1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzek w piersi utrzymujący się od 8 lat, wyciek od 2 m-cy
Autor Wiadomość
Aluska 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-01-11, 14:51  Guzek w piersi utrzymujący się od 8 lat, wyciek od 2 m-cy


Witam. Mam 39 lat.

Odebrałam wynik mammografii i są tam jakies zmiany, czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza.
Sutki "gęste" gruczołowe z obecnością plamisto-pasmowych zagęszczeń o cechach dysplazji.
Konieczne badanie usg.

Proszę oodpowiedź, bo wiztę u lekarza mam za 2 tyg., a przez ten czas zjedzą mnie nerwy.

Dodam, że mam od 8 lat kontrolowanego guzka, ale od 2 m-cy mam brązowy wyciek z piersi.
 
Peti 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 762
Skąd: Szczecin
Pomogła: 175 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-11, 15:22  


Aluska, witaj

Aluska napisał/a:
Sutki"gęste"gruczołowe z obecnością plamisto-pasmowych zagęszczeń o cechach dysplazji


o cechach dysplazji przeczytasz http://pl.wikipedia.org/w...na_przedrakowa)

tyle tylko tak na szybko mogę Ci podpowiedzieć .
_________________
Gosia
nie oddam Cię kochany...będę walczyć z tą chorobą!
 
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #3  Wysłany: 2011-01-11, 15:25  


Ciezko cokolwiek powiedzieć na podstawie wyników jedynie mammografii. Zapewne po USG czeka Cię biopsja cienko lub gruboigłowa któa określi charakter zmiany. W tym momencie niestety nikt nie powie jednoznacznie z jaką zmianą mamy do czynienia...

Pozdrawiam ciepło
Goja
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2011-01-11, 15:37  


Wytrzymałaś 2 miesiące z wyciekiem? To zarówno Ty jak i lekarz macie mocne nerwy. W tej mammografii nic specjalnego nie ma poza tym że zmiany (w Twoim wieku mammografia nie jest miarodajna) Nie wiem kto i jak prowadzi kontrolę tego guzka, ale teraz czas na onkologa i niestety uspokoić się można dopiero jak on powie skąd ten wyciek i że niegroźny. Czy wyciek (rozumiem że z brodawki) jest w tej samej piersi co guzek? Chyba przyczyniłam się trochę do tego "jedzenia przez nerwy" więc na pocieszenie dodam, że 2 tygodnie zwykle nie zmieniają obrazu w raku sutka, ale z drugiej strony Ty czekałaś już 8 z bardzo niepokojącym objawem. Witaj na forum
_________________
sprzątnięta
 
Aluska 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 2

 #5  Wysłany: 2011-01-11, 17:36  


Wyciek jest z tej samej piersi,co guzek.To trochę z braku czasu(3 małych dzieci :) )i myślałam,że to po karmieniu(12m-cy temu przestałam )i po porodzie,ale jak zaczęła mnie boleć pierś,aż do tego stopnia,że nie mogłam ruszać ręką,to poleciałam odrazu do lekarza :) .Co roku robiłam usg i było bez zmian,tylko teraz miałam przerwę 2,5roku(ciąża,poród...)w usg.kiedyś guzek po miesiączce trochę się zmniejszał,a teraz bezwzględu na cykl jest taki sam,co mnie niepokoi.pozdrawiam

[ Dodano: 2011-01-11, 17:40 ]
Do Peti.Właśnie naczytałam się o tej dysplazji i dlatego się boję i niewiem czego się mogę spodziewać :? postaram się nie zwariować :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2011-01-11, 18:32  


Drogie Koleżanki powiedziały wszystko, co trzeba.
Diagnostyka USG oraz najprawdopodobniej BAC / BAG (zob.) są bezwzględnie konieczne.

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że jeśli ten guzek utrzymuje się od 8 lat, to jest dość mało prawdopodobne, aby był nowotworem złośliwym (takie rozwijają się szybciej, przyjmuje się że zwykle pomiędzy 40 a 360 dni - porównaj ten post).
Jednak do końca tego wykluczyć nie można - mógł np. zezłośliwieć, albo rozwinąć się względnie niedawno ... Zbadać to trzeba koniecznie i wyjaśnić.
Być może będzie wskazane jego usunięcie, ale to okaże się po dalszej diagnostyce.

Pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #7  Wysłany: 2011-01-12, 19:59  


Witam Aluska
nie wariuj , bo zjedzą Cię nerwy , poczekaj spokojnie do pełnej diagnostyki , dziwię się że wytrzymałaś aż dwa miesiące z tym wyciekiem |SModM| ja bym biegiem leciała odwiedź onkologa koniecznie [paluszkiem] pamiętaj
pozdrawiam cieplutko :papap:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group