1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
liczne węzły hypoechogenne - Chłoniak Hodgkina
Autor Wiadomość
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #61  Wysłany: 2011-02-09, 21:06  


kurczę jak nie urok to ...

gardło się w miarę uspokoiło, ale porobiły mi się jakieś bolesne nadżerki na języku i chyba na podniebieniu też. Boli przy jedzeniu czegoś mniej delikatnego tak jakbym miała poparzoną buzię i przełyk w środku. Czy z czymś takim uderzać do rodzinnego, laryngologa czy poczekać aż minie :-( czy takie coś mogę traktować nalewką z szałwi do płukania czy ze względu na alkohol lepiej nie?

dopiero po dwóch chemiach a już widać "efekty" mniamuśne, aż strach się bać co będzie dalej :lol:

z góry dzięki za odpowiedź
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #62  Wysłany: 2011-02-09, 21:31  


nesssssa, nalewka z szałwii nie bardzo (ze względu na alkohol właśnie), ale możesz zaparzyć szałwię (taka w formie herbatki ekspresowej) i płukać kilka razy dziennie ( po każdym posiłku musowo).

Polecam Ci również Sachol (do kupienia a aptece bez recepty), ładnie leczy i dodatkowo delikatnie znieczula.

Jeśli to nie pomoże, czeka Cię wizyta u rodzinnego, bo być może będzie potrzebny jakiś inny lek. Ale wierzę, że to powinno złagodzić dolegliwości.


Mnie robią się często w jamie ustnej takie ranki ( a od chemii minęło 2 lata) i przeważnie łączy się to ze spadkiem neutrofili.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #63  Wysłany: 2011-02-10, 12:13  


proponuję Dentosept, to taki "koncentrat" szłwii i innych ziół do płukania jamy ustnej. Nie smakuje zbyt dobrze ale działa ściągająco, odkażająco i lekko przeciwbólowo, kosztuje ok 10zł w aptece...
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #64  Wysłany: 2011-02-10, 20:49  


no cóż....Zarzio chyba działa, po 3 dniach brania zaczęło mnie łamać jak przy najgorszej grypie. Dodatkowo urosła mi temperatura (teraz już 38.3), ale tego jak dobrze pamiętam nie ma w objawach niepożądanych. Czy ktoś miał po tym gorączkę? Czy to niestety w końcu po licznych próbach dopadła mnie infekcja? Jutro idę do rodzinnego, tak się wzbraniałam i na koniec, i tak muszę :lol:

Jestem po drugim wlewie abvd, zostało ich 10. Mam nadzieję, że przy takim początku potem będzie lepiej :shock:

[ Dodano: 2011-02-10, 20:55 ]
o zastanawiałam się nad wzięciem apapu, ale sobie czytam że może spowodować zanik granulocytów(!), które usiłuje uzbierać przy pomocy Zarzio... :roll:

[ Dodano: 2011-02-10, 21:38 ]
lekarka dyżurna kazała wziąć paracetamol a rano wizyta u rodzinnego i morfologia. Kurde naczytałam się o gorączce neutropenicznej i trzęsę portami :roll:
 
Termar 



Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Kielce
Pomogła: 7 razy

 #65  Wysłany: 2011-02-10, 21:46  


nesssssa napisał/a:
po 3 dniach brania zaczęło mnie łamać jak przy najgorszej grypie. Dodatkowo urosła mi temperatura (teraz już 38.3), ale tego jak dobrze pamiętam nie ma w objawach niepożądanych. Czy ktoś miał po tym gorączkę?


Witam..
objawy grypy - typu łamanie w kościach, huczenie w głowie i wysoką gorączkę po wlewie chemii miała mój mąż,lecz on okropnie znosił całą chemioterapię, co drugi dzień wlokłam go jak worek kartofli do samochodu i na Oddział wewnętrzny aby go nawodnić i podać leki p/zapalne oraz przeciwwymiotne i Furosemit na częstsze siusianie,bo i z tym miał problemy
_________________
Życie - to jeszcze raz móc odetchnąć. Reszta nic nie znaczy.
Pozdrawiam - Teresa
 
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #66  Wysłany: 2011-02-10, 22:23  


po 2 paracetamolach spadła z 38.7 do 38.3 w ciągu godziny

nie wiem czy w razie czego brać pyralginę (tak mówiła lekarka) czy lepiej jechać na ostry dyżur jakiś. mam ograniczone zaufanie do lekarzy niestety.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #67  Wysłany: 2011-02-10, 22:34  


nesssssa, na gorączke najlepiej rób okłady.
Łydki nóg owijaj np. pielucha zamoczona w wodzie o temp., pokojowej. Potem grubym ręcznik po ok 30 min zmieniaj okłady.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Termar 



Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 80
Skąd: Kielce
Pomogła: 7 razy

 #68  Wysłany: 2011-02-10, 22:36  


ela1 napisał/a:
na gorączke najlepiej rób okłady.

a jeszcze jak w domu gdzieś tam została biała kapusta.. można robić okłady głowy i łydki liśćmi tejże kapusty
_________________
Życie - to jeszcze raz móc odetchnąć. Reszta nic nie znaczy.
Pozdrawiam - Teresa
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #69  Wysłany: 2011-02-11, 20:41  


Ja po neupogenie (to samo, tylko producent inny) miałam dokładnie takie objawy (łamanie w kościach,bóle mięśni i w ogóle czułam się jak przy najgorszej grypie) i ze stanem podgorączkowym włącznie, ale nie taką gorączką.

Spróbuj jeszcze ibuprofen wziąć i stosuj chłodne okłady na czoło, okolice wątroby, lub weź chłodną kąpiel.

Gdyby gorączka utrzymywała się, odwiedź lekarza mimo wszystko, nie zaszkodzi.

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #70  Wysłany: 2011-02-11, 21:10  


no się dziś okazało że leukocyty wyniosły całe 0,7 ....
Byłam u lekarki prowadzącej, kochana kobieta. Dostałam antybiotyk, syrop przeciwgrzybiczny bo mordka cała zawalona i dożylnie Zarzio. Zastanawiam się jak to możliwe, że po 3 zastrzykach Zarzio miałam tak niski wynik wbc. W poniedziałek kontrolna morfologia i wizyta u doktorki. Padam na twarz, pozdrawiam i dzięki za wszelkie rady
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #71  Wysłany: 2011-02-11, 21:22  


nesssssa, niestety możliwe, możliwe.
I znów przywołam swój przypadek (wybacz za tą prywatę ;) ), ale miałam podobny przypadek, aż lekarka sama się dziwiła, że miałam przed podaniem więcej niż po.
Ale po kolejnych dawkach powinno wrócić do normy, albo wzrosnąć na początek.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #72  Wysłany: 2011-02-14, 11:51  


uff już po panice :lol: leukocyty wskoczyły na 15 tysiaków, gorączki brak, jest dobrze :mrgreen:
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #73  Wysłany: 2011-02-14, 12:10  


Brawo :brav: :brav: :brav:
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #74  Wysłany: 2011-02-14, 16:26  


nesssssa, ależ się ciesze, że gorączka minęła. Ładny wyrzut leukocytów, brawo, oby leukocyty za szybko nie spadły.

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
nesssssa 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 130
Pomogła: 10 razy

 #75  Wysłany: 2011-02-16, 11:28  


czy w leczeniu ABVD podawanie leków osłonowych na serce powinno być standardem? gdzieś czytałam, że młodym ludziom podaje się zawsze, żeby chronić. Ja nic nie dostaję, a pikawa ma od czasu do czasu dziwne odpały i sobie przyspiesza na chwilę. Pewnie jak coś o tym wspomnę
to znowu usłyszę, że nerwy. Czy może ewentualnie jest opcja, że sama sobie ten lek zasponsoruję skoro szpitalowi żal kasy?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group