choroby
Witam.
Chodź przez długi czas udawało mi się udawać, że wszystko jest w porządku to teraz wszystko się zawaliło.
Od jakiegoś czasu męczył mnie dość uporczywy kaszel (to są takie chwilowe dość mocne ataki). Zrobiłem TK klatki piersiowej no i okazało się, że mam zaatakowane węzły chłonne w prawej wnęce płucnej, 2 guzy wielkości 2 i 3 cm. I jeszcze 2 pod łukiem żebrowym - nie znam się kompletnie na anatomii. Dodatkowo jakieś małe z tyłu kolo kręgosłupa.
Od razu byłem na wizycie u mojej Pani onkolog i mówię, że chciał bym usuwać. Ona też była takiego zdania, że to najlepsze wyjście. Ale powiedziała, że musi się skonsultować i że da mi odpowiedź dziś. Dziś mi powiedziała, ze mam iść na chemie na razie 3 rzuty. Operacja na razie podobno jest zbyt ryzykowna. Strasznie mnie to zmartwiło. Boje się, że to tylko odsuniecie sprawy w czasie, bo nie mogła mnie odesłać z kwitkiem...
I tu mam takie pytanie czy możliwe jest w ogóle "wyleczenie" sarcomy chemią? Jest ktoś taki na forum?
Na bieżąco czytam wątek doris a ona coś dawno nie pisała.
  Temat: sarcoma synoviale w płucu
pol7777

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8893

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-04-12, 11:07   Temat: sarcoma synoviale w płucu
Witam ponownie.

Trochę trwało to wszystko. W końcu były wyniki w COI. W piątek bylem na konsultacji. Wyniki nic nowego nie wniosły rozpoznanie pozostało to samo co wcześniej. Po konsultacji wyników z dr. Falkowskim ponieważ Pet CT nie wykrył żadnych zmian, mam co 2-3 miesiące robić tomografię klatki piersiowej, brzucha i miednicy ewentualnie powtórzyć pet bo tamto badanie było wykonane w zbyt krótkim odstępie od operacji. I pozostać pod ścisłą obserwacją onkologa.
Pani doktor u której byłem w gabinecie stwierdziła, że czasami się zdarza, ze to paskudztwo rośnie w płucach. A w razie nawrotu to zabawa będzie wyglądała nieco inaczej....
Wszystkim życzę dużo zdrowia.
  Temat: sarcoma synoviale w płucu
pol7777

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8893

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-02-28, 06:46   Temat: sarcoma synoviale w płucu
Cześć.
W płucach był tylko jeden guz 2.5x3.5. Wykryto go jak zrobili mi RTG podczas badań kontrolnych w pracy. Nigdy wcześniej nie miałem prześwietlenia i nie było z czym porównać.

Na pecie nie wyszło nic. Świeciły jedynie rany po operacji.

Wynik z Warszawy my być około 10.03.

A co z markerami?? Też miałem robione i moja pani onkolog powiedziała, że są ok.

Strasznie dziwny jest ten mój przypadek nie?

[ Dodano: 2011-02-28, 10:35 ]
Nie mogłem znaleźć gdzie się edytuje post więc pisze pod spodem.

Znalazłem 2 artykuły, gdzie jest opisane że niezwykle rzadko ale jednak mięsaki występują pierwotnie w płucach. Obydwa artykuły są niestety w j. ang. Ale w obu pisze że guz w płucu był guzem pierwotnym. Lekarz, który mnie operował też mówił, że podobno to się zdarza.
Oto linki:
http://jjco.oxfordjournal...t/31/5/212.full
http://theoncologist.alph...nt/full/9/3/339
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group